PDA

Zobacz pełną wersję : żele jednofazowe czy trójfazowe?



Daria
13-07-2009, 09:23
na jakich wy pracujecie? Jednofazowych czy trójfazwych?
;)

Nnisiaa
13-07-2009, 09:52
zdecydowanie jednofazowe:)

szpila59
13-07-2009, 11:25
zdecydowanie jednofazowe:)
ja również na jednofazówkach pracuję :D

moniczka690
13-07-2009, 11:31
ja też na jednofazowych

Daria
13-07-2009, 11:34
no ja też na jednofazówkach ;)

Agnieszka Praska
13-07-2009, 12:01
na jedno i trojfazowych:D
jednofazowych uzywam rowniez jako trojfazowych, zawsze uzywam nabyszczacza po opracowaniu pazurka:D i bondera jako podklad wiec u mnie czasami jednofazowe robia za trojfazowe

Daria
13-07-2009, 12:03
hehe.. w sumie ja też używam nabłyszczacza.. ;)

Bożena P
13-07-2009, 12:04
również jednofazówki :)

kasiasssss
13-07-2009, 12:23
ja jak Agulusia jednofazowki,ale meiszam zele,uzywa nablyszczacza wiec to tak wychodzi

goslava
13-07-2009, 12:36
a ja używam i takich i takich

dzidzia
13-07-2009, 13:30
a ja tylko na jednofazowym ;P

szpila59
13-07-2009, 13:34
miałam kiedyś z naildesign na początku i tam miała trójfazowe, ale za dużo zabawy było :P wolę korzystać z jednego słoiczka :D

asia
13-07-2009, 14:16
ja też jednofazowe, Ra, ale chyba sobie kupię zestawić 3fazowych. a może któraś z was używa super gęstego 1 fazowego i może z czystym sumieniem polecić? :)

Paulistka
13-07-2009, 21:34
ja tez jednofazówki, o wiele wygodniejsze
;)

szpila59
13-07-2009, 21:51
z SF jest gęsty i fajny :D ja tam go lubie :P

Agnieszka Praska
13-07-2009, 21:53
ja też jednofazowe, Ra, ale chyba sobie kupię zestawić 3fazowych. a może któraś z was używa super gęstego 1 fazowego i może z czystym sumieniem polecić? :)


spn budujacy:D ja go uwielbiam

Daria
13-07-2009, 21:55
widzę że dużo z nas preferuje żele jednofazowe..
wg. mnie są wygodniejsze.. tzn. tylko jeden pojemniczek ;)

kasiasssss
13-07-2009, 22:06
ja uzywam cleara z ra nails jednofazowego jest dobry,wydaje mo sie ze zczasem zolknie,bede szukac czegos innego do przetestowania,ale narazie nie zdecydowalam sie jeszcze

rudi80
13-07-2009, 22:15
ja uzywam jednofazowego z SF ale mimo wszystko daje jeszcze bonder i na koniec nablyszczajacy

unita
13-07-2009, 22:21
a ja do tej pory pracowalam na jednofazowkach, ale sprobowalam ibd i sie zakochalam ,chyba ich nie juz nie zdradze;)

Sweet-ka
13-07-2009, 22:34
Ja na jednofazowych i trojfazowych ;)

martakolo
16-07-2009, 20:39
na jedno i trojfazowych:D
jednofazowych uzywam rowniez jako trojfazowych, zawsze uzywam nabyszczacza po opracowaniu pazurka:D i bondera jako podklad wiec u mnie czasami jednofazowe robia za trojfazowe
u mnie tak samo

białaaaa
18-07-2009, 17:30
również pracuję na jednofazowym:D

Pati88
18-07-2009, 17:52
ja pracuje na trojfazowym ale wlasnie zastanawiam sie nad jednofazowym i mam pytanie czy pod jednofazowy konieczny jest primer czy to zalezy od firmy?

szpila59
18-07-2009, 17:54
ja pracuje na trojfazowym ale wlasnie zastanawiam sie nad jednofazowym i mam pytanie czy pod jednofazowy konieczny jest primer czy to zalezy od firmy?
ja tam zawsze dawałam primer i do tej pory daje :D

sylwia-p_86
18-07-2009, 18:52
Generalnie daje się primer,ale czasem zależy to od firmy.
też mam jednofazowe bo jeden słoiczek ;]

annie82
18-07-2009, 18:57
z SF jest gęsty i fajny :D ja tam go lubie :P
ja też, tylko sun flower. Od 3 lat na nim pracuję i jestem mega zadowolona:good:

Anna Kosińska
18-07-2009, 19:07
dziewczyny kiedys wogole nie byl potrzebny primer i paznokcie zelowe pieknie sie trzymaly a teraz moim zdaniem wymyslaja..reklama i zeby wiecej kasiory zgarnac...

kasiasssss
18-07-2009, 20:03
zawsze daje dw razy cieniutko primer a jak jest tlusta lapka lub problemowe pazury to trzy razy

Sweet-ka
18-07-2009, 21:07
Firmy rozne maja wymagania jedni polecają stosowac primer inni nie ale ja tez stosowalam primer dla pewnosci....

