PDA

Zobacz pełną wersję : bąblujący french



Daria
07-07-2009, 09:36
hej dziewczyny, mam problem.
Gdy robię frencha i utwardzam go w lampie to powstają na nim bąbelki powietrza, a przed włożeniem do lampy ich nie było.. Niewiem co z tym zrobić. Bo czasami wcale się tak nie dzieje a czasami na każdym pazurku... Staram się nie nakładać za dużo żelu. Pracuję na żelu Extrime White od dobrejrady..
Niewiecie co może byc tego przyczyną ? czy ja coś robię źle ? czy to wina żelu?

Pati88
07-07-2009, 09:41
mialam ten sam problem po 1 warstwie pojawialy sie babelki i grudki a gdy nalozylam 2 i utwardzilam to znikaly w ksiazce z kursu mam napisane ze powodem moze byc nie dokladnie odpylony paznokiec lub zbyt szybka praca

Anna Kosińska
07-07-2009, 10:09
szybka praca na pewno jest powodem pojawienia sie pecherzykow ale zle odpylony paznokiec..??
nie nakladamy nigdy najpierw bialego zelu,zawsze idzie pierwsza warstwa clear a potem nakladamy bialy zel poniewaz wlasnie wtedy paznokiec moze sie rozwarstwiac zawsze moze cos sie z nim stac...

Daria
07-07-2009, 10:26
ja robię w ten sam sposób..
Najpierw cieniutka warstwa żelu clear a później dopiero żelu do frencha...

Anna Kosińska
07-07-2009, 11:04
i prawidlowo tak sie robi...

Ladyss
08-07-2009, 20:02
Do tej pory myślałam, że to wina żelu ale widzę że nie tylko ja miałam podobny problem;)
Daria spróbuj malować frencha na dwie warstwy - najpierw jedną cieniutką i nie przejmuj się tym, że powierzchnia jest jest dokładnie pokryta bielą, na to połóż drugą cienką warstwę aby wszystko uzupełnić:) Ja tak robię i w porównaniu z nakładaniem jednej, grubszej warstwy nie dzieje się nic złego.

paulina_ooo11
08-07-2009, 20:14
według mnie może być także zapowietrzony żel ;> jeżeli go mieszasz przed użyciem to tworzą się w nim bąbelki które później wychodzą w lampie :) powody mogą być różne :) Pozdrawiam!

pa_pi1
08-07-2009, 20:15
Ja też nakładam dwie cieńsze warstwy, na warstwę przezroczystego i jak narazie jest ok :)
Także spróbuj tym sposobem :)

asia
08-07-2009, 20:37
ja również nakładam przeźroczystą a potem 2 białe, ale zdarzyło mi się to co opisujesz. wydaje mi się że to czasem może być wina żelu, kupiłam z nail design super biały, pozbyłam się go. z innymi nie robi mi się coś takiego

sweetpazurki
13-07-2009, 18:28
a ja od 2 lat nakładam biały potem clear i nie ma żadnych bąbelków

daruniunia
13-07-2009, 20:37
Kiedyś robiły mi się takie bąbelki ale wtedy nakładałam jedną warstwę. Teraz nakładam jedną cieniutką i na to drugą i nic mi się już nie dzieje (a to ten sam żel co poprzednio) :)

unita
13-07-2009, 22:10
a jak to jest z zelami na formie? piszecie ze prawidlowo jest napierw clear potem bialy, ja klade na szablon najpierw gesty bialy,potem budujacy i jest ok

kasiasssss
13-07-2009, 22:12
Unita tak tez mozna,tylko pozniej jak dojdzie do pilowania to zostanie ci biala koncowka,albo bedziesz znowu french robic,ja wole budujacy,zrobic pazurek a potem reszta:D

Ania_1988
20-07-2009, 16:54
Też mam problem z bąbelkami w żelu do frencha. Zdarza mi się też, że jak nakładam druga warstwę białego żelu to mi się potem rozwarstwia przy piłowaniu. Jaka może być tego przyczyna??

natalia268
20-07-2009, 17:18
a jak to jest z zelami na formie? piszecie ze prawidlowo jest napierw clear potem bialy, ja klade na szablon najpierw gesty bialy,potem budujacy i jest ok

ja jak uczyłam się na formie to własnie pierwszy raz tak zrobiłam (od razu biały zamiast clear) i choćby od spodu paznokcia nie wygląda to efektownie. znaczni lepiej jak cienka warstwa clear a potem jednak ten biały.

no i co do nakładania białego zelu to tez nakładam 2 warstwy, jedna cienka, a potem nastepna

Ladyss
20-07-2009, 21:46
Też mam problem z bąbelkami w żelu do frencha. Zdarza mi się też, że jak nakładam druga warstwę białego żelu to mi się potem rozwarstwia przy piłowaniu. Jaka może być tego przyczyna??
A z jakiej firmy masz żel?

