PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy przy stylizacji paznokci - wszystkie których nie ma w tematach :)



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7

Kaniusia0
07-07-2009, 08:54
to pazurek po dwóch tygodniach trzyma się super tylko tak z boku zaczęlo się robic.... co moglam zrobic zle? dobrze przygotowalam paznokcia do nakladania zelu , zmatowilam plytke, odtłuscilam, itd...

Agnieszka Praska
07-07-2009, 09:03
mnie sie tak dzieje po 2-3 tygodniach ale jestem nalogowa skubaczka zelu na stopach to pierwsza przyczyna a druga to jakby to powiedziec "starzenie sie materialu":co: i zrastanie masy czyli przeniesienie sie "dzwigni" i przy nacisku moze masa odlazic to tak po chlopsku;)
jak zle napisalam nie to niech mnie ktos walnie:cisza:


jakbys zle przygotowala pazurka to szybciej by sie zapowietrzyl a nie po 2 tygodniach gdzie pazur jest juz do uzupelnienia;)

to tak po mojemu;)

Kaniusia0
07-07-2009, 09:08
tak tylko że... widzialam pazurki nawet po 4 tyg dosłownie w nienaruszonym stanie... tzn był tylko odrost a po bokach nic się nie działo, wszytko bylo idealne.

tez jestem nałogową skubaczką ;p ale panuje nad tym ;p

Anna Kosińska
07-07-2009, 10:01
Kochana Mnie sie wydaje ze zbyt bardzo pilniczkiem tam zajechalas i dlatego tak sie stalo...

Kaniusia0
07-07-2009, 10:10
hmm wiesz tam jest takie załamanie gdzie nie ma ani zelu ani tipsa, tam gdzi jest taka dziurka , czyli to co odpadlo... tam byl tips pokryty zelem tylko on tak jakby sie oderwal.. wiec chyba za mocno go nie piłowałam bo był... chyba ze moja nie uwaga... hm kurcze sama nie wiem... zamotałam... próbuje znalesc rozwiąznie ;)

innym dziolszkom się takie cos dzieje ? wypowiedzcie się

Anna Kosińska
07-07-2009, 10:13
aaaaa to moze tipsa zle przygotowalas Moja droga i to bylo powodem odprysniecia zelu...zakladanie tipsow jest bardzo najwazniejsza czescia stylizacji na tipsie wiec trzeba bardzo na tym sie skupic by dobrze go najpierw przygotowac...

Kaniusia0
07-07-2009, 10:16
tak tak , zawszeo tym pamietam i przywiazuje szczegulna uwage na takie detale.. hm widocznie musialam coc zle zobić...
a powiedzcie mi jak spilujecie paznokcia i jest gotowy do nakladania zelu to przemywacie naturalna plytke wraz z tipsem cleanerem ? ja tak robie... to dobrze? ... bo jak nie to moze to byc powodem ze przesadzilam z produktem.

Agnieszka Praska
07-07-2009, 10:28
ja zawsze przmywam:D

no i zle doczytalam mnie tak sie dzieje na 3 paluszkach tylko ja na formie robie nie na tipsach;)

Anna Kosińska
07-07-2009, 11:07
nie przemywamy tipsa cleanerem dziewczyny,wieksze prawdopodobienstwo pekania tipsow i ich zmiekczenia...cleaner cleanerowi rowniez jest nie rowny..ale ma duze znaczenie..

Agnieszka Praska
07-07-2009, 11:52
ja przemywalam cleanerem a teraz przemywam spirytusem skazonym hibitanem i nigdy nic sie z tipsami nie dzialo:D
ale wiem ze sa cleanery ktore zawieraja aceton i takim nie wolno przemywac tipsa;)

Sweet-ka
07-07-2009, 13:02
Moze popełnilas blad przy przyklejeniu tipsa, dostalo sie powietrze a pozniej sie wykruszylo bo boczkach.....

Tak tez sie dzieje jak czasem za malo masy jest, i latwiej dochodzi do uszkodzen(odprysnien). Podchodzenie powietrza moze byc rzyczyna rowniez za duzej ilosci, ale tu mi sie wydaje ze zbyt wiele to raczej nie jest...
Ciezko tak powiedziec kiedy nie mozna zobaczyc pazurka na zywo bo fotka nie zawsze pokaze to co najwazniejsze, ale mam nadzieje ze choc odrobine Ci pomogłyśmy :)

barbara_kawka
07-07-2009, 13:47
wiecie co tak mysle... bo to wyglada jakby od wolnego brzegu lazlo ... moze gdzies zle sie przykleilo na wolnym brzegu no i potem jak wiadomo reakcja lancuchowa....

Ladyss
08-07-2009, 19:48
Niestety ja mam podobny problem:( wokół wałów paznokciowych pod żel dostaje się powietrze pomimo tego że płytka jest dobrze przygotowana a żel nie nachodzi na skórki. Co prawda zapowietrza się tylko do 1 mm, paznokcie trzymają się rewelacyjnie ale tak nie powinno być:/:

Gość
08-07-2009, 19:57
i to jest własnie praca z tipsiurami:P ja robia na formie i nic takiego mi sie nie zdarza...:D jedynie co tak jak już nam 4 tygodniowy odrost to skubie pod spodem i tak skubie tak skubie aż pazura naturalnego odskubie:glupek:

Ladyss
08-07-2009, 20:11
Zapomniałam dodać, że również nakładam żel jak i akryl na szablon (nawet wolę taką pracę niż na tipsie) a więc u mnie problem leży w czymś innym:/: Ale ja do tego dojdę i wtedy Wam powiem! :P

paulina_ooo11
08-07-2009, 20:20
mi też tgo wygląda na źle przygotowany tips bądź paznokieć, ale skoro móisz że nie.. hmm.. trzeba wynająć jakiegoś pazurkowego detektywa:D

---------- Dodano o godzinie 20:18 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:18 ----------

mi też to wygląda na źle przygotowany tips bądź paznokieć, ale skoro mówisz że nie.. hmm.. trzeba wynająć jakiegoś pazurkowego detektywa:D

---------- Dodano o godzinie 20:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:18 ----------


Niestety ja mam podobny problem:( wokół wałów paznokciowych pod żel dostaje się powietrze pomimo tego że płytka jest dobrze przygotowana a żel nie nachodzi na skórki. Co prawda zapowietrza się tylko do 1 mm, paznokcie trzymają się rewelacyjnie ale tak nie powinno być:/:


też tak kiedyś miałam, ale zmieniłam żele na inną firmę i już się tak nie robi :)

Ladyss
08-07-2009, 20:28
A możesz powiedzieć jakich żeli używałaś wcześniej a jakich używasz teraz?

Kaniusia0
08-07-2009, 20:41
czyli widze nie jestem sama ;)
ja na formie nie robie ale zaczne , bo ide na kosmetologie, jak narazie robie same tipsy ale z tego co widze to ładniej sie prezentują pazurki na formie i lepiej sie je robi bo nie ma tego okropnego piłowania tipsów ;)

goslava
08-07-2009, 20:47
a moze w tym miejscu polozylas mniej zelu, byl zbyt cienki i odprysl, dostalo sie powietrze i zaczal odchodzic? ja tez tak mialam (chyba kupie sobie lupe)

---------- Dodano o godzinie 19:47 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:46 ----------

ewentualnie tips w tym miejscu byl slabo doklejony

Ladyss
08-07-2009, 21:01
Nie, na pewno nie było za mało żelu:) żel w żadnym miejscu nie odprysnął, nic się nie oderwało i dlatego w końcu zwariuje dopóki nie dowiem się co zrobiłam źle:P A na stopach nic takiego mi się nie dzieje dlatego jest to bardzo dziwna sprawa.

Kaniusia0
08-07-2009, 21:55
Dokładnie, napewno nie za malo żelu ;) tez sie na tym skupiam, nie mam pojęcia czemu tak sie dzieje ...

Karolina- Stylistka
09-07-2009, 20:54
Dziewczyny pomóżcie mi zatrudniłam się w salonie robiąc paznokcie i jest tam frezarka firmy ACTIV A0639 i niestety nikt tam nie wie jak sie zdejmuje z niej frez ja sama próbowałam na różne sposoby ale bez skutku.:( to wiec może ktoś wie jak to się ściąga?

barbara_kawka
10-07-2009, 09:14
wiesz hmm roznie moze byc ale najlepiej zadzwonic do firmy i zapytac .

unita
10-07-2009, 16:33
wklej moze zdjecie tej frezarki, to moze cos sie wymysli:]

ivonna70
10-07-2009, 17:14
Wklej zdjęcie. Nie mogę tego modelu znaleźć w necie, są tylko inne, w których wystarczy przekręcić głowicę.

dorotkaa2007
13-07-2009, 10:46
Dziewczyny pomóżcie - robiłam tydz. temu pazurki dziewczynie (na tipsie) i po 1 dniu jej odpadły wszystkie;(;(;(dlaczego tak się mogło stać? robiłam tak jak zawsze i nie po raz pierwszy!! Pierwszy raz mi się coś takiego trafiło.Jejcio co może być tego przyczyną,co mogłam zrobić żle (płytkę paznokciową przygotowałam jak zawsze) Chociaż robiłam pazurki dziewczynie od mojego kuzyna - to myślałam że zapadnę się pod ziemię ze wstydu!:(;(:porazka: (a dzień wcześniej robiłam pazurki jej siostrze i do tej pory jest wszystko OK) Miała któraś z was kiedyś taki problem?? :help:Napiszcie proszę

Kamis
13-07-2009, 11:00
Niestety to się przytrafia nawet bardzo doświadczonym stylistkom więc się nie przejmuj tak bardzo.

http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/829-na-drugi-dzien-po-stylizacji-pazurki-odpadaja.html

przyczyn może być bardzo wiele, możesz opisać co robisz krok po kroku jakie produkty, może ktoś ci pomoże.

goslava
13-07-2009, 13:52
Dorotko, niektore dziewczyny maja swoje wlasne paznokietki "bardzo Zdrowe", spotkalam sie juz z czyms takim, ze do tego stopnia, ze jest "wilgotna" plytka i dlonie az mnie zdziwilo to, moze to jest przyczyna tego

asia
13-07-2009, 14:13
gdzieś już kiedyś o tym pisałam, mam klientkę, której kompletnie nie trzymają się akryle, natomiast żele jak najbardziej

Karolina- Stylistka
13-07-2009, 22:09
dzięki dziweczyny, że próbowałyście mi pomóc ale naszczęście już wiem jak to się robi chiciaz jest to bardzo skomplikowane. Jest do tego potrzebny specjalny klucz i śrubokrent:) teraz już takich frezarek nie produkuja hehe

Zuzanna Rzeszewska
14-07-2009, 17:19
Ja tak samo -w ogole nie trzymaja sie jej zele- akryle za to super. Moze powinnas zmienic metode?

Zuzanna Rzeszewska
14-07-2009, 17:40
A mnie tez sie tak robi ze podchodzi powietrze i tylko na tym boczku... przewaznie z lewej strony paznokcia (patrzac od kciuka do malego palca) i to czasami na dwoch rekach. I w ogole zauwazylam, ze mnie sie krocej pazurki trzymaja niz moim klientkom... przykre :(

Gość
27-07-2009, 23:56
nie wiedziałam gdzie to dac bo nie chce zakładac nowgo tematu bo będzie wieli bałagan...

do rzeczy!! mam problem typu: pękający i odchodzący żel od naturalnego pazurka... jak przedłużam na formie to jest ok n ic tkigo sie nie dziej, ale jak żeluję naturali od początki do końca to własnie robi sie cos takiego- mega-mega-mega powiększenie; 5639

kiedys myślałam że to dlatego że nie "zawijam" żelu lekko pod spód pazurka, ale teraz tak zrobiłam i mimo to kciuk sie uszczerbił, lekko pękł i teraz się "rozwarstia" od naturalnego, a wskazujący się własnie uszczrrbił tak chamsko że sie teraz o wszystko czepiam... pomożecie??

jolanta
28-07-2009, 07:03
Ja mialam podobny problem i doszlam do wniosku, ze czasami hormony kobiece przeszkadzaja tzn. gdy klientka ma pierwszy dzien miesiaczke, uzywa tabletek antykoncepcyjnych(SILNIEJSZYCH), jest w ciazy lub jest przewlekle chora np. tarczyca, alergia itd. a jeszcze moga antybiotyki przeszkadzac. Ale to jest wykrywalne metoda prob i bledow, bo jednym sie trzymaja a drugim nie. Powodzenia.

ssisi2
28-07-2009, 08:39
nie wiedziałam gdzie to dac bo nie chce zakładac nowgo tematu bo będzie wieli bałagan...

do rzeczy!! mam problem typu: pękający i odchodzący żel od naturalnego pazurka... jak przedłużam na formie to jest ok n ic tkigo sie nie dziej, ale jak żeluję naturali od początki do końca to własnie robi sie cos takiego- mega-mega-mega powiększenie; http://forum.wzorki.info/attachments/ogolnie-o-paznokciach/5639d1248731639t-pomocy-dsc02829.jpg (http://forum.wzorki.info/attachments/ogolnie-o-paznokciach/5639d1248731639-pomocy-dsc02829.jpg)

kiedys myślałam że to dlatego że nie "zawijam" żelu lekko pod spód pazurka, ale teraz tak zrobiłam i mimo to kciuk sie uszczerbił, lekko pękł i teraz się "rozwarstia" od naturalnego, a wskazujący się własnie uszczrrbił tak chamsko że sie teraz o wszystko czepiam... pomożecie??

Uważam, że niezbyt dokładnie oblałaś żelem pazurka.Najlepiej jest wyfrezować trochę naturalka od spodu i wtedy wszystko jest cacy.

