PDA

Zobacz pełną wersję : wyprawka dla fryzjerki



farbstift
12-07-2012, 19:13
Dziewczyny, zastanawiam się jak powinna wyglądać wyprawka dla początkującej fryzjerki. Liczę na to, że ktoś bardziej doświadczony podpowie, co jest niezbędne na sam początek a co niekoniecznie mi się przyda. Obawiam się, że jak na własną rękę zacznę kupować albo pójdę do hurtowni i zapytam sprzedawcę to wyjdę z mnóstwem zbędnych rzeczy :D

sztynka
12-07-2012, 21:19
Farb ja mam wyprawkę, z której korzystam ok 5 lat :-)
Zależy od tego co zamierzasz robić jako fryzjerka . Ja robię wszystko :-)
1. Nożyczki klasyczne , ja mam takie za 45 zł i ostrzę co roku u ślusarza, ale marzę o Jaguarach :-)
2.Nożyczki degażówki jedno i dwustronne, ja mam jednostronne i wystarczy na początek, ale zbieram na te drugie.
4.Brzytwa i/lub nóż chiński. Nóż miałam i sprzedałam, za mało chętnych, brzytwy nie mam, ale mi brakuje jej bardzo.
5.Grzebienie kilka szt. Ja mam zwykły, jeden ze szpikulcem i jeden z widelcem do tapirowania.
6.Maszynka do włosów. Tutaj temat rzeka, przerabiałam już 6 lub więcej, każda była do kitu. Najlepiej Moser, ale są drogie.
7.Peleryna długa i krótka , ale ja mam tylko długą i jest ok.
8.Peleryny foliowe do farbowania, wystarczy 2 szt, bo będziesz sobie myła.
9.Rękawiczki
10.Miseczki do farbowania, min 2 szt i pędzelki też. Ja mam ze sklepu po 4 zł :skacze:
11.Wsówki, szpilki, żabki do upięć.
12.Szczotki okrągłe do modelowania 4 rozmiary.
13. Wałki rzepy 3 rozmiary.
14.Kołeczki do trwałej też 3 rozmiary .
15.Kosmetyki typu lakier do włosów itd to sama wiesz.Pamiętaj o mleczku do prostowania włosów, bardzo przydatne :ok:
16.Tłusty krem/wazelina.
17.Farby jeśli chcesz, ale wody 3,6,9 i 12% to powinnaś mieć+ dobry rozjaśniacz+ płyn i utrwalacz do trwałej.
18.Folię do pasemek, ja mam zwykłą z kiosku, ale lepsza jest na metry z allegro fryzjerska prof.
19.Klamry do podpinania przy strzyżeniu, ja mam 2 rodzaje.
20.Spryskiwacz (mam ze sklepu po 2,50)
21.Kołnierzyki, ja nie korzystam, ale chciałabym
22.Skinsept to już na pewno masz :-)
23.Inne szczotki typu kokówki, miękkie, płaskie, choć ja nie mam i sobie radzę.
24.Ręczniki małe wielorazowe lub jednorazowe.

Jak mi się coś przypomni , to dopiszę, ale to jest mój "must have fryzjerkowy ":cool:

25. Oczywiście suszarka i prostownica do włosów , zapomniałam...

fryzzz
13-07-2012, 14:48
Ja bym jeszcze dodała:
1.Karkówkę - pędzelek, taki do strzepywania ścinków włosów
2.Fartuch dla Ciebie
3.Dobre produkty do koloryzacji, mycia, pielęgnacji i stylizacji włosów
4.Szczotka tunelowa
5.Kabura na narzędzia
Nie polecam używać folii ze spozywczaka bo to nie daje komfortu pracy i sprawia wrazenie braku profesjonalizmu (jak mi to ostatnio klientka pwiedziala) bo klientki sa juz tak opatrzone ze potrafią rozpozać profesjonalne produkty.
Co do grzebieni to bedziesz potrzebować:
-wąski do strzyżenia męskiego
-taki który z jednej strony ma średnio rozstawione ząbki a z drugiej dość rzadko (ale nie bardzo, żeby ci stylera nie wcisnęli, powiedz ze do strzyzenia damskiego)
-szpikulec plastilowy - do farbowania
-szpikulec metalowy- do pasemek itp
-do tapirowania
-do rozczesywania