Ania_1988
21-07-2009, 18:12
Edith nails. To tanie żele, ale nie kupowałam nic drogiego na początek. Uczę się na sobie. Narazie na klientkach nie chcę testować:P Myślisz że to rozwarstwianie jest spowodowane kiepską jakością żelu??

Ladyss
21-07-2009, 18:27
Myślę że tak bo biały żel też mam z kiepskiej firmy a gdy pracowałam na innym takie cuda się nie działy.

kasiasssss
21-07-2009, 22:36
jak mozesz sie nauczyc robic dobrze pazurki jak nie masz w miare dobrego zelu,bedziesz sie zastanawiac czy dobrze cos robisz czy to wina zelu,naprawde lepiej kupic ze sredniej polki cenowej zel,ale nie jakis denny produkt ktory sie nie nadaje,pomysl

Zuzanna Rzeszewska
22-07-2009, 13:04
hej! ja tez mam ten zel! I tak samo sie robi, przed wlozeniem do lampy czysciutko, a jak wyciagniesz to pelno babli i jakby takie wloski...
I to jest wlasnie Extreme White z dobrejrady

---------- Dodano o godzinie 12:04 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:01 ----------

I jestem zdziwiona bo mam bardzo duzo produktow z tego sklepu, i jestem w prawie wszystkich wypadkach zadowolona. No, oprocz akrylu clear ktory jak wyschnie wcale nie jest clear... ale juz mam inny ;p

Ladyss
22-07-2009, 14:27
Niestety ten biały kolor jest chyba najbardziej niewdzięczny;) ale spokojnie dziewczyny znajdziecie w końcu żele najlepsze dla siebie. Białego na początek nie opłaca się kupować w dużym słoiczku - raz że nie wiemy jaki będzie a dwa to tak naprawdę dużo go nie zużywamy.

sylwia-p_86
22-07-2009, 16:28
Też mi się tak czasem działo gdy pracowałam na kiepskiej firmie ;/ teraz mam takie jazdy z coverem mam z sf a jak mialam z spn-u to nic sie nie działo.....ale mam pytanie do annamon dlaczego szybka praca może być przyczyną??predzej bym stwiala na pylki w zelu albo na paznokciu hmmm

Kiedy mi takie bomble sie pojawialy utwardzalam dobrze bialy lub cover i leciutko przecieralam pilnikiem po nich do zrownania,one sa pelne w srodku wiec nie ma dziury.Kiedys dostalam rade aby jakies 2h przed uzywaniem dokladnie wymieszac zel aby pigment na dnie sie wymieszal z reszta..sparwdzilam i pomaga

Studio Kreacji
24-07-2009, 12:28
Przyczyną powstawania bąbelków jest albo nieodpowiednia technika pracy ( kręcenie, ugniatanie, ubijanie pędzlem) albo aplikacja zbyt grubej warstwy.
I nie zapominajmy o kiepskiej jakości żelu.. w takim przypadku jeden nieopatrzny ruch może spowodować zaburzenie struktury materiału.

A rozwarstwianie może wynikać z tego, że poprzednia warstwa nie utwardziła się, zanim nałożylas następną. Może byc tez tak (nie wiem jaką metoda pracujesz) że powierzchnia, na którą kładlaś masę która sie rozwarstwiła, została przez Ciebie lub klientke popaćkana ( ręka, palcem czymkolwiek) i brakło matowej bazy pod żel. I odlazł sobie bezczelnie..
;)

Ladyss
25-07-2009, 22:22
i brakło matowej bazy pod żel. I odlazł sobie bezczelnie..
;)
Robisz frencha na zmatowionej powierzchni?

ssisi2
26-07-2009, 21:49
Przerobiłam już wiele białych żeli- głównie tych tańszych z dolnej półki (m.in. od dobrej rady). Zdarzały mi się wówczas takie sytuacje jak te opisywane powyżej. Żele lądowały w koszu i zamiast zaoszczędzić- traciłam podwójnie. Postanowiłam kupić bardziej prestiżowe- i to był strzał w dziesiątkę. Mój żel do frencha kosztuje 179 zł za 15ml. ALe jest rewelacyjny.