Ladyss
28-07-2009, 08:52
sisi wysuwasz takie wnioski po tym zdjęciu? Bo ja widzę, że właśnie jest oblany bardzo starannie.

tipserka78
28-07-2009, 10:10
a może żel jest słabej jakości:/:

---------- Dodano o godzinie 10:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:06 ----------

ja zanim znalazłam odpowiedniej jakości żel trwało to bardzo długo, ale teraz nie mam problemów z reklamacją:P
trzeba tylko pamiętać o dokładnym wypiłowaniu boków by później nie było zapowietrzeń i odprysków:good::D:good:

elinka
28-07-2009, 10:14
dużo zależy od płytki paznokcia moja kuzynka miała tak tłustą płytke paznokcia że wytrzymały jej tylko 2 tygonie

sylwia-p_86
28-07-2009, 10:21
Woszczurko często się tak zdarza z naturalkami,trzeb naparwdę bardzo starannie 'zachaczać'żelikiem o pazurka na krawędziach.

Tu sis dała dobrą radę aby zawsze podfrezować od spodu pazurka kiedyś tak nie robiłam i też miałam problemy,ale później juz wszytsko było oki.Jak nie pomoże to daj znać będziemy dalej kminić ;]

Dorotko zapytaj ją czy ma problemy z hormonami,potliwością dłoni bądź cukrzycą u osób,które wymieniłam pazurki mogą trzymać się gorzej.Jeśli nie zmieniłaś produktów na jakich pracujesz i wszytsko zrobiłaś jak należy nie powinnaś się martwić.Zapytaj też czy sama nie grzebała przy nich bo to też się zdarza często(ale pewnie i tak zaprzeczy);]

---------- Dodano o godzinie 10:21 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:18 ----------


dużo zależy od płytki paznokcia moja kuzynka miała tak tłustą płytke paznokcia że wytrzymały jej tylko 2 tygonie

Elinka płytka się nie tłuści :cisza: :Pmiała kłopoty z potliwością dłoni wtedy pot 'spływa' na płytkę w takich przypadkach dokładnie odtłuszczamy pazurki i dokładnie matowimy.:kwiatek::kwiatek:

dudejla
28-07-2009, 11:08
A ja czytałam jakiś czas temu w jakimś magazynie chyba w Paznokciach, że bardzo często jest tak, że jeżeli nakładamy komuś pierwszy raz żel lub akryl to trzyma się on znacznie krócej niż u klientek, którym robimy któreś z kolei pazurki. I, że jest to wynikiem reakcji organizmu. Ale jaka to reakcja to niestety nie zapamiętałam :(.

A jak jest u was z tymi klientkami, które zakładają pierwszy raz? Ma to jakieś pokrycie w rzeczywistości?

Ladyss
28-07-2009, 12:17
A ja czytałam jakiś czas temu w jakimś magazynie chyba w Paznokciach, że bardzo często jest tak, że jeżeli nakładamy komuś pierwszy raz żel lub akryl to trzyma się on znacznie krócej niż u klientek, którym robimy któreś z kolei pazurki. I, że jest to wynikiem reakcji organizmu. Ale jaka to reakcja to niestety nie zapamiętałam :(.

A jak jest u was z tymi klientkami, które zakładają pierwszy raz? Ma to jakieś pokrycie w rzeczywistości?
Raz zdarzyła mi się taka sytuacja - paznokcie po tygodniu zaczęły odpadać i nie jestem pewna czym to było spowodowane bo nie zapytałam przed rozpoczęciem pracy czy natłuściła czymś płytkę - mój błąd;/ ale to dlatego że na początku o takich rzeczach się nie myśli. A raz też ćwiczyłam na dziewczynie żel na formie i podczas piłowania odpadły dwa paznokcie - ale dziewczyna sama przyznała że miała wcześniej robione tipsy i po prostu jej płytką nie toleruje żelu.

Hanuszka22
28-07-2009, 12:31
Mi kiedyś też tak się zdarzyło. Mało tego w ramach reklamacji zrobiłam pazurki jeszcze raz-efekt-to samo. Upewniło mnie to, że po prostu tej klientce żel nie będzie siedział. Głowa do góry, nie jesteś sama:] Oby jak najmniej takich rąk! Pozdrawiam.

ssisi2
28-07-2009, 12:50
sisi wysuwasz takie wnioski po tym zdjęciu? Bo ja widzę, że właśnie jest oblany bardzo starannie.

Zdjęcie nie pokaże czy paznokieć jest dobrze oblany. Jesli kładziemy żel na naturalka to musimy tak jakby otulić żelem wolny brzeg (jesli nie frezujemy od spodu). wystarczy 1 mm przerwy w otuleniu i żel będzie odpryskiwał.

Najlepszym sposobem jest wyfrezowanie od spodu- tak aby żel nie kończył się równo z naturalkiem.

Ladyss
28-07-2009, 12:54
Dlatego pytam jak to rozpoznajesz bo po zdjęciu tak tego nie widać:/:
to chyba wniosek można wysunąć taki - "zaczepka" pod paznokieć nie zdała zadania dlatego że płytka pod spodem nie została zmatowiona. A co jeśli wszystko zostało dobrze przygotowane i nadal tak się dzieje?

ssisi2
28-07-2009, 13:14
sisi wysuwasz takie wnioski po tym zdjęciu? Bo ja widzę, że właśnie jest oblany bardzo starannie.


Dlatego pytam jak to rozpoznajesz bo po zdjęciu tak tego nie widać:/:
to chyba wniosek można wysunąć taki - "zaczepka" pod paznokieć nie zdała zadania dlatego że płytka pod spodem nie została zmatowiona. A co jeśli wszystko zostało dobrze przygotowane i nadal tak się dzieje?

W jednym poscie piszesz, że widzisz dobrze a w drugim że nie widać.

Ja napisałam "że uważam" co nie znaczy, że jest tak na 100%. Błąd w oblaniu jest najczęszczą przyczyną. Tym bardziej, że dziewczyna napisała, że przy przedłuzaniu na formie nic takiego się nie przetrafiało a paznokieć przygotowala standardowo.

Czasami charakter pracy klienkti wyklucza nakładanie żelu na naturalka. Wtedy lepiej choć troszeczkę przedłuzyć na formie.

Wpływ na rozwarstwianie może mieć jakość żeli. Ja na naturalne paznokcie kładę żele mające w składzie syntetyczne żywice. Żele te współpracują z naturalnym paznokciem i tylko w sporadycznych przypadkach dochodzi do rozwarstwienia warstw.

Ladyss
28-07-2009, 13:16
Bo właśnie po takim zdjęciu można tylko powiedzieć że jest ładnie zalany i dlatego pytam jak rozpoznajesz że jest inaczej. Czy teraz napisałam jasno o co mi chodzi?

Gość
28-07-2009, 13:35
oj dziewczyny, nie sprzeczajcie się... bardzo wam dziekuje za cenne porady, fakt jest taki że faktycznie nie zmatowiłam ich frezarką pod spodem ale przy nadawaniu kształtu (naturalnym panokciom przed nałożeniem żelu) trochę sie może "chwyciiło" pilniczka i ciut "samo przez sie".
zrobiło mi się tak własnie tylko przy tych dwóch pazyrkach, więc może fatycznie gdzieś tam pędzelek nie sięgnął dokładnie...

jeszcze raz wa dziekuje i teraz będę wiedzieć żeby matowić naturalne pod spodem :) :) :)

ssisi2
28-07-2009, 13:42
Bo właśnie po takim zdjęciu można tylko powiedzieć że jest ładnie zalany i dlatego pytam jak rozpoznajesz że jest inaczej. Czy teraz napisałam jasno o co mi chodzi?

Rozpoznaje to się chorobę u lekarza. Napisałam wyraźnie że "uważam" bo jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna. Nie jest to tylko moje zdanie. Jedna z forumek wypowiedziała się podobnie w poście wyżej.

Zarówno moje czy też twoje albo jeszcze innej forumki wnioski są tylko "gdybaniem" bo jesli nie widzimy paznokci to nic nie możemy stwierdzić na 100%. Możemy napisać jeszcze 50 rad i każda może być chybiona.

farbstift
28-07-2009, 13:50
ssisi2 Twoje rady są bardzo przydatne, ale proszę, nie używaj sformułowań typu "rozpoznaje to się chorobę u lekarza", po co psuć atmosferę i własną opinię:)

Ladyss
28-07-2009, 13:55
Nie, ja już co do niektórych wolę się nie odzywać bo mam dość czepiania się o każde słowo. Nie jestem w szkole żeby wysłuchiwać jak się mówi a jak nie.

kasiasssss
28-07-2009, 13:58
nastepna brzydka atmosfera,wiemy dlaczego uciekam bo sie denerwuje

farbstift
28-07-2009, 14:02
nie denerwujcie się, proszę:przytul: nie warto

kasiasssss
28-07-2009, 14:05
dziekuje kochana juz mi lepiej

Gość
28-07-2009, 14:26
o matko!! i znów wszystko przeze mnie;(

---------- Dodano o godzinie 14:26 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:25 ----------

ja ma naprawdę całe życie pod góre!!jak nie urok to sraczka!!:(

dzidzia
28-07-2009, 14:26
oj Woszczurku nic przez Ciebie !! tak się samo jakoś zrobiło ;P

kasiasssss
28-07-2009, 14:27
sraczka to chyba nic strasznego:skacze::skacze:

Valia
28-07-2009, 14:40
nie przejmuj sie, moze jej płytka była nie ciekawa

farbstift
29-07-2009, 21:28
oj Woszczurku kochany, głuptas jesteś:przytul:

barbara_kawka
29-07-2009, 22:28
o matko!! i znów wszystko przeze mnie;(

---------- Dodano o godzinie 14:26 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:25 ----------

ja ma naprawdę całe życie pod góre!!jak nie urok to sraczka!!:(
albo przemarsz wojska ;)

dorotkaa2007
04-08-2009, 15:35
Dorotko zapytaj ją czy ma problemy z hormonami,potliwością dłoni bądź cukrzycą u osób,które wymieniłam pazurki mogą trzymać się gorzej.Jeśli nie zmieniłaś produktów na jakich pracujesz i wszytsko zrobiłaś jak należy nie powinnaś się martwić.Zapytaj też czy sama nie grzebała przy nich bo to też się zdarza często(ale pewnie i tak zaprzeczy);]

---------- Dodano o godzinie 10:21 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:18 ----------


Sylwia jak robiłam pazurki Agnieszce to właśnie zauważyłam że ma bardzo spocone łapki ( ile już robiłam pazurków tak pierwszy raz się spotkałam z takimi spoconymi łapkami ) być może to było przyczyną że jej tak szybko odpadły??

elinka
04-08-2009, 15:41
moja kuzynka miała także bardzo spocone ręce i oczywiście tłusta płytke pazokci i na dodatek przy nich grzebała i trzymały sie jej tylko nieco ponad tydzień

kasiasssss
04-08-2009, 21:17
Dorotko zapytaj ją czy ma problemy z hormonami,potliwością dłoni bądź cukrzycą u osób,które wymieniłam pazurki mogą trzymać się gorzej.Jeśli nie zmieniłaś produktów na jakich pracujesz i wszytsko zrobiłaś jak należy nie powinnaś się martwić.Zapytaj też czy sama nie grzebała przy nich bo to też się zdarza często(ale pewnie i tak zaprzeczy);]

---------- Dodano o godzinie 10:21 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:18 ----------


Sylwia jak robiłam pazurki Agnieszce to właśnie zauważyłam że ma bardzo spocone łapki ( ile już robiłam pazurków tak pierwszy raz się spotkałam z takimi spoconymi łapkami ) być może to było przyczyną że jej tak szybko odpadły??
mojej kolezance tez sie poca lapki,nawet bardzo,ale nie wplywa to na trzymanie sie zeli,potrafi je nosic poltora miesiaca,oczywiscie na obgryzionych plytkach,to moj sukces:skacze::skacze::skacze:,dodam ze uzywam zelu z firmy ra nails:love:
zapomnialam dodac,ze jesli zarzywa hormony to faktycznie moga odpadac:huh:

dorotkaa2007
04-08-2009, 21:43
mojej kolezance tez sie poca lapki,nawet bardzo,ale nie wplywa to na trzymanie sie zeli,potrafi je nosic poltora miesiaca,oczywiscie na obgryzionych plytkach,to moj sukces:skacze::skacze::skacze:,dodam ze uzywam zelu z firmy ra nails:love:
zapomnialam dodac,ze jesli zarzywa hormony to faktycznie moga odpadac:huh:


O cholewcia to już sama nie wiem czemu jej odpadły aaa i nawet nie mam pojęcia czy bierze jakieś piguły??!!
A może to wina żeli:co: a używam A&P*żel jednofazowy UV 5ml*EXTRA MOCNY* 12PLN (660493753) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item660493753_a_p_zel_jednofazowy_uv_5ml_extra_moc ny_12pln.html) używa któraś z Was takich?

Ladyss
04-08-2009, 23:26
Sylwia jak robiłam pazurki Agnieszce to właśnie zauważyłam że ma bardzo spocone łapki ( ile już robiłam pazurków tak pierwszy raz się spotkałam z takimi spoconymi łapkami ) być może to było przyczyną że jej tak szybko odpadły??
Nie zwróciłam uwagi na jej dłonie ale gdyby miała bardzo spocone to raczej bym to zapamiętała. Sprawa dość dziwna bo zazwyczaj jeśli ktoś ma problemy z płytką to odpadają bardzo szybko a tu dopiero po tygodniu zaczęły odłazić i to nie wszystkie - część bardzo dobrze trzymała się płytki. Ja obstawiam że natłuściła je kremem albo po prostu walnęła mi tylko ściemę i tak naprawdę nie uważała na nie - a w tym czasie była w górach.

