PDA

Zobacz pełną wersję : Promocje w naszych salonach



asia
20-06-2012, 12:03
Zakładam nowy temat, wątek czasami przewija się przez różne inne tematy, czas zebrać doświadczenie w jednym miejscu :)

Jakie promocje robicie w swoich salonach? Czy stałe klientki mają znizki? Czy wasze promocje przynoszą efekty jednorazowe, czy też panie wracają przy normalnej cenie?

Zapraszamy do dyskusji

Nysza
20-06-2012, 12:21
kobietki uwielbiają promocje
nie przeczę, wiele nowych pań zyskałam właśnie w ten sposób
np:
- piata stylizacja 20% taniej
- przyprowadź koleżankę - dla Ciebie i koleżanki jednorazowa zniżka ...
- siódma stylizacja zakończona parafiną gratis
- zaproś na rzęsy koleżankę a Twoja aplikacja rzęs oraz pierwsze uzupełnienie będzie tańsze o ...

to tak na rozgrzewkę :D

asia
20-06-2012, 13:10
albo na przyklad:

- przy 2 uslugach (rece +rzesy, rece + nogi, etc) jakiś % taniej
- pakiety zabiegów

nanami7
20-06-2012, 13:11
Ja właśnie też tak zrobiłam że jednorazowa zniżka za przyprowadzenie koleżanki i też promocja na pakiet żel na stopy plus dłonie :)

rudzielec
20-06-2012, 19:10
ja mam uraz do promocji mowie wam:d jak robilam w tym salonie(odeszlam stamtad w podskokach) to babka zamiast zachecac ludzi to ich odstraszala. np przyszla pani, ktora chciala samo oczyszczanie twarzy, a ta z gory mowi, ze jedno nic nie da trzeba kupic pakiety i wyciaga cennik i straszy na starcie tymi cenami i wylicza jakis procent taniej, w rezultacie babki wychodzily z niczym, bo baly sie tych cen pakietow. albo pani przyszla na henne a ta jej permanentny wciska i niby tylko dzis 10% rabatu. ma sak ra. albo panie na solarium karnet wykupowaly a ta do nich wyskakuje ze jak kupia pakiet zabiegow na twarz(okolo 200 funtow) to karnet bedzie miala za pol ceny. strasznie sie narzucala i ludzie sie z niej wreszcie smieli.
ja dawalam po 3 wizytowki juz ktos gdzies ttu pisal i jak trzy wracaly do mnie z nazwiskiem pani to miala ona 30% mniej.

Nysza
20-06-2012, 19:50
jak ze wszystkim musi być umiar
dobry marketing to ciężki chleb
trzeba umieć zachęcać a jednocześnie nie narzucać się
umieć zasugerować, doradzić a nie wciskać

dlatego twierdzę, że promocje promocjami
powinny być - bo takie mamy czasy
ale najlepszą promocją dla nas
to usługa wykonana na wysokim poziomie ...

kamillxx
30-12-2012, 19:06
moje drogie jakie promocje szykujecie na styczen 2013? o jakie dodatkowe uslugi wzbogacic gabinet? co teraz cieszy sie zainteresowaniem ja chyba zrobie promocje na mani i pedi hybrydowy w pakiecie...
czy warto skusic sie n trwala na rzesy?

sandrus
03-02-2013, 00:46
Kamilxx trwała na rzeszy to niewielka inwestycja więc myślę że warto sama mam to w planach.

Ja stałe klientki liczę troszkę mniej.
A promocje to np.dwa określone dni w tygodniu gdzie jakaś usługa jest tańsza.
Np.pon i wtorek henna z regulacja 50%taniej.
U mnie nigdy taka promocja nie trwa długi czas żeby się czasem klientki nie przyzwyczaiły tylko w te dni przychodzić.
Niebawem muszę zrobić ta promocję za polecenie trzech klientek i wtedy zrobię dla takiej polecajacej 50%chociaż nawet nie wiem czy nie tak,że za swoją usługę zapłaci jeszcze mniej.

Aniuta27
03-02-2013, 10:44
Ja teraz szykuję promocje walentynkową :D
To tak wstępnie wygląda.. muszę nanieść poprawki.

Często robię promocję na hybrydy czy żel, zazwyczaj jak mam coś nowego. np 2 nowe hybrydy, promocja dla 2 pierwszych osób! :) Czy rabat -10zł na paznokcie żelowe.