Ania_1988
28-07-2009, 18:34
Dziewczyny a jakie żele do frencha byście poleciły?? żeby już nie mieć takich problemów??

szpila59
28-07-2009, 19:06
Dziewczyny a jakie żele do frencha byście poleciły?? żeby już nie mieć takich problemów??
ja mam z SF, całkiem fajny, ale chyba poprubuję coś z allepaznokcie lub basic'a

kasiasssss
28-07-2009, 19:22
ja tez mam z sf,ale nie ejst tak bialy jak bym chciala,koncze i chce cos nowego

monia2711
28-07-2009, 19:27
ja tez mam z sf,ale nie ejst tak bialy jak bym chciala,koncze i chce cos nowego


a co sądzicie o żelu RandezwouS-Nail Care???Pracowałyście kiedyś na nim??Wystawcie opinie proszę:)

asia
28-07-2009, 21:07
ja tez mam z sf,ale nie ejst tak bialy jak bym chciala,koncze i chce cos nowego


oo właśnie, kto zna najbielszą biel na świecie?

monia2711
28-07-2009, 21:17
a co sądzicie o żelu RandezwouS-Nail Care???Pracowałyście kiedyś na nim??Wystawcie opinie proszę:)


CO SĄDZICIE??:skacze:

Gość
28-07-2009, 21:38
ja mam z SF, całkiem fajny, ale chyba poprubuję coś z allepaznokcie lub basic'a

ja mam z basica i sobie chcwale tylko jak go mieszam to na kilka godzin przed klientką, chciaż kiedyś go zapomniała wymieszać i stał prawie 2 tyg nie mieszany i taki nałożyłam na pazur... wcale sie nie zbąblił i nawet pigment nie osiadł...


a co sądzicie o żelu RandezwouS-Nail Care???Pracowałyście kiedyś na nim??Wystawcie opinie proszę:)


droga monio:) ja pracowałam na rendezvous i to jest biały żel ale dla baaaaaaardzo delikatych klientek. co to znaczy- znaczy to tyle że jest on lekko biały- biało przezroczysty- jak reklamówka z biedronki- niby żołta a prześwituje. jedyny minus tej firmy to brak covera. wprawdzie mają róż ale jest to róż przezroczysty wcale nie kryjący. ja chcąc zrobić cover mieszałam biały i róz ale efekt mnie nie zadawalał więc zrezygnowałam z tej firmy (poza tym znalazłam inne żele, równie dobre i połowę tańsze)

co do całejgamy żeli z tej firmy rendezvuos to pracuje sie na niej bardzo dobrze. żel nawet nie porztebuje bonderów, primerów, cleanerów i odtłuszczaczy. wystarczy go aplikować na zmatowiony pazur, przemyty spirytusem salicylowym z apteki za 2,50. buduje sie na nim bardzo dobrze-i na tipsie i na formie (tipsy są mało elastyczne ale jak komuś nie przeszkadza to ok).
jeśli chodzi o budowę na formie (przy frenchu) to nie trzeba nawet budować z clear'a tylko można od razu białym. w razie czego dodam za chwilkę fotki z pazurkami budowanymi żelem clear i white z firmy RENDEZVOUS:

Gość
28-07-2009, 21:46
zdjęcia z pazurlami budowane żlelem white i claer firmy rendezvous:

aguti
29-07-2009, 12:41
a mi przychodzi jeszcze oprucz tego co piszą dziewczyny np. opiłowane "skrawki" latające w powietrzu i osadzające sie na niezamkniętym żelu lub/ i pędzelku to też może być powód z tego co ostatnio sie dowiedziałam :]

Gość
29-07-2009, 12:48
byc może że to prawda, ale ja od poczatku jak tylko pamiętam, podczas piłowania, nakładania formy lub innych rzeczy niż nakładanie żelu- słoiczek z żelem i pędzel mam przykryty więc...

tipserka78
29-07-2009, 15:07
mi też kiedyś robiły się bąbelki na białym żelu ale stwierdziłam że to od zbyt dużej ilości żelu:skacze::skacze::skacze:

Hanuszka22
17-08-2009, 22:18
Mi też bąbelek czasem jakiś wyjdzie :/ strasznie tego nie lubię, ale widzę że nie tylko mi..

mala
17-08-2009, 22:23
mi sie babelki robia jak naloze za duzo bialego zelu

dzikakura
24-08-2009, 23:48
mnie tez czasem bąbluje własnie ten od dobrej rady i probowalam roznych tricków, jedna grubsza warstwa, dwie ciensze, na warstwe dyspresyjna, na zmatowionego pazura i babluje dalej, ale ma mily oczowalący bialy, zupeleni jak IBD, wiec sobie radze tak: cienka jedna warstwa i jak bable wyskocza to odtluszczam i scieram blokiem, ladnie zlazi i potem druga warstwa, (czasem niestety wybąbluje na linii usmiechu i wtedy jakby.. klops)
no coz, jak nie mozna wyeliminowac przyczyn, to trzeba wlaczyc ze skutkami, albo.. wyciepac ekstrima łajta za okienko:)

AtelierStylizacji Carolla
25-08-2009, 10:19
ja byym zmieniała na twoim miejscu zel ponieważ traisz zarówno na marne prdukti jak i czas swój i klientki a tym białym porobiłabym wzorki na tipsach

jeeśli produkt babluje to jest albo złej jakości , aalbo ma zle rozprowadzony pigment albo jest go za duzo w przypadku żadkiego białego
jes;li biały żadki nie pokrywa idealnie trzeba dac dwie ciensze warstwy

sa takie żale tez które sa zadkie a idealnie tworzy sie nimi linie usmiechu i kryja po nalożeniu pierwszej warstwy:D

