PDA

Zobacz pełną wersję : Perfumy



Jade
16-06-2009, 00:22
Tęsknota za pięknem i luksusem. Romantyczne, tajemnicze, zmysłowe... Każde o niepowtarzalnym charakterze. Zapach mówi o kobiecej wrażliwości, temperamencie, guście

Do niedawna panowało przekonanie, że elegancka kobieta używa tylko jednego zapachu perfum przez całe życie. Dziś to anachronizm. Zmieniamy perfumy tak często, jak mamy na to ochotę. Dobieramy je do pory dnia, okazji, nastroju. Nosimy jak dodatek do ubrania. Każdego roku pojawiają się dziesiątki nowych perfum różnych firm. Jak wybrać te, które dostarczą nam zmysłowej przyjemności. Przede wszystkim nie ulegajmy reklamie. Jedynym wiarygodnym przewodnikiem w świecie zapachów jest własny nos. Warto mu zaufać. Węch to przecież najczulszy ze zmysłów.

Pachnące kompozycje
Współczesne perfumy różnią się zdecydowanie od klasycznych. Dziś są to najczęściej mieszanki łączące w sobie różne zapachy. Tradycyjnie dzielimy je według dominującej nuty.
Kwiatowa. Składają się na nią zapachy kwiatów, między innymi róży, narcyza, tuberozy, jaśminu, konwalii. Kwiatowe nuty, które stanowią 50 proc. zapachów perfum, mogą być bardzo lekkie, świeże lub nieco cięższe, słodsze, bardziej zmysłowe.
Owocowa. Tworzą ją najczęściej aromaty śliwki, porzeczki, nektarynki, maliny, melona.
Szyprowa. Przebija w niej zapach mchu, porastającego korę dębu, z dodatkiem akordów kwiatowych, owocowych.
ldehydowa. Powstała w latach dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy aldehydy (związki organiczne, o bardzo przyjemnym aromacie) zaczęto wykorzystywać do kompozycji zapachowych perfum. Zyskały dużą popularność dzięki perfumom Chanel N° 5, kwiatowo-aldehydowym.
Zielona. Dominuje w perfumach, których aromat kojarzy się ze skoszoną trawą, łąkami, liśćmi.
Orientalna. Pojawia się w zmysłowych, dość ciężkich, perfumach z wyrazistymi akordami balsamicznymi (np. wanilia, kadzidło) i zwierzęcymi (ambra).
Cytrusowa. Świeża, orzeźwiająca, pobudzająca, oparta głównie na olejkach eterycznych z owoców cytryny, pomarańczy, bergamotki czy grejpfruta.

Perfumy gwiazd
Już od wielu lat kompozycje zapachowe powstają na zamówienie gwiazd ekranu, sportu, modelek, które sygnują je swym nazwiskiem. Modę tę zapoczątkowały Elizabeth Taylor i Paloma Picasso. Dziś swoje perfumy mają Gabriela Sabatini, Isabella Rossellini, Celine Dion i Jennifer Lopez. Popularna modelka Naomi Campbell może pochwalić się już trzema zapachami. Coraz częściej perfumy stanowią uzupełnienie kolekcji projektantów mody, np. Kenzo, Calvina Kleina, Pacco Rabane.

Jak brzmią nuty
Perfumy są skomponowane z trzech warstw zapachowych tzw. nut, które stopniowo rozwijają się na skórze.
Nuta głowy (górna) zawiera najbardziej ulotne, ale mocno pachnące komponenty. Wpływa na nasze pierwsze wrażenie. Wyczuwalna już w momencie otwarcia flakonu perfum. Ulatnia się po kilku minutach.
Nuta serca (środkowa) stanowi główny motyw kompozycji zapachowej. Jest cieplejsza i cięższa od pierwszej. Rozwija się pod wpływem temperatury ciała dopiero po kilkunastu minutach, niekiedy po pół godzinie od momentu naniesienia perfum na skórę. To ona ujawnia całe bogactwo akordów kwiatowych, owocowych, zielonych, orientalnych.
Nuta bazowa (głęboka) zawiera składniki utrwalające zapach. Utrzymuje się na skórze najdłużej (nawet 6-8 godzin). To najbogatsza część kompozycji. Ujawnia się po dwóch godzinach i zmienia zależnie od woni skóry.
Rzadziej spotyka się perfumy o konstrukcji linearnej, kiedy wszystkie nuty rozwijają się jednocześnie. Ich zapach nie zmienia się od chwili naniesienia na skórę do ulotnienia. Tak skomponowane są np. perfumy Allure marki Chanel, Eau de Parfum Gucciego. Można je wyczuć tylko z bliska, bo "trzymają się" skóry, w przeciwieństwie do perfum, które unoszą się, zostawiając za nami wonny obłok.

Dobrane duety
Zakochane pary mogą używać tych samych perfum, w wersji dla niej i dla niego. W niektórych zestawach "męsko-damskich" w dowcipny sposób zaznaczono różnicę płci. Lekkie wgłębienie w wersji kobiecej i niewielka wypukłość w męskim wariancie pozwalają odróżnić oba zapachy, np. Emporio Night - Giorgio Armani. Postawione obok siebie buteleczki wyglądają jak dwa przeciwne, ale przyciągające się ładunki elektryczne.
Flakoniki, buteleczki, kapsułki
Perfumy kuszą nie tylko zapachem, ale i opakowaniem, które bywa dziełem sztuki. Niektóre zachwycają bogactwem formy, inne urzekają prostotą. Flakony zaprojektowane przez mistrzów, zajmujących się na co dzień tworzeniem biżuterii, udają klejnoty. Buteleczki sygnowane nazwą domu jubilerskiego Van Cleef & Arpels przypominają kamienie szlachetne. Na przeciwległym biegunie znajdziemy flakony, których projektanci hołdują zasadom minimalizmu, tworząc eleganckie, proste formy, określające nowoczesność zapachu. Ultraviolet Paco Rabanne to fioletowa, futurystyczna kapsuła nawiązująca do opływowych form architektury przyszłości. Czasem opakowania charakteryzują zapach, np. flakon w kształcie liścia Parfum d'ete Kenzo nawiązuje do zielonej nuty.
Ulubione miejsca perfum
Jeśli używamy perfum we flakonie, stosujmy się do starych zasad. Nanośmy je na umytą skórę tam, gdzie krew krąży najżywiej, tzn. w miejscach przebiegu dużych naczyń krwionośnych (okolica za uszami, dekolt, przeguby rąk, szyja, skronie). Można też skrapiać włosy i ubranie, ale tylko z włókien naturalnych, na których zapachy długo się utrzymują. Wystarczy odrobina aromatu na rąbku spódnicy czy pod kołnierzem żakietu, a pachnący obłok będzie podążał wraz z nami. Świetnie zapach trzymają skóry i futra. Perfumujmy je od wewnętrznej strony, by uniknąć odbarwienia

Kupuj na nos
Zapewne każdej kobiecie zdarzył się nietrafiony zakup perfum. Winny zazwyczaj jest pośpiech. Nasz nos może rozpoznać naraz niewiele zapachów. Przy większej liczbie przestaje wyczuwać poszczególne nuty. Dlatego najlepiej rozpylić na papierku tylko kilka nieznanych perfum. Wystarczy wybrać spośród nich 2-3 zapachy, które nam się najbardziej podobają. Jak pachną na skórze, sprawdzamy spryskując wewnętrzną część przegubów dłoni mgiełką perfum (nie rozcieramy jej, to "warzy" zapach). Poczekajmy 2-3 godziny, aż wszystkie nuty się rozwiną. Dopiero wtedy przekonamy się, czy perfumy nam się podobają. Właściwie wybrane, powinny być dla nas ledwo wyczuwalne. Oznacza to bowiem, że idealnie komponują się z aromatem naszej skóry.
Wonna symfonia
W przemyśle perfumeryjnym wykorzystuje się około 35 tysięcy różnych składników. Wiele z nich, np. drzewo sandałowe, kadzidłowiec, znane były już w starożytności. Jednak tysiące aromatycznych substancji powstaje w chemicznych laboratoriach. Syntetyczne bywają nawet zapachy znane z natury, np. kwiatów konwalii i piżma. Współczesne perfumy składają się z około trzydziestu składników zapachowych, ale może być ich nawet pięćset. Mistrzowie potrafią "zbudować" nowy, oszałamiający zapach z kilku klasycznych składników.
Mgiełka z kropelki
Zwyczaj skrapiania perfumami skroni czy nadgarstków przetrwał z czasów, gdy zamykano je we flakonach ze szklanym korkiem. Teraz zwykle sprzedawane są w buteleczkach z atomizerem. Perfumując się rozpylamy zapach w powietrzu, tuż nad głową. Wonna mgiełka osiada na włosach i skórze.
Jak przechowywać
Perfumy trzymamy poza zasięgiem światła, najlepiej w kartoniku, szczelnie zamknięte. Słońce i powietrze zmieniają zapach perfum. Jeśli przez dłuższy czas nie mamy zamiaru ich używać, włóżmy je do lodówki. Tam przechowają się dobrze nawet przez kilka miesięcy.
Serie limitowane
Produkty znane w Polsce pod angielską nazwą "one sho" wchodzą na rynek na określony czas albo w ograniczonej liczbie. O ich pojawieniu się decyduje głównie kalendarz, a czasem jakieś wyjątkowe wydarzenia, dla uświetnienia których firmy wypuszczają kolekcjonerskie egzemplarze. Edycje okazjonalne pojawiają się najczęściej przed Bożym Narodzeniem oraz walentynkami. Informacja, że seria jest limitowana, znajduje się na opakowaniu. Czasem widnieje również na nim kolejny numer produktu.
Pierwszy zapach z dużym stężeniem aldehydów połączonych z aromatami róży i jaśminu, Chanel N°5, Chanel. Woda toaletowa 100 ml - 387 zł.
Zielone, świeże nuty bambusa, liści herbaty oraz pietruszki przełamane delikatnym aromatem kwiatów lotosu, białej róży i wodnego jaśminu, Mat, Masaki Matsushima. Woda perfumowana 40 ml - 198 zł.
Uwodzicielskie, ciepłe perfumy o orientalnej nucie z bukietem róż i jaśminu oraz waniliowymi, pudrowymi akcentami, Shalimar, Guerlain.