Ewelina83
05-08-2009, 09:04
Ja kiedys mialam podobny problem z dziewczyna, ktora przyszla zrobic do mnie paznokcie! Wczesniej robilam juz kilku osobom paznokcie i wszystko bylo w jak najlepszym porzadku pazurki trzymaly sie na medal no i wlasnie przyszla ta laseczka juz jak spojrzalam na jej plytke to sie troche przerazilam bo miala doslownie taki pioreczka a nie paznokcie( wynik poprzednich stylistek ktore pilowaly co nie miara) Za bardzo nie chcialam sie tego podjac bo tak przypuszczalam ze moga byc problemy no ale prosila mnie i prosila wiec zrobilam...Tym bardziej staralam sie robioc wszystko jak na lezy zeby sie trzymalo no ale coz do tygodnia paznokcie zaczely schodzic.... Zdesperowana zadzwonilam do swojej instruktorki ze szkolenia i pytam co moze byc nie tak no i ona mi odpowiedziala ze po 1 Przyczyna mogla byc juz zbyt cienka plytka ktora za bardzo juz sie wyginala na wszystkie strony 2 wlasnie zbyt mocno przetluszczajaca sie plytka podobno niektore osoby tak maja i pomimo uzycia odtluszczaczy i primerow nic nie daje paznokiec spada 3 wina klientki ktora nie uwazala w ogole na paznokcie
W kazdym razie powiedziala mi mam nie przejmowac jesli wszystko bylo dobrze zrobione to nie moja wina....

a co do tego drugiego problemu to mialam podobny na swoich ale doszlam do wniosku ze mialam za twardy zel ktory nie pracowal z moja plytka...

Ladyss
05-08-2009, 09:39
Łatwo powiedzieć "nie przejmuj się" ale dla osoby początkującej to jest koszmar:/: takie babsko niekumate może później opowiadać znajomym, że miała źle paznokcie zrobione i dlatego odlazły.

elinka
05-08-2009, 11:21
No niektóre kobiety to są wstrętne same nie uwarzaja na łapki a potem najlepiej jest zrzucic wine na osobe która je robiła poprostu rozszarpać taka :/ tu sie człowiek stara robi jak należy a go oczernia

Ewelina83
05-08-2009, 12:28
Łatwo powiedzieć "nie przejmuj się" ale dla osoby początkującej to jest koszmar:/: takie babsko niekumate może później opowiadać znajomym, że miała źle paznokcie zrobione i dlatego odlazły.
ta osoba i tak bedzie chciala to nam zrobi opinie na miescie...
A my.... mamy jej w nieskonczonosc poprawiac te paznokci...
w koncu bedzie to wykorzystywac... wiec jedyne wyjscie jest powiedziec jej jak sprawa wyglada i albo przyjmie do wiadomosci ze spokojem i zrozumie albo pojdzie w miasto i na klepie na nas co sie jej zywnie podoba...

Ladyss
05-08-2009, 13:36
W życiu nie będę dorabiała komuś paznokci za darmo wiedząc że sama zrobiłam wszystko dobrze! Od tej pory nauczyłam się informować wszystkie panie o ewentualnych problemach jeśli biorą leki lub mają "tłustą" płytkę. Nie dajmy się zwariować bo w końcu zaczęły by nas właśnie wykorzystywać. Tylko raz poprawiałam dziewczynie pazurka a raczej robiłam od nowa ale nie ściemniała że uważała tylko powiedziała mi od razu że łapała spadające metalowe krzesło i po prostu kawałek tipsa się odłamał. I takie dziewczyny szanuje.

paznokietek1000
05-08-2009, 13:48
zgadzam się z toba w 100 % tez nie lubię jak ktos twierdzi, ze siedział oglądał tv i same odpadły, haha bardzo zabawne, ale nie dla nas

elinka
06-08-2009, 13:37
moja przyjaciółka też robi tipsiki :) to do niej się dużo nauczyłam :) opowiadała mi ostatnio że panna przyszła do niej i powiedziała jejże ma jej naprawić paznokcie bo paznokcie zaczeły same odpadac a ona nic nie robiła to troche dziwne

zizia
06-08-2009, 14:29
dziewczyny przyczyn może być wiele. źle przygotowana płytka, nadmierna potliwość, burza hormonów. ciąża.no dam wam przykład. ja zrobiłam sobie tipsiki na ślub cywilny siostry.trzymały mi się ho ho ho. robiłam tylko uzupełnienie i piłowałam żeby nie były za długie. a teraz góra dwa tygodnie i odpadają.również może na to mieć nasz stan psychiczny. nerwy. jest naprawdę bardzo duże przyczyn. więc trudno cokolwiek doradzić. jeszcze jeden przykład. zrobilam dziewczynie pazurki bo jechała na wczasy. a ja potrzebowałam kogoś na pazurki na konkurs. bo trzech czterech dniach dziewczyna mi dzwoni że niema ani jednego pazurka. kompała się w możu i wyszła bez. jedyna żecz która mogła tu tak podziałać. była sól. bo wcześniej miala miesiąc czasu pazurki tylko że je zgryzła. woda też ma du ży wplyw na pazurki. więć napawde trudno stwierdzić. mi ivonka powiedziala żeby myć naczynia w rękawiczkach. bo dłużej się trzymają. no napoczątku myłam a potem już nie. i co sięstało dwa odpadły. ;(;(;(

Ewelina83
07-08-2009, 12:18
Ja tez mam kolezanke ktorej paznokcie zelowe w ogole sie nie tzrymaja! W zeszlym roku jechala do nas na urlop i tego samego dnia poszla sobie do znajomej kolezanki stalistki zeby zrobic paznokcie... Jak jechala w samochodzie to paznokcie same spadaly tzn. pierwszy odpadl jak pociagla za pasy a reszta odchodzila jak tylko lekko podwazyla... Nie zerwala ich ani nic bo widzialam jej paznokcie nie bylo na nich sladu zelu a paznokcie przywiozla w kieszeni... i to nie pierwsza osoba jej robi i ingdy nie trzymia sie dluzej niz tydzien..

Jade
07-08-2009, 12:31
Ja mam dwie klientki na piatek i sobote az sie boje,musze im cala litanie powiedziec co i jak zeby znowu nie bylo ze,,bo mi odpadly,, niewiedziec czemu a prawdy i tak sie nie dowiesz.Sobie robie i zadych zapowietrzen,zero czego kolwiek.Bo mialam taka co tez powiedziala tylko ze jej dwa odpadly ale czemu do tej pory niewiem,nie widzialam.

Zuzanna Rzeszewska
07-08-2009, 14:03
Ale jaka chorobe? Tlusta plytka paznokcia to nie jest choroba tylko uwarunkowanie...
Mnie zawsze zel odpryskuje z naturalkow. Wydaje mi sie, ze to dlatego bo pazurek jest bardziej elastyczny niz zel i wygina sie sam, bez zelu... nie wiem czy zrozumiale napisalam :D
Ja pokrywam naturalki na formie, robie doslownie o milimetr dluzsze zeby koncowka byla zalana i wszystko wtedy jest ok, za to z zelem jak juz powiedzialam kompletnie mi nie wychodzi.

kasiasssss
07-08-2009, 22:18
O cholewcia to już sama nie wiem czemu jej odpadły aaa i nawet nie mam pojęcia czy bierze jakieś piguły??!!
A może to wina żeli:co: a używam A&P*żel jednofazowy UV 5ml*EXTRA MOCNY* 12PLN (660493753) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item660493753_a_p_zel_jednofazowy_uv_5ml_extra_moc ny_12pln.html) używa któraś z Was takich?
powiem ci ze nie zryzykowalabym pracowac na zelach z allegro,poprostu wolalam przeplacic i kupuje na stronkach z netu

iwaka70
14-08-2009, 22:34
Mnie też się tak czasami dzieje tylko że w moim przypadku to pewnie brak doświadczenia:/:
A jeszcze im bardziej sie staram, tym większa kiszka wychodzi

Cieszę się że trafiłam na to forum, tu naprawdę można dowiedzieć się wielu cennych informacji, jesteście the besciary:good::good:

Anna Otkińska
14-08-2009, 23:47
przyczyną tego może byc niedokładnie zalany bok żelem zwłaszcza bok tipsa , jesli nie dokłanie pokryjesz boki tipsa żelem własnie już po kilku dniach klej wypłukuje się spod tipsa zwróć na to szczególną uwagę

Zuzanna Rzeszewska
15-08-2009, 01:27
Juz odkrylam przyczyne niszczenia sie paznokci! hah
nie pracuje w rekawiczkach i zawsze sobie gdzies zajade pilnikiem albo psikne cleanerem a przeciez on ma aceton... i gotowe.
A ja nosze akryle przewaznie

Sweet-ka
15-08-2009, 14:24
Nasz cleaner jest na bazie alkocholu ;)

Pracujac znowu na formach dobrze jest zrobic szkelecik z przezroczystego pudru i pozniej wykonac zdobienie kolorwymi akrylami ( z pigmentem lub duza iloscia borgatu), zaobiegnie to wykruszaniu sie boczkow ;)

ka-pi
21-08-2009, 21:20
mnie tez sie tak dzieje, robie glownie zele na tipsie, i boczki mi odchodza juz po kilku dniach, najpierw myslalam ze zalewam skorki ale po odhcodzeniu zelu widze ze odchodzi jakis milimetr od skorek wiec to chyba nie jest powod, po przeczytaniu waszych odpowiedzi dochodze do wniosku ze to moze faktycznie wyplukiwanie sie kleju bo mam cos takiego ze paznokiec mi sie odklei od brzegu. No ale to sa przypadki gdy zapowietrzenie zaczyna sie od wolnego brzegu, ale czasami mam malutkie zapowietrzenie po boku, ktore nie dotyka wolnego brzegu ani skorek. Paznokiec staram sie przygotowac jak tylko moge, odsowam skorki, matowie itd, wiec nie wiem co jeszcze robie zle a moze to wina zelu? ostatnio kupilam firmy Nail Produkt bo kolezanka mi polecila i ogolnie jestem zadowolona.

nikolka0202
31-08-2009, 00:15
czy zawsze używacie praimera do żelowych pazurków?nie użycie może być przyczyną zapowietrzeń?:/:

ka-pi
31-08-2009, 09:42
ja zawsze uzywam :(

nikolka0202
31-08-2009, 10:06
i nie zapowietrzaja Ci sie czasem?

ka-pi
31-08-2009, 12:37
no wlasnie zapowietrzaja i nie wiem dlaczego bom skorki usuwam starannie, nie wiem moze wina primera, ja mam z silcare a wczesniej mialam z activ w mazaku

nikolka0202
31-08-2009, 12:45
mi sie też pazurki zapowietrzały jak używałam praimera dlatego odstawiłam ten specyfik i nie używam go do pazurków żelowych

elinka
31-08-2009, 16:13
mi włąśnie z primerem lepiej sie trzymaja ale mam bezkwasowy

nikolka0202
31-08-2009, 16:36
ja też używałam bezkwasowego i kiepsko sie trzymały to też zależy jakiej firmy praimera używasz:) ja miałam przykre doświadczenia ze swoim i przestałam go używać wogóle no ale każda z nas lubi co innego:skacze:

ka-pi
31-08-2009, 17:01
no ja raczej z niego nie zrezygnuje, kiedys zapomnialam dac primera i nastepnego dnia sciagnelam zele z pazurkow jakby to byla naklejka....

nikolka0202
31-08-2009, 17:44
ale ja Tobie nie mówie ze masz z niego zrezygnować:/: jest ci tak lepiej to sobie go używaj :D chyba nie dokońca sie wczytałaś w to co napisałam :/:

Sweet-ka
31-08-2009, 18:49
Zastosowanie primera czaszem zalecaja marki a jesli nie to w przypadku problemowych paznokietkow możemy go zastosowac.

primer kwasowy stosuje sie przewanie to problematycznych paznokci
primer bezkwasowy to podniszczonej, łamliwej płytki itp.

Każdy produkt powinien byc dobrej, sprawdzonej marki bo tylko wtedy mamay gwarancje dobrej jakosci wykonywanych naszych usług.

elinka
31-08-2009, 19:06
primer nakłada się tylko na naturalną płytke jak pewnie wiecie ale troche to dziwne jest że bez primera żel odchodzi jak naklejka chyba że zdarza się tylko przy paznokciach problematycznych lub jeśli na żelu jest napisane że wymaga użycia primera

nikolka0202
31-08-2009, 20:06
no właśnie , ja miałam praimer z kiepskiej firmy i mi zawsze paznokcie odpryskiwały :(teraz nie używam wogóle i jest ok:D dlatego mówie że jest to każdego indywidualna sprawa czy go używa :):)

ka-pi
31-08-2009, 20:54
ale ja Tobie nie mówie ze masz z niego zrezygnować:/: jest ci tak lepiej to sobie go używaj :D chyba nie dokońca sie wczytałaś w to co napisałam :/:

ale ja tez nie odczytalam tego jakbys mi czegos kazala ;) poprosu przypomnialo mi sie ze kiedys mialam taka sytuacje, zaskoczyl mnie ten post bo moja odpowiedz byla spontaniczna ;)

nikolka0202
31-08-2009, 21:33
ok :D każdy ma swój sposób myśle że od tego jest te forum abyśmy wymieniały sie cennymi informacjami:skacze: poprostu zle sie zrozumiałyśmy:przytul:

Agnieszka Praska
01-09-2009, 07:51
ja daje razy primera tylko bo na jakims forum wyczytalam ze trzeba 2x i ciagle sie dziwilam ze sie zapowietrzaja, jak zaczelam dawac tylko nail prep i raz primer problem zniknal:P

Etna
01-09-2009, 14:02
Ja to w ogóle nie wiem. Jak sobie robię to też mi się zapowietrzaja troszeczkę i tak przy boku tez mi się zapowietrzały ale to chyba jest wina niedokladnego przygotowania paznokcia tudzież tipsa. Ale za to jak robię klientkom to nie narzekają. Jedna ma troszeczkę zapowietrzania druga nie ma w ogóle. Ale jestem pewna ze to zależy od tego jak zmatowiliśmy płytkę!! Matujemy --> przemywamy cleaneram --> dmuchamy delikatnie , jeżeli się błyszcze jeszcze paznokieć to matujemy w tym miejscu go tak aby był po przemyciu cleanerem matowy!! A mi się czasm nie chce poprawioać matowania no i takie to buty, że się czasem zapowietrzają :P Mam rację? jeżeli nie to dziewczyny POPRAWIAJCIE!!! :przytul: :skacze:

Agnieszka Praska
01-09-2009, 14:43
dmuchamy delikatnie


nigdy ale to nigdy nie dmuchamy klientce na palce:o czekamy sobie az sam odparuje i jak sie jeszcze gdzies swieci to to miejsce opracowujemy;)


jakby mi stylistka zaczela dmuchac na rece to bym wiala gdzie pieprz rosnie i nigdy wiecej tam nie wrocila:huh::)

Etna
01-09-2009, 17:16
hehehe... Ups! :D W sumie klientkom staram się nie dmuchać bo wiem, że to nie estetyczne, ale fakt zdarza się. Ale bardzo ale to bardzo dziękuję za poprawkę :) :*

Kaniusia0
01-09-2009, 22:05
tez bym sie nie odwazyła "dmuchać" hihihi ;)

naatajla
08-09-2009, 17:10
mam pytanie co sadzicie o tej frezarce ? czy bedzie ona dobra ?
Frezarka do manicure, pedicure z profesjonalnym pochłaniaczem - Allepaznokcie.pl (http://www.allepaznokcie.pl/Frezarka_do_manicure_pedicure_z_profesjonalnym_poc hlaniaczem_3128.html)

Anna Otkińska
08-09-2009, 17:25
dzięki dziweczyny, że próbowałyście mi pomóc ale naszczęście już wiem jak to się robi chiciaz jest to bardzo skomplikowane. Jest do tego potrzebny specjalny klucz i śrubokrent:) teraz już takich frezarek nie produkuja hehe
jak nie produkują jd 500 mają ten system wymiany frezów dla mnie jest to bardzo dobry sposób w przeciwieństwie do systemu twist lock o którym wielokrotnie słyszałam że się zacina

mysza31
08-09-2009, 18:29
hej ja mam na twistloc i jestem z niej zadowolona choć trzeba zwracać na średnicę frezów bo jak są deczo mniejsze to juz nie bęzie:( ale praca nią oki ja uzywam ją od roku i do pedicure i manicure oraz ściągania żelu. ja ją polecam:)

Anna Otkińska
08-09-2009, 19:18
no widzisz to napewno nie jest tak że wszystkie frezarki z tym systemem muszą być wadliwe (być może jest to znikomy procent) ale tak jak pisze sledząc inne fora często spotykam się z opiniami że ten system zawodzi - zacina się -zaciska i potem nie można ani odkręcić ani wyjąc frezu , lub też że frezy wypadają podczas pracy
ja mam swoją ponad dwa lata a przez prawie rok nie mogłam się zdecydować na frezarkę czy taka czy taką opinie mnie zraziły stąd mój wybór na wymianę frezów kluczykiem może bardziej kłopotliwy ale nie narzekam
oczywiście nie ma rzeczy które się nie psują

Etna
08-09-2009, 19:30
ja mam jd500 i ma twist lock. Jak narazie jest ok ale zobaczymy w przyszlości :good:

asia
08-09-2009, 22:04
mam pytanie co sadzicie o tej frezarce ? czy bedzie ona dobra ?
Frezarka do manicure, pedicure z profesjonalnym poch�aniaczem - Allepaznokcie.pl (http://www.allepaznokcie.pl/Frezarka_do_manicure_pedicure_z_profesjonalnym_poc hlaniaczem_3128.html)


zerknij tu:

http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/668-frezarka-nie-taki-diabel-straszny.html

jest też temat o pochłaniaczach pyłu ale nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywa :(

ania38
08-09-2009, 23:04
proszę, powiedzcie jak piłujecie tipsa na paluchu do ćwiczeń ,bo mi ciągle spada ,jakie macie te paluchy,ja za chiny nie umiem opracować tego tipsa:((

dor@
16-09-2009, 14:51
Ja osobiscie nie moge sobie polozyc zelu na plytke, ale sama zauwazylam po kilku probach nalozenia zelu ze moje paznocie sa zbyt cienkie i wyginaja sie we wszystkie strony i zel poprostu sie nie trzyma. na formie trzymaja sie super, na tipsie rowniez. wiec naprawde na trzymanie sie zelu i tipsow wplywa wiele czynnikow

Rozalka87
16-09-2009, 15:55
No ja mam taki sam problem ale ze swoimi pazurkami co je wyżeluję, żel odpryskuje strasznie to denerwujące :/: oj ta moja płytka.... same przez nią problemy ;] Wszystkim się wszystko trzyma tylko nie mi ale będę próbować dalej może w końcu podpasuję sobie żel i będzie ok :)

mysza31
20-09-2009, 00:09
Mi tez sie tak czasem robi:( z tego co jak pracowałam to wyszło tez iz bardzo czesto tym klientkom co tak odchodziłao to była jesdna z przyczyn:
-zażywanie tabletek antykonc.
-chodzenie na basen (chlor obniza wytrzymałość żelu:( )
-nadmierna potliwość dłoni
-używanie przez klientke detergentów np. mleczka cif bez rękawiczek a on naprawdę bardzo niszczy dłonie i paznokcie:( mówię to z własnego doswiadczenia
- bądź teżwiele innych powodów tego może być np, tendencja do "wiecznego" skubania paznokci i pod nimi przez klientke

tak mi sie wydaje że moze być jedna ztych przyczyn ale to juz róznie bywa z paznokciami i klientkami:(

LaVenda
05-10-2009, 18:30
Hej Dziewczyny, od pewnego czasu wykonuję paznokcie na formie, ostatnio pojawił się pewien problem. Mianowicie zauważyłam takie białe przebarwienia pod żelem, mogłybyście mi wyjaśnić co może być tego przyczyną? oto fotki:

http://images37.fotosik.pl/206/3d5e4d2f3017d0b1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3d5e4d2f3017d0b1)

http://images49.fotosik.pl/210/e553cb785bb0604bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e553cb785bb0604b)


z góry dzięki za pomoc La_Venda.

sylwia-p_86
05-10-2009, 18:35
hmm mi to wygląda na albo problem z naturalnym paznokciem czyli oddzieleniem się płytki od łożyska albo podejściem powietrza od podspodu kiedy naturalny paznokiec oddzielił się od masy od podspodu.Nie pukłas tymi 2 paluszkami mocno i nie poderwały się do góry od strony wolnego brzegu??

szpila59
05-10-2009, 18:36
byc może się podpowietrzyły... może w coś uderzyłaś, zachaczyłaś paznokciem?

asia
05-10-2009, 18:47
w żelu widać pęcherzyki powietrza. a jeżeli chodzi o to białe, to może być onycholiza,k tak jak dziewczyny napisały oddzielenie od łożyska. proponuję zdjjąć paznokcie, miałam klientkę, która miała onycholizę na 1 palcu przez rok zanim do mnie przyszła a potem jeszcze z pół roku (przez caały ten czas była pod opieką lekarza i nie robiłyśmy na tym paznokciu przedłużenia)

ivonna70
05-10-2009, 19:13
Nie posuwałaś formy patyczkiem pod paznokieć przed nałożeniem żelu?? Wygląda to na onycholizę powstałą w wyniku zbyt mocnego podpychania formy.

Anna Otkińska
05-10-2009, 19:33
Nie posuwałaś formy patyczkiem pod paznokieć przed nałożeniem żelu?? Wygląda to na onycholizę powstałą w wyniku zbyt mocnego podpychania formy.
jestem tego samego zdania

Agnieszka Praska
05-10-2009, 19:40
niestety tez mi sie tak wydaje:( zbyt mocne wciskanie formy moze uszkodzic hyponychium i wtedy latwo onycholizy mozna sie nabawic

sciagniej paznokcie i zobacz co sie dzieje jesli pytka oddziela sie od loza to radze maksymalnie skrocic paznokcie i skonsultowac to z dermatologiem

LaVenda
05-10-2009, 20:48
Owszem, uderzyłam paznokciem więc możliwe, że to od tego. Początkowo myślałam, że może to być wina kwasowego primera, czy jest to możliwe?
Chorobę tę mam na kciuku z powodu dawnego urazu mechanicznego i wiem na 100%, że na innych paznokciach nie jest to samo, bo zakładałam paznokcie 2 dni temu i wszystko z nimi było ok. Nakładałam żel na skórki po czym odklejałam go żeby podłożyć formę, jak to się robi z obgryzionymi paznokciami, czy jest możliwe żeby podczas podkładania formy, pomiedzy nią a żelem dostało się powietrze które przyczyniło się do tego efektu?

minimouse
05-10-2009, 20:59
wiesz moja mama ma to samo na normalnym paznokciu nie ma nic jak tylko złożę żel to ma to samo co ty ... raz jej ściągnęłam bo bałam się że zrobiłam jej krzywdę a ona już następnego dnia nic nie miała, założyłam znowu i to samo się zrobiło ... zdjęłam to znów zniknęło ... więc nie wiem co to ale nic się tam nie oddziela :) ....

sylwia-p_86
05-10-2009, 22:09
"Nakładałam żel na skórki po czym odklejałam go żeby podłożyć formę"

...tak se kminie,że może to to zaczepka tak się odznacza....

mala
05-10-2009, 22:15
mi tez od razu przyszla do glowy onholioza

Gość
06-10-2009, 09:17
mnie też się tak czasem robiło i to włąśnie wtedy, gdy podkładałam formę zbyt blisko, a nawet wciskane na siłę...

qatrycja
21-10-2009, 14:39
dziewczyny a powiedzcie mi na jaką odległość nakładacie żel na paznokcia od skórek... co jakiś czas mi sie zdaża zalać troszkę skórki no i wiadomo co z tym sie wiąże.. to mój najgorszy problem macie jakieś metody sprawdzone by nie zalać skórek?

Paulistka
21-10-2009, 14:59
dziewczyny a powiedzcie mi na jaką odległość nakładacie żel na paznokcia od skórek... co jakiś czas mi sie zdaża zalać troszkę skórki no i wiadomo co z tym sie wiąże.. to mój najgorszy problem macie jakieś metody sprawdzone by nie zalać skórek?

Ja nakładam żelik tak jak na obrazku i delikatnie "dobijam" w strone skórek zachowując ok 2mm odstępu :)

Gość
26-10-2009, 21:01
nie będę zakładac nowego tematu bo wierze że mi pomożecie tu... otóż była u mnie dziś dziewczyna której robie paznokcie regularnie co 3-4 tyg od lutego 2009... nigdy nie było problemów z płyką i w ogóle, pilniki ma swoje, więc... dezynfekcja i mnie jest więc... hmmm

powiedziała mi że kulka dni temu (tu cytat) "zajeb***ła się " w kciuk i cos jakos dziwnie ją zabolało i po kamuflarzem była widoczna dziwna plama. myślałam że to jakiś czarny krwiak czy cos (tak jak kiedys miała na paluchu od stopy) ale... ściągam jej mase a tu!!:wow: :wow: :wow: o matko!! między żlem a naturalna płytką takie coś : 10475 nie wiem co to było. powiedziałam jej że nie zrobie jej paznokci i wysyłką do lakarza, ale sie uparła i błagała zeby je zrobiła te pazury. więc poszłam dalej, postanowiłam zobaczyc "lokalizacje " tego czegoś... i jak zdarłam żel pilnikiem 240 to zaczęłam matowić ten pazur, okazało się że to zielone cos było nie pod pytka ale na niej!! po dośc długim matowieniu zielone zeszło, bałam sie zeby nie przepiłowac płytki, ale nawet sie różowa nie zrobiła... jak tylko to spiłowałam to jeszcze raz zdezynfekowałam całe ręce poczekałam aż wyschną i wbrew swojemu sumieniu zrobiłam paznokcie...

aha!!dodam tylko że paznokcieć (w sensie żel) nie był ani oderwany ani zapowietrzony więc woda nie mogła sie tam dostac i sobie tak od zzielenieć i puscic "glona"

myślałam o zespole zielonego paznokcia, ale nie znam się na tym...

asia
26-10-2009, 21:13
powiem ci, że jedna z moich klientek miała zielonego dużego palucha (u nogi), tylko że powiedziała mi już przy wyjściu i nie miała czasu pokazać. wysłalam ją do dermatologa. wcześniej ona poszła do apteki (nastraszyłam ja trochę) po maść na grzybicę i pokazała go aptekarce, a ona powiedziała że to siniak od butów. ma maść i jej przechodzi, ponoć już połowy nie ma. być może to "twoje" to też siniak od uderzenia? ale to tylko jedna z opcji

Emist
26-10-2009, 21:57
nie wiem czy pomoże...ale może
"Przyczyny zmiany koloru płytki paznokciowej
Żółty
Grzybice
Łuszczyca
Zespół żółtych paznokci (YNS)
Lakiery do paznokci
Leki: karoten, tetracyklina, mepakryna, penicylamina, lit, sole złota, witamina D
Żółtaczka
Amyloidoza
AIDS

Brązowy
Leki i barwniki: tetracyklina, sulfonamidy, chlorpromazyna, cignolina, nadmanganian potasu, azotan srebra
Kosmetyki: lakiery do paznokci, henna
Choroby tarczycy
Ciąża
Nikotyna
Hendersonula, Alternaria, C.albicans, Proteus mirabilis
Niedożywienie

Czarny Znamiona
Związane z rasą (ok. 100% osób w średnim wieku pochodzenia afro-karaibskiego)
Uraz
Czerniak złośliwy
Leki: cyklofosfamid, busulfan, bleomycyna, doksorubicyna, hydroksymocznik
Grzybica

Szary Srebrzyca (Argyria)
Choroba Wilsona

Zielony Aspergillus
Pseudomonas aeruginosa
Choroby pęcherzowe
Krwiak

Czerwony Naczyniak

Purpurowy

Glomus tumor
Enchondroma
Choroba Dariera
Liszaj płaski
Toczeń rumieniowaty
Porfiria
RZS
Warfaryna
Heparyna"

(źródło :Kafeteria - Forum dla kobiet - kafeteria - zielone paznokcie po tipsach (http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3230912))

katkasiek
27-10-2009, 09:29
A ja czytałam jakiś czas temu w jakimś magazynie chyba w Paznokciach, że bardzo często jest tak, że jeżeli nakładamy komuś pierwszy raz żel lub akryl to trzyma się on znacznie krócej niż u klientek, którym robimy któreś z kolei pazurki. I, że jest to wynikiem reakcji organizmu. Ale jaka to reakcja to niestety nie zapamiętałam :(.