Daria
25-08-2009, 10:35
uważam że nie uzywam marnych produktów.... Tylko ten biały żel mi nie odpowiada..
Jakiś czas zaopatrzyłam się z nowy i jestem z niego zadowolona....

elinka
27-08-2009, 15:11
mi się tylko na początku mojej przygody tak zdarzyło ale wydaje mi się że powodem był żle oczyszczony pazurek

Gość
19-09-2009, 20:47
co robić aby, żel nie bąblował-porada od woszczura:)

ja jako fizyk lubie robić rózne doświadczenia i wam też radzę

sprawdzajcie sobie każdy żel, wiem... powiecie: "przeciez pracuję na tym żelu tyle lat i wiem jak on się zachowuje", ale wiadomo że nie każda partia jet taka jak poprzednia!!
ja robie takie doświadczonko:
po powrocie ze sklepu paznokciowego otwieram pudełeczko z żelem i delikatnie go mieszam dotykając dna patyczkiem drewnianym "jeżdżąc" nim po ściankach, ale dekikatnie- nie na wariata jak mikser... pokilkunastu "okrężeniach" patrze jak się żel bąbluje, jakie "puszcza bączki" i ile czasu wystaczy mu na wybąblowanie- czyli zniknięcie absolutnie wszystkich bąbli-nawet tych wielkości ziarenka maku i mniesze.

jeśli wystaczy mu 15 minut, mieszajcie go pół godzinki przed przyjściem klientki, zawsze dajcie mu chwilę więcej żeby "doszedł do siebie" za ten czas bedzie wymieszany, pigment nie osiądzie, a nie będzie bąblował w lampie:)

ja tak robie ze wsztstkimi żelami jakie kupie- czy to clear, czy biały, czy cover, czy też kolory:)

goslava
19-09-2009, 20:58
haha widze woszczurku ze cie sprowokowalam do tego posta ale i tak WIELKIE DZIEKI...kocham cie :)

Gość
19-09-2009, 21:38
no tak, właśnie, bo jakos wczesniej coś chyba mi styki nie łączyły bo tak był ten temat dla mnie zwykły... myślałam że nic do niego nie wniosę, a jednak:) cieszę się ze m ogłam pomóc:)

kalaga4
19-09-2009, 22:56
:skacze: dzięki woszczurku!!! 2 dni temu french mi bąbelkował nas paznokciach u modelki:blink: teraz już wiem co robić :good:

asia
19-09-2009, 23:11
mi zbąbelkował kieedyś raz i był do naildesing - od tej pory leży pod wanną i czeka na swoją chwilę..:)

ale przyznaje że nie testuje żelu przed klientką i jest to dobra rada dla mnie:)

mysza31
19-09-2009, 23:36
a ja mam taki problem z zelem do frencha że po zmatowieniu płytki, nałozeniu go w dwóch warstwach po ****rdzeniu w lampie robi się jakby się kurczył od olnego brzegu paznokcia :(
wcześniej było ok a teraz w trakcie uzytkowania nie jest stray bo kupiłam go max 4 miesiące temu ale cały czas go uzywałam (zel z firmy charbone )
prosze poradźcie co to moze być za powód że tak się robi już mrak mi pomysłów:(
a był taki fajny bo miał taka mocna biel:(;(

Gość
19-09-2009, 23:40
a ja mam taki problem z zelem do frencha że po zmatowieniu płytki, nałozeniu go w dwóch warstwach po ****rdzeniu w lampie robi się jakby się kurczył od olnego brzegu paznokcia :(
wcześniej było ok a teraz w trakcie uzytkowania nie jest stray bo kupiłam go max 4 miesiące temu ale cały czas go uzywałam (zel z firmy charbone )
prosze poradźcie co to moze być za powód że tak się robi już mrak mi pomysłów:(
a był taki fajny bo miał taka mocna biel:(;(


dajesz jedną warstwe a nie dwie prawda??

spróbuj dać 2 cienkie zamiast jednej... też tak miałam... jeśli to nie p;oskutkuje przeżuć sie na inny żel:)

asia
20-09-2009, 12:17
mi się tak robiło jak dawałam na zmatowiony tips, spróbuj dać cieniutką warstwę cleara wcześniej + to co woszczurek napisała

mysza31
21-09-2009, 20:28
ja daję dwie warstwy to chyba musze zmienić żel:(
ja daje je na zmatowioną płytkę ja nie uzywam clenera tylko odtłuszczam paznokcie psikając je skinsept purem który tez uzywam na samym początku do dezynfekcji dłoni :/:

Gość
21-09-2009, 20:52
ja daję dwie warstwy to chyba musze zmienić żel:(
ja daje je na zmatowioną płytkę ja nie uzywam clenera tylko odtłuszczam paznokcie psikając je skinsept purem który tez uzywam na samym początku do dezynfekcji dłoni :/:

to może spróbuj odtłuścić po zmatowieniu cleanerem ...

nieszkam78
22-09-2009, 10:30
a mi się tak robiło jak miałam żarówkę do wymiany. Nie świeciła już mocno i promienie UV nie dochodziły do brzegów i żel jakby się podwijał po bokach. Kupiłam lampkę na 4 żarówki (wymieniam je co 7-8 miesięcy) i mam pięknie utwardzony żelik :)

total
19-12-2009, 09:19
no tak, właśnie, bo jakos wczesniej coś chyba mi styki nie łączyły bo tak był ten temat dla mnie zwykły... myślałam że nic do niego nie wniosę, a jednak:) cieszę się ze m ogłam pomóc:)

Jeszcze dzisiaj wykorzystam Twoje rady woszczurku :* Dzięki .

evevlina
04-01-2010, 21:32
Hej.
A myślałam, że to ja coś źle robię a widzę że nie tylko ja mam ten problem.
Też robią mi się takie jakby grudki/bąbelki jak robie french. I mam ten sam żel co Ty, Extreme White od Dobrej rady. Kiedy nakładam żel to jest wszystko ok a gdy wyjmę z lampy są juz te grudki. Nie jest ich dużo i nie zawsze ale zdarzy się i nie wiem dlaczego. Zanim maluję french, pokrywam paznokiec cienką warstwą clear'a. Może to taki "urok" tego żelu;p na szczęscie te grudki bardzo łatwo idzie spiłować bloczkiem i jest ok ale zastanawia mnie czemu się tak dzieje

goslava
04-01-2010, 21:53
Hej.
A myślałam, że to ja coś źle robię a widzę że nie tylko ja mam ten problem.
Też robią mi się takie jakby grudki/bąbelki jak robie french. I mam ten sam żel co Ty, Extreme White od Dobrej rady. Kiedy nakładam żel to jest wszystko ok a gdy wyjmę z lampy są juz te grudki. Nie jest ich dużo i nie zawsze ale zdarzy się i nie wiem dlaczego. Zanim maluję french, pokrywam paznokiec cienką warstwą clear'a. Może to taki "urok" tego żelu;p na szczęscie te grudki bardzo łatwo idzie spiłować bloczkiem i jest ok ale zastanawia mnie czemu się tak dzieje

sprobuj klasc cienko frencha, mialam to samo ale odkad klade cieniutko jest ok:D

anikol
05-01-2010, 07:56
Bąbelki mogą pojawić się z dwóch powodów:

-maleńkie drobinki paproszków dostały sie do pojemniczka z żelem

-zbyt intensywnie wymieszany żel, wówczas wtłaczamy powietrze. Żel należy wymieszać i odstawić na jakiś czas.
Gdy mieszałam pigment tuż przed nałożeniem zawsze pojawiały się bąbelki po utwardzeniu odkąd to robię stosunkowo wcześniej problem zniknął.

eveli
05-01-2010, 13:52
tez mialam ten problem ..ale mam bardzo rzadki zel wiec jesli dam grubiej to tak sie wlasnie robilo... teraz daje dwie cieniutkie warstewki i jest ok... aaaaa i tylko ten exstremalnie bialy tak sie robil, soft i normalny byl ok.... :)

anchel
08-01-2010, 10:34
Ja mam extrime white z nail design i też mam bąbelki po wyjęciu z lampy,już dzisiaj zacznę szukać nowego białego żelu. :)

ewek206
08-01-2010, 13:28
lepiej nałożyc dwie cienkie warstwy białego żelu niż jedna grubą.

kobietazpazurem
08-01-2010, 19:21
A ja mam żel biały z Semi Nail ale biały radzę kupować nie w tych dużych opakowaniach np 30ml, tylko np. 15ml. Konsystencja jest o wiele lepsza, ja mam właśnie tę pietnastkę i mimo , ze firma nie jest za słynna to żel jest gęsty i bardzo dobrze kryjący, wystarczy cienka warstwa i powstaje piękny french i nie robią się żadne babelki, grudki itp. Ja zawsze przy zakupie prosze o otwarcie żelu, niekture nie mają wieczka więc można sprawdzić chociaż wzrokowo... Co się kupuję..

