PDA

Zobacz pełną wersję : problem z jajnikami



krasta
06-06-2012, 23:27
Witam otóz dzisiaj boli mnie cos w okolicy jajnika ppo lewej stronie. czy możliwe ze jak pracuje w zimnym sklepie i jest mi strasznie w nim zimno bo jestem zmarzluchem to ze jajnik mi sie przeziębił czy cos w tym stylu i dlatego mnie teraz tak boli az w góre;/

katerina15
06-06-2012, 23:49
mnie bolą prawie zawsze przed okresem :P albo jeden albo drugi ;)

krasta
06-06-2012, 23:56
ale mnie tak mocno jeszcze nigdy nie bolalo a okres mam miec gdzies dopiero za tydzien:P

nanami7
07-06-2012, 15:20
Krasta moga Cie bolec ot tak, bo ja tez tak mam.
Podczas owulacji ma prawo Cie bolec. :)
Poza tym jestes pewna ze to jajniki?? Moze to cos innego ...

krasta
07-06-2012, 15:55
raczej nie wydaje mi sie ze to cos innego. bo to tak wygląda jakby jajnik lewy bo to jest nisko;p mnie tak nie bolalo dlatego te moje ibawy bo jak cos to tylko leciutko a wczoraj to masakra bo nie moglam wysiedziec tak bolalo;p

fryzzz
07-06-2012, 21:39
raczej nie wydaje mi sie ze to cos innego. bo to tak wygląda jakby jajnik lewy bo to jest nisko;p mnie tak nie bolalo dlatego te moje ibawy bo jak cos to tylko leciutko a wczoraj to masakra bo nie moglam wysiedziec tak bolalo;p

Najlepiej gdy zaczyna boleć lecieć do ginekologa, ja zlekceważyłam takie bóle aż pewnego dnia nasiliły sie do tego stopnia, że trafiłam do szpitala :(

nanami7
07-06-2012, 21:50
ja tam wiem ze mnie czasami zakluje jajnik, ale nie jest to nic powaznego bo juz lekarka mi tak powiedziala ;) wiec sie nie martwie. Ale jak Ciebie martwia te bole to powinnas isc do gina, bo to jest roznie...

farbstift
07-06-2012, 22:30
możliwe, że to nerka Cię boli a nie jajnik. Przeanalizuj, czy masz też problem z pęcherzem (częściej oddajesz mocz, ból przy siusianiu, szczypanie w okolicach intymnych). Nerki maja taki ból, że promieniuje i często wydaje się właśnie, że to jajnik, a jak pracujesz w zimnie to możliwe,że się przewiałaś.

krasta
08-06-2012, 00:13
no wlasnie przez ostatni tydzien pracowalam w sklepie zimnym a dosc ze mi czesto zimno bo zmarzluch jestem to jeszcze w sklepie nawet jak sie ubralam to zimno bylo;/ masakra i mnie zaczelo bolec. mozliweze dobrze mowisz bo to tak jakby gdzies na wysokosci jajnika bolalo i do gory mi promieniowalo ze nie moglam sie za bardzo ruszyc;/ a w sklepie byly drzwi otwarte a z drugim sklepem nas drzwi nie dziela i mozliwe ze nerki;/ ale raczej przejdzie co nie:)

Nysza
08-06-2012, 08:29
ani jajnik ani nerka
to nie sa żarty - marsz do lekarza !!!

krasta
08-06-2012, 09:03
czyli co jeszcze cos innego mi moze byc?

Nysza
08-06-2012, 09:23
źle mnie zrozumiałaś a raczej ja źle napisałam z tego pośpiechu ...
chciałam powiedzić, że zarówno jajnik jak i nerka to bardzo poważna sprawa
dlatego ważna wizyta u lekarza

takie diagnozowanie na forum to jest wielkie nieporozumienie
ważna jest konsultacja z lekarzem...
bo teraz może "samo [przejdzie" ale za kilka lat odbije Ci się czkawką i oby nic poważnego nie wynikło ..

Mysiaczeq
28-07-2012, 12:37
Już trochę czasu minęło od ostatniego posta, ale może komuś się przyda. Otóż dość często ból w okolicy jajnika może oznaczać torbiel. Doświadczyłam i powiem, że choć problem powszechny nie należy go bagatelizować. Zaczyna się bólem w okolicy jajnika z tyłu, z czasem może promieniować do przodu. Gdy torbiel jest większych rozmiarów towarzyszy ból przy chodzeniu, przy poruszaniu na boki, niekiedy dołącza się biegunka, cykl ulega rozregulowaniu, a nawet zahamowaniu. A to wszystko związane z wahaniami hormonalnymi. Leczenie jest proste - hormonalne lub bardziej inwazyjne, laparoskopowe. Dlatego, lecieć do lekarza jak coś się dzieje i nie przeczekiwać :) Ja doczekałam takiego stanu, że trafiłam do szpitala z objawem ostrego brzucha, gdyż zawartość torbieli zaczęła się wydobywać do otrzewnej, było krucho. to tak ku przestrodze :)