zrodlo:uroda.onet.pl

karolinka_zuzia1989
03-07-2009, 10:49
jakie perfumy uzywacie???
ja osobiscie uzywam bruno banani i naomi campbell cat deluxe

annie82
03-07-2009, 10:50
Divine - oriflame od 5 lat są moim zapachem:D

Pati88
03-07-2009, 10:51
ja dostalam od chlopaka HUGO BOSS XX sa super a wczesniej uzywalam NAOMI CAMPBELL

rudi80
03-07-2009, 11:26
ja uzywam Jil Sander Stylessence i Lacoste Touch of pink -uwielbiam je

Jade
03-07-2009, 11:30
a ja uzywam takich ktore mi sie spodobaja,za duzo zeby wymieniac:)

moniczka690
03-07-2009, 11:32
hehhe jade mam to samo ale zawszę w domu muszę mieć calvin klein

Jade
03-07-2009, 11:39
Ja mam Kylie Minogue i Britney Spears :) a tak to mase perfum z Avonu i Dancing Lady z oriflame:)Jeszcze bym uzywala jedne ale niestety to sa meskie ale uwielbiam ten zapach jak niewiem co,na odleglosc go wynucham czarny adidas,mniami:)

majkarodzik
03-07-2009, 11:52
Ja uzywam AMOR AMOR CACHAREL i ESPRIT HORIZON. I pare innych z avonu, bo jestem konsultantka:)

samaron
03-07-2009, 11:57
Ja mam Kylie Minogue i Britney Spears :) a tak to mase perfum z Avonu i Dancing Lady z oriflame:)Jeszcze bym uzywala jedne ale niestety to sa meskie ale uwielbiam ten zapach jak niewiem co,na odleglosc go wynucham czarny adidas,mniami:)

Mojego męża wyniuchałam po czarnym adidasie i nadal sobie poniuchuję...
A ja YSL nu oraz Dior addict.

Jade
03-07-2009, 11:57
A powiedz mi kochana czy u was tez juz nie ma perfum surrender?Bo tak je lubilam a tu u nas juz nima,byla ostatniego czasu wyprzedaz po 3.50f i wzielam cholera tylko dwa i juz mi sie koncza(moglam wziac wiecej)

madzialena
03-07-2009, 15:31
ja używam Euphori CK i Cacharel Amor Amor Tentation mm :love:

Euphoria
03-07-2009, 15:42
jA TEŻ Euphoria-uwielbiam
poza tym mam Obsession at night C.Kleina
a z niższje półki lubię nową Currarę foletową, Far away Avon i również SUrrender...i cholercia nie ma....
jakbyście dziewczynki gdzieś wyczaiły to dajcie znać na priv proszę:)

daruniunia
04-07-2009, 17:59
Ja mam mnustwo perfum i prawie wszystkie z avonu

pa_pi1
04-07-2009, 22:24
Ja używałam kiedyś Fendi Palazzo - trudno go dostać :/: jedynie na internecie więc wole nie ryzykować!
A teraz kupiłam sobie Gucci by Gucci :good:

Jade
05-07-2009, 10:44
Mojego męża wyniuchałam po czarnym adidasie i nadal sobie poniuchuję...
A ja YSL nu oraz Dior addict.

Hihi ja tez:skacze:

majkarodzik
05-07-2009, 11:35
A powiedz mi kochana czy u was tez juz nie ma perfum surrender?Bo tak je lubilam a tu u nas juz nima,byla ostatniego czasu wyprzedaz po 3.50f i wzielam cholera tylko dwa i juz mi sie koncza(moglam wziac wiecej)

Przykro mi, ale nie ma. Mysle, ze dopiero moze sie pokazac po wakacjach. Jak tylko bedzie to zamowie wieksza ilosc i dam znac:)

samaron
05-07-2009, 12:48
Hihi ja tez:skacze:

A teraz jeszcze mu się spodobały Adventure Davidoffa, a mnie Ewan McGregor, który je reklamuje..., niedługo ma urodziny to nie będę musiała za długo myśleć, he, he.

białaaaa
22-07-2009, 15:08
J używam i gorąco polecam CURRARA jungle fever;)

Aneta
22-07-2009, 18:13
armani-code tylko i wylacznie nic wiecej

unita
22-07-2009, 18:26
od 15 lat uzywam acqua di gio armaniego, probowalam sie przestawic na cos innego ale nie dalo rady, chyba sie uzaleznilam:D

dzidzia
22-07-2009, 18:28
a mi sie przpomnialo o moich perfumach ktorych daaawno nie uzywalam , uwielbiam pume rozowa i siwa mmmmmmmm

aga
22-07-2009, 19:59
Miałam kiedyś pumę różową i przyznam, że jest śliczna :love:

Daria
22-07-2009, 20:01
ja uwielbiam perfum adidas fruity rhythm ;)

Chanti25
22-07-2009, 20:04
Ja jestem uzależniona od Coco Chanel -Mademoiselle ;P to mam ZAWSZE i w łazience i w torebce-:love:KOCHAM TEN ZAPACH:love: A inne zapachy do dobieram w zależnosci od pory roku, nastroju oraz czasami aby wypróbować jakąś nowość ;)

zizia
13-08-2009, 12:14
do tej pory używałam Gabrieli Sabatini a teraz mi się marzy to

http://forum.wzorki.info/c:/Documents%20and%20Settings/W%C5%82a%C5%9Bciciel/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/moje/Originals/SADLAGW_AEDT.jpghttp://forum.wzorki.info/c:/Documents%20and%20Settings/W%C5%82a%C5%9Bciciel/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/moje/Originals/SADLAGW_AEDT.jpghttp://forum.wzorki.info/c:/Documents%20and%20Settings/W%C5%82a%C5%9Bciciel/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/moje/Originals/SADLAGW_AEDT.jpg

Ewelinaaa
13-08-2009, 21:10
U mnie to jest tak falami kiedys uwielbiałam pume różową, jeszcze niedawno kupowałam tylko DKNY zielone jabłuszko, intimately v.beckham, evidence z Yves rocher a teraz kocham perfumki Gues

kasiasssss
13-08-2009, 22:32
Pumka jak najbardziej,Alien,Obsesion

pinaaa87
24-08-2009, 23:07
a ja jeśli mi się trafi trochę pieniążków to kupuje pure poison Diora... w daglasie kosztują 490zł < ostatnio jak patrzyłam> ale na allegro kupuje połowe taniej :D są boskie!

Ewelina83
25-08-2009, 22:49
Ja Gucci Rush czerwony na zmiane z rozowym:)

donna69
25-08-2009, 23:04
hmmmmmmmm,ja mam chyba za wiele tych zapachow,ale jak juz dziewczyny pisala czesto ich uzywanie zalezy od pory roku lub mojego Humorka.
ale faworytami ktore zawsze stoja w Lazience sa:
D&G -The One
T.Mugler-Alien
Valentino-Valentino
Dior - J'adore

a reszta to juz resztki po
CK One
CK Eternity Moments
DKNY czerwone jabluszko
D&G Light Blue
Shiseido Zen
Versace - Bright Crystal


i to tylko dla tego tak ich wiele,bo to jest tak wlasnie jak sie ma Klijetki ktore W Douglasie pracuja i non stop cos przynosza!!!!!!!!!!!!!!

mariolak83
26-08-2009, 00:12
ja na avonie lecę bo jestem konsultantka

elinka
27-08-2009, 15:45
adidas różowy a z avony pur blanka

kmmp
30-08-2009, 22:05
to zależy...
Puma żółta:)
lacoste pink
perceive
little blsck dress

