PDA

Zobacz pełną wersję : Kurs Instruktorski Stylizacji Paznokci - Gdzie?



lusill
09-07-2009, 00:07
a ja szukam od jakiegoś czasu kursu na instruktora stylizacji....
myślę, że dorosłam juz do tego by szkolić innych..:P
proszę o pomoc!!!!

Anna Kosińska
09-07-2009, 00:17
hihihi...odrazu go zobaczylam...musialabym zobaczyc Twoje prace i jak masz srednie wyksztalcenie to poziom podstawowy jesli wyzsze rowniez z czasem to zaawansowane szkolenia...:)


a juz zobaczylam nie moglam skojarzyc prac tyle ich tutaj...pytaj odpowiem co Cie interesuje...??

Kamis
09-07-2009, 10:08
Myślę że lusill chciała zapytać gdzie taki kurs najlepiej zrobić ?

annamon tutaj galeryjka lusill http://forum.wzorki.info/members/lusill-albums.html

goslava
09-07-2009, 15:37
mnie rowniez takie szkolenie sie marzy, ale mi jeszcze do niego baaaaaaardzo daleko

Sweet-ka
09-07-2009, 15:47
Zapraszam Cię do nas tylko powiedz jaki rejon Cię interesuję. Jeśli była byś zaintersowana to zapraszam na pm podam namiary do głownej siedziby ;)

bluenails
11-11-2009, 12:53
a na terenie dolnegośląska jest coś fajnego?

jamarcianka
11-11-2009, 20:22
mnie interesowałoby, jakie trzeba spełniać wymogi, żeby zostać szkoleniowcem jakiejś konkretnej firmy jak, np.IMS, Euro Fashion itp. Czy trzeba mieć jakieś osiągnięcia w Mistrzostwach, konkursach itd? I jak długo trzeba mieć certyfikat czy wystarczy zaświadczenie MEN-u o ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu ze stylizacji paznokci. Pytam, ponieważ pazurki robię już od ponad oku, ale na kurs dopiero się wybieram, a mam własny salon i w niedalekiej przyszłości chciałabym zająć się szkoleniami. Jeśli ktoś się orientuje, jak wyglądają te procedury, to proszę o odpowiedź.

paznokietek1000
11-11-2009, 20:27
z reguły takie firmy żądają swojego kursu instruktarzu, na którym szkolą jakie są ich sposoby pracy itp. i po takim kursie stajesz się instruktorem konkretnej firmy i przeprowadzasz szkolenia zgodnie z ich wymogami

PAZURKOMANIA
11-11-2009, 21:03
hihihi...odrazu go zobaczylam...musialabym zobaczyc Twoje prace i jak masz srednie wyksztalcenie to poziom podstawowy jesli wyzsze rowniez z czasem to zaawansowane szkolenia...:)


a juz zobaczylam nie moglam skojarzyc prac tyle ich tutaj...pytaj odpowiem co Cie interesuje...??

kurcze :wow: to to wykształcenie tez odgrywa role?? czyli jak sie go nie ma to nici z bycia instruktorem??

bluenails
11-11-2009, 23:11
no właśnie o co chodzi z tym wykształceniem?przecież liczy się chyba doświadczenie w branży pazurkowej ?

PAZURKOMANIA
11-11-2009, 23:18
tez tak uważam..ale tu sie doczytałam cos o wyksztalceniu i zgupiałam..:/:

dzoana
17-11-2009, 21:48
ja też się dołączam do pytania powyżej :)

delyszys
17-11-2009, 22:14
ja z tego co sie orientowalam to wymagają średniego wykształcenia minimum a preferują wyższe na instruktora

Zgredo
17-11-2009, 22:50
no właśnie o co chodzi z tym wykształceniem?przecież liczy się chyba doświadczenie w branży pazurkowej ?

Myślę, że doświadczenie jest bardzo ważne, ale należy pamiętać, że instruktor, to twarz firmy, często pierwsza osoba z którą stykają się potencjalne klientki. Firmy maksymalizują prawdopodobieństwo trafienia na odpowiednią osobę.

Oczywiście, są i magistrowie - buraki i osoby bez "papierka", które bez obaw można "wpuścić na salony", ale jeśli zatrudniamy menagera - a kimś takim (po części) jest instruktorka pracująca pod flagą danej firmy, to chcemy mieć pewność, że... nie zrobi z siebie błazna.

dzoana
17-11-2009, 23:17
no w sumie z jednej strony racja...

PAZURKOMANIA
25-11-2009, 09:26
Myślę, że doświadczenie jest bardzo ważne, ale należy pamiętać, że instruktor, to twarz firmy, często pierwsza osoba z którą stykają się potencjalne klientki. Firmy maksymalizują prawdopodobieństwo trafienia na odpowiednią osobę.

Oczywiście, są i magistrowie - buraki i osoby bez "papierka", które bez obaw można "wpuścić na salony", ale jeśli zatrudniamy menagera - a kimś takim (po części) jest instruktorka pracująca pod flagą danej firmy, to chcemy mieć pewność, że... nie zrobi z siebie błazna.

po czesci racja...ale dla mnie to i tak obłęd!! wg.mnie brak wykształcenia,nie koniecznie musi wpływac na prezencje oraz siłę przekazu wiadomosci danej osoby..a tym bardziej na znajomosc branzy pazurkowej...
Pod uwagę powinno sie w tym przypadku brac wiedze,umiejętnosci oraz doswiadczenie "x" osoby...:)

Valia
27-12-2009, 12:56
Polecicie mi jakiś fajny programowo i cenowo kurs w Warszawie?

bitt
27-12-2009, 16:02
Polecicie mi jakiś fajny programowo i cenowo kurs w Warszawie?

w Warszawie to nie ale zapraszam na Śląsk :D

justyna nail
04-08-2010, 23:06
dziewczyny jak to jest z tymi instruktorami? długo trzeba mieć certyfikat żeby zostać instruktorem? i czy ja jak mam certyfikat z Sun Flower to np. nie mogę zostać instruktorem innej firmy, muszę najpier u nich zrobić certyfikat?:/:może znacie coś w Świętokrzyskim albo gdzieś obok?

lusia
04-09-2010, 15:39
justyna czy dowiedziałaś sie coś na temat tego szkolenia instruktorskiego ?
może jakaś instruktorka coś by podpowiedziała?