Muszę kombinować, bo mamy tylko jedną wypłatę na 3 osoby, i jest ciężko, a tak zawsze dorobi się trochę z paznokci. kokosów nie ma, ale mam na czysto bo w domu robię, zawsze coś :)

Aha, i mam takie klientki, którym zawsze robię w gratisie zabieg parafionowy, dzięki temu wiem że do mnie wrócą. raz w miesiącu, ale wiem że będą :D

sandrus
03-02-2013, 21:42
Fajny pomysł z ta promocja walentynkowa.
Może i ja na walentyna coś zrobię:P

Aniuta27
04-02-2013, 12:07
Ja osobiście uwielbiam promocje, sama z nich korzystam codziennie. czy to na zakupach, czy w salonie urody, przeceny kocham. No jak się nie ma dużo to się kombinuje :) A ja mam dużo klientek które dotknął kryzys, i staram się im dogodzić od czasu do czasu.. :)

Sandruś koniecznie zrób promocję, a nóż widelec trafi ci się sporo chętnych,, jak nie przyjdą to nie stracisz, a jak przyjdą to zarobisz :D

sandrus
09-02-2013, 00:52
Zrobiłam walentynkowa promocję.,ale taka troszkę inna.
A więc wtedy i wtedy czerwone paznokcie minus 20%

kamillxx
09-02-2013, 08:34
swietny pomysl sandrus:cwaniak2:
ja ostatnio dla stalych klientek 1 raz na miesiac robie parafinke gratis sa milo zaskoczone-zadowolone:D

mmloda
09-02-2013, 13:09
sandrus - super pomysł :)

asia
09-02-2013, 19:47
u nas byla taka promocja z okazji haloween na pomarańczowe pazurki :) kilka osób zrobiło, ale bez szturmu :)

Askar
09-02-2013, 19:59
A może jakaś Walentynkowa promocja dla par?!Np manicure, pedicure itp. dla par z jakimś %upustem.Ja chcę coś podobnego zasugerować szefowej. (Bo się nie chwaliłam na forum, że w październiku straciłam pracę w firmie produkcyjnej a znalazłam w salonie :yess: )

kamillxx
10-02-2013, 09:48
ja wprowadzilam rowniez happy hour od 12-15 pn-czw ceny sa troche nizsze...

asia
14-02-2013, 23:00
o i co? poskutkowalo?

kamillxx
15-02-2013, 08:32
zainteresowanie jestwieksze ceny wychodza 30% taniej i te babaeczki ktore rzekomo nie mogly popoludniu teraz moga ....

sandrus
15-02-2013, 08:44
30% to sporo taniej.
Dla takiej zniżki co niektóre to i w nocy by przyszły he he.
Żarty żartami.,ale promocja robi swoje dlatego też potrafią
Dostosować się nawet czasowo.

U mnie teraz parafina za grosze.
Muszę zrobić też ta,że za polecenie 3 klientek np.50%taniej kolejna
Stylizacja.
I w związku z tymi.że jeszcze trochę i będzie Dzień Kobiet
Też już coś myślę
:)

kamillxx
15-02-2013, 09:00
hej sandrus!
ta promocje odnosnie 3 klientek robilam dawalam nawet 3 wizytowki ab kolezanki piasly inie i nazwisko tej co polecila ale przez 2 miesiace te wizytowki nie wracalyz polecenia przychodza i bez promocji...
wczoraj zapisal sie do mnie 4 babki z jednego przedszkola oczywiscie rzeby skorzystac z promocji -30% biora wolne w pracy...
a ta co polecila henne na rzesy ma gratis... i wszyscy zadowoleni...
sandrus a gdzie zaopatrujesz sie w parafinke?

asia
15-02-2013, 12:28
no wlasnie dlatego się pytam, u mnie zdecydowana większość Pań jest na godziny popoludniowe

ewelinka:*
15-02-2013, 14:20
hmm....a co gdyby uderzyć w niszę Pań emerytek? one mają czas rano;) może troszkę niższa cena, zazwyczaj delikatne, skromne zdobienie, jasne kolory... myślę, że można by podpowiedzieć klientkom o swoich mamach i zaprosić na jakąś super promocję na zachętę;)

sandrus
15-02-2013, 21:02
Mam wiele starszych Pan.
Dosłownie,bo niektóre mają ponad 80 lat:)
I ja już tak mam,że zawsze takie Panie liczę inaczej.
Każda starsza osoba,ktora przychodzi z jakąś regularnoscia
Ma u mnie zniżki.
I np.jedna ma manicure zawsze 5zł taniej niż wszyscy.
Jak przyjdzie na nogi to też taniej ja liczę.
Kolejna zawsze ma henne i regulację gratis.warunek że robimy
Jeszcze ręce lub nogi i wtedy te brwi to taki dodatek:-)
Kładę też henne gratis innej starszej Pani,ktora również
Regularnie przychodzi na pedicure.
Generalnie więc,albo taniej takie osoby liczę albo coś dodaje gratis.
To w większości stale klientki.
Wiem,że jest im bardzo miło kiedy mają takie wzgledy:-)