A jak jest u was z tymi klientkami, które zakładają pierwszy raz? Ma to jakieś pokrycie w rzeczywistości?


Ja miałam tak z dwoma klientkami do tej pory. Jedna na następny tydzień nie miała już żadnego, gdy jej zrobiłam drugi raz już nic nie odprysnęlo, ani nic.
Z drugą trwało to "3 razy" tzn 3 razy zakładałam, za 3cim razem trzymały się naprawdę super. 6 tygodni. I mam stałą klientkę dzięki temu, że nie poddałam się :) hehe

Agnieszka Praska
27-10-2009, 11:12
jesli zeszlo po przetarciu pilnikiem to zielenica, oczywiscie wszystko czego uzywalas nalezy wysterylizowac a pilniki wywali ale to pewnie wiesz.
hmmm ale skoro piszesz ze rozwinelo sie to na niezapowietrzonej plytce gdzie dostepu nie miala wilgoc(zielenica to bakteria tlenowa i tylko w takim srodowisku zyje, jak nie ma dostepu do tlenu to ginie) moze to byc drozdzyca lub grzybica plytki paznokcia ona zupelnie inaczej przebiega niz grzybica loza.
jesli znowu sie to pojawi to koniecznie musi odwiedzic dermatologa bo sie rozsieje na inne paznokcie.

z tym tematem jestem swierzo bo wlasnie na dermatologii to walkujemy.

ps. krwiaka czy siniaka nie zetrzemy pilnikiem poniewaz powstaja na lozu, to jest cos bakteryjnego co dziala bezposrednio na plytke skoro dalo sie zetrzec pilnikiem

sylwia-p_86
27-10-2009, 11:18
Boże laski przecież to GRZYBICA inaczej zespół zielonego paznokcia....nic dziwnego,że zeszło po matowieniu pilnikiem....Woszczur pilnik do wywalenia i to natychmiast!! Oraz dezynfekcja wszytskiego czego dotykała ta dziewczyna!

I nigdy więcej nie rób czegoś takiego chodźby nie wiem jak błagała klientka!!! Jeśli jest zmiana na paznokciu nie dotykamy tylko wywalamy do lekarza!!!

Bo przyjade i Ci dam na tyłek!:cisza::cisza:

Kiedy widzimy cos takiego po zdjęciu masy nie dotykamy najlepiej miec rękawiczki na na sobie..

Agnieszka Praska
27-10-2009, 11:24
Boże laski przecież to GRZYBICA inaczej zespół zielonego paznokcia....nic dziwnego,że zeszło po matowieniu pilnikiem....Woszczur pilnik do wywalenia i to natychmiast!! Oraz dezynfekcja wszytskiego czego dotykała ta dziewczyna!

I nigdy więcej nie rób czegoś takiego chodźby nie wiem jak błagała klientka!!! Jeśli jest zmiana na paznokciu nie dotykamy tylko wywalamy do lekarza!!!

Bo przyjade i Ci dam na tyłek!:cisza::cisza:


sylwia grzybica to zupelnie inna choroba niz zielenica, zielenica czyli zzp to zapalenie walow i zabarwienie plytki na zielono i bardzo to latwo usunac u stylistki ktora zna sie na rzeczy !!

dziewczyny blagam, musicie wiedziec takie rzeczy, wy macie byc profesjonalistkami jak czegos nie jestescie pewne to sprawdzicie to 10 razy zanim napiszecie na forum i wprowadzicie w blad kilkadziesiat osob


acha i jeszcze jedno w przypadku kiedy przedluzamy pazury z grzybica(czego absolutnie robic nie wolno) to nie tylko pilnik to wywalenia ale rowniez zele ktorych uzywalysmy i pedzle i wszystko co mialo kontakt z taka plytka czego sie nie da wysterylizowac bo tu dezynfekcja nie pomoze !!!!!!!

Gość
27-10-2009, 11:33
oprócz tego ze "złamałam zasade" chore pazury, ale niech jej będzie- robie, to pilniki wywaliłam od razu, dezynfekcja wszystkiego też byla od razu, tylko jak ja mam ja przekonac żeby poszła do lekarza ??
i skąd takie coś jej się zrobiło pod niezapowietrzonym pazurem?? z tego uderzenia??

sylwia-p_86
27-10-2009, 11:36
zielenica to nic innego jak grzybica ....taka parwda jest,ze tylko lekarz jest w stanie zdiagnozowac za pomoca odpowiedniego badania bakteriologicznego.
Cos takiego przenosi się na inne paznokcie i trzeba wpierw się wyleczyć a nie bezmyslnie usówać pilnikiem i załozyc że wszytsko jest oki skoro się przemyło spirytusem czy zdezynfekowało Być może to pomaga w wiekszosci przypadkach ale ja bym nie ryzykowala zarażenia siebie w takich momentach.pamietajmy,ze jesli czegos nie widzimy okiem to nie znaczy ze tego nie ma.

Wystarczy mała szcelinka aby cos takiego się stało nie musi być zaraz pełne odwarstwienie materiału.Poprostu babka miała pecha...jesli ona nie chce isc do lekarza to jej problem nie twoj.

Agnieszka Praska
27-10-2009, 11:53
sylwia nie chce sie spierac ale przeczytaj prosze w calosci to co teraz wrzyce z moich wykladow.



Ze względu na etiologię można podzielić choroby na bakteryjne, grzybicze, pasożytnicze, wirusowe, autoimmunologiczne, alergiczne, uwarunkowane genetycznie, wywołane czynnikami fizykalnymi, zawodowe, osutki polekowe.


jak widac choroby bakteryjne to co innego niz grzybicze i wywoluje jes zupelnie inna jednostka chorobotworcza


choroby bakteryjne, do których należy m.in. zespół zielonych paznokci wywoływany przez bakterię Pseudomonas aeruginosa. Przebiega on pod postacią bezbolesnego zapalenia wałów paznokciowych, któremu towarzyszy zielone przebarwienie paznokci. Najczęściej chorują osoby moczące dłonie w wodzie z detergentami np. gospodynie domowe, zmywający naczynia.



ja wiem ze roznych absurdow na kursach sie mozna nauczyc( np. ze grzyby i bakterie to to samo a jednak tak nie jest) ale autorytetu mojej prof. dermatologi nie bede;)

zzp mozna leczyc lekami przeciwgrzybicznymi (w sumie po to zeby jeszcze grzyb do tego nie dolaczyl) ale nie jest wywolywana przez grzyby tylko przez bakterie


Infekcje grzybiczne wywoływane są najczęściej przez drożdżaki, pleśniowce i dermatofity, a sprzyjające ich rozwojowi warunki to przede wszystkim ciepło i wilgoć




kochane moderatorki moze by tak zalozyc pozadny temat o chorobach paznokci, przeciez kazda stylistka nawet wyrwana ze snu powinna je wymienic lacznie z objawami, przebiegiem i leczeniem.

dzikakura
27-10-2009, 12:09
a dla mnie to bakteria z grupy pseudomonas. zielone jest? Jest, usunelo sie? Usunelo i.. prawdopodobnie wylezie:) Antybiotyk, ale po konsultacji z lekarzem. I mozna sie zarazic, albo zarazic klientki. Proponuje kopytka do skorek czy czego tam uzywalas z metalowych rzeczy wrzucic do autoklawu(moze zaprzyjazniona pani pielegniarka w osrodku zdrowia pomoze) pilniki wypierniczyc, a lampę przetrzec chloramina.

---------- Dodano o godzinie 12:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:06 ----------

Wystarczy mała szcelinka aby cos takiego się stało nie musi być zaraz pełne odwarstwienie materiału.Poprostu babka miała pecha...jesli ona nie chce isc do lekarza to jej problem nie twoj.[/quote]
Co do problemu z pojsciem do lekarza, czy to jej problem, czy nie jej to jakby rozumiem woszczura, bo pewnie dziewczyna jest ok, a woszczur nie chce stracic klientki, ktora po wyleczeniu spokojnie moze klientka woszczura byc dalej

Agnieszka Praska
27-10-2009, 12:11
a dla mnie to bakteria z grupy pseudomonas. zielone jest? Jest, usunelo sie? Usunelo i.. prawdopodobnie wylezie:) Antybiotyk, ale po konsultacji z lekarzem. I mozna sie zarazic, albo zarazic klientki. Proponuje kopytka do skorek czy czego tam uzywalas z metalowych rzeczy wrzucic do autoklawu(moze zaprzyjazniona pani pielegniarka w osrodku zdrowia pomoze) pilniki wypierniczyc, a lampę przetrzec chloramina.


zgadzam sie:) ale w takim wypadku pedzel i zel tez do wywalenia poniewaz mialy kontakt z "zaraza" a tego sie nie wysterylizuje termicznie

dzikakura
27-10-2009, 12:12
zgadzam sie:) ale w takim wypadku pedzel i zel tez do wywalenia poniewaz mialy kontakt z "zaraza" a tego sie nie wysterylizuje termicznie

a fakt.. jakos o pedzlu zapomnialam i zelu zapomnialam.:D

zizia
27-10-2009, 12:17
dziewczyny na temat chorób paznokci zapraszam do lekturki tutaj. tu są opisane wszystkie choroby paznokci .http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/23-choroby-paznokci-2.html

Agnieszka Praska
27-10-2009, 12:23
a fakt.. jakos o pedzlu zapomnialam i zelu zapomnialam.:D


szczoteczka do odpylania, ogolna zasada wywalamy wszystko czego nie da sie wysterylizowac

jesli nie chcemy klientce zafundowac gratisa do uslugi w postaci jakiejs "zarazy" a nie jestesmy pewne co to bylo a cos nas podkusilo zeby stylizacje wykonac.nie ma zmiluj wywalamy wsio

dzikakura
27-10-2009, 17:14
Ale jaka chorobe? Tlusta plytka paznokcia to nie jest choroba tylko uwarunkowanie...
Mnie zawsze zel odpryskuje z naturalkow. Wydaje mi sie, ze to dlatego bo pazurek jest bardziej elastyczny niz zel i wygina sie sam, bez zelu... nie wiem czy zrozumiale napisalam :D
Ja pokrywam naturalki na formie, robie doslownie o milimetr dluzsze zeby koncowka byla zalana i wszystko wtedy jest ok, za to z zelem jak juz powiedzialam kompletnie mi nie wychodzi.

Bardzo zrozumiale:) Ja robie tak samo, nie zeluję już naturalkow, zawsze przedluzam troche na formie by wolny brzeg byl sztuczny, a nie naturalny. pazurki sa rozne niektore sztywne i te sie nadaja do polozenia na nich zelu bez przedluzania, a niektore miekkie i elastyczne, w trakcie normalnego uzytkowania zdarza nam sie walnac o klamke samocodu o lozko przy scieleniu ,o sciane. Elastyczny naturalny paznokiec wygina sie wtedy lekko, a zel sie nie wygina i wtedy powstaje szczelinka, a potem zel odlazi. Ja zawsze uprzedzam, chcesz koniecznie miec na naturalkach, ok-ale nie bedziesz miala gwarancji, a co ci szkodzi jak ja spiluje twoje, przedluze o to co spilowalam i bedzie git i bedzie wygladac tak samo. Pomimo tego, ze mam zele easy off stoja sobie grzecznie w kartoniku bardziej elastyczne, hmmm... jasne. Dla mnie to pic na wode:) i napedzanie koniunktury, ale to moje subiektywne zdanie:)

---------- Dodano o godzinie 17:14 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:26 ----------


szczoteczka do odpylania, ogolna zasada wywalamy wszystko czego nie da sie wysterylizowac

jesli nie chcemy klientce zafundowac gratisa do uslugi w postaci jakiejs "zarazy" a nie jestesmy pewne co to bylo a cos nas podkusilo zeby stylizacje wykonac.nie ma zmiluj wywalamy wsio
i obawiam sie- oliwka w pedzelku do skorek:D

nuki
27-10-2009, 19:10
Prawdopodobnie jest to efekt zaniedbania jakiegoś dawnego zapowietrzenia, które spowodowało utworzenie kolonii tzw. "bakterii zielonej". Nie da się tego usunąć, ale nie jest to także szczególnie groźne. Trzeba dać po prostu płytce odrosnąć.

Żeby uniknąć takich sytuacji na przyszłość musimy dbać aby przy każdym uzupełnieniu usunąć wszelkie zapowietrzenia, bo każde jedne zalane masą jest idealnym miejscem do wzrostu takiej kolonii.

Zielona bakteria występuje zwyczajowo w rurach i kranach, niestety czasem zdarzy się jej zagnieździć na płytce paznokcia, właśnie w jakimś zaniedbanym zapowietrzonku lub pęknięciu.

Ponoć jest to przypadłość spotykana u ludzi, którzy przesadnie często myją swoje dłonie.

Gość
27-10-2009, 19:14
Żeby uniknąć takich sytuacji na przyszłość musimy dbać aby przy każdym uzupełnieniu usunąć wszelkie zapowietrzenia, bo każde jedne zalane masą jest idealnym miejscem do wzrostu takiej kolonii.

Zielona bakteria występuje zwyczajowo w rurach i kranach, niestety czasem zdarzy się jej zagnieździć na płytce paznokcia, właśnie w jakimś zaniedbanym zapowietrzonku lub pęknięciu.
dzięki kochana... tylko powiedz mi taką rzecz... ta dziewczyna jest wyjątkowo wymagająca i nigdy ni robie jej uzupełnień ani nawet odnów:/: ściągam jej całego paznokcia, spiłowuję bo jej bardzo przeszkadza ten odrost naturalnego pazurka pod spodem "bo brzydki, zółty" i zawsze jak przyhodzi to ma zawsze robione nowe na formie:/: wieć o zaniedbaniu zapowietrzenia to chyba się nie da poweidzieć, bo ich nie było, przynamniej w tym miejscu gdzie pan zieleń... jedyne zapowietrzenia jakie u niej są to prawym środkowych paznokciu od pisania:(

nuki
27-10-2009, 19:18
Ale to wcale nie musi być zaniedbanie :) Po prostu się zdarza. Aczkolwiek pozostawione zapowietrzenie bądź nawet jakieś mikrouszkodzenie płytki zawsze jest bardziej narażone na zagnieżdżenie się owej bakterii.

