PDA

Zobacz pełną wersję : Ból nadgarstka



dzidzia1987
22-04-2012, 13:53
Od 1,5 tygodnia mam straszny ból w nadgarstku. Nigdy nie miałam żadnych urazów czy złamań. Myślę, że troszkę przesiliłam reke przy remoncie. Nie uderzyłam się ani nie upadłam. Po kilku dniach po remoncie zaczął się ból. Nie mogłam nic nosić ani chwytać, obracać nadgarstkiem, zginać nadgarstek do wewnątrz czy odgiąć. Praktycznie nie mogłam robić nic ręką. Smarowałam maścmi przeciwbólowymi i związywałam nadgarstek bandażem. Ból jakby się troszkę zmiejszał ale uczucie jakby blokady dalej było, i od wczoraj nagle wszystko się pogorszyło.Robiłam normalne prace domowe, posprzatałam w mieszkaniu i zrobiłam obiad ale to wcześniej tez robiłam, a dziś w nocy obudził mnie ból, na nadgarstku pojawila sie jakaś kulka, która przy dotyku strasznie boli, wogóle przy dotyku boli, czasami czuję jakby takie łamanie w palcach, nadgarstku i przedramienu.Nie mogę opuścić nadgarstka w dół bo ból jest niesamowity. Bez poruszania ręki ból ciągle towarzyszy. Przypomniałam sobie , że jak byłam młodsza to taki ból też mi towarzyszyl, nosiłam wtedy opaske sciągająca ale nie pamiętam ile trwał ból. Czy jest to coś poważnego? Powinnam udać się do lekarza czy czekać aż samo przejdzie?


No i jak ja mam teraz paznokcie na konkursy robić?:( Mam nadzieję, że wkońcu przejdzie...

germana
22-04-2012, 22:04
Osobiście radziłabym iść do lekarza nawet jeśli to ma być kontrolne....
Może to być zwykłe przeciążenie nadgarstka,
ale i coś gorszego.
lepiej szybko sprawdzić żeby mieć pewność.
i wtedy tylko będziesz musiała oszczędzać rączkę.

Moja przyjaciółka miała podobnie z kostką...
najpierw bolało ale nogą trochę ruszała i niby miała skręconą po miesiącu zwolnienia, okazało się że jednak było złamanie. :huh: i kolejne 3 tygodnie gipsu.

dzidzia1987
24-04-2012, 23:49
dzięki Germana...najgorsze jest to,że najpierw muszę iść do rodzinnego po skierowanie i potem drugi raz do specjalisty...:/:

germana
25-04-2012, 00:31
No neistety :(

Spróbuj też poobkładać sobie chłodnym okładem 1-2 razy dziennie. i faktycznie jakaś opaska "uciskowa" żeby troszkę ograniczyć też ruszanie.

dzidzia1987
25-04-2012, 18:55
reka troche przestala bolec, smaruje altacetem i nosze opaske sciagajaca, ,,kulka'' jak ja to nazwalam, tak jakby sie rozlala, jest mniej wypukla ale za to 2 razy wieksza, poczekam do konca tyg i jak sie nie zmieni ide do lekarza:/:

mala
25-04-2012, 23:17
oh je to widze ze nie tylko ja cierpie na to.od wczoraj boli mnie to samo miejsce co ty.Teraz jest troszke lepiej ale dzis rano nie moglam drzwi przytrzymac jak wychodzilam z domu tak bolalo....

dzidzia1987
25-04-2012, 23:43
wspolczuje...mnie boli juz 2 tygodnie:/:

nanami7
26-04-2012, 00:27
Oby to nie był zespol ciesni nadgarstka -> to taka najgorsza wersja.
Dosc sie o tym nasluchalam :) to podchodzi pod chorobe zawodowa i boli to malo...
napier... nicza jak sto.