kiesznia88
08-01-2010, 20:42
Ja mam zel jak anchel (http://forum.wzorki.info/members/anchel.html)z Naildesign i szczerze jestem z niego bardzo zadowolona, osobiscie nigdy nie mialam problemu z tymi zelami np. boblujacy french

anchel
09-01-2010, 22:51
Ten żel dobrze kryje,podoba mi się i też nie zawsze bąbluje ale chętnie spróbuję czegoś nowego. Mam zestaw startowy z nail design i muszę powiedzieć,że jak zrobiłam mojej mamie na naturalne to trzyma się super,jest twardy a nie jak pisały niektóre dziewczyny-gumowy i nie schodzi płatami,tylko strasznie ciężko go się piłuje :)

kiesznia88
09-01-2010, 23:07
ja jestem zadowolona z tej firmy:) pracuje na ich produktach od poczatku i jestem jak narazie naprawde zadowolona...

szalonaanka
11-01-2010, 14:56
I widze, że nie tylko ja mam ten sam problem.. :( Ja tez mam zel extreme do frencha od dobrej rady ale mam ten sam problem z bomblami :( :( czemuuuż tak ? Jak zaradzić..

Gość
11-01-2010, 16:10
I widze, że nie tylko ja mam ten sam problem.. :( Ja tez mam zel extreme do frencha od dobrej rady ale mam ten sam problem z bomblami :( :( czemuuuż tak ? Jak zaradzić..
może źle mieszasz pigment?? proponuje poczytać http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/909-bablujacy-french-2.html#post61168 a nóz widelec o to chodzi:good:

monika122322
11-01-2010, 16:19
A jaka jest przyczyna odpryskiwania żelu przy koncowkach???:)

Prosze o jakąś dobrą rade:D

anchel
11-01-2010, 16:55
http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/266-problem-odpryskujacy-zel-z-konca-tipsa.html
Może tutaj znajdziesz odpowiedź :)

malutkaistotkaa
24-01-2010, 11:55
wczoraj odkrylam drogie panie rozwiazanie mojego problemu na pecherzyki powietrza na bialej koncowce
otoz polozylam na 10min zel na kaloryfer
i.....
nie bylo zadnych babelkow na frenchu:)

qatrycja
01-02-2010, 21:29
a co jesli bombluje clear? najczęsniej bombluje gdy buduje krzywą C (a przynajmnije sie staram:P) no i kłade go troche wiecej. Dodam jeszcze że to żel gęsty-galaretka i jak kłade cienką warstwe to nie bombluje. Co robić?:help:

luska102
01-02-2010, 21:45
A moze mieszasz w tym zelu za mocno i powietrze dochodzi i przez co sie babelki robia.

Zuzanna Rzeszewska
01-02-2010, 22:01
Hej ja też mam extreme white z dobrej rady, tak samo mi się bąble pokazują.
Spróbuje myka z grzejnikiem i dam znać jak wyniki :)

goldsun
01-02-2010, 22:39
mialam kiedys problem z bablujacym whitem ale znam juz przyczne , mialam zel extreme white z bardzo duza iloscia pigmentu, taki zel nakladamy minimalna warstwa lub jeszcze mniej niz minimum i wowczas jest ok, za duzo zelu i juz blisko do babelków niechcianych... sprobujcie moze tak, u mnie zadzialalo:)

ania38
01-02-2010, 22:42
i tak małą ilością żelu pokryjesz za pierwszym razem?,uśmiech piękny ,nie ma prześwitów???
odpowiedz jak możesz:)

malutkaistotkaa
01-02-2010, 22:49
ja nakladam zawsze 2 warstwy bialego dla pewnosci:P
no ja mailam z clerem te babelki ale mwoie grzejniczek podzialal:]

goldsun
01-02-2010, 22:54
daje 2 naprawde cieniutkie warstwy, przeswitow nie ma i bardzo dobrze pokrywa wszystko a co jeszcze lubie przy takim frenchu to to , ze linia usmiechu jest ostra a nie rozmyta..
jak tylo lepiej sie z forum zapoznam to postaram sie fotki wrzucic:)

qatrycja
01-02-2010, 23:31
luska żelu clear praktycznie w ogole nie mieszam... Po za tym bombli nie ma w słoiczku tylko juz na pazurkach wychodzą jak nakładam :(

A co do grzejnika to troche sie boje że może coś sie stać z tym żelem jak go dam na taką temperature...

dzikakura
02-02-2010, 02:43
a co jesli bombluje clear? najczęsniej bombluje gdy buduje krzywą C (a przynajmnije sie staram:P) no i kłade go troche wiecej. Dodam jeszcze że to żel gęsty-galaretka i jak kłade cienką warstwe to nie bombluje. Co robić?:help:
sprobuj nie mieszac dwie godziny przed nalozeniem. Albo metoda grzejniczka jak dziewczyny mowia. Jak wybierasz zel ze sloiczka to nie od srodka, tylko przy brzegu i deliketnie ocieraj o scianke.