Daria
01-09-2009, 22:03
uwielbiam bruno banani różowy... :)
zawsze biore od mamy :)

nikol2003
01-09-2009, 23:27
ja uzywam givenchy hot couture z tego co wiem to w polsce juz wycofuja ale tutaj jeszcze mozna dostac :D a po za tym uwielbiam euphorie i hugo bossa deep red :D no i jeszcze podoba mi DKNY :)

diablica91
08-01-2010, 14:51
Ja obecnie używam Ming Shu(Yves Rocher),bo skoczył mi się mój kochany Dolce&Gabbana Light Blue.Podoba mi się także bardzo Far Away(Avon) :)

bestilka007
08-01-2010, 14:57
Cerruti 1881 oraz puma flowing i adidas zółty :D:D

ulenka
08-01-2010, 15:25
Moim ulubionym zapachem jest Miracle-Lancome uwielbiam go13902:] Jest drogi wiec uzywam go okazjonalnie jak i szarą Lacoste 13900 i i biały Emporio Armani 13903 a na co dzień Bruno Banani 13901nawet doskonała tego podróbę za 20 zł 13808:):)

gattina
08-01-2010, 15:58
Ja ostatnio używam tego:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
na przemian z tym:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

ivonna70
08-01-2010, 17:41
Moje perfumy to:
obecnie nr 1http://s2.thisnext.com/media/blogit/18308B8F.jpg

i następne
http://www.giftstoindia24x7.com/ASP_Img/GTI0409.jpghttp://www.iperfumy.pl/FotoCache/mid/4/BVLBLAU_AEDC.jpg

Elizabeth76
08-01-2010, 18:17
A ja teraz używam
CALVIN KLEIN ,,EUPHORIA"
i EMPORIO AMRANI ,,DIAMONDS"

tusia
08-01-2010, 18:40
Ulubione to:
BVLGARI Rose Essentielle, j'adore Dior, Euphoria CK, Acqua di GIO i Idylle Guerlain :]

dzidzia
08-01-2010, 18:44
moje ostatnie ukochane- amor amor mmmm

Daria
08-01-2010, 20:03
ja na Święta dostałam Avril Lavigne... bardzo mi się podoba ;]

goonis
08-01-2010, 22:58
a ja uwielbiam escada: into the blue oraz salvatore farragamo: incanto heaven, po prostu kocham te zapachy :D

_kasiunia_4
08-01-2010, 23:05
moje ulubione ostatnio to ck obsession night :P
jak mi się skończą to na pewno znów je kupie :skacze:
i adidas energy game limited edition :]

Gakka
09-01-2010, 00:34
Od 2 lat w zimę Perfumy Cacharel Amor Amor

I w lato l'eau par kenzo

natalia268
09-01-2010, 00:55
ja tymczasowo używam Lacosty
http://www.casmir.pl/images/m_bottleBox.jpg
ukradły moje serce :love:

choć na przemian psikam sie również Celinką ;)
http://www.e-glamour.pl/data/gfx/pictures/medium/4/7/17274_1.jpg

anchel
09-01-2010, 12:12
Ja uwielbiam Gucci II,a jak akurat się skończą to DKNY fresh blossom,MEXX Black i D&G Light Blue(latem). :)

nanami7
09-01-2010, 17:17
mój ostatnio ulubiony ... :)

_kasiunia_4
10-01-2010, 00:39
oo.. nanami ;D
moja mama go ma ;)
ja jej zabrałam żel do mycia z zestawu ;p
ślicznie pachnie ;)

kobietazpazurem
10-01-2010, 12:00
Ja uwielbiam 3 piękne zapachy

1. Jlo- http://www.mojeciuchy.pl/entityfiles/pictures/offers/pic1/med_536669.jpg

ma piękny zapach niczym takie delikatne mydełko...

2. Calvin Clein- euphoria- ostry ale za razem bardzo kobiecy baardzo długo trzyma

http://www.ogloszenia.krakow.pl/zdjecia/tmp20091020_527015.jpg

3. beyonce- True Star - słodki zapach ale nie z przesadą, delikatny..

http://talkingcosmetics.com/pics/truestar/truestar.jpg

nanami7
10-01-2010, 15:09
Kasiunia odkąd pierwszy raz powąchałam Halle Berry postanowiłam że muszę go mieć ;P

_kasiunia_4
10-01-2010, 15:54
ja tak miałam z ck :D

anchel
11-01-2010, 13:55
Ja byłam kiedyś zakochana w zapachu SUN MOON STARS Lagerfelda ale od bardzo dawna nie mogę go nigdzie dostać,chyba już go nie produkują a szkoda bo był boski :)

---------- Dodano o godzinie 12:55 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:12 ----------

Chyba jednak będę miała ten perfumik!!!:) Sprawdziłam przez CENEO i znalazłam perfumerie,które go mają. :) I to nawet za fajną cenę...

dzoana
11-01-2010, 15:58
u mnie póki co Hugo Boss, Mexx, Adidas różowy, Bvlgari..

A teraz szukam jakiegoś intensywnego perfumu, żeby był słodki, ale nie duszący, czy możecie coś polecić? :)

vmajkav
26-02-2010, 00:44
Mi chlopak sprawil ck euphorie :) śliczne :)
Wcześniej miałam jeszcze paris hilton i kelly minogue show time :)
Wszystkie dostalam w prezentach- mi jakoś zawsze szkoda kasy bylo na jakies porzadniejsze perfumki to sie psikalam podrobkami z rynku :D
Bardzo podobaja mi sie rownież bruno bannani ,,woman,, gabriele sabatini takie ciemne fioletowe opakowanie, za******y jest zapach hugo boss'a ,,femme,, cudeńka :)

kobietazpazurem
26-02-2010, 19:56
Hugo Boss też jest świetny, także polecam pierre cardine taka czerwona buteleczka :)

jazawsze najbardziej lubie owocowe albo słodkie zapachy... a do tekstu to prawda kobiety perfumy czesto kupują w pośpiechu :)

NiCoLa
02-03-2010, 10:37
ja też lubię słodkie zapachy :)

kachna831
04-03-2010, 11:26
Ja używam euphoria CK, Dior Jadore, Fluid Iceberg i Versace :love::love::love::love::love:

czarnulkaaa87
04-03-2010, 16:36
Mam manie na perfumy hehe, ale z tymi się nie rozstaje :love:
Dolce L'eau The One i Bruno Banani, Puma Jamica polecam szczególnie, wprost idealne na lato :D
No i full z avonu i od czasu do czasu FM, ale to skrzywienie zawodowe konsultantki :P

Reszta już dosyć mocniejsza, na wieczór lub jakaś szczególna okazje :)

06.03.2010
Uuuu ale tu cisza :/

Pokażę wam na co poluje teraz :skacze:
Moj ukochany zapach ze starych lat, a teraz widzę ze znów się pojawił :love:
Ehhh tylko ta cena nie do kochania ;]

Znacie dziewczyny?

jOotka
03-04-2010, 19:47
Lubię laRive HAVE FUN ;))

BasiaPazderska
04-04-2010, 06:46
Zazwyczaj psikam się Celin Dion Belong
oraz różnymi zapachami z Oriflame między innymi Life Circle Fruit,a także Pumą Create

neska
18-04-2010, 22:32
Ja od 4 lat używam Pret a Porter, śliczny zapach a cena też dostępna :good:

Ciao
17-05-2010, 16:39
Ja może powiem inaczej; w zimę lubie cięższe zapachy,natomiast wiosna i lato to czas słodkich lekkich i owocowych zapachow.

Klara
27-05-2010, 15:34
Ja od kilku lat używam DKNY :ok:

anecka17171
27-05-2010, 16:19
a ja uwielbiam Davidoffa jest taki świeży a ja w takich się lubię:)

moniska139
28-05-2010, 17:39
ja szaleję za Christina Aguilerą i Gabrielą Sabatini - Ocean Sun:love:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

akinorew1989
28-05-2010, 17:47
a ja uwielbiam Davidoffa jest taki świeży a ja w takich się lubię:)

piękny zapach, sama używam go non-stop i zdążyłam zarazić już nim mamę :P

Latika
28-05-2010, 19:02
Moje ulubione to-
paco rabanne-ultraviolet
lacoste-pink
giorgio armani-she night
jennifer lopez-still
mialam iedys benetton-hot -śliczny ale krotko sie trzymał,powyższe polecam :)

Raz kupiłam podróbke lacosty za namową i juz nigdy zyciu...zapach trzymał sie pół godziny,buteleczka z bąbelkami i wszystkie możliwe cechy podróbki któa miala być oryginałem ;] nie kupujcie przez neta,chyba ze w jakis spradzonych źrodlach.