paula211
06-09-2010, 10:37
nie wiem jak to jest dokładnie dziewczyny, ale czasem jest tak że firma wymaga minimum 2 lat stażu pracy, a niektóre nic nie wymagają bo po prostu stawiają na osoby które chcą się rozwijać. Takie szkolenie kosztuje około 1500 zł lub 2000 zł - to pewnie też zależy od firmy, no na szkoleniu weryfikują umiejętności i szkolą jak uczyć innych według programu firmy w której chcemy szkolić, no a czasem jest tak że to firma sama wychodzi z propozycją i wtedy nie wiem jak to wygląda ze zrobieniem kursu instruktorskiego :) najlepiej dowiadywać się bezpośrednio w firmie dla której chcemy szkolić :)

KaMiLaC.
06-09-2010, 11:15
każda firma ma inne "warunki" i wymagania :) czasem są to nawet wymagania co do wielkości salonu, stażu pracy jako stylistka, czasu jaki nasz salon istnieje itd :)
zazwyczaj odbywa się to tak, że właścicel marki lub np główny przedstwaiciel danej firmy odnajduje osobe ktora chetnie by widział jako instruktora swojej marki i proponuje mu okreslone warunki wspolpracy :)
sa firmy ktore doswiadczenie stylistki sprawdzaja ze tak powiem dla zasady byle by było...ale sa tez firmy ktore szkola swojego instruktora, a nastepnie go egzaminuja - teoria z zasadami bhp oraz praktyka - zrobienie 10 pazurkow przy czym trzeba wykazac znajomsc pracy zelem i akrylem oraz elementy zdobien np akrylowych czy nail art :)
spotkałam sie z czyms takim ze instruktor pokazał swój "palec egzaminacyjny na instruktora" :huh:palec w sensie podstawa akryl wykonczenie zel :Dsa 2 metody?? no są :D

wazne jest tez podejscie instruktora do pracy stylistki...i do samej kursantki :) wazne czy umie przekazac i jak przekazuje wiedze :)

sa tez tacy instruktorzy ktorzy sami sie nimi okreslaja i po prostu biora dystrybucje od jakies firmy i na tej marce szkola, ale to juz inny temat :)

Asia_Yasmin
07-09-2010, 00:39
są i tacy Kamilka :P

W naszej firmie zasady sie ciagle zmieniaja z zapotrzebowaniem rynku
Fakt jest taki, że lepiej miec 5 dobrych Instruktorów niz 20 byle jakich.

U nas zasady sa takie
nalezy
wysłac swoje prace sa oceniane
ustalamy warunki współpracy
po podpisaniu umowy dystrybutorskiej Kandydat jest szkolony na Instruktora
wtedy doszkolenie jest bezpłatne, mozna równiez bez doszkolenia, jesli ktos czuje sie na siłach.
Osoba, która zaliczy egzamin ma prawo do przekazywania wiedzy kursantom, jest w tym kierunku przez nas przygotowana.
Instruktor promuje siebie i to dla mnie najważniejsze
Raz lub dwa razy do roku organizujemy szkolenia obowiazkowe dla Instruktorów
w miare potrzeb przekazujemy wiedze na temat nowych produktów oraz szkoleń, dbamy o to by nasi Instruktorzy byli ciagle na poziomie a kursanci zadowoleni.

Zapraszam osoby zainteresowane współpraca z firmą Yasmin kontakt@yasmin.com.pl
wkrótce dodam ogłoszenie na ten temat
równiez nowe zasady dla Autoryzowanych gabinetów :)

Anna Kosińska
07-09-2010, 09:57
A u Nas wgląda to tak bardzo duze wmagania ale warto przejść przez coś takiego..;)poza tm u Nas zostajesz Instruktorem Międzynarodowym niezaleznym..

przechodzac przez szkolenia danej firmy pracujesz tylko dla nich i na ich produktach..wiec kazdy wybiera to co uwaza dla niego najlepsze i najwgodniejsze..

Nasze wymagania odnosnie Instruktora



Wymagania: wykształcenie wyższe (po odbyciu przeszkolenia uprawnienia kursów doprowadzenia na wszystkich poziomach), ewentualnie średnie (po odbyciu przeszkolenia uprawnienia kursów doprowadzenia na poziomie podstawowym)praktyczna znajomość zawodu na poziomie bardzo dobrym

Tylko kursy indywidualne

Zajecia odbywaja sie w Szczecinie i Gdańsku
Program:

specyfika [pracy Instruktora- trenera i potrzebne zasoby zwiazane z ta rolą

wprowadzenie do procesu uczenia sie i nabywania kompetencji

wykorzystanie współczesnych technologii wspomagających pracę Instruktora- trenera

opracowwanie programów szkolen-zajęcia praktyczne

przejście przez wszystkie etapy procesu szkoleniowego

szkolenie jako specyficzny rodzaj wystapienia publicznego

radzenie sobie ze stresem i emocjami podczas prowadzenia szkoleń

zakłócenia w grupie szkoleniowej- jak sobie z nimi radzić

na co zwrócic szczególna uwage szkoląc w zawodzie Stylista paznokci,Wizażysta,Stylista postaci

najczestsze błedy popełniane przez trenerów i sposoby radzenia sobie z nimi

warsztaty praktyczne o profilu zawodowym w tym uzupełnienie wiedzy

czas szkolenia na Instruktora to 70 godzin

dzoana
07-09-2010, 11:03
no wymagania dosc spore :) ale za to dobre jest to, ze instruktor niezalezny i tez miedzynarodowy.. :) bardzo bym chciala odbyc taki kurs ale to jeszcze bym musiala troche poczekac zeby zrobic go po studiach :D

KaMiLaC.
07-09-2010, 12:10
Aniu a kto Wam daje uprawienia to tego ze dajecie instruktorom statut niezależny i międzynarodowy?? :)

Anna Kosińska
07-09-2010, 14:04
Kamila miedzynarodowy statut Instruktora daje ustawodawstwo polskie.
a statut niezalezny dajemy My sami nikogo ze soba nie wiążąc np tak jak Ty Kamila zwiazałas sie z dana marka ...gratuluje przy okazji..
gdzie juz niezalezna nie mozesz byc przez zwiazanie sie z dana firma np. ja moge pracowac na wszystkich markach jakie Mi odpowiadaja..a z Toba jest juz ciut inaczej..pracujesz tylko dla danej marki,uczysz sie na nich pracowac poznajesz cała politke firmy, na ich produktach pracujesz,je reklamujesz i je sprzedajesz..

