PDA

Zobacz pełną wersję : Już Dość Mitów



szpila59
09-07-2009, 13:03
Nie wiem czy daję do dobrego temaciku, ale wydaje mi się ,że tak :D Ostatnio trafiłam na fajny artykulik w gazetce. Przepiszę go i mam nadzieję,że komuś się przyda ;)

MIT : Regularne PODCINANIE końcówek u fryzjera sprawia, że włosy szybciej rosną.
Prawda: Powinnaś podcinać włosy średnio co sześć lub osiem tygodni. I nie tylko wtedy, kiedy postanowiłaś, że je zapuszczasz.Ale zawsze! To zabieg pozwalający zachować linię fryzury ( nawet tej bardzo krótkiej) i usuwający zaniedbane, zniszczone końcówki, które nadają włosom smutny i matowy wygląd. Poza tym gdy tylko włosy zaczynają rozdwajać się na końcach, ich regularne podcinanie zapobiega rozprzestrzenianiu się tego problemu ku górze, na całą długość włosów. Innymi słowy - to podstawowy gest na rzecz ich zdrowia i swietego wyglądu, niezależnie od długości fryzury.

MIT: Antyperspiranty i DEZODORANTY przyczynają się do nowotworu piersi.
Fałsz: Wciąż głośno jest o tym, że zawarte w antyperspirantach sole glinu blokują ujścia gruczołów potowych, utrudniając wypacanie przez organizm toksyn, i działają kancerogennie. Po pierwsze, toksyny są usuwane z organizmu przede wszystkim przez wątrobę i nerki. Po drugie, nie ma żadnego badania, które jednoznacznie potwierdziłoby, ża zawarte w kosmetykach konserwanty mają bezpośredni związek z rakiem piersi. Weług Arlene Wilkie, dyrektor badań i rzeczniczki brytyjskiej Kampanni na rzecz Raka, żadne z przprowadzonych do tej pory badań nie dowiodło, że poziom chemikaliów pochodzących z dezodorantów jest wyższy w komórkach rakowych niż w zdrowych.

MIT: KOSMETYKI najlepiej przechowywać w lodówce.
Fałsz: Niestey. No moze jedynie lakiery i szminki. "Absolutnie nie kremy, w szczegulności te w formie emulsji. One nie są przystosowane do tak niskich temperatur. Przechowywane w lodówce ulegają rozwarstwieniu. A to równoznaczne jest z utratą ich właściwości pielęgnacyjnych i możliwym działaniem podrażniającym skórę. Zdecydowanie najlepszą temperaturą dla kosmetyków jest pokojowa", mówi dr. inż. Anna Oborska z Polskiego Stowarzyszenia PRoducentów Kosmetyków i Srodków Czystości.

MIT: Borok wymazuje ZMARSZCZKI, ale dopiero po kilku dniach od zastrzyku.
Prawda: Nie panikuj, jeśli na drugi dzień po zastrzyku z botoksu zauważyłaś, że zmarszczki nie zniknęły, tak jak tego oczekiwałaś. Po tygoniu, a często nawet po dziesięciu dniach widać pierwsze zmiany. Bardziej zrelaksowaną, odświeżoną twarz i ślady, które pozostały po zmarszczach. Botoks potrzebuje kilku dni, aby całkowicie (choć oczywiścietymczasowo, bo efekt utrzymuje się od trzech do sześciu miesięcy) zahamować pracę mięśni, odpowiedzialnych za ściaganie skóry i nadmierna mimikę twarzy.

MIT: Kolor PODKŁADU dobierzesz najlepiej, jeśli sprawdzisz jego odcień na dłoni.
Fałsz: Wystarczy, że stojąc przed lustrem, przyłożysz dłoń do twarzy, by przekonać się, jak bardzo różnią się kolorem. A przecież nie szukasz podkładu do rąk! "Nigdy nie sprawdzaj koloru na dłoni, zawsze na policzku. Wybierz się do perfumierii najlepiej bez makijażu. Tylko tak naprawdę perfekcyjnie dobierzesz kolor kosmetyku. sięgnij po podkład, którego kolor, wydaje Ci się najbliższy tonacji twojej skóry. A następnie podkład o ton jaśniejszy i o ton ciemniejszy od tego, który wybrałaś. Każdym nakreśl linię na policzku i zerknij do lusterka po okołu dwóch minutach. Kolor podkładu, który najtrudniej będzie Ci odróżnić od kolru skóry, zdecydowanie podninien być twój", podpowiada Daniel Shavez, dyrektor artystyczny Smashbox.

MIT: Kosmetyki zawierające PARABEN jako konserwant są złe i powinno się ich unikać.
Fałsz: Ostatnio firmy kosmetyczne zmówiły się chyba na produkowanie kosmetyków niezawierajacych parabenu. Ale dlaczego? Nie ma naukowych dowodów na to, że jest on szkodliwy dla skóry. W kosmetykachwykorzystuje się skuteczne w działaniu syntetyczne parabeny, które są identyczne z tymi, występującymi w naturze. "Oczywiście zdarza się, że uczulaja tak samo jak wiele innych składników. Problem jest w tym,że są powszednie wykorzystywane w kosmetyce, więc prawdopodobieństwo podraznienia skóry jest automatycznie większe" - mówi prof. Jacek Artc, rektor Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.