Ciao
19-06-2010, 17:48
Moje ulubione zapachy to Paco Rabanne-Black XS i Mexx Black, tych drugich zaczęłam używać niedawno, ale zakochałam się w nich.

nanami7
19-06-2010, 17:56
Ciao ja uwielbiam Paco Rabanne ;)

xsunnyolciax
19-06-2010, 21:36
ja kocham różową pumę flowing :P:P

anchel
19-06-2010, 22:51
^_^Ja odkąd zrobiło się cieplej nie rozstaje się z D&G Light Blue :)

agaciorka93
20-06-2010, 13:53
D&G light blue przesliczny zapach też go właśnie uzywam a oprocz tego ostatnio bardzo mi sie podoba zapach z oriflame percious moments :)

nutella
20-06-2010, 16:09
Osobiscie uwielbiam slodkie zapachy , ostatnio moim nr 1 jest

Kate Moss Velvet Hour

25161

dzoana
21-06-2010, 23:05
mnie urzekł Hugo Boss :love: fajny też różowy Mexx..
ostatnio wąchałam Naomi Cambell czerwony i ma super slodki zapach, chyba sobie sprawie :D

eksnail
22-06-2010, 10:44
ja najbardziej lubie miracle lancoma i Black kennetha cola mają suuper zapach:love:

Beauty-Box
27-08-2010, 23:58
PUMA JAMAICA. Są super.Próbowała któraś z was może?

betisska
28-08-2010, 00:06
Donna karan dkny to go. Najpiekniejszy zapach jaki znam:) A moze to juz przyzwyczajenie?:) Ale polecam!

vmajkav
01-02-2011, 16:10
D&G the one. Najpiękniejsze na świecie

weronisiaaa88s
01-02-2011, 16:15
A tu moje miłości :love: :love: :love:

36183 Trussardi "INSIDE" :love:

36182 "Halle" :love:

:love: :love: :love:

no i zapomniałam o 36184 :love:

olao
01-02-2011, 20:45
Ja uwielbiam Issey Miyake Le Fau D'issey.Niestety wycofali go!!!!!!!!!!!!!! A jak gdzies mozna dostac to ma taka cene ze..... Zastepczo uzywam Etro Etre

zołzella
01-02-2011, 20:51
Hugo Boss Woman - stary jak jaki:love: :love: :love:

rudzielec
01-02-2011, 21:46
kieedys uzywalam takich zwyklych, bo uzekł mnie ich zapach niby piwne ale to byl zapach zielona herata a butelka wygladala jak zielony lisc, nigdy juz ich nie moglam znaleźć...teraz uzywam halle berry, polecam cudne są i beyonce - heat.

---------- Dodano o godzinie 19:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:45 ----------

36182 "Halle" :love:

:love: :love: :love:

wlasnie o nich pisałam - kocham je;)

kath82
01-02-2011, 23:13
A ja od lat kocham Hugo Boss, Cacharel i Bruno Banani:love::love::love:.

Evelyn.
01-02-2011, 23:27
Ja uzywam różnych "ultrafiolet" paco rabanne, "angel" tiery mugler, a ostatni lubię "AMOR AMOR" CACHAREL (nie wiem czy wszystko dobrze wpisałam)

stefcia92
13-04-2011, 18:23
ja mam teraz mexxa różowego jest prześliczny ale na mnie jakoś słabo się trzyma :(
http://cokupic.pl/i/c_big1027917.jpg

a najpiekniejsze męskie perfumy jakie kiedykolwiek w zyciu wąchałam to avon essence :
http://avon-line.hu/images/upload/big/product/illatok/parfum/uraknak___/19943-avon-essence-kolni.jpg

rudzielec
13-04-2011, 19:55
a ja poluje na lolite lempicką, ale dorwać nie moge tutaj.

sztynka
13-04-2011, 19:55
Ja teraz używam Escada- Magentism ,Escada Magnetism 75ml W Woda perfumowana | Perfumy damskie | Escada | Perfumeria E-Glamour.pl (http://www.e-glamour.pl/product-pol-8387-Escada-Magnetism-75ml-W-Woda-perfumowana.html)
ale kupiłam pod wpływem emocji przez internet. na koleżance pachniały ładnie i ogólnie są piękne, ale mało intensywne. Aby zapach się trzymał trzeba około 4razy dziennie odświeżać. Wiem bo pytam męża czy coś czuje :( Miałam wcześniej Euforię Cleina i to były najbardziej odpowiednie perfumy dla mnie, ale zbrakło mi 40 zł na nie ;(Teraz zakupię też Escadę, ale już inną intensywniejszą. Mężowi się ona nie podoba , ale mnie urzekła Escada S 90ml W Woda perfumowana | Perfumy damskie | Escada | Perfumeria E-Glamour.pl (http://www.e-glamour.pl/product-pol-11656-Escada-S-90ml-W-Woda-perfumowana.html)

rudzielec
13-04-2011, 19:56
evelyn - amor amor są cudne, jak to mój facet okeślił - erotyczne:D uwielbiam je;) ja teraz mam jakies 7 flakoników perfum, ale uzywam tylko jednych, beyonce heat

rudzia1985
13-04-2011, 20:36
Stefcia masz racje, ten meski zapach dla facetow jest boski :)

Ja uwielbiam Avon Pur Blanca :)

katarynka89
13-04-2011, 21:12
dostałam tydzień temu od chłopaka nawet fajne taki oryginalny zapach i są bardzo trwałe :D (lancome d'azur)

http://www.perfumy.edu.pl/wp-content/uploads/2010/07/O-dAzur-Lancome.jpg


a te kupiłam sama z miesiąc temu boskie są ale szybko się kończą niby 75ml używane na przemian z innymi a już na dnie :/

http://www.twoje-perfumy.com.pl/images/beyonce-heat3.jpg

Sylwia1982
14-04-2011, 10:21
Ja tez uwielbiam amor amor...:love:

ela-k
14-04-2011, 10:43
Hmm... ^_^ Moje ulubione to U by Ungaro Fever z Avon'u oraz Forbidden Rose by Avril Lavigne :love: Na drugim miejscu również "Avon'owskie" - Little Black Dress i męskie także Avon Black Suede Touch.
Bardzo lubiłam również perumki Be You - Icy, ale nie mogę ich teraz nigdzie dorwać :(...

katarynka89
14-04-2011, 11:14
Hmm... ^_^ Na drugim miejscu również "Avon'owskie" - Little Black Dress .


o zapomniałam o tych perfumach :D

ubóstwiłam je przez dłuższy okres :D

katerina15
27-04-2011, 00:37
Kiedyś dostałam od kuzyna perfumy Angel i byłam w nich zakochana. Trzymały niesamowicie długo. Nawet po kąpieli, idąc spać czułam je na sobie.

To one
40336

Poza tym lubię też surrender z Avonu

40337

rudzielec
27-04-2011, 09:25
ela k - BU - czy te perfumy mialy wiele innych zapachow i byly kiedys sprzedawane w takich niby piszkach, jak je otwierasz to dopiero jest flakonik w srodku? ja miałam BU ald napisałas be you wiec moze to inne, ale w kazdym razie tez nie moge ich dorwac. mialam pomaranczowe.
co do beyonce tez mam i faktycznie znikaja strasznie szybko:D

Agnieszka Praska
27-04-2011, 19:34
u mnie na 1 miejscu ck escape
2miejsce ck euphoria
3 miejsce mexx diversiti niestety nie produkowany juz :(

dizzzy_girl
28-04-2011, 22:29
Ja uwielbiam Kenzo - Flower :skacze:, na lato mam świeży zapach Burberry - Summer, a teraz namierzam się na Lolę - Marc'a Jacobs'a :skacze:

ela-k
29-04-2011, 12:16
ela k - BU - czy te perfumy mialy wiele innych zapachow i byly kiedys sprzedawane w takich niby piszkach, jak je otwierasz to dopiero jest flakonik w srodku?

Tak, tak! Właśnie w takich puszkach były. Wiem, że były też pomarańczowe, zielone i chyba żółte ^_^ A puszki miażdżyły system hehe :ave:

malinowa
26-08-2011, 12:08
ja już wiele perfum przerabialam i nadal szukam tego jedynego ulubionego zapachu

xsunnyolciax
26-08-2011, 12:11
Ja mam teraz Mirage z oriflame :P są mega trwałe i mi się ten zapach baaardzo podoba :love:

zlotko87
26-08-2011, 12:38
Ja lubię i używam:
DG light blue- mrrrrrr:D
Miss Dior Cherie- rozpływam się :D
Thierry Mugler-womanity-> nie mogę żyć bez niego :)
Lulu Castagnette- je t'M :-)- też super zapach, niestety mi się skończył- super na lato.
To chyba wszystkie :)

3524
26-08-2011, 17:10
ja jestem w posiadaniu:
Max Mara Le Parfum
Paco Rabanne Ultraviolet
Lolita Lempicka Si Lolita
Dior Midnight Poison

ale i tak najbardziej lubię:
Carolina Herrera 212 sexy
i Ghost Deep Night (niestety trudno dostępny w Polsce)

nanami7
28-11-2011, 22:06
a ja zakupiłam Kenzo Amour mmm :love:
i jeszcze Jungle też mam :) pięknie pachną.

