PDA

Zobacz pełną wersję : Zabiegi kosmetyczne i ich wykonanie



Evelina.J
06-06-2012, 15:23
Dziewczyny jak wykonujecie poszczególne zabiegi kosmetyczne. Przyznam szczerze że bardzo mnie to interesuje i inne dziewczyny napewno też z chęcią poczytają ten temacik.

Mnie akurat najbardziej interesuje zabieg jaki mogłabym wykonac mojej mamie ktora ma cere naczynkowa i sobie jakis witaminowy.

Z tego co sie orientowałam mama chce kupic sobie maske so cery naczynkowej.

Wypatrzyłam sobie dla siebie witaminową algową maskę z clareny
CLARENA maska algowa ZÓŁTA bomba witaminowa ALGI (2339576657) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/clarena-maska-algowa-zolta-bomba-witaminowa-algi-i2339576657.html)

a dla mamy
CLARENA maska algowa RÓŻOWA naczynka rumień ALGI (2399961106) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/clarena-maska-algowa-rozowa-naczynka-rumien-algi-i2399961106.html)

Pytanko dla was. Jakie serum pod maskę i co po zdjęciu maski i jak często i jak dlugo powtarzac zabieg aby uzyskac efekt.
I czy peeling też ma znaczenie czy obojętnie jaki do twarzy. Tzn wiadomo ze mamie nie wskazany ewentualnie drobniutki tak??

Paulka
06-06-2012, 16:28
dla mamy polecam peeling enzymatyczny najdelikatniejszy, ja osobiscie "pracuje" na bielendzie i jesli chodzi o ich kosmetyki to wskazania sa takie:
seria zabiegow 6-7 raz w tygodniu potem raz w miesiacu dla podrzymania efetku
jesli chodzi o serum to dla mamy propomuje serum z rutyna wtamina c na uszczelnienie
jesli chodzi o Ciebie, to zalezy od tego czego potrzebuje Twoja skora...moze byc to np kwas hialurynowy ktory ma wl nawilzajace takze, jesli palisz papierosy to cos na rozjasnienie skory...
co do kremow po zdjeciu maski:
dla mamy kremy uszczelniajace naczynie krwionosne co do codziennej pielegnacji to cos z kasztanowaca, milarzebu jakponskiego np

a tak w ogole to taki zabieg w warunkach domowych powinien wygladac tak:
demakijaz, tonizacja, peeling, jesli chcesz wykonac masaz to teraz z odpowiednim kremem, potem usuwamy nadmiar kremu, serum, maska, krem na zakonczenie zabiegu



mam nadzieje ze ciut pomoglam, to jest temat rzeka ogolnie ale tak w skrocie, jesli masz jakies pytania to pisz, chetnie pomoge...dorzucam link do katalogu bielendy(nie to ze chce reklame zrobic ale pracuje na tych kosmetykach wiec wiem co pisze o innych nie moge sie wypowiedziec niestety), w katalogu jest opisany kpk do kazdego zabiegu dla jakiej cery i w ogole takze nawet jesli bedziesz miala inne kosmetyki to to Ci bardoz pomoze:)

http://bielenda.pl/profesjonalne/katalog

Evelina.J
07-06-2012, 22:45
Paulka a jakie zabiego polecasz z bielendy jeszcze?

Paulka
08-06-2012, 12:16
ja w domu wykonuje oczyszczenie manualne, szkoda ze nie mam zdjec przed i po...efekt naprawde rewelacyjny...chlopak z masakrycznymi bliznami po trodzikowymi, czynnie uprawia sport przez co bez przerwy cos mu wyskoczy...po pol roku zabiegu raz w miesiacy, bo nie mialm mozliwosci czesciej efekt jest super, caly czas robimy zabiegi zeby podtrzymywac ten efekt, do domu zalecilam mu zel i krem z bielendy taki dostepny w rossmanie matujacy chyba, juzn ie pamietam...
mamie swojej wykonuje zabieg z kwasem hialurynowym...robie jej peeling enzymatyczny, masaz lub drenaz nakladam serum z kwasem i maske, pod oczy dodatkowo platki z kolagenem, choc nie bardzo jestem z nich zadowolona, po masce krem za zakonczenie zabiegu i krem pod oczy, no i oczywiscie specjalne zalecenia do codziennej pielegnacji-to bardzo wazne, bo bez tego to ciezko widac postepny...jesli chodzi wlanie o efekty tego zabiegu z kwasem to juz za pozno zaczelam bo skora jest juz po 55r. z i ekefty sa malo widoczne...a dla siebie to tak po lebkach bo masazu sobie raczej dobre nie zrobie, a wiec peeling enzymatyczny, serum nawilzajace i meseczke (w kremie)nawilzajaca ktora pozostaia sie do wchloniecia..mam cere wrazliwa wiec za duzo nie moge sobie pozwolic, ostatnio nawet maseczke z glinka kojaco-chlodzaca musialam raz dwa zmywac bo szczypala, i rumien odraz, takze trzeba sobie odpowiednio dobrac kosmetyki...przymierzam sie do zakupu kawitacji takiej mini zeby troszke "mocniej" zadzialac koszt to ok 300zł a mysle ze warto, ja ogolnie jestem zwolenniczka kawitacji i sonoforezy:)