klanat
07-09-2010, 15:07
Lepszy ten status niezależny tak jak ty masz Aniu
Dowolność w wyborze produktów to rewelacja ,życze wszystkim dziewczynom ktore marza o byciu instruktorem powodzonka :)

farbstift
07-09-2010, 15:26
ale bycie związanym z daną firmą też ma olbrzymie plusy: firma zapewnia szkolenia, produkty, a jesli marka jest znana i dobra to świadczy też, że przygotowano dobrze instruktora

Anna Kosińska
07-09-2010, 15:55
ja tu nie pisze o plusach czy minusach nie podwazajac czyjego kolwiek zdania..Kamila zadała pytanko i ja jej na nie odpowiedziałam..
to jest nawet zobowiazujace wobec Instruktora by dana firma to zapewniła i zadbała o swojego Instruktora..jest to logiczne..

ale my rowniez oferujemy naszym instrukotrom szkolenia wewnetrzne nie tylko ze stylizacji paznokci czy nail artu gdzie rowniez moze zostac linergistka,wizażystka,stylista postaci,instruktorem od przedłuzania rzęś czy zageszczania włosów w tym zapewniajac reklame tyle ze bez produktów...

wiec plusy sa pracujac niezaleznie i gdy pracujesz dla firmy..jest mnostwo firm na pl rynku jak i Instruktorów i zdań na ten temat gdzie kazdy moze sie wypowiedziec i wyrazic swoje zdanie na ten temat..

lusia
07-09-2010, 16:00
Asiu to czekam na to ogłoszenie , nie wiem czy dobrze zrozumiałam, taki kurs jest u Was bezpłatny jeśli zostane dystrybutorem produktów Jasmin?
Aniu do Szczecina daleko strasznie,chociaz perspektywy super, a jaki jest koszt i czas trwania takiego kursu?

Sildre
07-09-2010, 17:19
KURSY INSTRUKTORSKIE - Kursy Szczecin (http://www.olympgroup.megahost.pl/kursy_instruktorskie.htm)
Na stronce są koszty kursu :)

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

KaMiLaC.
08-09-2010, 10:41
Kamila miedzynarodowy statut Instruktora daje ustawodawstwo polskie.

czyli po prostu robie sobie swoj salon pod nazwa centrum szkoleniowe, zglaszam gdzie trzeba i wg ustawy juz mam prawo szkolic..
ja podjelam decyzje zeby byc instruktorem danej marki dlatego zeby zwiazac sie z jedna marka :] najwiekszym plusem jest to ze znam marke i nie musze szukac tej jednej na ktorej chce szkolic..dzieki temu mam rowniez mozliwosc byc dystrybutorem tej marki :)
niezaleznosc ma tez swoje plusy ale wtedy i tak wiekszosc bierze jakas dystrybucje od znanaj firmy i zazwyczaj na tych produktach szkoli :)
dzieki Aniu :*

czarnulkaaa87
08-09-2010, 11:19
A co do wymagań to ja mam pytanie, cześć firm życzy sobie udokumentowanych dwóch lat pracy w zawodzie, żeby zdać egzamin instruktorski,,,, Czyli u Ciebie Aniu w firmie i w firmie co Kamila robiła nie ma takich wymagań?

KaMiLaC.
08-09-2010, 12:25
akurat w Golden Nails jest rok :]
kazda firma ma inaczej :) są nawet firmy ktore nie wymagaja nawet roku tylko po prostu widzac prace danej osoby od razu stawiaja na jej kreatywnosc i zdolnosci :)
tak jak mowie - rozne firmy=rozne/inne warunki i wymagania :]

Asia_Yasmin
08-09-2010, 19:54
U nas jest troszke inaczej jest dopuszczalna sprzedaz innych produktów jak najbardziej
Pracowac Instruktor Yasmin ma prawo na czym tylko mu sie podoba
Szkolenia Yasmin według autorskiego programu ma jednak obowiazek prowadzic na naszych produktach

lusia
09-09-2010, 16:05
to świetnie ,bo ja mam kilka ulubionych pazurkowych produktów z których ciężko byłoby mi zrezygnować, to po 20 -tym sie odezwę :]

dzoana
09-09-2010, 21:10
dziewczyny a czy jesli firma wymaga np. 2 lata doswiadczenia, to czy musi to byc praca w salonie, czy tak jak pracuje w domu i pokazuje swoje prace?

Sildre
09-09-2010, 21:33
Chodzi raczej o dokumentację, czyli 2 lata pracy udokumentowanej świadectwami pracy, zaświadczeniem... tak wg mnie przynajmniej ;)

KaMiLaC.
09-09-2010, 21:38
dziewczyny a czy jesli firma wymaga np. 2 lata doswiadczenia, to czy musi to byc praca w salonie, czy tak jak pracuje w domu i pokazuje swoje prace?


chodzi o to jak dlugo zajmujesz sie pazurkami :D
od pierwszego szkolenia musi uplynac 2 lata ;) o to chodzi :D
wazne jest tez ile szkolen masz ukonczonych i czy nadal sie rozwijasz ;)

dzoana
10-09-2010, 20:37
a dziekuje bardzo za odpowiedz, na pewno ulatwi to sprawe nie tylko mnie, ale i innym rozwijajacym sie stylistkom :) moze kiedys uda mi sie zrealizowac te marzenia :D

klanat
11-09-2010, 04:19
Jestem tego pewna Dzoana :)

Anna Kosińska
11-09-2010, 06:58
Kazda firma rzadzi sie swoimi wewnetrznmi zasadami..tak jest wszedzie
prawnie jest powiedziane ze dwa lata przepracowane ale tak na prawde malo kto sie tego trzyma bo nic nikomu za to by nie zrobilii,pewne rzeczy sie pozmieniały.

duzym znaczeniem sa wiedza i umejetnosci danej stylistki..jesli jest perelka w tym fachu kogo bez wachania moge nazwac np.Anna Sikora (Noriko)jakby ktos nie widział czy nasza piątyelek Agnieszka Szalpuk i kilka innych dziewczyn z naszego forum ktore w bardzo szybkim czasie podniosły swoj warsztat bez dodatkowych kursów czy szkolen..
sa to perełki tego zawodu wielkie pasjonatki ktore z dnia na dzien sie rozwijaja,szkola swoje umiejetnosci..
równiez takie ktore nie koncza tylko jednego kursu czy dwoch ale ciagle maja do czynienia z róznymi szkoleniami,sympozjami warsztatami,wielkimi osobami tego fachu...