ilonkjapazurek
28-11-2011, 22:48
ja już wiele perfum przerabialam i nadal szukam tego jedynego ulubionego zapachu Polecam :love:VERSACE BRIGHT CRYSTAL:love: jest to moj ulubiony zapach i zarazilam nim wiele moich kolezanek jest to swiezy a zarazem delikatny zapach z nuta takiej lekkiej slodkosci mmm.. uwielbiam nigdy ich nie zmienie. Co do CK euphoria jst dla mnie za słodki to samo tyczy sie escady. Podoba mi sie zapach jeszcze :kwiatek:HUGO BOSS PURE PURPLE:kwiatek: ktorych juz niestety nie produkuja ale z sentymentu zamowilam tester na allegro :P do tego na codzien :)PUMA I'm Going i brunno bannani CZERWWONE badz bladorozwe:) oba są kozackie !:) ale Versace nigdy nie zastapi mi zaden zapach...nawet meskiego playboya MALIBU ktorym maltretuje meza by sie nim pryskal bo dziala na mnie jak afrodyzjak haha:D:D:D
P.S. A co do AVON perfumy WINK to wymiatacze ! ale juz nie produkuja ich conajmniej 7 lat :( uwielbialam je a versace gdzies ma te nute co i dawne wink'i :)

malinowa
28-11-2011, 22:54
versace bright crystal owszem ładne, ale jak dla mnie ciut za delikatne no i mało trwałe, chociaż zapach boski, dla mnie śliczny tez jest dior Jadore, ale bardzo drogi i też trochę za delikatny, euphorie dałam mamie, bo mnie dusiła, a moim numerem jeden jak do tej pory jest chanel coco mademoiselle, mam już drugą setkę, ale teraz myślę o lolicie lempickiej

kobitka
28-11-2011, 23:17
ja natomiast uwielbiam Calvin Klein One Summer ( z 2008 i 2011 )
niestety z 2008 juz ciezko dostac no a jak juz sie trafi to cenowo troche duzo ja go zawsze mialam za 10-15funtów ;)

puma i'm going oczywiscie tez ;) do tego outspoken by fergie ;) albo playboy play it spice :)
mialam jeszcze kiedys hugo bosa jakiegos slodziaka ale juz nie pamietam co to bylo ;p

a i channel 5 :)

a teraz przerzucam sie na oriflame ;D

nanami7
28-11-2011, 23:18
wlasnie dzisiaj mamie ten przynioslam :) ladny swiezy i kobiecy to BRIGHT CRYSTAL :)

sandrus
29-11-2011, 02:58
VERSACE BRIGHT CRYSTAL kupiłam ,bo wyniuchałam u kogoś:)
w finale oddałam siostrze,bo nie wiedzieć czemu przestał robić na mnie wrażenie.
Uwielbiałam WINKa Avonu,oczywiście wycofanany
a kiedyś sto lat temu kochałam
L'Oreal, Kookai, Oui-Non

kurcze dziewczyny to był dopiero zapach.
Chyba do końca swych dni będę ubolewała,że go nie ma:(

Kolejny zapach,który juz umiera a tak mnie zachwycał
EMPORIO ARMANI
white for her

Lubie mieć
Joop! All about Eve
Armani Emporio Diamonds Intense
Max Mara silk touch
CALVIN KLEIN IN2U
MOSCHINO I LOVE LOVE
Hugo Boss Orange

czasem napada mnie na
GUESS MARCIANO
W zimie lubię też
CALVIN KLEIN CONTRADICTION

z takich tańszych podoba mi się

Little Red Dress(avon)
Divine(oriflame,ale tylko zimową pora do mnie przemawia)

milenka_olsztyn
06-12-2011, 21:09
Moje ukochane to:
Thierry Mugler- Alien

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Burberry- Body

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Kenzo- Indian Holi

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


Lolita Lempicka- L

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

a na lato Moschino- I love love

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

xsunnyolciax
06-12-2011, 22:36
ja mam teraz DKNY BE DELICIOUS i jestem w nich zakochana, są cuuuudowne :love:

DiamondShine
06-12-2011, 23:01
ja polecam JUST PINK z Nexxta ;d jest cudny

rudzielec
07-12-2011, 14:57
milenka - fakt lolita lempicka jest the best:) cisne ją już dość długo i nie znudziła mi sie, słodki zapach.
teraz mam coco chanell - mademoiselle są megaa. no i jeszcze ck - euphoria.
zapomniałabym tez o fajnych słodkich paco rabanne - lady milion <3

katarynka89
07-12-2011, 15:15
uwielbiam lady milion :) są cudowne :)

centerbeauty
12-12-2011, 09:59
Ja ostatnio oszalałam na punkcie Cacharel -Amor Amor:skacze:

Herbaba
12-12-2011, 12:41
Ostatnio dostałam Victor&Rolf - Flowerbomb. Kocham je!! Mogłabym z nimi spać, gotować im obiady i się dla nich zawsze wystrzałowo ubierać! ^.^

rudzielec
12-12-2011, 12:51
amor amor uzywałam kilka dobrych lat temu, tez je uwielbiam:)

centerbeauty
12-12-2011, 18:02
amor amor uzywałam kilka dobrych lat temu, tez je uwielbiam:)


są obłędne :)

katarynka89
13-12-2011, 14:13
ja z pół roku temu miałam amor amor i mi się podobały a ostatnio jakieś za słodkie i delikatne dla mnie :) za to przyszł mi wczoraj Armani code :) i jestem bardzo zadowolona :) Na zimę wole mocniejszy zapach :)

wzorzasty
16-11-2012, 14:32
Od dłuższego już czasu tylko i wyłącznie Kenzo. Bardzo stylowe i ładne zapachy na każdą okazję;) Ponadto charakter perfum podkreślają świetne flakoniki wyróżniające się na półeczce w naszej domowej kolekcji:)

iv90
16-11-2012, 15:35
A ja mam pytanie - polecacie jakąś internetową perfumerię? Szukam perfum w przystępnej cenie dla chłopaka, ale nie chcę kupić podróbek. Macie jakieś wypróbowane miejsca w sieci z perfumami?

rudzielec
16-11-2012, 16:25
Dawno tu nie zagladałam, teraz cisne sobie euphoria calvin klein, uwielbiam je, a moj chlop sie strasznie wkurza, bo kazdy jeden jego kolega zawsze zachwala jak przejde obok czy coś:)) ja jednak jestem za kupowaniem perfum w sklepie, lubie polazic i powybierac nowe zapachy, dziewczyny na pewno maja jakies sprawdzone strony;)

malinowa
16-11-2012, 20:36
iv90 (http://forum.wzorki.info/members/4310-iv90.html) ja kupowałam tu perfumy Perfumeria internetowa, perfumy damskie i męskie - Perfumeria.pl (http://www.perfumeria.pl)

sandrus
16-11-2012, 20:48
a ja ostatnio zakochałam się w givenchy ange ou demon le secret.

Aniuta27
16-11-2012, 22:02
Mi się strasznie podoba Hugo Boss Deep Red, miałam je chyba 3 razy, i używałam bardzo skromnie, tak było mi ich szkoda :P
Jeszcze XX też Hugo, uwielbiam. ehh

a tak normalnie to nawet Little black dress z avonu by mi starczyło :) , teraz psikam się tym co mąż dostanie w paczce z firmy.

germana
17-11-2012, 15:47
ja kupuje w Perfumy, tanie perfumy - 75 % | iperfumy.pl (http://www.iperfumy.pl/)
fajnie bo maja testery więc jeśli dla siebie to zazwyczaj sporo taniej można dostać
mój faworyt to burberry brit :love: bardzo chwalą go ludzie i mega długo się trzyma.
a teraz choruje na Masaki Matsushima Mat Chocolat może sobie na gwiazdkę sprawie....

xsunnyolciax
17-11-2012, 18:02
ja sobie dzisiaj kupiłam Beyonce Midnight Heat :)

zuzka19
18-11-2012, 21:12
ja od wielu lat jestem zakochana w DKNY be delicious, a aktualnie używam Hugo Boss white
jak nie mam kasy to czasem kupuje odpowiednik DKNY w FM, w miarę fajnie pachnie i długo się trzyma :ok:

elwirkaa
03-12-2012, 01:20
ja pierre cardin :)

-ania-
05-12-2012, 10:23
Ja kupiłam Sparkle in Paris z Oriflame'u i jestem zachwycona zapachem :)

sandrus
05-12-2012, 12:27
Zuźka ten DKNY z FM pachnie ok?Koleżanka chce kupić bez powąchania próbki i tak się zastanawia czy są podobne....
osobiście mam kilka zapachów z fm i jak dla mnie są super.
cena smieszna a jakość bardzo dobra:)

Viku6a
06-12-2012, 00:23
Ja tez kupuje DKNY be delicious. Moj facet uwielbia ten zapach:D

zuzka19
06-12-2012, 00:45
jak dla mnie są ok, ja jestem w nich zakochana i te z fm mi pasują, mój opis może zbyt wiele Ci nie pomoże, bo ja tak jak faceci rozróżniam zapachy, które mi się podobają i te, które mi sie nie podobaja :D
nie znam sie na nutach zapachowych itp. powiem, że troszeczkę się różnią, DKNY są jakby lżejsze, zapach mniej intensywny, ale różnica nie jest jakaś tam kolosalna, ja je uwielbam i te DKNY i te z FM
nie wiem czy dobrze się wyraziłam ale tak czuje ;)

germana
10-12-2012, 00:29
ja zamówiłam swojemu menowi Jesus del pozo - Quasar :love:
63083
pachnie bardzo fajnie i wygląda ciekawie no i cena nie najgorsza.