agatulka88
10-06-2012, 19:39
kochana a wiesz że oczyszczania manualnego nie wykonuje sie tak często... Evelinko jeśli chodzi o zabiegi to ja wykonuję mikrodermabrazję, peeling kawiitacyjny i różne inne zabiego typu: nawilżający, bomba witaminowa, przeciwzmarszczkowy, kwasy itd. akurat teraz już sie mikrodermabrazji nie wykonuje bo juz słoneczko za mocno świeci ale jest wiele innych zabiegów. ja osobiście Bielendy nie polecam:( mnie i pare klientek bardzo uczula:( ja zmieniłam na Charmine Rose, Clarena, Ava(kosmetyki naturalne)

dobulka
08-09-2017, 10:22
U mnie najwieksza uwage skupiam na zmyciu makijazu i generalnie na oczyszczaniu cery, bo jednak za dnia ona wchlania wiele toksyn. bardzo fajna jest maseczka peel off z bielendy, zielona herbata . Rozjasnia, zaweza pory, matuje, wygladza i odswieza. Z tej samej serii mam tez wode micelarna i bardzo sobie chwale, boczuje ze mam cere idealnie oczyszczona.

Sara91
15-09-2017, 11:03
Ja nie zwracalam nigdy uwagi na pielegnacje cery, ale tez nie mam jakiejs suer problematycznej, jest tlusta i krem matujacy mysle ze wystarcza. Jednak teraz dorzucialam do pielegnacji matujaca maseczke jelly mask z bielendy z witamina C i skorka pomaranczowa, ktora tez barszo fajnie rozjasnila przebarwienia i matowi cere, redukujac sebum. cera znacznie mniej wydaje sie tlusta, wyglada ladniej, promienniej.

olkaFA
16-09-2017, 14:43
ja niestety do dzisiaj walczę z tradzikiem pomimo tego ze mam juz 32 lata ;/masakra! i po ostatniej 18. u kuzynki stwierdzialm ze koniec. doslownie czulam sie jak ona - cala zapryszczona i mało powazna... w pazdzierniku ide do kliniki Beauty Skin na zabieg zamykania naczynek metoda Thermaveinmam nadzieje, ze wreszcie poczuje sie jak dojarzala osoba, ktora traktuje sie powaznie

kiranka
29-10-2017, 17:45
Dobra decyzja. Ja już jestem po takim zabiegu. Robiłam go w poznańskim ośrodku Good Time Day SPA (http://www.goodtimedayspa.eu/) Zabieg przebiegł bez problemu. Efekt? Efekt jest taki, że w końcu pozbyłam się trądziku. Żałuję tylko, że wcześniej tego nie zrobiłam.

piteksa
31-10-2017, 11:10
Chyba większość miała jakiś tam trądzik. Ja miałam sterydy, później kremy i w sumie przeczekałam aż do końca dojrzewania. Jakoś dałam radę.

JadziaDax
10-11-2017, 00:31
Z peelingów polecam te od Efekitmy, zwłaszcza mój ukochany kokosowy.