U nas wmagane jest dwa lata...
ale jesli jest ktos utalentowany i i chce z Nami wspólpracowac np.wtedy wyglada to zupełnie zaupełnie inaczej...z duzymi plusami dla Stylisty ale to juz inna historia:)

dzoana
11-09-2010, 10:32
klant bardzo dziekuje za uznanie :) bardzo budujace :) a co do kursu to wlasnie od paru dni meczy mnie mysl jaki bym chciala- bezposrednia wspolpraca z firma czy bycie niezaleznym.. :) tylko,ze do Szczecina czy Gdanska poki co mi daleko mimo,ze to moje rodzinne strony heh... ale nie ma rzeczy niemozliwych :)

asia
26-09-2010, 22:41
i ja sie powoli zaczynam doszkalac....:D

klanat
27-09-2010, 01:47
Asia nie bądz taka tajemnicza rozwin wątek :) Opowiedz nam coś nie coś :)

Trendy Style
06-11-2010, 18:28
Dziewczęta, miłe panie i panowie, przypominamy że cały czas trwa nabór na kandydatki/kandydatów na instruktorki/ów stylizacji paznokci TRENDY STYLE. Osoby zainteresowane poznaniem szczegółów prosimy o kontakt: biuro@trendy-style.com.pl

sweetpazurki
15-02-2011, 20:25
a kto wie gdzie można taki kursik instruktorski zrobić w okolicy leszna?

kobietazpazurem
02-06-2011, 17:37
Ja mam takie pytanie troszkę z innej strony. Mój szef chce rozszerzyć swoją działalność o podstawowe szkolenie przedlużania paznokci metodą żelową, ktore miałabym wykonywać ja. Oprócz rozszerzenia opcji w ewidencji gospodarczej o szkolenia, i oprocz mojego instruktra który musiałabm wykonac czy jeszcze jakieś warunki muszą być spelniane ? Dodam, że jest to duży salon jest tam i fryzjer i kosmetyczka i manikiurzystki, wszystkie warunki sanepidowskie są spełniane.

kasiek2501
03-10-2011, 10:14
przylaczam sie do pytania... ale wydaje mi sie, ze trzeba dostac akredytacje kuratorium oswiaty.. o ile chcemy wydawac zaswiadczenia menowskie :)

Giordani
22-10-2011, 21:33
A jakies kursy instruktorskie za granica w Anglii ktos prowadzi????ciekawe czy jak bym miala kurs instruktorski zrobiony w polsce czy by go tutaj uznali????pewnie nie....ma ktos na ten temat informacje???ja jestem w temacie robienia uprawnien nauczycielskich zeby uczyc paznokci w angielskim collegu i chyba z takim certyfikatem instruktorskim chyba bym nic nie zdzaialala......czy ktos wie jak to jest za granica???????

nieszkam78
11-10-2012, 02:32
A jakies kursy instruktorskie za granica w Anglii ktos prowadzi????ciekawe czy jak bym miala kurs instruktorski zrobiony w polsce czy by go tutaj uznali????pewnie nie....ma ktos na ten temat informacje???ja jestem w temacie robienia uprawnien nauczycielskich zeby uczyc paznokci w angielskim collegu i chyba z takim certyfikatem instruktorskim chyba bym nic nie zdzaialala......czy ktos wie jak to jest za granica???????


no właśnie! Ja mam podobny problem tyle że zrobiłam kurs Instruktorski w Akademi która wspópracuje z Astonishing Nails w Irlandii. Zostałam Szkoleniowcem ale nie podpisano ze mną nic kompletnie. Ani nie jestem dystrybutorem ani nie pracuję dla nich
ale jeżeli chcę szkolić ludzi to u nich muszę kupować Zestaw szkoleniowy dla kursanta i do tego to oni wystawiają kursantowi certyfikat po obejżeniu zdjęć prac jakie kursantka zrobiła podczas kursu. Mi się marzy własna akademia i może własna marka. Tylko czy ja mogę to zrobić??? Czy ktoś wie coś na ten temat? Czy mogę "zdradzić" firmę która mnie szkoliła i zostać niezależnym instruktorem?
:huh:

---------- Dodano o godzinie 00:32 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:31 ----------

tak nawiasem Astonishing Nails w UK robi szkolenia Instruktorskie też :)

Agnieszka Praska
11-10-2012, 14:02
jesli nie masz lojalki podpisanej ani zadnej umowy to mysle ze spokojnie mozesz :)

nieszkam78
12-10-2012, 00:43
no właśnie nic nie podpisywałam :) no to fajnie to się dowiem jeszcze szczegółów i otwieram swoją własną akademię :D

Agnieszka Praska
13-10-2012, 15:45
wiem jak to dziala w pl, niestety nie wiem jak to wyglada w uk:(

Iwon
13-10-2012, 20:43
kurcze, to znaczy że jeasli nie mam wyższego wykształcenia to nie mogę zostać instruktorem? to troche nie fair, bo jesli będe rewelacyjna w stylizowniu paznokci a nie mam studiów drzwi się zamykają
dobrze rozumuje?

asia
13-10-2012, 22:56
a skąd ten pomysł? :) każda firma ma swoje obostrzenia i swoje egzaminy. Przygotowanie i papiery instruktorskie oferuje dużo firm, najlepiej napisz do kilku :)

delyszys
14-10-2012, 22:39
Jesli chodzi o szkolenia to jest cos takiego samego jak nauczanie w szkole. Trzeba miec a raczej jest zalecane wyzsze wysztalcenie i do tego najlepiej trzeba przjesjc panel pedagogiczny. Musi byc udokumentowane ze jestes zdolna do uczenia innych osob ze masz podjescie i potrafisz to robic. Bo mozna byc dobrywm w robieniu paznokci na przyklad ale mozna nie miec zdolnosci przekazywania innym. Generalnie o to w tym wszystkim chodzi takie sa wymogi i zalecenia i to tez pewnie zalezy od kraju. Chociaz jak to wszedzie bywa wszystko mozna obejsc. To dziala na takiej samej zasadzie jak by dziewczyna ktora skonczyla policealna szkole kosmetyczna mogla uczyc we wyzszej szkole troche abstrakycjne nie?

asia
14-10-2012, 23:07
nie do końca, wykształcenie pedagogiczne trzeba mieć w przypadku nauczania w szkole. natomiast kursy instruktorskie przygotowywują do przekazywania wiedzy, oczywiście trzeba też miec udokumentowaną pracę w zawodzie, przejść egzaminy, etc. np nie musisz miec wyksztacenia pedagogicznego (w sensie skończonej szkoły o profilu pedagigicznym), żeby uczyć prawa jazdy.