żródło zdjęcia: Perfumes online, venta de cosmética y peluquería. - outletbelleza.com (http://www.outletbelleza.com)

rudzielec
10-12-2012, 13:56
ja na mikolaja dostałam coco chanel mademoiselle - juz je miałam, ale nalewane, teraz dostalam oryginał i kocham je na nowo:) domownicy mi mówia ze lubie perfumy jak stara baba:D

beti777
28-12-2012, 19:18
Ja uwielbiam perfumy z avonu (http://www.mojavon.pl/katalog-avon-online/)
Pod choinkę dostałam Rare Diamonds są śliczne i bardzo trwałe.
Spełnia moje wysokie wymagania, są wyjątkowe i nie zamienię je na żadne inne. Polecam!

kasiulka81
28-12-2012, 20:39
Ja mam kilka ulubionych perfumików :skacze:
Moschino Love lubię tak na jakąś okazję
CK One na co dzień:D
Paco Rabanne "Paco" również na co dzień, ale z racji tego że jest już mało gdzie dostępny to staram się go oszczędzać:]
Natomiast zapach Chanel "Allure" poznałam kilka dni temu (dostałam balsam pod choinką :cwaniak2:) i również polubiłam :P ale z przeznaczeniem na wieczór :)bo to taki dość zdecydowany zapach

madzivlek
29-12-2012, 23:55
lady million paco rabane uwielbiam i rare diamonds z avonu,:)

katiaa162
30-12-2012, 00:03
Ostatnio moja jedna klientka miala nowa LANCOME. Macie jakies opinie o nich? Bardzo wpadly mi one w oko i w nos :D :D

edytakon
15-01-2013, 21:22
Ostatnio mój faworyt to miss dior cherie. Wcześniej addict. . . Na sama myśl mam ochotę iść się nimi popsikac

moja pasja paznokcie
23-02-2013, 14:37
Dostałam od mojego faceta versace kupił go we Francji na lotnisku

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-cPxlUtwWN6WnPfQGy1pi5IzIhLTg9bhrQ-rb25mDAs1lnA1XLQ

niestety nie ma go już w Sephorze:( na allegro kupiłam ale też rzadko spotkać,a jest cudowny nie jedna kobieta pytała mnie na ulicy co to za zapach,no i klientki wniebowzięte zapachem :)

Kasia991
23-02-2013, 14:52
Ja uwielbiam zapach J'adore od Diora, są najpiękniejsze, ale niestety dość drogie dlatego oszczędzam :D

milenka_olsztyn
23-02-2013, 15:55
Moja pasja te perfumy są w rossmanach :))

nanami7
23-02-2013, 15:59
ten perfumik jest ciezki ale bardzo mi sie podoba :)

zrodlo ceneo.pl

sandrus
23-02-2013, 23:13
Moja pasja
Też je bardzo lubię.
Tak jak pisze koleżanka szukaj w rosmanie.

moja pasja paznokcie
23-02-2013, 23:24
Sto lat w Rossmanie nie byłam:) dzięki dziewczyny :)

Sylwia87
25-02-2013, 10:10
Ja od roku używam CK Euphoria. I chyba już przy tym zostanę. Z takich tańszych to uwielbiałam Puma Jamaica, ale tą pierwszą wersję. Piękna była! Szkoda, że już nie można dostać...

natalilka
22-03-2013, 20:31
Odkryłam ostatnio Kenzo Amour, polecam wszystkim Paniom lubiącym trochę "inną" nutę.Raczej cieżkie,wieczorowe i intensywne.Używam go na co dzień w małej ilości,zapach przyciąga nosy :)

Renat
26-03-2013, 13:31
iv90 (http://forum.wzorki.info/members/4310-iv90.html) ja kupowałam tu perfumy Perfumeria internetowa, perfumy damskie i męskie - Perfumeria.pl (http://www.perfumeria.pl)

Ja też kupuję perfumy w tej perfumerii. Od dawna używam Calvin Klein Eternity for Women, jest on moim znakiem rozpoznawczym. Generalnie każdemu się podoba i nie jest taki drogi.

rudzielec
28-03-2013, 11:20
Bardzo lubiłam również perumki Be You - Icy, ale nie mogę ich teraz nigdzie dorwać :(...

Wiem ze stary post ale na allegro są:) Chyba ze to nie te:D Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/listing.php/search?category=135&sg=0&string=B.U).

mewa92
28-03-2013, 13:12
Jakiś czas temu dostałam od znajomego Lacoste Touch of Pink,zapach przypadł mi do gustu -także prezent trafiony. Ale miałam kiedyś taką świetną perfumke z FM,niestety nikt już w moim otoczeniu nie handluje tym.Ciężko mi ją znaleźć bo nie pamiętam numeru a pamiętam jedynie,że miała taki słodki zapach i coś tam w opisie było "dla małej czarnej..." czy coś takiego :P

rudzielec
28-03-2013, 13:55
ja z kolei mam taki problem od lat. kiedys wpadlam na takie zwykle perfumy gdzies w sklepiku w jakiejs galerii. kosztowaly bodaj 20zł, ich buteleczka wygladala jak wielki zielony lisc. zapach powalal na kolana, bo pachnialy dla mnie nutka piwną. prawdziwy ich zapach to zielona herbata, ale jednak dla mnie nadal pachnialy piwem. piekne polaczenie zapachow i bardzo dlugotrwale. teraz sluch o nich zaginął i nie mam pojecia gdzie ich szukac bo w necie tez ich nie moglam znaleźć.

truskaweczka99
29-03-2013, 23:22
Jakiś czas temu dostałam od znajomego Lacoste Touch of Pink,zapach przypadł mi do gustu -także prezent trafiony. Ale miałam kiedyś taką świetną perfumke z FM,niestety nikt już w moim otoczeniu nie handluje tym.Ciężko mi ją znaleźć bo nie pamiętam numeru a pamiętam jedynie,że miała taki słodki zapach i coś tam w opisie było "dla małej czarnej..." czy coś takiego :P


Kochana sam możesz zapisać się i zastać konsultantką, i wtedy kupujesz sobie i perfumki , kosmetyki , i wszystko inne co tam dostepne o wiele taniej . Wcale nie musisz budować swojej "grupy" i wiele sie w tym udzielać . Nie dostajesz miana dystrybutora,a konsumenta bezpośredniego :)

Ewita
15-05-2013, 14:08
Cześć dziewczyny :)
Mój ulubiony zapach - Escentric Molecules - Molecule 01!
Jest po prostu piękny. Niestety cena powalająca, może któraś z Was używa, albo zna odpowiednik tego zapachu? Wie gdzie dostać próbki oprócz jedynej perfumerii Galilu w Warszawie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

milenka_olsztyn
15-05-2013, 20:55
kurde też się napaliłam na ten zapach ale racja cena powala...

Ewita
15-05-2013, 21:02
Niestety :( Szukałam w internecie, ale znalazłam tylko jedną perfumerię która ma w ogóle te perfumy. Zastanawiam się tylko czy ktoś może zna podobne do tych ... :) Ja nawet nie umiem opisać zapachu, "czym to pachnie" :D

milenka_olsztyn
16-05-2013, 07:08
hehe bo to na każdym pachnie inaczej:)
wiem że są jeszcze z 2 cząsteczkami podobno

GrotaBryza
25-09-2013, 13:35
Jednymi z moich ulubionych perfum są Mexx Ice Touch oraz PAco Rabbane Black XS,są takie kobiece i zarazem słodkie,uwodzicielskie.

sandrus
25-09-2013, 20:04
A mi ostatnio te wpadły w nos :)
Yves Saint Laurent Manifesto, woda perfumowana dla kobiet | iperfumy.pl (http://www.iperfumy.pl/yves-saint-laurent/manifesto-woda-perfumowana-dla-kobiet/?gclid=COKm0-OD57kCFUwV3godhlkAKQ)

wani
01-10-2013, 22:49
Moje ukochane, których teraz używam to Balenciaga L'Essence z wyczuwalną męską nutą, za którą bardzooo przepadam :love:

Lorez
30-10-2013, 12:26
Zdecydowanie Paco Rabbane- Black XS, Diesel- Fuel for life i Lancome- La vie est belle <3

markotka
30-10-2013, 15:50
Lorez zakochałam się ostatnio w tym Lancome :love: dostałam od męża na imieniny i chyba szybko nie zamienię na inne.

Bardzo lubię też Code Armaniego i Light Blue D&G

GrotaBryza
22-11-2013, 14:40
A ja mogę polecić Calvin Klein Euphoria,bardzo ładny zapach i teraz nie jest też drogi,wiec warto:) Ale co gust to inne perfumy.

Markiza
22-11-2013, 14:44
Cudowny jest viktor rolf flowerbomb taka bombka zmysłów połączenie słodkości z kwiatami ;)

rudzia1985
22-11-2013, 15:23
Ja ostatnio sie przerzucilam na Pume Yellow.
Wczesniej mialam Esprit Urban Nature.

Selenna
29-11-2013, 18:33
ja odkryłam cudowny zapach,jest naprawdę cudny Naomi Campbell cat de luxe i cat deluxe nuir,są super

nanami7
22-03-2014, 15:02
Znacie zapach Kate Perry - Meow ?