Ozdobna
08-12-2017, 11:58
Kiedyś pokusiłam się o metodę ocm, ale tylko skora mnie piekła. Tak, to tylko peelingi enzymatyczne i delikatne preparaty oczyszczające.

ciamka
28-02-2018, 20:43
Ja na takie profesjonalne do klinik rzadko chodzę, po pierwsze kasa a po drugie nie bardzo mam czas. Ale ostatnio na https://kontigo.com.pl/marki/donegal.html taką szczoteczkę soniczną do twarzy kupiłam i to jest super! poprawia krążenie i widać efekty bardzo szybko :) a najlepsze ze to jest taka szczoteczka której bardzo długo można używac

marcela22
20-04-2018, 23:20
Ja też rzadko, ale staram sie chodzic przynajmniej te 3 razy w roku na takie totalne oczyszczenie cery glownie po sezonie gdzie cera jest zazwyczaj niedożywiona i zdecydowanie potrzebuje głębszej regeneracji. Sytuacja jest taka jak tutaj pisza https://www.wbienkowski.pl/medycyna-estetyczna/kosmetologia/ same mozemy pielegnowac cere na co dzien, a nawet powinnysmy zeby utrzymac ja w dobrym stanie, ale musimy wiedziec w jaki sposob to robic - jakie metody dla naszej cery beda najlepsze. Kosmetolog jednak zawsze najlepiej doradzi. Trzeba uwazac zeby nieprzesuszyc i "przetłuścić" skory

ell
12-09-2019, 09:47
Nie wolno trądzik leczyć samemu. Okazuje się że jest wiele przyczyn jego powstawania i należy udać się do dermatologa i sprawdzić jakie jest jego podłoże. Jest dobry lek ,kuracja jest dość długa ,ale na prawdę skuteczna.

Sama chodzę co jakiś czas na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki i również jestem zadowolona. Oczywiście wykonuję peelingi domowe, jednak zaden z nich nie ma takiego wpływu na skóre jak własnie oczyszczanie profesjonalne w gabinecie kosmetycznym.
http://medison.info.pl/gdzie-wykonac-oczyszczanie-manualne-twarzy/

cass
15-05-2020, 12:09
Wiele zabiegów kosmetycznych mozna wykonywac samodzielnie w domu. Szczególnie, ze kosmetyki profesjonalne są w sklepach coraz bardziej dostępne. Pamiętajmy aby sięgając na przykład po kwasy, na początku zaczynać od tych mniejszych stężeń. Tak aby nie narobić sobie problemów z cerą. Mocne stężenia dla wielu cer na początek nie sa odpowiednie,bo cera musi mieć czas, aby się do nich przyzwyczaić.

Ze swojej strony polecam na przykład tonik z kwasem glikolowym'
https://darmarsklep.pl/toniki-mleczka-zele/the-ordinary-glycolic-acid-7-toning-solution-tonik-peelingujacy-z-kwasem-glikolowym-240ml

Mozna stosować codziennie (oczywiscie przy ochronie przeciwsłonecznej). Rozjaśnia skórę, redukuje mniejsze przebarwienia oraz ogranicza produkcję sebum w skorze.

magadalena
24-05-2020, 18:48
Na rynku zabiegów kosmetycznych można co jakiś czas spotkać się z nowościami. Osobiście to chyba nie odważyłabym się skorzystać gdy na rynku są sprawdzone od lat metody. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to nowoczesne rozwiązanie zadaniem którego jest usunięcie zmarszczek na twarzy oraz regeneracja skóry. Swoją popularność wśród kobiet zyskał ze względu na to, że nie ma nic wspólnego z operacją chirurgiczną. Samą substację tworzy się z krwi osoby podejmującej się zabiegowi. Cały zabieg osoczem katowice (https://dermapoint.pl/osocze-bogatoplytkowe/) polega na wstrzyknięciu jej w określonym czasie pod skóre. W ten sposób możemy spłycić zmarszczki jakie znajdują się w typowych miejscach czyli okolicach nosa, czoła ust czy oczu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby pozbyć się zmarszcze w obrębie dekoltu, szyi czy dłoni.

jagnam
24-01-2022, 09:31
Postanowilam zdecydować sie na zabieg hifu. Głównie pod wpływem tego jak wygladała moja skóra. Nie byłam tak do konca zadowolona z tego co widziałam w lustrze. NIestety ale wiek robi swoje, a głównie w sumie grawitacja bo to wcale nie zmarszczki warunkują proces starzenia się, ale właśnie .... grawitacja. Tak było w moim przypadku.


Na hifu postanowilam wybrać się do Krakowa:
https://instytut.bielenda.pl/oferta/kosmetologia-pielegnacja-twarzy-i-ciala/lifting-hifu-liftera/


Efekt nie pojawia sie od razu, oj nie.... Trzeba na niego poczekac. Jednak pierwsze rezultaty widziałam już po miesiącu, po 3 cera wygladała o wiele lepiej. Skóra lepiej napięta. Tak jakby odjęło mi kilka lat.