Mnie tez boli nadgarstek jak np za dlugo manewruje myszka od kompa. To wszystko przez nieergonomiczne stanowisko pracy.

hersa
26-04-2012, 00:55
mnie bardzo często bolą nadgarstki, palce i inne stawy, dzisiaj chciałam odkręcić słoik i jak mi coś przeskoczyło w nadgarstku to aż mi łezki do oczu naszły, potem zaczęła mnie boleć lewa kostka i prawe kolano i kuśtykam jak paralityk, jeszcze trochę to się rozsypię... starość nie radość ;)

dzidzia1987
26-04-2012, 11:50
nanami7 tez sie juz o tym duzo naczytalam, i moze wlasnie to mam. czytalam o operacji ale ponoc to nic nie daje, a bol dalej jest

nanami7
26-04-2012, 14:12
A wiecie o tym że przy ciesni nadgarstka jest taki bol nie do wytrzymania ze ludzie sami sie nacinaja? Bo wystarczy naciac ktores sciegno :/: a na operacje sie dlugo czeka. A jak sie sami nacinaja to czesto konczy sie zle a nawet smiercia.
Mialam o tym na ergonomii i chorobach zawodowych...

dzidzia1987
26-04-2012, 15:18
heh nacinac to ja sie narazie nie bede:P

mala
27-04-2012, 00:08
udffffffffffffff mi na szczescie juz przechodzi.moze gdzies nadwyrezylam sobie

germana
30-04-2012, 00:37
Kurcze... teraz się doczytałam że masz kulke.

wygląda jak taka mała kuleczka pod skórą?
jeśli tak to na 85% to "ganglion"

dzidzia1987
03-05-2012, 22:58
germana przepraszam, że dopiero odpisuję. Tak taka mała pod skórą...Co to jest ganglion? Pierwszy raz o tym słyszę-muszę w wikipedii poszperać.
Dobra wiadomość to taka, że ręka już prawie nie boli i chyba ani śladu ,,kulki" nie ma


Kochana chyba naprowadziłaś mnie na dobry trop. Jak zobaczyłam grafike na google, to było już wszystko jasne. Pewnie miałam coś z tego, no może nie aż w takich wielkich rozmiarach jak ci inni ludzie ale wyglądało podobnie. Dobrze tylko, że znikło samoistnie. Mam tylko nadzieję, że ból znowu szybko się nie pojawi...no i ta kulka również...
Dziękuję za pomoc:*

germana
04-05-2012, 01:44
w necie wyglądają strasznie ale zazwyczaj jest to nie groźne a dość upierdliwe.

Jeśli to było to to najlepsza opcja to:
położyć gumkę do ścierania i ścisło obwiązać badarzem... ;p
dosłowna opinia jednego z lekarzy

"gulka" wciska się samoistnie ewentualnie można jakieś zabiegi typu rozbijanie ultradźwiękami w ostateczności przy bardzo częstym nawracaniu "zabieg" chirurgiczny.

:)

Elizabeth76
04-05-2012, 08:07
z mojego doswiadczenia miałam taka gulke w nadgarstku na pulsie odrazu lekarz mnie skierował na wycieńcie a ja :o ścisnelam elastycznym bandażem i jakos sie wchłonelo na zabieg nie poszłam . musze powiedzieć ze reka pobolewa ale nie wiem czy to akurat ma zwiazek z ta gulką . Ale najlepiej odwiedz lekarza :)

natalia268
06-05-2012, 19:30
oo matko.. właśnie zdałam sobie sprawę, że ja mam ten ganglion.. w ogole nie wiedziałam że coś takiego istnieje.. jak wykręcę nadgarstek jakoś źle to mi wyskakuje ale 2-3 dni i znika.. no i tak raz na jakiś czas...

tylko nie takie hardcorowe jak w grafice w google ;)

żyje z tym i mam się dobrze, chociaz jak boli to boli ;]

dzidzia1987
07-05-2012, 12:05
no te w google to straszne są:o ja też aż takiej wielkiej nie miałam, ale jak dotykam w tym miejscu gdzie ona była to czuję lekki ból. Jestem ciekawa czy zniknie czy juz tak zostanie? :/:

No ja to mam pecha:( Dziś od rana znowu boli mnie nadgarstek, guzek znowu zaczyna sie pojawiac w tym samym miejscu co poprzednio. Tym razem nie przesililam reki wiec nie wiem czym to jest spowodowane:/: minelo ponad dwa tygodnie i bol znowu sie pojawil;(

nanami7
30-04-2013, 00:06
jesu dziewczyny i mnie dopadl jakis dziwny bol w lewym nadgarstku szczegolnie jak odginam go do zewnatrz. Wcale ostatnio duzo nie pracowalam ale martwi mnie to bo jak piluje prawa reka a lewa przytrzymuje sobie palec, to tak mnie boli ten lewy nadgarstek ze az usta krzywie z bolu.. :/: jak rano sie obudzilam bylo ok ale teraz ciagnie az do kciuka ... masakra :(

germana
30-04-2013, 12:50
a ból masz bardziej tak jakby z mięśni czy taki mrowiąco ciągnący? może być nawet lekko piekący czyli bardziej z nerwu
opisz mi dokładnie przy jakim ruchu gdzie boli i jak
kiedy bardziej się nasila ? jak z chwytaniem przedniotów?
:przytul:

rudzielec
30-04-2013, 13:22
też mam problem z lewym nadgarstkiem i na 100% to jest ganglion juz wyszperalam w necie wczesniej. jak ulożę dłoń w dół to pojawia sie taka gulka na stawie i wygląda jakby mi kosć ze stawu wyskoczyła. Nie boli, ani nic, ale jak sie bardzo ta reke nadwyreza to bedzie roslo. podobno to jest taki guzek w srodku ktorego znajduje sie jakas maź, wystarczy pojsc do lekarza ktory nakluje to igla. oczywiscie zalezy od przypadku.

nanami7
30-04-2013, 13:37
Germana tak bardziej ciagnie ... szczegolnie przy odginaniu do zewnatrz. Dzisiaj jest ciut lepiej, ale mam troche pracy w gabinecie wiec zobaczymy wieczorem.

germana
30-04-2013, 17:15
rudzielec - prawdziwy ganglion albo "wciska się na miejsce" albo wycina w całości o typowym nakłuwaniu nie słyszałam...
ostatnio gadałam z moim profesorkiem i mówił że czesto po tych operacjach jeszcze gorzej się ręka blokuje. więc nie wiem co gorsze.

nanami może to podraznienie nerwu? jakoś krzywo spałaś,
albo przeciążyłaś jakoś rączke.
daj znac jak się sytuacja rozija

hersa
30-04-2013, 18:50
Ja też mam problem z nadgarstkiem. Generalnie ze stawami. Przychodzi taki moment że kolana zaczynają "skrzypieć" i nie mogę ich wyprostować, po kilku dniach przechodzi. Nadgarstek też mnie tak łapie co jakiś czas, ale już nie "skrzypi" tylko tak jakbym miała ścięgno naciągnięte, chociaż nie miałam żadnego urazu ani go nie nadwyrężyłam. Jak zaczyna boleć to nawet szklanki nie mogę utrzymać ani noża w ręce- a zazwyczaj boli prawy. Ortopeda przepisał mi glukozaminę ale nie pomaga. Ostatnio zaczął mnie znowu ten nadgarstek pobolewać ale ja dzielnie wysprzątałam całą łazienkę w każdym kącie łącznie z szorowaniem i potem 2tygodnie bolało jak jasna cholera. Nadgarstek bolał nawet przy ruszaniu palcami. Macie jakieś sposoby na takie coś? Ja chyba kupię sobie usztywniacze na oba nadgarstki i będę w nich spać. Wydaję mi się że jakoś je w nocy wyginam dziwnie, ale to tylko moja teoria, pewności nie mam.