w polsce można też otworzyć sobie swoją firmę, markę prodktową etc i nadać sobie rangę instruktora

zyza
16-10-2012, 15:49
no Asia ma racje... ja mam policealne techniczne a instruktorem jestem. Oczywiscie ze w taki sposob mozna nadac sobie tytul szkoleniowca ale trzeba liczyc ile zachodu by wpisac placowke do rejestru MEN itd. a swoja droga rozmawialam z babeczka z cechu i tlumaczyla mi ze ja po policelce tez moge sobie kurs pedagogiczny zrobic...

a generalizowanie ze ktos ma tylko policealke i uczyc nie moze wyzej wyksztalconych to troche na wyrost jest :) bo w naszej dziedzinie jest mnostwo samoukow bez papierow a cuda robią :)

nieszkam78
24-10-2012, 16:08
Mnie tu w Irlandii nikt nie zapytał nawet jakie mam wykształcenie :wow: kazali zapłacić i po 3 dniach dali certyfikat Szkoleniowca i to Astonishing Nails!!! Tak że co kraj to obyczaj jak widać :)

Agnieszka Praska
24-10-2012, 17:09
no Asia ma racje... ja mam policealne techniczne a instruktorem jestem. Oczywiscie ze w taki sposob mozna nadac sobie tytul szkoleniowca ale trzeba liczyc ile zachodu by wpisac placowke do rejestru MEN itd. a swoja droga rozmawialam z babeczka z cechu i tlumaczyla mi ze ja po policelce tez moge sobie kurs pedagogiczny zrobic...

a generalizowanie ze ktos ma tylko policealke i uczyc nie moze wyzej wyksztalconych to troche na wyrost jest :) bo w naszej dziedzinie jest mnostwo samoukow bez papierow a cuda robią :)


zyza kochana ten kurs to po zawodowce sobie mozna zrobic:D
robia go fryzjerki zeby mlodych mogly przyjmowac na nauke praktyczna ;) bo sam mistrz nie wystarczy

liz1988
02-02-2013, 16:53
dziewczyny powiedzcie mi a czy można zostać instruktorem indywidualnym bez nawiązywania współpracy z żadną firmą zajmującą się stylizacją paznokci?i wydawać dyplomy z pieczątką salonu w którym się pracuje??jeśli tak to gdzie takie szkolenie można odbyc?

AtelierStylizacji Carolla
04-02-2013, 22:48
ja myśle ze nie chodzi o to zeby miec tytuł instruktora- bo niedługo bedzie tak ze bedzie wiecej szkoleniowców niz kursantek, ale o to zeby pozniej miec potencjalne kursantki

zanm wielu " szkoleniowców" którzy nic nie robia- nie organizuja pokazów, szkolen, warsztatów a nazywaja siebie szkoleniowcami tylko czego:)

teraz jest tak ze niektóre firmy maja dystrybutorów i od razu szkoleniowco bez podstaw

rynek szybko weryfikuje te osoby- brak kursantek, a co za tym pracy

jedndak wiekszosc dziewczyn chce sie szkolic u konkretnych osób, ktore maja w tle dobrze prosperujaca firme paznokciowa, z dobrymi produktami, dobrym zapleczem szkoleniowym, nad ktroymi ktoś stoi- czy dobrze szkolą, czy program jest obszerny itp

takie moje skromne zdanie :D

liz1988
05-02-2013, 23:31
nie zależy mi by mieć tylko tytuł instruktora bo to mnie nie cieszy tylko chce przekazywać wiedzę innym, szkolić organizować pokazy warsztaty bo to moje marzenie, tylko niektóe firmy mają drogie kursy instruktorskie lub wymagają dystrybujcji oraz miesięcznych zakupów na jakiś tam limit kwotowy. a mnie na instruktora szefowa chce wysłąc ale w zależności jakie warunki będą , i jesli byłby to kurs na indywidualnego to bez dystrybucji i na to szefowa by poszła i moje marzenie by sie spełniło by innych szkolić( chociaz wiadomo z ramienia danej firmy lepiej szkolic -ma się znizki rabaty , reklamę)

Agnieszka Praska
06-02-2013, 09:15
mozesz mi wierzyc ze jesli o cene chodzi to duzo tanszy jest instruktorski kurs z jakiejs pazurkowej firmy niz indywidualny ;)
nie wszytskie firmy wymagaja zakupow comiesiecznych ;)

liz1988
06-02-2013, 18:51
robiłąm rozeznanie wśród firm, szefowa byłA OPORNA ALE JESZCZE RAZ JEJ WSZYSTKO PRZEDSTAWIŁAM I KU ZDZIWIENIU ZMIENIŁA ZDANIE I ZGODZIŁA SIĘ NA SZKOLENIE POD MARKĄ wybranej firmy:):) kamień z serca:):)
to teraz tylkoo brać się za zrobienie kursu instruktorskiego:) powiedzcie dziewczyny ciężko rozpromowac się w prowadzeniu szkoleń??

natalia268
06-02-2013, 20:15
wydaje mi się że ciężko. To oczywiście zależy czy jesteś bardzo dobra, czy masz coś czym zachęcisz ludzi ( w sensie będziesz robiła cuda w jakiejś technice, np. kwiatki akrylowe które będą pachniały :D) .. no i oczywiscie to zależy od kosztów itd.

To takie moje obserwacje tylko.. Jak jestem w błędzie to prosze mnie wyprowadzic z niego ;)

Zuuzaneczka
07-02-2013, 00:12
dziewczyny powiedzcie mi a czy można zostać instruktorem indywidualnym bez nawiązywania współpracy z żadną firmą zajmującą się stylizacją paznokci?i wydawać dyplomy z pieczątką salonu w którym się pracuje??jeśli tak to gdzie takie szkolenie można odbyc?

Też jestem ciekawa, czy jest coś takiego. Prowadzę szkolenia z rzęs i czasem z paznokci, ale wystawiam po prostu certyfikat z pieczątką salonu. Ludzie sami się do mnie zgłaszają z prośbą o szkolenia, często nie interesuje ich nawet certyfikat, chcą się po prostu nauczyć. Nie bardzo mam ochotę być związana z jakąś marką, a już na pewno nie będę płacić 3000zł za instruktora rzęsowego czy 1400zł za instruktora Gelisha -_- czy są takie ogólne kursy?