Naczytałam sie samych pozytywów i własnie zamierzam zamówic :)

Izi
22-03-2014, 16:50
nanami ja bym pewnie kupiła dla samej buteleczki:love:
aczkolwiek chyba jednak chciałabym go powąchać najpierw w jakiejś drogerii, mam inny zapach Katy Perry (Killer Queen) i no cóż.... robi za odświeżacz w kibelku:nie_powiem:

nanami7
22-03-2014, 17:16
a tam :D 'paliło mi sie' i go zamówilam :D zobaczymy. Najwyzej go oddam mamie ucieszy sie. Podejrzewam ze bedzie mi sie podobal, sadzac po opiniach na innych forach :)
Ale butelka jest boska :love:

Izi
22-03-2014, 17:33
Innych forach :aty::aty::aty:

;)

elawrona22
22-03-2014, 19:33
Odkryłam ostatnio Kenzo Amour, polecam wszystkim Paniom lubiącym trochę "inną" nutę.Raczej cieżkie,wieczorowe i intensywne.Używam go na co dzień w małej ilości,zapach przyciąga nosy :)

Polecam szczególnie ten Kenzo. Zwraca uwagę! Choć diabelnie słodki zdobył moje uznanie. Brawa za piękny flakon i niespotykaną trwałość zapachu.

Chantelle
22-03-2014, 19:43
u mnie nr 1 to Versace Bright Crystal :love:

nanami7
23-03-2014, 00:41
No na innych tylko opinie czytam a jestem wierna wzorkom :love:

Bright crystal tez lubie a Kenzo Amour znam i jak dla mnie ok, jego slodkosc jest cudowna :D Nie taka landrynkowa ale swieza. Lubie tez od czasu do czasu Kenzo Jungle ale on nie jest na codzien i na pewno nie na lato.
Podoba mi sie tez Cacharel Lou Lou ale jest baaaardzo ciezki i na prawde specyficzny. Typowy zimowy bo na lato nie... chyba bym sama padla od niego :D

zania37
24-03-2014, 14:45
ja kocham euphorie :ok:to nr 1 u mnie
bright crystale też uwielbiam
mam też trzecie ulubione cacharel promise
z tą buteleczka obchodzę się bardzo delikatnie, tylko na specjalne okazje
bo mam juz polowę a nigdzie nie mogę ich znaleźć
chyba je wycofali
w Polsce nie mieli w perfumerich, w Szwecji też nic o nich nie wiedzą
tą moją buteleczkę kupiłam na Gran Canarii 3 lata temu
szwagierka była tam ostatnio więc porposiłam, zeby mi kupiła
i też ich tam już nie ma :wow:
;(;(;(;(;(

markotka
24-03-2014, 15:37
zania37 piszesz o tym zapachu Cacharel promesse Perfumy i wody damskie - Ceneo.pl (http://www.ceneo.pl/Perfumy_i_wody_damskie;szukaj-cacharel+promesse) ?

Ja jak zakochałam się w la vie est belle lancome, tak inne zapachy mogłyby dla mnie nie istnieć :love: zapach jest uniwersalny i na lato i zimę, a jest tak trwały, że utrzymuje się wiele dni na popryskanym ciuchu wiszącym w szafie. Szala nimi nie psikałam, a i tak pachnie, zapach przeniósł się z mojej szyi chyba :D

zania37
24-03-2014, 19:42
O widzisz markotka
ja byłam już świecie przekonana ze ten zapach wycofali
ze przestałam już szukać
a tu proszę taka niespodzianka, trzeba zamówić
póki jeszcze jest:P

nanami7
25-03-2014, 22:26
Dziś był kurier i... stało się ! Jestem miło zaskoczona zapachem :love: popsikałam się nim o godz 14 i cały czas go czuje ! Jestem w szoku :) pachnie cudownie... troszkę słodyczą, ale nie jest duszący. Ze spokojem na codzień może być. Sam zapach... hm jakbym już skądś go znała. Jeden wielki plus :ok: A butelka... oceńcie same. Na żywo o wiele ładniejsza :D zdobi już moją komodę.


źródło: http://ep.yimg.com/ca/I/yhst-87074699935963_2271_297302403

anabel
23-04-2014, 21:16
różowe bruno banani to mój hit :)

sandrus
26-04-2014, 00:22
zania37 piszesz o tym zapachu Cacharel promesse Perfumy i wody damskie - Ceneo.pl (http://www.ceneo.pl/Perfumy_i_wody_damskie;szukaj-cacharel+promesse) ?

Ja jak zakochałam się w la vie est belle lancome, tak inne zapachy mogłyby dla mnie nie istnieć :love: zapach jest uniwersalny i na lato i zimę, a jest tak trwały, że utrzymuje się wiele dni na popryskanym ciuchu wiszącym w szafie. Szala nimi nie psikałam, a i tak pachnie, zapach przeniósł się z mojej szyi chyba :D


oj tak la vie jest boski:)

Ostatnio mam tez faze na Si Armaniego(podobne do lancome)

marta28
22-05-2014, 10:55
A ja uwielbiam Miss Dior Cherie <3

GrotaBryza
18-06-2014, 15:24
A moim ulubionym zapachem stały się ostatnio Ck Euphoria,w sam raz na lato,są lekkie i bardzo kobiece więc polecam:)

Tore
23-06-2014, 11:56
Thierry Mugler - Angel moj ulubiony <3 <3 <3

Pozdrawiam:)

GrotaBryza
05-12-2014, 11:35
A miałyście moze styczność z perfumami Elizabeth Arden?? Bo znajoma mi polecała,ponoć bardzo ładny,słodki,kwiatowy i trwały zapach i cena też nie jest jakoś wygórowana. Czeka na Wsze opinie.

murbania
05-01-2015, 01:02
Mój ulubiony to zapach Armani Code. Przekonalam się do odpowiedników tych wszystkich znanych perfum. Za 45 zł pachne Kenzo,cacharelem ,Mexxem. Hugo bossem, klejnem czym tylko chce. W perfumerii kiedyś pracowałam więc nosa do tego mam. Mają do 30% zaperfumowania więc są bardzo bardzo trwałe. Moje klientki podlapaly i teraz można powiedzieć że jestem konsultantka, taka trochę inna bo nie ganiam za babkami.Perfumki mają swoją poleczke w moim salonie i idą jak woda.

Ronka
04-02-2015, 12:17
Lancome - La vie est belle!

imlikeadrug
07-02-2015, 14:44
Moje ulubione perfumy to Pur Blanca z Avonu (chyba jedyna rzecz, jaka Avonowi się udała).

Densa
22-04-2015, 12:21
Dobre perfumy niestety kosztują dużo ;/ ja sobie zamawiam przez Internet Perfumy -70% | perfumeria internetowa Tagomago (http://tagomago.pl/katalog/6/Perfumy/) - ostatnio tutaj zamawiałam.

giga857
23-07-2015, 14:16
Moje ulubione to 5th Avenue woda perfumowana spray 125ml - Elizabeth Arden - Tagomago.pl (http://tagomago.pl/produkt/3118/Elizabeth-Arden/5th-Avenue-woda-perfumowana-spray-125ml/?folder=6) :) ale staram się je zastępować innymi też :)

kuba_hajs
04-08-2015, 10:01
Żona ma perfum, który bardzo mi się podoba. J`Adore Diore.

Marilyn*
04-08-2015, 15:05
Te wlasnie Diorki to moje ulubione perfumy :serce:

paulina88
15-12-2015, 13:31
Moim ostatnim, niezaprzeczalnym i jedynym bestem jest perfum So Elixir firmy Yves Rocher, można znaleźć Katalog produktów : Sklep Internetowy Yves Rocher (http://www.yves-rocher.pl/tag/f/5,kategoria,938,zapachy)
Długo uzywałam Euphorii później Code, ale wróciłam do pierwszego zapachu Yves Rocher. Nie wiem czy kiedykolwiek będzie inny, który spowoduje u mnie tak silne uzależnienie ;)

Joanna21
04-04-2016, 11:29
Żona ma perfum, który bardzo mi się podoba. J`Adore Diore.

Też lubię te perfumy :)

adrianna.otulak
08-04-2016, 10:03
Ja długo szukałam odpowiedniego zapachu dla siebie. Wreszcie na jakiejś stronce luxusportal, czy w google natrafiłam na prezentacje marki Shiseido i od tego czasu perfumy tej firmy należą do moich ulubionych. Szczególnie lubię ZEN.

rudadagusia
17-06-2016, 16:42
Ja muszę przyznać, że najbardziej lubię takie kwiatowe i owocowe zapachy, np. ESCADA Island Kiss, DKNY Woman, Paco Rabanne Lady Million, Moschino Funny, SALVATORE FERRAGAMO Incanto Shine, LANCOME La Vie Est Belle L Eau de Toilette Florale, VERSACE czy Bright Crystal Absolu. Lubie je bo są na maksa owocowe, przez co super sprawdzają się na lato ;) Mój facet też ma jakieś ciągoty do owoców, bo przeważnie zamawia Azzaro Chrome Legend z https://www.perfumeria.pl/On/Perfumy/Azzaro-Chrome-Legend-woda-toaletowa-spray :) WIęc pod tym względem to się dobraliśmy idealnie:)

katrina89
10-09-2016, 01:47
Uwielbiam ostatnio Chloe:)

Cornelka123
09-01-2017, 02:39
Ja ostatni zakochałam się w perfumach YSL Black Opium, pięknie pachną i są bardzo trwałe :)

sybil
15-02-2017, 10:50
Różne, ale raczej wszystkie mają tę samą nutę zapachową :) calvin klein, pacco rabanne (nie wiem jak to się pisze:) hugo boss

invisible20
21-02-2017, 22:39
Moje ulubione to Velvet Orchid od Toma Forda. Jako drugie ulubione Bottega Veneta.