Agnieszka Praska
27-10-2009, 20:24
spkoju mi to nie dalo i przetrzepalam notatki z dermatologi zreszta juz na forum w chorobch wrzucalam

nie dawalo mi spokoju dlaczego to idzie od wolnego brzegu (znalazlam tylko jedna chorobe paznokci ktora tak sie zaczyna i wyglada podobnie to fotki)

przy nastepnej wizycie jak bedzie pazurek czysty to znaczy ze usunelas to swinstwo w calosci przy zzp pomaga podwojne nalozenia primera

jak ktos bedzie chcetny to moge gdzies wrzucic jak nalezy postepowac w przypadku zzp przy przedluzaniu paznokci... tylko gdzie to wrzucic w choroby paznokci?

barbara_kawka
27-10-2009, 20:52
Prawdopodobnie jest to efekt zaniedbania jakiegoś dawnego zapowietrzenia, które spowodowało utworzenie kolonii tzw. "bakterii zielonej". Nie da się tego usunąć, ale nie jest to także szczególnie groźne. Trzeba dać po prostu płytce odrosnąć.

Żeby uniknąć takich sytuacji na przyszłość musimy dbać aby przy każdym uzupełnieniu usunąć wszelkie zapowietrzenia, bo każde jedne zalane masą jest idealnym miejscem do wzrostu takiej kolonii.

Zielona bakteria występuje zwyczajowo w rurach i kranach, niestety czasem zdarzy się jej zagnieździć na płytce paznokcia, właśnie w jakimś zaniedbanym zapowietrzonku lub pęknięciu.

Ponoć jest to przypadłość spotykana u ludzi, którzy przesadnie często myją swoje dłonie.


krótka , zwięzła wypowiedź ... bez zbednych pierdołek ;) to mi się podoba :)

asia
28-10-2009, 13:39
nie wiem czy to dobrze czy żle, ja "zielonego" z zasady nie przedłużam i wysyłam do dermatologa strasząc chirurgiem i roztaczając wizję różnych świństw na paznokciu. ok, nie zawsze to jest zasadne, zawsze działa:) jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby któraś nie poszła jak ją wysłałam

mala
28-10-2009, 13:47
mi tez to wyglada na bakterie tymbardziej ze zeszlo przy matowieniu
najpierw myslalam ze zrobilo sie od udezenia ale wtedy by nie zeszlo
jesli wam si etaki zielonek zalegnie i przy matowieniu zejdzie (caly-i nie przy pilowaniu tlyko przy matowieniu) to mozna to zazelowac ale wczesniej trzeba zdezynfekowac i ze dwa razy piriemer na to najlepiej
ale jesli zostalo cos na pazurze to lekarz sie klania
no i oczywiscie pilnik itp do kosza od razu a reszta pozadnie wydezynfekowac itp

Gość
28-10-2009, 14:49
ja ostatnio nie wiem czemu ale jaoks sie motam w tym wszystkim i nakładam primer przed formą i po formie czyli dwa razy... tylko że primer mam BEZkwasowy więc nie wiem czy mimo ze dwa razy dałam to cos da... na pewno ciut pomoże to ze paznokciec zalałam wręcz płynem do dezynfekcji, ale!! przypomniało mi sie ze ta dziewczyna bardzo zachwalała moje kopytko i teztakie sobie kupiła i używa go sama w domu... zastanawiam się tylko gdzie ona je trzyma, czy je dezynfekuje i czy to miedzy innymi nie miało wpływu...

pa_pi1
29-10-2009, 21:33
Dziewczyny mam pytanko :/
robiłam dzisiaj pazurki z fimo i robiłam jak zawsze, że na ukształtowanego pazurka kładłam cieniutką warstwę clear'a i na to fimo - do lampki i następnie kolejną wartwę clear'a - lampka i nabłyszczacz. A tym razem Pani wyciągnęła łapkę z lampki i jak chciałam pokryć fimo to sie okazało że się nie utwardziło, fimo się nie trzymało :/ więc tylko na kwiatka fimo nałożyłam żel i do lampki. Wtedy dopiero się utwardziło. Co mogło być powodem: zbyt cienka warstaw żelu pod fimo ?

Jeśli nie jasne to spróbuje inaczej wytłumaczyć :P

Gość
29-10-2009, 21:44
być może ze faktycznie za cienka wwarstwa... mnie sietak kiedyś z jajem SV zrobiło i sie ślizgał:)

pa_pi1
29-10-2009, 21:47
No dokładnie ! Tak sie ślizgał.
I tak mnie to teraz fryzie co zrobiłam nie tak

asia
01-11-2009, 23:38
a myślicie że jest możliwość, że materiał z którego były zrobione te ozdoby jest na tyle twardy że nie przepuszczał dobrze uv, dlatego sie nie utwardziło?

Agnieszka Praska
02-11-2009, 07:40
asiu to bardzo mozliwe, ja na wszelki wypadek jak przyklejam cos co moze nie przepuszczac uv to robie taki kolnierzyk robie obwodke ktora sie utwardzi bo wchodzi na ozdobei ja pozniej trzyma

jak wtapiam fimo to nakladam na cieniutka warstwe(nawet bardzo cienka warstwa sie utwardza w uv) i delikatnie pedzelkiem nakladam na nie troche zelu taka kapiaca nitka zeby sie przymocowalo, zawsze jest ok

milenka_olsztyn
19-11-2009, 17:15
A więc tak. Chodzi o te moje szpice kolorowe... robiłam je z jakieś 3 dni temu na formie a dziś wszystkie mi popękały tak gdzieś w połowie i je zdjęłam. nie wiem czemu się tak stało bo krzywa była ok...
ściągnęłam je bo wyglądały beznadziejnie... robiłam je builderem z spn... myślałam że to dobra firma ale powiem wam że już lepiej trzymały mi się paznokcie na żelu z sf... pozatym jak je zdejmowałam to zauważyłam że ten żel był strasznie miękki...;/

Anna Kosińska
19-11-2009, 17:21
Kochana moze w zlym miejscu mialas ta krzywa,czy posiadasz jakas fotke z tymi pazurkami..??to bysmy zobaczyly co bylo powodem pekania,i ze miekki nie rozumiem tego sformulowania...??bardziej kruchy to rozumiem..malo informacji abym mogla co pomoc..

milenka_olsztyn
19-11-2009, 17:31
kurde nie mam zdjęcia;/ a miękki to chodzi o to że taki gumowy...
znalazłam tylko takie zdjęcie...;/ na kciuku widać krzywą

Agusia_pa2
19-11-2009, 17:56
Mi się wydaje że przy takiej długości powinna ta krzywa być troszkę większa ;)

Anna Kosińska
19-11-2009, 18:01
problem jaki mogl wyniknac ze popekaly to taki ze zbyt mocno wypilowalas przy walach bocznych az widac delikatne ubytki..wiec to moglo byc powodem ich popekania,nie wiem jak sprawdza sie zel przy takiej dlugosci jesli chodzi o szpice i bardziej o produkty na ktorych pracujesz ale ja uwazam ze problem tkwi w ubytkach walow bocznych..

milenka_olsztyn
19-11-2009, 18:13
może to i od tych wałów bo w sumie troche za mocno wypiłowałam ale one zaczęły pękać od środka...

PAZURKOMANIA
19-11-2009, 18:26
wina zelu to raczej nie jest..ja uzywam buildera SPN i nic tego typu mi sie nie dzieje nawet przy mega długich pazurkach..:)

Anna Kosińska
19-11-2009, 18:44
ale jesli przy walach bocznych nie bylo zbyt wystarczajaco masy i widac to golym okiem te ubytki to mogly popekac kochana...

milenka_olsztyn
19-11-2009, 19:46
no możliwe ale żeby wszystkie popękały... troche to dziwne... a ten builder mi się wogóle paznokci coś nie chce trzymać... robiłam mojej mamie i siostrze i to samo.... zwykły clear jest ok tylko ten builder...

PAZURKOMANIA
19-11-2009, 20:25
to niewiem...cos musisz robic nie tak..ja go uzywam od ponad pół roku i wszystko mi sie trzyma...mam tez kilka kolezanek ktore na nim pracuja i tez sobie chwala...

milenka_olsztyn
20-11-2009, 07:03
nie wiem kiedyś on był trochę inny.... a pozatym nie wiem co mogę robić nie tak skoro inne żele trzymają tylko ten jeden nie chce.... a na builderach już pracowałam...

Agusia_pa2
20-11-2009, 11:18
A pod builder dawałaś jakiś podkładowy???

ivonna70
20-11-2009, 11:25
Tak czytam o tym żelu i się zastanawiam, czy to jego wina, bo sama go używam i jest super. Ta gumowatość może być spowodowana zbyt krótkim czasem utwardzania. Jeśli dałaś grubą warstwę, a utwardzałaś dwie minuty, to mało.

milenka_olsztyn
20-11-2009, 18:31
dawałam podkładowy a utwardzałam 2 razy po 180 sek.

ivonna70
20-11-2009, 18:49
No to rozkładam ręce, bo nie wiem:huh:.

asia
21-11-2009, 19:12
mi się zdaje że to faktycznie może być od zbyt mocnego wypiłowania przy wałach. ja wcześniej nie robiłam na formach, więc teraz mogę powiedzieć że wszystko co złe to dzieje mi się właśnie od zbytniego piłowania wałów właśnie w miejscu 'złączenia'. niby krzywa jest ok, a czasami za mocno przypiłuję, nie lecą bo nie są tak długie, ale zdarza mi się że się szczerbią

paulina.m
21-11-2009, 22:04
Ciezka sprawa ale ja tez obstawiam tak jak juz bylo wyzej napisane:
- zbyt mocne wypilowanie lub slabe utwardzenie zelu

Szkoda ze polecialy, bo fajne byly :)

nanami7
21-11-2009, 22:35
takie ładniutkie były te pazurki i taka krzywda im się stała ... :) ehh. ja nie pomogę niestety, bo nie znam się za bardzo na żelach a i z krzywą C mam problemy :D

sylwia-p_86
22-11-2009, 11:25
hmm mi się zadje,że mogła to być wina żelu...może za słabo utwardziłaś warstwe budującą albo żel był stary...może za długo leżał już w pudełeczku ..ostanio miałam dokładnie taką samą sytuacje spowodowaną starym żelem..Piszesz,że żel był miekki i rozumiem o co Ci chodzi więc ja pozostaje przy zbyt krótkim utwardzeniu lub słabych juz żarówkach oo to też jest możliwa przyczyna bądź starym żelem....

Anika
22-11-2009, 17:26
Jezeli zel byl w srodku miekki, to znaczy ze nie byl wystarczajaco utwardzony. Zel typu builder trzeba dluzej utwardzac, jest to zel bardzo gesty. Pracuje na tym samym i nie mam zadnych problemow.

milenka_olsztyn
22-11-2009, 18:27
boże mam wrażenie że nie czytacie tego co pisze...
inne żele mi się utwardzają dobrze. ten żel utwardzałam 2x po 180sek więc chyba wystarczy. lampe kupiłam już jakiś czas temu ale używam od niedawna bo w starej jeszcze dobre żarówki miałam. Może i jest jakiś stary.... no niestety i taki czasem zdarzy się kupic

tusia
22-11-2009, 22:03
moze jakiś "stary" kupiłaś?:huh:

Anika
22-11-2009, 22:58
Jezeli utwardzasz po 6 min. i nadal jest miekki no to moze rzeczywiscie jakis zel felerny masz.Reklamuj go w takim razie.

PAZURKOMANIA
22-11-2009, 23:11
dziwne:( niewiem co z nim nie tak zareklamuj go najwyzej...

milenka_olsztyn
23-11-2009, 07:08
no muszę do nich napisać właśnie bo szkoda troche...;/ dziękuje dziewczynki za pomoc:*

katkasiek
23-11-2009, 09:01
Moja kumpela miała podobnie, tyle ze z builderem z crystal nails to samo sie dzialo. Kupila nowe opakowanie i jak reka odjal. Wiec moze faktycznie zel swoje odlezal na polce.

:):)

minimouse
23-11-2009, 18:41
dziewczynki mam ogromny problem tydzień temu robiłam mojej koleżance pazurki tzn. zmieniałam wzorek ściągnęłam frezarką starą masę zostawiłam tipsy bo były w idealnym stanie i zrobiłam jej nowy wzorek ... teraz ona do mnie pisze ze pazurki jej po prostu spadły odszedł cały żel i chce by zrobić jej nowe ... czy powinnam ?? dobrze przygotowałam paznokieć i zrobiłam wszystko jak zawsze ... tamte pazurki trzymały się świetnie żadnych zapowietrzeń ani nic ... pomóżcie

maboul
23-11-2009, 18:55
ciężka sprawa, no ale skoro mówisz, że tamte dobrze się trzymały ... ale rozumiem, że z wyrzutem do Ciebie mówi "masz mi zrobić nowe!" czy po prostu masz dylemat robić/nie bo nie wiesz czy następne będą się trzymały? Może niepotrzebnie zostawiłaś stare tipsy ;>

Anika
23-11-2009, 19:10
Minimouse, jezeli rzeczywiscie wszystko bylo ok ze starymi tipsami, to sprawa wyglada troche podejrzanie... Na Twoim miejscu obejrzalaby te ,,samo spadajace tipsy"...Bo paznokcie nie moga sobie tak poprostu spasc. A jezeli, zobaczysz, ze kolezanka pomagala paznokciom w tym ,,spadaniu" to porozmawialabym z nia w inny sposob.

minimouse
23-11-2009, 19:43
wiecie ja nie mam sobie nic do zarzucenia :( bo wszystko zrobiłam tak jak zawsze ... powiedziałam że jej nie zorbie ale jak pomyślałam ze to moja koleżanka i głupio mi tak jakoś i do niej napisałam kiedy ma czas to ona do mnie że nie chce mojej łaski ...

milenka_olsztyn
23-11-2009, 20:31
ja mam czasem tak że poprostu z moich paznokci żel mi odpada... i cokolwiek bym nie zrobiła bardzo często tak się dzieje choć nie zawsze i nie wiem od czego to zależy...
a co do łaski... też bym nie chciała:)

barbara_kawka
23-11-2009, 20:59
ano racja ... hm niestety czasem trzeba odzalowac te jedne tipsy zeby klientke zatrzymac. ja ostatnio mialam ciezki orzech do zgryzienia.... klientkom tipsiory sie trzymaja i trzymaja a jednej zrobilam i po tyg juz nic nie miala .... zel zaczol sie kruszyc i dupa blada .... powiedzialam od razu ze jej zrobie bo to jest nie mozliwe zeby moje paznokcie tak sie zachowaly... w momencie gdy przyszlo do pytaniaa : ile place ? powiedzialam ze nic .... a ona mi ze chociaz na paliwo da :) teraz z tymi pazurami jest juz ok ...