AtelierStylizacji Carolla
11-02-2013, 21:55
nie chodzi o reklame szkoleń:D bo przeciez kazdy kto oferuje jakas usługe stara sie ja rozleklamowac

chodzi o to ile osób na ta reklame odpowie

nie zgadzam sie z faktem ze o szkoleniu decyduje cena
jest duzo dziewczyn ktore chca sie szkolic u dobrych szkoleniowców i wydaja za szkolenia duzo- 500 czy 1000 bo wiedza ze takie szkolenie przykładowo raz do roku jest bardziej opłącalne niż 5 za 100 zł

a umówmy sie organziowanie szkolenia po kosztach to nie jest forma zarobku tylko autopromocji ktora najczesciej niszczy rynek i samym : szkoleniowcom" zabiera prace

bo jesli jedno szkolenie jest za 100 zł i nic sie człowiek nie nauczy to
1. szkoda stówy
2. szkoda czasu
3. szkoleniowiec zamiast pracowac nad dobrym imieniem i zachecac kursantki zniecheca je do siebie
4. pozniejsze podniesienie ceny szkolenia spowoduje brak chetnych, bo skoro jedno jestza 100 to czemu nastepne za 200
5. ceny szkolen to trzeba pamietac nie jestczysty zysk dla szkoleniowca- trzeba posiwecic duzo czasu, zorganiowac teorie, wspomóc kursantki juzpo szkoleniu, zapłacic za produkty oraz certyfikatsuma sumarum jesli poswieciłybyscie ten czas i koszty na stylizacje paznocki zarobicie 3 razy tyle ale o tym nikt nie mówi

hm,,, jest wielu szkoleniowców którzy mają drogie szkolenia i sie z nich korzysta- ale do tego sie dochodzi z czasem, i jest wielu takich którzy szkolenia robia tanio a chetnych brak

niesttey u nas jest tak że nawet jesli ktos robi warsztaty forumkowe- zeby sie poznac wymienic doswiadczeniem- nie pisze tu o zarobku bo go wogóle nie ma- top i tak sa pretensje ze dlaczego nie u nas w miescie, dlaczego tak daleko, albopózniej a ta to pokazała krzywego szpica a tamta wogóle nie umie robic a się rządzi
niestety nie potrafimy doceni c ze ktos cos robi, ze inwestuje swój czas

osobiscie miałam maila od dziewczyny ktora uwazała ze normalne jest ze ona chce szkoleniue u mnie i ja mam jechac do niej do miasta!! na 4 dni!!! i zrobic jej darmowe szkolenie !!! w ramach reklamy firmy |PB!! bo ona chce a nie ma pieniedzy i nie bedzie tracic czasu na dojazd

ludzie jak sie takie cos czyta to wierzcie mi zze nie iwadomo czy sie smiac czy płakac- ale niestety

wychodze z załozenia ze jak ktos chce porrzadnie to jest wstanie zainwestowac, bo inwestuje w siebie



liz jesli szefowa chce cie na szkoleniowca to od razu powinna sie wziac za to tak jak byc powinno- pporozmawiaj od razu z nia jak sobie to widzi- czy bedziesz szkolic tylko czy jeszcze pracowac, ile za szkolenie dostaniesz, żeby sie nie okazało na przyszłosc, ze pózniej bedziesz siedziała po 12-14 godzin w salonie za marne pieniadze bo niestety tak jest jak sie robi te dwie rzeczy- i owszem to jest fajne ale jak pracujesz sama na siebie a nie u kogos

w czewie system pracujacej instruktorki sie nie sprawdził bo dziewczyny odchodziły z salonów i automatycznie traciły tytuł szkoleniowca- masakra - albo napotykały na szefowe które im rujnowały opinie bod tym wzgledem-znam 3 wiec wiem

ech teroche sie rozpisałam

poza tym jesli ktos oszczedza na szkoleniu instruktorkim to przepraszam za szczerosc ale nie wydaje mi sie aby pozniej był dobrym szkoleniowcem bo mnie sie wyfdaje ze takiej osobie zalezy tylko i wyłącznie na zarobku a nie na nauce innych- tym bardziej potencjalnej konkurencji

osobiscie byłam na szkoleniu u jednej kobiety ktora nic nie chciała powiedziec o stylizacji, gdybym nie ciagnela za jezyk to nic bym sie n ie dowiedziała- efekt dzis nie szkoli, nie ropbi paznokci bo fama poszła i jest"spalona " na rynku

a nie o taka przeciez reklame nam chodzi prawda??

Madziullka
11-02-2013, 22:11
Carolla co racja to racja. Ja też bym się nie wiązała w taki układ z szefową swoja. Lepiej uzbierać kase i działać w swoim imieniu. Warto też w poszukiwaniu firmy do współpracy pojezdzić na pokazy i warsztaty różnych firm i poprostu porozmawiać z innymi instruktorami, jeżeli to oczywiscie nie jest jakąś tajemnicą firmy, jak to wszystko wygląda od kuchni. Wiadomo, że szkolenia są formą poszerzenia działalności i chcemy na tym zarabiać, ale trzeba wziąć przy tym pod uwagę dużo czynników i nie tylko "chcę" byc instruktorem.

liz1988
14-02-2013, 08:45
oj dokłądnie dziewczyny, teŻ uważam ze cena szkoleń nie może byc niska, bo w kkońcu to nasza praca, zarobek czas, my też musiałysmy włożyc dożo kasy w to szeby sie same szkolić podnosić kwalifikacje, nic nie jest za darbo , jeśli chce sie byc dobrym czeba w siebie inwestowac. dlatego pracuje nad szefową, chociaz..... coraz częściej chodzi po głowie coś swojego

Iwon
14-02-2013, 09:49
Carolla byłam na wielu warsztatach,pokazach ale żadne nie było tak udane jak Twoje :) jesteś miłą,uśmiechniętą otwarta i bardzo pozytywną osobą, która baaardzo dużo mówi w trakcie szkolenia,nie robisz tajemnic w stylu - jak chcesz sie więcej dowiedzieć to przyjdź na szkolenie indywidualne,jak to kiedys powiedziała wielka pani jakaś ta z mistero milano,tylko widać że chcesz przekazać jak najwięcej wiedzy innym :) u nas w lublinie ciężko organizować warsztaty,bo laski kasy nie maja,ale jakbyśmy wiedziały że Ty będziesz to odrazu jest tłum :) choćbyś zmieniła fach i zaczęła sprzedawać używane majtki to pewnie w tym tez byłabyś dobra,bo masz dar :)

myślę że instruktorem tak naprawdę może być każdy,ale nie każdy sie do tego nadaje :) jest teraz duzo firm,sama dostałam propozycje zostania instruktorem,gdzie firmie chodzi o to żebys tylko pracowała na ich produktach,a oni będa sie podpisywać pod twoja prca, to nie fair

trzeba szukać,czytać i przeglądać wszystkie firmy,ich polityke

AtelierStylizacji Carolla
14-02-2013, 11:02
Iwonko...Miód na moją duszę:D

dziękuję ci kochana za tak miłe słowa- po to własnie to robie, żeby dziewczyny były zadowolone :) skoro człowiek sie zdecyduje na robienie czegoś, tożeby to było prawdziwe trzeba dac z siebie wszystko:)

jeszcze raz dziękuję , miło czytać takie słowa z rana:)

natalia268
14-02-2013, 12:37
Nie wiem, ja uważam że na początku trzeba się rozreklamować warsztatami, pokazami za mniejsza cene.