Cornelka123
16-03-2017, 14:21
Różne, ale raczej wszystkie mają tę samą nutę zapachową :) calvin klein, pacco rabanne (nie wiem jak to się pisze:) hugo boss

Też lubię perfumy Hugo Bossa, CK, pacco rabanne też mają fajny zapach lady milion

matimaks
19-05-2017, 15:33
ostatnio z zary mi sie podobają bardzo

Maleneka
22-05-2017, 16:21
Ja ostatnio zakochałam się w takich bardziej nieoczywistych, trochę bardziej egzotycznych i przesyconych orientem perfumach Montale. Brałam udział w rozlewaniu kilku flakoników i mam próbki, a docelowo kupiłam sobie całą buteleczkę Aoud Queen Roses. To nie jest taka prosta, przeciętna róża ścięta i wsadzona do wazonu. To królowa kwiatów w pełnym rozkwicie z akcentem świata Orientu, czuć bogactwo, elegancję, wytworność... Cudowny!! Długo go szukałam w dobrej cenie, w końcu upolowałam tutaj https://makeup.pl/product/23609/. Darmowa wysyłka i po dwóch dniach przesyłka była u mnie.

Już powoli się szykuję na kolejne zakupy perfumeryjne :)

invisible20
24-06-2017, 11:34
Ja ostatnio zakochałam się w takich bardziej nieoczywistych, trochę bardziej egzotycznych i przesyconych orientem perfumach Montale. Brałam udział w rozlewaniu kilku flakoników i mam próbki, a docelowo kupiłam sobie całą buteleczkę Aoud Queen Roses. To nie jest taka prosta, przeciętna róża ścięta i wsadzona do wazonu. To królowa kwiatów w pełnym rozkwicie z akcentem świata Orientu, czuć bogactwo, elegancję, wytworność... Cudowny!! Długo go szukałam w dobrej cenie, w końcu upolowałam tutaj https://makeup.pl/product/23609/. Darmowa wysyłka i po dwóch dniach przesyłka była u mnie.

Już powoli się szykuję na kolejne zakupy perfumeryjne :)

Montale to niestety dosyć droga firma perfumeryjna. Ja mam od nich tylko jeden zapach Full Incense, ale był wart każdej wydanej złotówki.

Sara91
30-12-2017, 11:43
Pod choinke dostalam escada joyful, zapach bardzo ladny, ale trwalos do niczego.

nadio90
16-01-2018, 11:32
Ja na święta dostałam odpowiednik perfum Vanilla Fields (http://www.edp24.pl/p706,pa-127-vanilla-hills-woman-perfumy-50ml-20ml-gratis.html). Wszyscy wiedzą, że uwielbiam perfumy z nutą waniliową, a te są po prostu rewelacyjne. Pięknie pachną i są bardzo trwałe. Znalazły się na mojej liście ulubionych na ten moment.

Cake
17-01-2018, 15:12
Ja na święta dałam siostrze perfumy. Niedługo ma urodziny, a przecież znów perfum jej nie kupię ;/ Nie mam pomysłu :( Myślałam na razie o takim (https://www.modnyportfel.pl/product-pol-1976) portfelu ze skóry, ale nie wiem czy to będzie dobry pomysł.
Myślicie, że portfel to dobry pomysł na prezent, czy może wybrać torebkę?

binka
01-02-2018, 20:31
jak dla mnie wszystko co ma nazwe Calvin Klein, kocham jego perfumki. Zobaczcie jakie dobre ceny mają w tym Kontigo https://kontigo.com.pl/marki/calvin-klein.html

majanna
29-08-2018, 20:00
Dziewczyny, a czy któraś z was ma któryś z zapachów tej marki https://perfumy.pl/firm-pol-109-Trussardi.html? Miałam z tej firmy już dwie pary bucików, ostatnio zorientowałam się*że marka ma również swoją linię kosmetyków i ciekawią mnie opinie na temat perfum :skacze:

minika
16-12-2018, 20:14
aktualnie bardzo dużo promocji przed swiętami na edp24.pl
Moje PA 127 - Vanilla Hills woman ? Perfumy 50ml + 20ml gratis :: edp24 (http://www.edp24.pl/p706,pa-127-vanilla-hills-woman-perfumy-50ml-20ml-gratis.html) też udało mi się zdobyć:)
Nie wiem czy pamiętacie vanilla fields coty to odpowiednik tego wycofanego już perfumu:)
Czesto perfumy stoją po 30, 40 zł

Anutka
27-02-2019, 15:45
Ja lubię zapachy Kenzo. Używam już dłuższy czas i jeszcze mi się nie znudził.

ell
11-04-2019, 14:45
Tom Ford ma ładne zapachy, jednak dla mnie są zbyt mocne. Nie w sensie, ze trwałe, bo jak najbardziej wolę trwałe zapachy, jednak sa bardzo pudrowe, dość ciężkie i moim zdaniem idealnie pasują na wieczór czy w zimowe dni. W cieplejsze dni i za dnia jednak takie wonie mnie przytłaczają i nie wiem czy sama dobrze bym się w nich czuła. O wiele badziej wolę lżejsze,delikatniejsze zapachy. Jak
Chanel Chance
Miss Dior
Moim ukochanym zapachem jest również Calvin Klein Euphoria

Jeśli chcecie upolować jakiś ładny zapach w dobrej cenie, to polecam zernąć sobie do perfumerii zapachymarzen.pl - mają dobre ceny, poza tym teraz jeśli wpiszecie tam kod rabatowy WIOSNA2019, dodatkowo dostaniecie zniżke 10 zł na zamówienie.

chanah
30-04-2020, 22:46
Ja za to wychodzę z założenia, że jak mam już kupować sobie (czy też komuś z mojej najbliższej rodziny i znajomych) perfumy, to zdecydowanie bardziej niż kupować stacjonarnie, wolę postawić na sprawdzone marki, które znajdę w sklepie eZebra.PL. Zamawiałam już u nich naprawdę wiele razy i jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłam, w szczególności cenowo zawsze są bardzo konkurencyjni w stosunku do innych tego typu podmiotów działających obecnie na polskim rynku. Ostatnio konkretnie na stronie https://www.ezebra.pl/pl/producers/chanel-1401354989.html udało mi się zamówić wodę toaletową Chanel Platinum Egoiste w naprawdę mega promocyjnej cenie. Z czystej ciekawości postanowiłam sprawdzić sobie jak wygląda cena tej konkretnej wody toaletowej w stacjonarnych drogeriach i powiem Wam, że naprawdę wręcz zaniemówiłam !!! Masakra, dobrze, że przez internet można dzisiaj zamawiać tego typu artykuły po znacznie lepszych cenach. Niedługo chyba ponowie zamówienie, bo przecenili jeden z moich ulubionych zapachów.

dusia13
30-06-2020, 07:07
jak się zna konkretne zapachy to lepiej kupować online, wybór jest większy a i ceny bardziej atrakcyjne niż stacjonarnie :) Jesli chodzi o zapachy męskie to bardzo lubię takie orientalne jak np chanel allure homme edition blanche https://perfumetki.com.pl/perfumy-markowe/177-chanel-allure-edition-blanche.html . są mocne, wytrzymałe i takie hmm uniwersalne - dobre i na dzień i na wieczór.

agus123
04-08-2020, 14:39
Perfumy potrafią wiele zdziałać, one nadają charakteru i oczywiście zapachu. W internecie istnieje wiele ciekawych artykułów na temat takich kosmetyków. Zobaczcie sobie może na http://www.poprawaurody.pl/ jest coś o tym napisane.

Caliope
25-11-2021, 10:33
Ja mam kilka ulubionych zapachów, w tym Si intense Armaniego i Jadore Diora.

kiniaa
01-12-2021, 00:13
W sumie nie mam swoich ulubionych zapachów. Mam wrażenie, że jakich perfum nie powącham to wszystkie mi się podobają :) No może oprócz tych piżmowych, ale poza nimi to wszystkie. I do tej pory zawsze kupowałam stacjonarnie, ale tak patrzę online i dla przykładu tutaj https://aleperfumeria.pl/pl/ ceny są dużo niższe dlatego zastanawiam się czy nie zamawiać z internetu. Czy ktoś z Was może zamawia online? Powiedzcie jak to jest z trwałością perfum? Czy wszystko zawsze jest ok?

minizo
08-02-2023, 11:02
Pozostając w temacie perfum to kusi mnie aby na walentynki użyć jakiegoś zapachu z feromonami dla mojego faceta :D Myślicie, że to fajna opcja? Chciałabym nadać trochę pikanterii do naszego spotkania. Tutaj widziałam te polecane perfumy - http://feromony-passion.pl/ - co o nich myślicie?