"pokorne ciele dwie matki ssie ... " pamietaj mini

minimouse
24-11-2009, 08:16
tylko ze ja mam wątpliwości ... czy ona czasem tego nie zrobiła specjalnie ... bo przecież tamte były ok ... :( założę jej jeszcze raz dla świętego spokoju ...

naatajla
24-11-2009, 10:37
hmm ja zrobilam dokladnie tak samo jak Ty frezarka sciaglam wierzchnia warswe a tipsy zostawilam poniewaz byly dobre i zrobilam kuzynce nowy wzorek i nic sie jej nie dzialo z paznokciami i dlugo sie trzymaly i jeszcze musz powiedziec ze robilam wtedy paznokcie pierwszy raz na kursie i bylo wszystko ok a co do Twojej kolezanki to jakos jej zabardzo nie ufam ze same tak o sobie poodpadaly

Jade
24-11-2009, 11:00
Z klientkami nie mialam takiego przypadku i odpukac,ale ostatnio u siebie zauwazylam cosik,robilam na poczatku akryle,potem zaczalam bawic sie zelem i pazurki zawsze bez problemow mi sie trzymaly,zadnych zapowietrzen itd.No chyba ze sama przydzwonilam.Ale ostatnio odbilo mi zeby pobawic sie akrylem i pazura przygotowywalam tak samo ale po kilku dniach robily sie zapowietrzenia pod akrylem i jestem zla bo niewiem o co chodzi. Kiedys nic mi tez takiego sie nie dzialo.Moze moje pazury nie lubia akrylu????

maboul
24-11-2009, 12:09
tylko ze ja mam wątpliwości ... czy ona czasem tego nie zrobiła specjalnie ... bo przecież tamte były ok ... :( założę jej jeszcze raz dla świętego spokoju ...
to zmienia postać rzeczy... może zrób ten jeden raz, a jeśli sytuacja się powtórzy to wtedy jej odmów. Bardzo mi się spodobało co napisała basia że "pokorne ciele dwie matki ssie ... " coś w tym jest ..., napisz jak poradziłaś, buziaki

rynba
24-11-2009, 14:19
ja też bym jeszcze raz zrobiła i czekała na efekt mi sie kiedys przytrafilo ze klientce sie zapowietrzyly a wsystko robiłam dokladnie tak jak zawsze no i okazalo sie ze lampa byla do wymiany:)

żelik
24-11-2009, 14:33
zrób jeszcze raz ,ale zerkni uważnie na płytke paznokciowa czy czasem twoja koleżanka nie pomogła im " spaść " jak to nazwała. Paznokcie tak poprostu nie odpadają. Możliwe ze robiła coś w silnych detergentach które mogly osłabić tipsa .

agnes82
24-11-2009, 14:39
hejka ja bym sie na twoim miejscu tak nie martwila ,moja siostra jest mistrzynia w gubieniu pazurkow raz ja przylapalam wiecznie podgryza paznokcie po bokach i sie zapowietrzaja,,,masakra na drugi dzzien jak jej zrobie przylazi i mowi ze zle zrobilam.....zauwazylam ze wiele dziewczyn ,ktore zadko kiedy mialy pazurki wiecznie przy nich dziubia ,podgryzaja ,naginaja zeby sprawdzic jak sie trzymaja.buzka

bestilka007
24-11-2009, 15:27
Hej:)
tez jak robilam kolezance pazury byla u mnie doslownie co tydzien ze zle zrobilam ze odpadaja i wogole zalamalam sie strasznie i wkoncu nie wytrzymalam i powiedzialam ze skoro zle jej robie te pazurki to niech odzaluje kasy i idzie do salonu :P wtedy przyznala sie ze jednak obgryzala zel :)
kolejna sytuacja niedawno
laska dzwoni ze chce tipsy no spoko jade robie kasuje ale za 2 dni tel ze 2 jej "odpadly " wiec pojechalam zrobic ponownie a tam juz 4 nie ma powiedziala ze jakos tak same odlecialy :) wiec ja na to to zobacze czy kolejne tez pojda wiec zaczelam cos podwazac patyczkiem i co...... nic. a ona ze w pracy sie zdenerwowala i je zgryzla :)
takze mini nie przejmuj sie tym na takie klientki trzeba miec sposoby :):) glowa do gory i bedzie dobrze
pozdrawiam buziaki :*:*

barbara_kawka
24-11-2009, 16:22
dziewczynki co innego jest jak pazurek jest obgryziony , zgryziiony czy jak wy to tam nazywacie ... a co innego jak po prostu odleci ... czasem baby okres maja i hormony robia swoje ... a czasem nam cos sie nie uda ... musimy byc surowe wobec siebie .. nie wszystkie klientki sa be ;) nie mowie tutaj o klientce mini... trzeba zobaczyc plytke i ocenic ...

paznokietek1000
24-11-2009, 17:46
ja też mam taka klientka która co 2 tyg mówi że jej odpadają, ze zele się nietrzymają a jak widziałam jak je obrusza to masakra, ale cóż

dzoana
24-11-2009, 21:15
ja mam identyczną klientkę :) swoje ma masakrycznie obgryzione,a jak ja jej zrobię to co chwilę 'odpaaja i same się łamia' ... ale ja dobrze wiem co ona z nimi robi i w ogóle o nie nie dba... raz tak samo zrobiłam jej za darmo te co sie poołamały i powiedzialam,ze skoro tak to nie chce jej wiecej widziec :skacze: a i tak przychodzi i tak... :)

minimouse
24-11-2009, 21:19
zrobiłam ponownie jej pazurki :) ... zobaczymy ...

barbara_kawka
24-11-2009, 21:31
no i fajniutko :) zobaczysz napewno wszystko bedzie oki :)

dzoana
24-11-2009, 21:31
no i dobrze :)

Anika
24-11-2009, 21:45
Bestilka007widze, ze sie nie dajesz nabic w butelke klientkom :D I tak trzymac :)
Mozna zrobic komus reklamacje, nie twierdze, ze nie. Ale bez przesady...niektore rzeczy nawet slepy zauwazy....

nanami7
24-11-2009, 22:17
minimouse :) może podpadłaś czymś koleżance i żeby Ci zrobić na złość to specjalnie je zżarła, żeby popsuć Tobie reputację :)

asia
25-11-2009, 01:21
minimouse, a jak robiłaś, oglądałaś je? miały jakies ślady zgryzienia czy coś w tym stylu?:):) czy gładziutkie?

Zgredo
25-11-2009, 09:58
Ale ostatnio odbilo mi zeby pobawic sie akrylem i pazura przygotowywalam tak samo ale po kilku dniach robily sie zapowietrzenia pod akrylem i jestem zla bo niewiem o co chodzi. Kiedys nic mi tez takiego sie nie dzialo.Moze moje pazury nie lubia akrylu????

Tak samo, jak do żelu? Do akrylu pazurka przygotowuje się "agresywniej", zamiast miziać bloczkiem używa się pilnika, ja dodatkowo mocniej odtłuszczam (używam primera do akrylu a do żelu "tylko" pre-naila).

Jak długo pracujesz w akrylu? Jeśli nie masz wielkiej wprawy, to jasne, że na własnych, które robi się trudniej coś mogło po prostu pójść nie tak, gorzej doklepałaś masę może, różnie bywa, mnie akryl na sobie zawsze wychodzi mniej trwały niż na kimś -kwestia braku wprawy w robieniu na sobie.

Jeszcze jedną opcją jest oczywiście nietrzymanie się akrylu na pazurkach, to to też tylko robiąc kolejne możesz sprawdzić, choć czytam, że nosiłaś już akryle...



Odnośnie tematu odpadających tipsów - koleżankę przede wszystkim zaprosiła bym do siebie, dała kawę i wzięła na spytki, jak to się u licha stało, że spadły jej wszystkie tipsy. Kiedy, co robiła wcześniej itd itd. Obejrzała co ma na paznokciach, dopytała o ewentualne ślady dłubania, ale bez pretensji, z obietnicą, że się wszystkim zajmiemy :)

Cokolwiek by powiedziała czy by się okazało - zrobiła bym jej nowe, nie chciała kasy i
1) Jeśli to jej wina uprzedziła, że to raz ostatni i postraszyła trochę konsekwencjami rwania paznokci
2) Każdą klientkę na dzień dobry od raz straszyła konsekwencjami rwania paznokci (najlepiej z odrobiną przesady) i uprzedzała, że nie naprawiam paznokci za darmo, jeśli widzę ślady dłubania - mów, że widzisz, ale nie mów po czym poznajesz ;)

dzoana
25-11-2009, 10:22
dobra lekcja :P

rynba
25-11-2009, 12:38
ja uważam ze zabrdzo wypilowane i za mała krzywa i troche bym ja przesuneła to dlugie pazurki i ciężkie dlatego mogły popekac a co do zelu to jezeli z twojej strony wszystko ok to koniecznie reklamuj ja kiedys kupilam cala kolorówke z jakiejs firmy juz teraz nie pamietam ale polowa z tych zeli była stara i do wyrzucenia nawet data przydatnosci byla na pudelku pamietam ze byly chyba ze 2 miesiace po terminie a jezelli jeszcze byly zle przechowywane to wogole lipa

minimouse
25-11-2009, 14:07
jak przyszła to już miała zdjęte niestety ....

rynba
25-11-2009, 14:14
a jak wygladała płytka?

stella
25-11-2009, 14:51
sama jestem ciekawa bo juezeli sama tam grzebala to z pewnoscia ladnie poszarpala plytke

kaha9898
27-11-2009, 16:33
Moja siostra zawsze obgryzała paznokcie i teraz ma manie trzymania paluchów w buzi. I co jej nałoże żel to na drugi dzień zawsze już jednego brak. Wieć pewnie jak trzyma w buzi to podwarza zebami i tak sie dzieje, bo innym normalnie sie trzyma

ewek206
16-12-2009, 19:57
ja mialam taka sytuacje ze dziewczyna przyszła do mnia na tipsy.wiec zrobilam jej pazurki, za 3 dni pisze mi sms ze dwa jej odpadły. wiec zapytałam czy same czy może gdzies uderzyła. mowi ze same wiec mowie ok to przyjdz do mnie to Ci zrobie tamte co "odpadły same". przyszła zrobilam wszystko bylo ok za 2 dni znowu to samo ze 4 odpadły. juz zaczełam sie martwic ze cos widocznie u niej zrobiłam ie tak bo tyklo w jej przypadku mi sie to zdarzało.ok dorobiłam i zaczełam podpytywac jak odpadły i czy moze cos tam grzebała przy nich , mowi ze nic. ale pod koniec wizyty u mnei przyznała sie ze zjadła:D cyrkonie:] wiec jzu wiedziałam ze obgryza je:} spytałam dlaczego nei poweidziała wczesniej ze je obgryza to mi powiedziała ze lubi do mnei przychodzic bo fajnei sie jej ze mna rozmawia:D dlatego to robiła:]

minimouse
16-12-2009, 21:44
kiepska sytuacja.... mogła po prostu przyjść pogadać ... a tak to potem myślisz sobie "kurcze co robiłam źle"....

dzoana
16-12-2009, 22:04
o kurcze fajne podejście... :D

ewek206
17-12-2009, 17:21
no właśnie jzu poniej wszsytko robiłam tak ze naprawde musi byc dobrze a u znowu patrze sms od niej i wiem o co chodzi :] ale z drugiej strony ciesze sie ze miło jest jej u mnie:)

dzoana
18-12-2009, 21:51
no z jednej storny fajnie.. ale żeby to robic kosztem pazurków.. :D

pa_pi1
20-12-2009, 19:50
Dziewczyny mam problem :(
Niewiem co się stało, robiłam ostatnio paznokcie ( w czwartek) i dzisiaj rano zauważyłam że wykrusza mi się frencz- czarny i pod spodem jest jakby miękki :/ Niewiem jak to możliwe, robiłam jak zawsze, na frencza warstwę budującą i na to nabłyszczacz IBD. Jedyna różnica że nakładałam frencz patyczkiem i może za gruba warstwa i się nie utwardziła :/
Jak myślicie?

szpila59
20-12-2009, 19:53
Dziewczyny mam problem :(
Niewiem co się stało, robiłam ostatnio paznokcie ( w czwartek) i dzisiaj rano zauważyłam że wykrusza mi się frencz- czarny i pod spodem jest jakby miękki :/ Niewiem jak to możliwe, robiłam jak zawsze, na frencza warstwę budującą i na to nabłyszczacz IBD. Jedyna różnica że nakładałam frencz patyczkiem i może za gruba warstwa i się nie utwardziła :/
Jak myślicie?
patyczek i sonda zwykle są znane z tego, że nakładają więcej żelu niż same chcemy ;P Sama to zauważyłam :D Sądzę,że żel się po prostu niedokładnie utwardził i dlatego reszta żelu, którą na niego położyłaś się wykruszyła ;P

pa_pi1
20-12-2009, 19:57
Kurcze pierwszy raz spróbowałam patyczkiem i wydawało mi się że nawet fajniej niż pędzelkiem mi się robiło, a tu taka niespodzianka przykra :(

szpila59
20-12-2009, 19:58
Kurcze pierwszy raz spróbowałam patyczkiem i wydawało mi się że nawet fajniej niż pędzelkiem mi się robiło, a tu taka niespodzianka przykra :(
spróbuj nakładać dwoma, ale cieńszymi warstwami. nawet jak będą prześwity to możesz je zakryć tą drugą warstwą.

milenka_olsztyn
21-12-2009, 07:12
moim zdaniem jakby ci sie ten żel nie dobrze utwardził to jakbyś zalała go clearem to by się mazać zaczął...

luska102
21-12-2009, 08:26
mi tez sie wydaje ze gdyby zel sie nie utwardzil to by sie rozmazywal a nie wykruszal.