malutkaistotkaa
02-02-2010, 08:33
grzejniczek na 10min .
zaswiadczam ze z zelem sie nic nie dzieje:P
RObis zpazurki to poloz go 10min przed nalozeniem zelu na grzejniczek i bedzie ok:)
chyba ze masz bardzo gorace to wystarczy na 5min;]

ale ostrzegam ze zel bedzie rzadszy :)
ale mi to akurat nie przeszkadza

Gość
02-02-2010, 10:19
a co jesli bombluje clear? najczęsniej bombluje gdy buduje krzywą C (a przynajmnije sie staram:P) no i kłade go troche wiecej. Dodam jeszcze że to żel gęsty-galaretka i jak kłade cienką warstwe to nie bombluje. Co robić?:help:
nie wiem jaka masz galaretke ale ja uzywałam basica i tez zaczął bąblować, zmieniłam clear na inny, zauważyla,m też te jak galaretk,i jest już mało to bąbluje...

a jeśli w pudełku masz czyszciutko a na pazurze robią sie bable to może masz "zapowietzony" pędzel?? trezba go dobrze wyczyścić i mocno "zlepić " włosie:)

qatrycja
02-02-2010, 10:28
może faktycznie wina tego że jest już go mało... no i ten pendzel, nie pomyślałam że to od tego może być. Dzisiaj zrobie porządek z tym. I spróbuje patent z grzejnikiem. Dzięki dziewczyny, na Was zawsze można liczyć :*

dzoana
02-02-2010, 15:39
ale jaja :D o metodzie na grzejniku jeszcze nie słyszałam :D dobry patent :P

goldsun
02-02-2010, 18:30
ciekawa metoda z tym grzejnikiem :) najwazniejsze , ze skuteczna:good:
z bablowaniem w zelu clear nie mam problemów ale moze przed uzyciem sprobuj odstukac zel , tak jek sie robi z kolorowymi zelami po mieszaniu pigmentu. cleara nie mieszam wiec nie mam babelkow.
powodzenia w zwalczaniu!

Sweetestgirl13
13-03-2010, 11:39
mam problem ostastnio pojawiaja mi sie babelki jak nakladam zel na plytke paznokcia i to nieładnie wyglada na paznokciu takie babelki pomocyy:(

Gość
13-03-2010, 11:42
jestb temat 'bąblujący french" niestety linka nie podam bo komp sie pospuł:)

zajrzyj sobie i prosze na przyszłośc używać wyszukiwarki, takie małe coś w prawym górnym rogu SZUKAJ sie nazywa

szpila59
13-03-2010, 11:47
http://forum2.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/909-bablujacy-french.html
prosze ;)

zyza
13-03-2010, 11:57
znacyz sie za mocno mieszasz zelem:D albo nakladasz nie tak jak powinnas ale ze na początku zdaza sie to kazdemu mozesz wziać jakąs ostrą igle i poprzebijac bąbelki jeszcze w świerzym zelu zanim go utwardzisz... a reszta jest w poscie ktory szpilka podala

Gość
13-03-2010, 11:58
dziewczyny, nie róbmy bałaganu, jest uz taki temat, a ten sie poszerza. proszę o przeniesienie do bablującego frencha i zamnknięcie :)

daruniunia
14-03-2010, 11:30
A oto bąbalki które mi się ostatnio przytrafiły. Ale co dziwne to tylko na jednym palcu!!! Była zrobiona ładna linia uśmiechu a tu przez te bąbalki się porobiło! MusZę wypróbować sposoby woszczurka.

Zuzanna Rzeszewska
14-03-2010, 13:12
Woszczurku, to Ty teraz moderatorką jesteś?

Bąble są winą extreme white z dr, odkąd zmieniłam żel jest wszystko ok.

edit7715
14-03-2010, 13:13
Ja z własnego doświadczenia mogę dodać że jak robilam wczesniej innym żelem to też miałam taki problem a odkąd zmieniłam na PB to jest wszysko idealnie.Wcześniej myślałam że wyjdę z siebie jak zrobiłam piękną linie a po wyjęciu z lampy mialam samę bable:wow:Teraz robienie frenczy to dla mnie przyjemność,bo zawsze są takie jak chciałam.Więc proponuję zmienić żel i znalężć odpowiedni dla siebie:DTo tak z mojego doświadczenia:D

kobietazpazurem
22-03-2010, 08:36
Kazdy jest inny, i każdemu co innego pasuje. Dlatego tez każdy poowinien wypróbować kilka zeli, żeby dopasować do siebie idealny.