dzidzia1987
30-04-2013, 18:53
o widzę,że nie tylko ja mam bóle nadgarstka:(

u mnie pojawia się systematycznie, już nauczyłam sie z nim żyć. Ostatnio ból był niezdoniesienia i poszłam wkońcu do lekarza. Okazało się, że mam zapalenie ścięgna, a niestety przy mojej ciężkiej pracy, nadgarstek jest ciągle przesilony i ból będzie ciągle powracał. Na codzień noszę opaskę uciskową,w trakcie bólu tabletki i maści przeciwzapalne. Niestety to nie jest rozwiązanie na długo, to tylko na chwilę uśmierza ból a nawet i czasem nie. Taka to już niestety moja natura:/: Aż się boję jak pomyślę co będzie pod koniec maja;( bo mam przeprowadzkę...

nanami7
30-04-2013, 22:37
stwierdzam ze albo mam to od pracy (?) albo od tego ze lubie np tak siedziec ze wkladam dlonie pomiedzy uda i tak nawet spie... i mozliwe ze od tego bo wtedy sie dziwacznie wyginają i mogą być narażone ...

natalia268
01-05-2013, 15:08
rudzielec - prawdziwy ganglion albo "wciska się na miejsce" albo wycina w całości o typowym nakłuwaniu nie słyszałam...
ostatnio gadałam z moim profesorkiem i mówił że czesto po tych operacjach jeszcze gorzej się ręka blokuje. więc nie wiem co gorsze.(...)

zgadza się.. ja mam niestety tego gangliona na dłoni.. jak wyjdzie, boli jak nie wiem co, ale sie wciska.
Znajoma ma na nadgarstku i była u lekarza i powiedział że to nie jest nic groźnego, że lepiej nic z tym nie robić. Można wyciąć. Ale czy to warte zachodu ?
Ta znajoma czekała strasznie długo na wizyte, by dostać skierowanie i to wyciąć.. w drodze do szpitala jej wskoczyło na miejsce i już po operacji :D

nosleep
04-12-2014, 22:24
temat troszkę nieaktualny z tego co widzę...
Mnie gdy boli nagarstek staram się go rozmasować i kiedy tylko mogę robie zimne okłady zawsze pomaga

---------- Dodano o godzinie 21:24 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:26 ----------

ewentualnie pomaga fastum ;)

rudasek
23-01-2015, 22:17
Rety, nie wiedziałam o tych kulkach. Od razu sprawdzałam czy mam. Też mnie bolały nadgarstki ostatnio, bałam się, że to cieśnie, ale okazało się, że na zmianę pogody.

chanah
27-02-2018, 14:43
Ból nadgarstków wcale nie jest taki straszny, jak ból kostki... Wiem o czym mówię, bo niestety i z jednym typem bólu i z drugim miałam stosunkowo często do czynienia. Ale jeśli chodzi o ból kostki to istnieje jeden bardzo fajny sposób, na pokonanie tego urazu. Wystarczy sobie sprawić porządny stabilizator na kostkę, najlepiej taki jak tutaj mają na Sporlastic.pl: http://sporlastic.pl/sklep/sportowy-stabilizator-kostki-malleo-hit-fs/ . To zawsze pomaga, sprawdzone info :)

Minotaura
30-08-2018, 21:02
Grunt to najpierw zrobić odpowiednie badania by wiedziec co sie w tym nadgarstku dzieje. Dobrych ortopedów/neurologów mają w Rex Medica Sport w Warszawie. U nich na miejscu możesz też od razu zrobić wszelkie niezbedne badania. A dalej dopiero bedziecie ustalac z lekarzem jak działać.

masia
19-03-2019, 12:36
Tak, wizyta u ortopedy okazać się może wręcz niezbędna, dlatego również zachęcam do skontaktowania się z jakimś doświadczonym lekarzem. Polecam stronę http://www.adrianstepinski.com - znajdziecie tam informacje, które ułatwią Wam kontakt z kimś dobrym.

;)