Teraz gdy jest coraz wiecej szkoleniowców mogę smiało powiedzieć, że jak patrze na niektóre ich prace w życiu bym nie skorzystała z zadnego szkolenia np. za 500 zł. Ale jeśli nie wiem, byłaby jakaś możliwość przykładowo wygrania darmowego wejscia, to bym skorzystała, jeśli to by było blisko mnie i wszystko by mi pasowało, a chociazby po to by zobaczyc czy sie myle, czy moze jednak warto odkładac kase na inne szkolenia czy po prostu utwierdze sie w przekonaniu ze dana instruktorska się nie nadaje i liczy tylko na pieniążki.

a z drugiej strony jeżeli instruktorka wstawia mistrzowskie prace, wszyscy są zachwyceni i w ogóle, to również nie byłabym 100% pewna czy ona umie tą wiedzę przekazać, czy paznokcie które pokazuje to paznokcie robione przez kilkanascie godzin itd. itd.

fryzzz
14-02-2013, 13:53
Dlatego fajne są pokazy, NC organizuje ich bardzo duzo, dzięki temu możemy zobaczyć jak pracuje jaka instruktorka, jakie ma podejscie i czy chcemy sie uczyc u niej :) Poniewaz tak jak mowi Natalia czasem nie wiemy czy ktos mimo tego ze posiada wiedze bedzie ja umial nam przekazac itp

nanami7
14-02-2013, 16:00
a ja uwazam, ze niektore instruktorki posiadaja na prawde duza wiedze, potrafia ja przekazac ale np robia piekne szpice, edge i pipe a zwyklego salonowego krotkiego frencha nie potrafia zrobic ... przykre ale prawdziwe.

Sindi89
14-02-2013, 19:21
no nanami tu masz rację,sama znam takie , a niestety french to podstawa salonowa...ale wiecie jak to jest każdy ma swojego konika w którym jest mega dobry :D

Iwon
14-02-2013, 20:22
Iwonko...Miód na moją duszę:D

dziękuję ci kochana za tak miłe słowa- po to własnie to robie, żeby dziewczyny były zadowolone :) skoro człowiek sie zdecyduje na robienie czegoś, tożeby to było prawdziwe trzeba dac z siebie wszystko:)

jeszcze raz dziękuję , miło czytać takie słowa z rana:)

kochana nie ma za co :) jesteś świetna w tym co robisz i oby tak dalej

macie racje dziewczyny,często bywa że instruktorki zajmują sie skompilowanymi zdobieniami zapominając o tych najprostszych

AtelierStylizacji Carolla
15-02-2013, 00:34
a ja z tymi salonowymi widzę inny trend niestety

gazety, fora również lansują długie, mocno ozdobione paznokcie- które umówmy się są sporadyczne, albo nawet wogóle ich nie robimy w salonach

ale jajk sie wstawi fotke pieknych badz co badz misternie wykonanych paznokcie, nad którymi sie siedzzi 6 godzin to sa ochy i achy

ale jak ktoś wstawi hybrydke , krótkiego frencza to...............ciszaaaaaaaaaa, żadnych miłych słów itp

owszem wszelkie te zdobnienia sa wykorzystywane w stylizacjach salonowych ale jasne jest ze cała kompozycja na 3 długich szpicach wygląda bardziej okazale niż czerwone do pierwszej kreski z jedną różą,

ale klientki wlaśnie po to do nas przychodzą- żeby było naturalnie i żeby się mogły pochwalić że ich stylistka malowała tą róże odrecznie - sama, pedzelkiem a nie nakleiła gotowca:D


to najbardziej cieszy ze sie ma stałe klientki ktore wracaja i przyprowadzaja nowe

warto się uczyć wzorów prostszych ale takich które wykorzysta się następnie w pracy salonowej

Iwon
15-02-2013, 09:44
tak zgadzam sie :)
my z koleżanką robimy same ntauralki frenchowe,albo jeden kolor,ale chodzimy na szkolenia z fikuśnych kształtów,innych form ozdabiania paznokci po to żeby to umieć same dla siebie,bo klientki wybierają te najprostsze formy

Madziullka
16-02-2013, 00:49
Szkoda tylko, że nie nie każda instruktorka myśli choć w połowie tak jak Wy dziewczyny. Fakt miło jest popatrzeć w gazetach na roże one stroke, albo na mega wystające akrylowe, tylko pani Kowalska raczej nigdy sobie takiej rózy nie zrobi :/ zresztą jak same stwierdzilyście. Dlatego wydaje mi się, żeby oceniać firm po ilosci instruktorow, ale po osobistym sprawdzeniu również jakości produktów, ale i po (i tu chyba głownie) zdobieniach na krociutkich pazurkach, a nie na mega XXL długich.

Ja uczestniczylam w róznych warsztatach i pokazach i najbardziej cenie jak ktos jest mily i usmiechniety, bo wtedy jst bardziej sprzyjająca atmosfera do nauki, dlatego na to też warto zwrócić uwagę.

agnieszka-nails
16-03-2013, 22:30
A co myślicie o kursie na instruktora w Pro-Activ? W Warszawie? któraś może się wypowiedzieć na temat tej firmy?

Madziullka
17-03-2013, 13:06
A masz od tej firmy jakieś konkretne wymogi, warunki???

agnieszka-nails
17-03-2013, 13:20
"Szkolenie trenerskie jest jest jednodniowe (8h).
Nie ma wymogów dotyczących przystąpienia do szkolenia.
Istnieje możliwość wystawiania dyplomów po ukończonym kursie.
Nie ma egzaminu na zakończenie szkolenia. Opcjonalnie można przystąpić do egzaminu na kwalifikacje zawodowe. Otrzyma się wówczas dodatkowy dokument, tj.: Zaświadczenia na druku MEN o nabyciu kwalifikacji zawodowych - dokument ten podnosi rangę na rynku pracy.