MIT: GOLENIE wzmacnia odrastające włoski, a depilacja woskiem sprawia, że wrastają.
Fałsz i Prawda: Jeśli golenie naprawdę miałoby wzmacniać łoski, raczej nie dotykałabyś maszynki, której ostrza ucinają włoski tuż przy skórze. Dlatego kiedy odrastają, wydają się być twarde i mocniejsze. W przypadku depilacji wsokiem łoski usuwane są razem z cebulkami. Te odrastające są cienkie, delikatne,a ich końce często są zbyt słabe, by przebić się przez naskórek. I to powoduje ich wrastanie lub stany zapalne. Jeśli jednak zostawiłabyś włoski do całkowitego odrośnięcia, przekonałabyś się, że odrosły dokłądnie takie same i w takiej samej ilości. Ani cieńsze, ani mocniejsze. Usuwanie ich z cebulką sprawia tylko, że odrastaja wolniej.

MIT: HYPOALERGICZNE znaczy bezpieczne dla wrażliwej skóry.
Fałsz: To znaczy mniej wiecej tyle, że do produkcji kosmetyku wykorzystano jak najmniej alergenów i sztucznych zapchów. Są godne polecenia wrażliwym cerom, ale nikt nie daje gwarancji w stu procentach , że nie będą podrażniać. Ryzyko uczulenia jest mniejsze, ale nadal istnieje.

MIT: Stosując MASKI DO WŁOSÓW, łatwo przedobrzyć z ich pielęgnacją.

Fałsz: " Ten mit związany jest bardziej z tym, że kobiety źle dobierają maski i odżywki do rodzaju włosów lub niewłaściwie je stosują", mówi Corinne Henriksson, szwedzka fryzjerka współpracująca z marką Oriflame. "Trudno przekarmić włosy składnikami odżywczymi, skoro bardzo często kobiety niewłaściwie stosują zwykłą odżywkę. Nakładają ją na łowsy bezpośrednio spłukane po szamponie. Na mokre zamiast na wilgotne. A włosy musza być odsączone z nadmiaru wody, by odżywka zadziałała wewnątrz włosów. Inaczej spłynie, a jej użycie nie poprawi ich kondycji, jedynie ułatwi ich rozczesywanie", dodaje.

natalia268
09-07-2009, 13:10
o nigdzie o tym podkładzie nie czytałam a sprawdzanie na dłoni było dla mnie głupotą. ha ! i się nie myliłam :D

madzialena
09-07-2009, 13:21
mi kiedyś babka w drogerii powiedziała żebym sobie sprawdziła na nadgarstku odcień :)

farbstift
09-07-2009, 13:28
to z podkładem zaskoczyło mnie najbardziej;)

Pati88
09-07-2009, 14:15
ja to o podkladzie wiedzialam tyle ze mnie uczyli zeby sprawdzac na brodzie :)

szpila59
09-07-2009, 14:17
ja to o podkladzie wiedzialam tyle ze mnie uczyli zeby sprawdzac na brodzie :)
a ja słyszałam o tym żeby sprawdzać na żuchwie lub na skroni :D

pisiowa21
10-07-2009, 07:37
a ja w drogerii pracowałam i wiedziałam o podkłazie:)
ale zawsze sprawdzając na dłoni bierze sie ton nizej jak już ja ogólnie to polecam próbkę na szyi i juz:)

ivonna70
10-07-2009, 07:49
Podkład należy sprawdzać na brodzie i porównać z odcieniem szyi. Muszą ze sobą współgrać prawie idealnie, żeby potem nie było na twarzy maski. Tak mnie uczono na kursie i sprawdza się to idealnie.

mysiula
09-03-2012, 12:27
dokładnie tak jak ivona napisała.. na żuchwie i szyi..:) ja przed kursem zzawsze na nadgarstku sprawdzałam ale póżniej mnie oświeciło ;)

DiamondShine
10-03-2012, 08:37
a nam nauczycielka opowiadala, ze to jest falsz ze podcinanie koncowek i szybciej wlosy rosna;)

mysiula
10-03-2012, 16:38
Też tak uważam. Zniszczone i rozdwojone włosy łamią się na końcach w efekcie nie widać, że rosną. Podcinane wyglądają lepiej i zdrowiej.

Zuuzaneczka
10-03-2012, 19:09
Co do parabenów - należy ich unikać i dokładnie czytać skład kosmetyków. Czemu? Normy zastosowania parabenów są ściśle określone i stosowanie ich przez producentów nie powinno na pierwszy rzut oka budzić zastrzeżeń, bo na cały kosmetyk parabenu przypada ociupinka :D Ale jest haczyk ;) cóż z tego, że na kosmetyk może być użyty powiedzmy umownie 1g parabenu skoro producent daje 5 różnych rodzajów parabenów i z 1g robi się nagle 5g? Wtedy robi się już nieciekawie.

Monika5643
24-01-2014, 10:37
Faktycznie podkład najlepiej dobierać na brodzie, ja tak robię od dawna i sprawdza się idealnie.

Basiczek
18-03-2014, 00:02
Zuuzaneczka, przepraszam nie mogę, muszę się wciąć. Czy Ty myślisz, że to dodawanie parabenów nie jest objęte normami? Ktoś Ci naopowiadał... Każdy surowiec, w tym każdy paraben, ma określone widełki zastosowania w zależności od tego z czym jest łączony. Tylko tak ma to sens. Gdyby nie to, to ze wszystkimi surowcami można by przedobrzyć.

A w ogóle miałam dodać jeszcze jeden mit. Który zresztą mnie się sprawdza. Kolor szminki nie sprawdzisz z testera na ustach, bo higiena... Możesz jednak sprawdzić na opuszkach palców. Co o tym myślicie?