Agnieszka Praska
21-12-2009, 10:30
niekoniecznie;) jesli utawrdzil sie z wierzchu a pod spodem zostal tylko sciety to mazac sie nie bedzie ale sie wykruszy po paru dniach

minimouse
21-12-2009, 10:58
ja też tak miałam z białym .... po prostu za gruba warstwa na wieszku był ładnie zastygnięty ale jak przejechałam pilniczkiem to był miekki ....

Natii
21-12-2009, 12:02
zgadzam się z dziewczynami,zbyt grudo żelu,a niestety kolorówki trzeba długo utwardzać;/
ja zawsze sprawdzam czy już dostatecznie sie utwardził sondą albo patyczkiem,jak coś jest nie tak to dalej do lampy :)

insane
21-12-2009, 15:04
Wszystkie kolorowe żele utwardzają się o wiele dłużej, ja zawsze (biały, czarny itp.) trzymam 4-5 minut, mimo zaleceń producenta. Nie zaszkodzi a mam pewność, że wszytsko będzie ok.

pa_pi1
21-12-2009, 22:28
dzisiaj mi kolejny pękł i spod spodu zaczął mi "wypływać " czarny żel :(

Ladyss
22-12-2009, 09:43
To faktycznie ten żel mógł się nie utwardzić:/: a używałaś go wcześniej?

Aniahk
22-12-2009, 14:41
Jeśli żel wypływa tzn. że ciut ciut za dużo go nałożyłaś :( sondą lub patyczkiem fajnie się nakłada, jednak trzeba równo i dobrze rozprowadzić.
Ja kolorowe żele utwardzam około 4 minutek, wtedy mam pewność, że wszystko będzie ok i nic mi boczkiem nie wypłynie - kiedyś też miałam tak jak Ty :) przy sprawdzeniu utwardzenia i lekkim dociśnięciu sondy żel mi poprostu wypływał bokami :)

Gość
22-12-2009, 15:10
zgadzam sie z przedmówczyniami.

za dużo żelu jak na jedn raz i za krótko utwardzony, lepiej dac dwie cieniutkie warstwy i utardzać je dłużej. tęz mi sie tak raz zrobiło i tez z czarnym żelem, jak przyszła dziewczyn a to po ściągnięciu na szkielecie miała mokry żel :/: przyznaje sie, moja robota, troche spaprałam, ale pociesza mnie to że nie odpadły :)

pa_pi1
22-12-2009, 20:43
Dzięki Dziewczyny za rady :przytul:
Jutro wracam do domu to szybciutko zrobie nowe i pędzelkiem po staremu :)

-STOKROTA-
23-12-2009, 22:29
Ja również mam potworny problem;(Proszę dziewczynki doradzcie mi co robić:(
Wszystkie pazurki które robię zapowietrzają się! Dlaczego?????????Staram się jak moge, mam za sobą kilka szkoleń więc wiedzę jako taką mam. Pracuję na dobrych materiałach(zel IBD, primer Nfu.oh), płytkę przygotowuję tak jak należy, końcowe piłowanie również tak jak należy i co z tego, następnego dnia prawie na każdym paznokciu jest pęcherz MASAKRA
Zel świetnie trzyma się tipsa ale paznokcia nie więc wyobraźcie sobie co się dzieje z paznokciami przedłużonymi na formie. Dodam że wcześniej używałam jakiegoś tam zwykłego primera i działo się to samo więc postanowiłam zmienić na lepszy.

POMOCY!

szpila59
24-12-2009, 12:09
Ja również mam potworny problem;(Proszę dziewczynki doradzcie mi co robić:(
Wszystkie pazurki które robię zapowietrzają się! Dlaczego?????????Staram się jak moge, mam za sobą kilka szkoleń więc wiedzę jako taką mam. Pracuję na dobrych materiałach(zel IBD, primer Nfu.oh), płytkę przygotowuję tak jak należy, końcowe piłowanie również tak jak należy i co z tego, następnego dnia prawie na każdym paznokciu jest pęcherz MASAKRA
Zel świetnie trzyma się tipsa ale paznokcia nie więc wyobraźcie sobie co się dzieje z paznokciami przedłużonymi na formie. Dodam że wcześniej używałam jakiegoś tam zwykłego primera i działo się to samo więc postanowiłam zmienić na lepszy.

POMOCY!
Piszesz, że masz żel z IBD, a primer z Nfu.oh , moze się nie lubią i dlatego żel nie chce się trzymać płytki?? :/: Nić innego nie przychodzi mi do głowy.... przeszłaś szkolenia, pewnie skórek nie zalewasz..... pewnie dobrze matowisz przy skórkach... nic innego mi do głowy nie przychodzi oprócz tego primera ;/

asiek
24-12-2009, 12:32
często jest tak, że jeśli mamy żel z innej firmy a primer z innej to się "gryzą" i pazurki odpadają ;/
zdarza się też, że nawet żele jak się połączy to źle działają na siebie...
a przy skórkach i po bokach to jednak trzeba trochę popiłować :)

minimouse
26-12-2009, 20:30
ja na Twoim miejscu , spróbowałabym raz bez primera :)

eveli
27-12-2009, 13:39
Dziewczyny ja tez mam taki problem z jedna z klientek.... zrobilam jaj pazurki i bylo ok do dwoch dni, potem mi napisala esa ze ma duze podplywy, myslalam ze cos moze nie tak zrobilam ale zawsze daje taka tygodniowa gwarancje ze jak sie cos dzieje czy nawet zlamia sobie same to moga przyjsc na poprawke .... no i przyszla do mnie ...patrze no faktycznie sa..... wiec poprawialm jej wszystko ..myslalam ze z mojej winy ...wiecjeszcze raz dokladnie przyszykowalam pazurki i nawet primerem dwa razy pociaglam.Podpytalam ja troche i wiem ze duzo pracuje rekoma w wodzie ale dwa dni? to za szybko jak dla mnie na takie podplywy ... dowiedzialam sie tez zejakies 8 miesiecy temu miala hemioterapie i nadal jest na lekach .... niestety potem za dwa kolejne dni zadzwonila i powiedziala ze sytuacja sie powtarza.... wiec juz sama nie wiem.... :(

Pracuje tylko na jednej firmie NAIL CREATION i tylko u niej tak mi sie zrobilo.....

Czy moze to byc wina tych lekow? bo sama juz nie wiem.....:/:

szpila59
27-12-2009, 14:07
Dziewczyny ja tez mam taki problem z jedna z klientek.... zrobilam jaj pazurki i bylo ok do dwoch dni, potem mi napisala esa ze ma duze podplywy, myslalam ze cos moze nie tak zrobilam ale zawsze daje taka tygodniowa gwarancje ze jak sie cos dzieje czy nawet zlamia sobie same to moga przyjsc na poprawke .... no i przyszla do mnie ...patrze no faktycznie sa..... wiec poprawialm jej wszystko ..myslalam ze z mojej winy ...wiecjeszcze raz dokladnie przyszykowalam pazurki i nawet primerem dwa razy pociaglam.Podpytalam ja troche i wiem ze duzo pracuje rekoma w wodzie ale dwa dni? to za szybko jak dla mnie na takie podplywy ... dowiedzialam sie tez zejakies 8 miesiecy temu miala hemioterapie i nadal jest na lekach .... niestety potem za dwa kolejne dni zadzwonila i powiedziala ze sytuacja sie powtarza.... wiec juz sama nie wiem.... :(

Pracuje tylko na jednej firmie NAIL CREATION i tylko u niej tak mi sie zrobilo.....

Czy moze to byc wina tych lekow? bo sama juz nie wiem.....:/:
być może faktycznie przyczyniły się trochę do tego leki... co do podpływów. Na początku mogły sie zrobić malutkie podpowietrzonka, a przez wody po protu zrobił się większe :/: mama mojej koleżanki, pracuje w "ceramice" i też ma cały czas ręce w wodzie.. po tygodni u juz nie było 2 pazurków :/:

eveli
27-12-2009, 15:00
no tak wlasnie mysle ale robilam juz kilka dziewczynom ktore tez pracuja z ,,duza iloscia wody'' :)) i nie bylo az takich problemow ....no owszem po tygodniu jakies podplywy ale tak zaraz.....




w kazdym razie dzieki:)

bestilka007
27-12-2009, 19:25
Bestilka007widze, ze sie nie dajesz nabic w butelke klientkom :D I tak trzymac :)
Mozna zrobic komus reklamacje, nie twierdze, ze nie. Ale bez przesady...niektore rzeczy nawet slepy zauwazy....
hehe no jakos trzeba sobie radzic i byc stanowczym .... ja sie tego nauczylam i juz wszytko jest ok :):)

agaciorka93
30-01-2010, 10:17
Dziewczynki narazie sie dopiero wszystkiego ucze, ostatnio zrobilam pierwsze paznokietki zelem na formie i po jakims czasie biały żel zżółknął :( jaka moze byc tego przyczyna??

daniela dorsz
30-01-2010, 10:30
Może to wina materiału na którym pracujesz.Ja pracuję na Peggi Sage i nic takiego mnie nie spotkało.

barbara_kawka
30-01-2010, 11:34
agaciorko biale zelki czesto zolkna od promieni UV ... czyli solarium a nawet nasze slonko ... aha no i jesli palisz to wiadomo od czego zolkna ;)

asia
30-01-2010, 11:37
dokładnie, Basia dobrze mówi. mógł tez od farby, jeśli jesteś fryzjerką, a nie używasz rękawiczek

agaciorka93
30-01-2010, 12:10
No to teraz juz wiem :) jesteście kochane :):*

luska102
31-01-2010, 11:09
Ja zawsze maluje juz zrobiane pazurki bezbarwnym lakierem ktory chroni czesciowo przed
promieniami slonecznymi czy solarium.

Jednak u dziewczyn ktore pala jest to malo efektowne.

agaciorka93
31-01-2010, 14:40
ja naszczęscie nie pale :)

Emilia B.
01-02-2010, 11:48
jeżeli żółkną wam pazurki polecam lakier UV (taki fioletowawy) takich firm jak np inglot, creative, diamond shield i wielu wielu innych.Różnią się one głównie intensywnością fioletowego odcienia. Dobre rozwiązanie również dla palących. A i dla pewności można również delikatnie maznąć pazurki od spodu :)

asia
01-02-2010, 11:53
niestety potrafią czarny zmienić w niebieski:/

Emilia B.
01-02-2010, 16:23
Dlatego w zależności od pazurków używamy innego utwardzacza. Na czarnym raczej nie widać,że zżółkł. Miałam tu na myśli głw. biały akryl bądź żel. Przy niektórych barwach na prawde fajnie zmienia kolor. Ale np UV inglota nie jest tak bardzo fioletowy i w niewielkim stopniu zmienia kolor (prawie nie widać).Natomiast diamond shield ma intensywny kolor i bardzo zmienia odcień pazurka (ale na białym wygląda bosko) :)

dzikakura
13-02-2010, 12:51
Wiem dlaczego tak się dzieje. Musiałam zalać glossem skóry. To fota 5 dniowych paznokci. Tak sobie myślę, że każdemu się może zdarzyć. Tylko pretensja klienta była nieadekwatna do problemu, bo usłyszałam, że paznokcie właśnie odpadają. Klientka nie chce przyjść na poprawki,choć proszę i przepraszam- w ogóle niczego nie chce. Tylko ma nadzieje..., że jej nie odpadną-za tydzień. To jest cytat, a w ogóle to jej źle zbudowałam, a w ogóle to dlaczego użyłam glossa, u niej w zakładzie stylistka używa top coata i wtedy sie nie zapowietrzają, a w ogóle jej stylistka powiedziała, że źle zbudowałam paznokcia, bo nie dałam szkieletu pod spód(u nich w zakłądzie robi się na tipsie), a tam jest i szkielet i kamuflaż i biały żel i wybudowany jest paznokieć, ech, szkoda gadać.

Jest głucha na moje prośby, pt"to jesli pani nie chce do mnie przyjść to niech pani machnie raz pilnikiem przy skorkach i tym swoim top coatem" Jeszcze jedno. Kobitka pracuje dużo w wodzie i róznych komsetycznych ingrediencjach, jest kosmetyczką, manicurzystką, pedicurzystką i czym tylko,sprząta zakład etc. a poza tym potrafi również swoją Panią stylistkę w zakładzie zastąpić:) Musiałam się wygadać:D

asia
13-02-2010, 12:59
e wiesz co, zdarza się że w tym zawodzie szybciej podchodzi. ja mam pomysł, jak chcesz się wyżyć, idz na paznokcie do niej do zakładu jak jej nei będzie...:D:D:D dobra a tak na powaznie, takie osoby się zdarzają, nie dogodzisz:/

natka_23
13-02-2010, 13:48
to czemu kobieta nie zrobiła u siebie w zakładzie. Można chciała podpatrzeć jak Ty robisz