Program szkolenia obejmuje zasady przygotowania i prowadzenia zajęć z uczestnikami w tym:
Metodyka szkoleń
Przygotowanie warsztatów, seminariów, prezentacji
Analiza potrzeb szkoleniowych
Przygotowywanie materiałów szkoleniowych
Budowanie autorytetu i rangi trenera
Praca z konfliktem w grupie
Zarządzanie grupą
Style prowadzenia zajęć i komunikacja

Na zakończenie szkolenia otrzyma Pani:
Certyfikat w języku polskim
Certyfikat w języku angielskim
Zaświadczenie na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej o ukończeniu szkolenia.
Trener niezależny


Szkolenie prowadzimy w systemie treningów indywidualnych."

Takie informacje dostałam

Madziullka
17-03-2013, 13:33
Trener niezależny to znaczy szkolenia na obojętnie jakich kosmetykach:/: Moje zdanie jest takie, że jedynym plusem tego szkolenia jest tylko zaswiadczenie ze jest się szkoleniowcem. To troche tak jakby odbyc kurs pedagogiczny i samemu sie mianowac szkoleniowcem. Jakie bonusy są od firmy??? Będzie Cie reklamować, jakieś rabaty, pozniejsza pomoc czy nic?????

agnieszka-nails
17-03-2013, 13:44
raczej nic...

Madziullka
17-03-2013, 13:50
Dla mnie to było bardzo ważne. W branży paznokciowej teraz jest ogrom instruktorów, konkurencja jest duża. Lepiej by było mieć na początk jakąś pomoc. Poszukaj w firmach typowo paznokciowych. Popytaj jakie warunki proponują. Pojezdzij na pokazy, popytaj na żywo, bo to też inna kwestia i napewno znajdziesz coś dogodnego dla siebie:ok:

agnieszka-nails
17-03-2013, 14:08
Dziękuję za rady :)

Madziullka
17-03-2013, 14:33
Nie ma za co:ok: piszę tak jak robiłam:D i nie żałuję podjętej decyzji więc sę dziele spostrzezeniami:]

agnieszka-nails
27-05-2013, 20:11
A jesli bym chciała szkolić tylko z zakresu np. pedicure, manicure biologicznego, spa, hybrydy, japońskiego takich drobnych rzeczy to gdzie mam się zgłosić?

Madziullka
27-06-2013, 15:51
Jezeli nie w imieniu zadnej firmy tylko swoim to tylko do urzedu miasta i rozszerzyc dzialalnosc o szkolenia :) i do grafika po piękne dyplomy :D

MartaOSz
21-11-2013, 16:05
Jezeli nie w imieniu zadnej firmy tylko swoim to tylko do urzedu miasta i rozszerzyc dzialalnosc o szkolenia :) i do grafika po piękne dyplomy :D

Czyli teoretycznie może szkolić każdy?

kiwaczek2
21-11-2013, 19:55
oczywiście że tak

AtelierStylizacji Carolla
22-11-2013, 01:06
a ja sie z tym nie zgodze ze szkolic moze kazdy
po pierwsze zgłoszene do Urzdu Miasta i Skarbówki- za szkolenia sie inaczej rozliczaniz tylko przy usługach
po drugie umiejetnosci- to zenazwe siebie szkoleniowcem nie znaczy ze nim jestem- licza sie kursanci ktorzy beda zadowoleni ze szkolen a osobiscie nie znam a pracuje juz długo w tym zawodzie osoby która jest samozwańczymszkoleniowcem i ma grono kursanetek malo tegozadowolonych,

po trzecie gdybym ja osobiscie trafila do takiej instruktorki samozwanczej toskonczyloby sie to niezbyt dobrze dla tej osoby bo to nic inego jak oszustwo- na jakich zasadach wydawane sa certyfikaty??

dziewczyny same psujecie rynek paznockiowy - pisze o tych ktore takie dzialania szerza- a pozniej sie dziwicie i powstaja tematy o nieudolnych drogich szkoleniach

w sytuacji jak szkolicie sie u osob zwiazanych z jakakolwiek firmawiecie ze osoba ta jest dokladnie przeszkolona, zna sie na temacie poniewaz sama musiała zaliczyc co nieco:D zauwazcie ze jest wielu szkoleniowcow ale tylko nieliczna grupa cieszy sie uznaniem wsrod kursantek, robi szkolenia, warsztaty,pokazy na ktore dziewczyny uczestnicza bez wzgledu na cene i miejsce.

widzialam nie raz paznockie po " szkoleniu" mie wiadomo ukogo,mialam wiele kursantek, ktore wczesniej sie szkoliły w jakies firmie a na szkoleniu u mnie okazywało sie ze zapłaciłyza coś ale tak naprawde nie wiadomo za co bo szkoleniem tego nazwac nie mozna bo nie było na nim nawet podstaw!!!!

pamietajcie ze sa to wasze ciezko zarobione pieniadze i nie dajcie sie nabic w butelke

pozdrawiam i zycze samych udanych szkolen u osob do tego odpowiednio przygotowanych oraz z umiejetsnoscia przekazywnania swojej wiedzy innym

kiwaczek2
22-11-2013, 09:21
ale Marta spytała czy teoretycznie - wiec dlatego odpowiadam że tak. w sumie i teoretycznie i praktycznie. a jak to poźniej wyjdzie to już inna sprawa.
wpisujemy do działalności i już.

natalia268
22-11-2013, 10:20
Nie zgodzę sie z tym, ze każdy szkoleniowiec, który był związany i szkolony przez jakas firmę jest taki doskonały itd... ;)

Nie znasz zadowolonych kursantow, które wyszły spod takich rąk ? Ja znam. Nie chce wymieniać z nazwisk, bo moze ktos sobie tego nie życzy. ;)

Madziullka
17-12-2013, 22:47
Napisalam, że teoretycznie tak, ponieważ ja znam osobiście taką osobę, która prowadzi szkolenia bez odpowiedniego przygotowania. W sumie to sobie wlasnie uświadomiłam, że znam dwie:D Są to osoby, kóre nie mają wiedzy jak powinny wyglądać szkolenia jakiekolwiek. Jedna wystawia certyfikaty. Nie wiem jakie, ale wystawia. A czy nasze zawód stylistki reguluje jakieś konkretne prawo? Poza ogolnie przyjętymi obyczajami i bhp?