korcia225
22-03-2010, 08:58
ja nakładam 1 warstwę białego żelu sondą nie pędzelkiem i nic mi się nie dzieje żel mam z allepaznokcie i nakładam go od razu na tipsa i nie rozwarstwia mi się potem pazurek ale z tego co czytałam tutaj to tak sie nierobi musze spróbować nakładać tak jak tu opisujecie może będzie lepiej nie wiem

kobietazpazurem
24-03-2010, 20:44
jak nie spróbujesz to się nie przekonasz , ja też do wielu rzeczy przekonana nie byłam a jak spróbowałam to mi się spodobało :)

zyza
25-03-2010, 14:33
ja wiem skąd sie biorą te bąble przy frenchu...
na poczatku czytajac ten temat myslalam o czym wy mowicie dopoki ostatnio na szybcika nie chcialam sobie zrobić frencha... i co? babel na bąblu :D a to dlatego ze robilam jeden paznokiec do lampy tak na 1 min drugi paznokiec na minutkę albo i mniej i jak nalozylam druga warste to okzalao sie ze ten spod spodu nieutwardzony zaczyna mi bąblować... i te bąble zmyly sie od razy cleanerem... razem z calym frenchem... czyli albo za grubo nakladacie tego kredowo bialego albo w dwoch warstwach za krotko jest utwardzany... moze to byc wina zarowek bo bialy jak wiemy z fizyki nie przepuszcza światla tak dobrze jak przezroczysty... dlatego każą nam np. bialym kremem zakrywać pieprzyki przy opalaniu :D

evevlina
25-03-2010, 14:44
Daruniunia, u mnie te bąbelki wyglądają inaczej. Są takie malutkie i wystarczy lekko przejechać je bloczkiem i ich nie ma :P Jak mi się znowu pojawią to wstawię fotkę. Ale myślę, że tak jak mówicie, to przez to że warstwa białego jest za gruba

Gość
25-03-2010, 17:55
ja mam teraz baardzo gęsty bialy - kredowo bialy żel typu jak ja to mowie galaretko-pianka i nic mi nie bąbluje, bardzo dobrze sie naklada i nawet 10 palcow na raz moge zrobic i anidrgnie:P

zyza
25-03-2010, 17:59
Iza ja mam gęsty i nic nie babluje a mam ten bialy kredowy rzadki i on wlasnie babluje :D

natka_23
25-03-2010, 18:46
biały rzadki żel powinien być nakładany cieńką warstwa na dobrze zmatowiony pazurek bo jak jest gdzies sa "tłuste" miejsca to biały sie nie utwardzi :)

*ZuZiek*
21-10-2010, 01:46
ja mam teraz baardzo gęsty bialy - kredowo bialy żel typu jak ja to mowie galaretko-pianka i nic mi nie bąbluje, bardzo dobrze sie naklada i nawet 10 palcow na raz moge zrobic i anidrgnie:P

Hej
A jakiej firemki to żel?

Krysica
02-03-2011, 20:59
Mój biały z nail design też wylądował w koszu

Tosiaczek
04-03-2011, 08:04
Biały z Miestro Milano też bombluje... Nie polecam...

patisia
05-03-2011, 04:16
Jak czytam wasze posty to sama się zaczęłam zastanawiać.... mnie na szczęście to nigdy nie spotkało, a parenaście tych żeli przez moje łapki się przewinęło....
na moją logikę... nie zawsze jest to wina żelu... skłaniałabym się raczej do niewłaściwego przygotowania i nakładania.... czysty paznokieć/tips-->> cienko jak lakierem podkład-->> i jeśli cienko maźniemy białym, pędzelkiem czystym dobrze osuszonym po cleanerze( i na pewno nie sstarym, gdzie połowy włosów już nie ma:P)-->> to moim zdaniem nie powinno być problemów:P
a poza tym nie każdy żel w każdej temperaturze i wilgotności zachowuje się tak samo... nie w każdym żelu proces wytrącania i łączenia pigmentu trwa tyle samo... zanim wyrzuci się żel warto trochę nad nim posiedzieć i spróbować go "rozgryźć" w końcu zawsze jakaś kaska wydana... i małe pytanko... żelik wam bąbluje gdy używacie sondy czy pędzelka??

Sieciunia
08-03-2011, 23:16
bialy zel babluje, gdy jest nakladana zbyt gruba wartswa. Moga tez byc inne przyczyny, nie zakladalabym od razu zlej jakosci zelu, tym bardziej, ze firma Mistero Milano do najgorszych nie nalezy

czornula
11-10-2011, 15:24
Witam przeczytalam wszystko co pisalyscie jestem poczatkujaca zaczelam dopiero w maju tego roku bardzo niemilym i przykrym przejsciem z kursem - zostalam oszukana ale to nie o tym tu mowa moze gdzie indziej o tym napisza a co do babelkow i frenczyka to tak ja bardzo duzo czasu spedzam nad frenczem bo staram sie jako tako zbudowac linie usmechu (oj opornie mi to idzie opornie ) i wczesniej moje pierwsze zele ( mowie o bialych) byly z dobej rady i sie bablowaly teaz zakupilam z modeny i nie babluja sie a wystarczy dosc scienka jedna warst nalozyc i jest git ;) zera babli

Aguss
11-10-2011, 19:08
Ja używam białego z SF i na szczescie nie bablowal mi nigdy :)