Teraz moja marka wymaga primera...

Zuzanna Rzeszewska
21-07-2009, 16:57
A ja ostatnio sie zagapilam u siebie na pazurkach i nie dalam primera na jedna reke...
I powiem Wam, ze obie rece sie trzymaly tak samo.:D

deissy
21-07-2009, 17:27
A ja własnie kupiłam wszystko na pazurki,i kupiłam jednofazowy,bo boje sie że na początek to będa mi sie mylić który po którym.Myślicie że na początek dobrze zrobiłam?

sylwia-p_86
21-07-2009, 19:53
Jasne,że dobrze zrobiłaś Masz się nauczuć nakładać produkt,a całą resztę później ;p

z tym primerem to faktycznie lipa trzeba dobrze zmatowic plytke opracowac przy wale i odtłuścić

kasiasssss
21-07-2009, 22:27
jezeli dobrze zmatowilas plytke i przemylas clinerem to tez wysuszylas go,wiec dobrze trzyma,ale nie wszystkie pazurki sa takie same,j na tluste lapki,obgryzione daje nawet dwa razy primer:D

ewa24
28-10-2009, 13:07
Ja dopiero zakupiłam wszystko to paznokci i mam tylko 1 żel czy nie jest mi potrzebne więcej piszecie tutaj o żelu budującym nabłyszczaczu jak tego używać?

Sweet-ka
28-10-2009, 13:32
Jeśli kupiłaś jednofazowy żel to nim robisz sobie podkład( szkielet lub warstwe pod kolorowe żele), budujesz paznokcia, i możesz nabłyszczyć ( no chyba ze nałożylas zel tak dokładnie i nie musisz opracowac pazurka to wystarczy ze przemywasz i jesli zel ladnie sie blyszczy po przemysicu to finito). Jeśli zel budujacy jest gestym zelem może być ciężko nalożyc cienką i to ,,bez smug" warstwe ( tylko ze wtedy taki zel wymaga przemycia i nie ma az takiego polysku jak typowo wykonczeniowy moim zdaniem).

To jest moja opinnia :)

---------- Dodano o godzinie 13:32 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:27 ----------


A ja własnie kupiłam wszystko na pazurki,i kupiłam jednofazowy,bo boje sie że na początek to będa mi sie mylić który po którym.Myślicie że na początek dobrze zrobiłam?

Każdy wybór jest dobry bo każde żele maja swoją zaletę :) A mylic się nie powinny bo na opakwaniach masz typowe nazwy dla bazy ( czasem w opakowaniach typu normalnego zelu czasem w buteleczkach), budujacego i wykonczeniowego :) W trojfazowych ( ale to też zależy od firmy) zamiast typowego primera jest primer uv ( baza).

Ostanio się dowiedzialam tez ze sa firmy dla ktorych trojfazowy jest zelem takim ktorym mozna zrobic podklad, zbudowac i nablyszczyc wsio jednym zelkiem ( czyli odwrotnie niz jest ogolnie)....

ewa24
28-10-2009, 13:48
Dziękuję .Raczej tak dobrze to mi nie idzie pazurki dopiero uczę się robić (dzisiaj będę próbowała)codziennie czytam to forum jest tu tyle potrzebnych informacji ,że wszystko już mi się miesza na pewno do dobrze zrobionych paznokci dużo mi brakuje ,ale myślę że się nauczę.

Sweet-ka
28-10-2009, 14:10
Dziękuję .Raczej tak dobrze to mi nie idzie pazurki dopiero uczę się robić (dzisiaj będę próbowała)codziennie czytam to forum jest tu tyle potrzebnych informacji ,że wszystko już mi się miesza na pewno do dobrze zrobionych paznokci dużo mi brakuje ,ale myślę że się nauczę.

Na 100% sie nauczysz, troszke cierpliwosci i wytrwałosci :)

jolanta
29-10-2009, 08:33
Ja tez uzywam jedofazowego, ale daje tez preimer, bonder i nablyszczacz. Wiec tak troche pomieszane.

Agnieszka Praska
29-10-2009, 09:37
Ja tez uzywam jedofazowego, ale daje tez preimer, bonder i nablyszczacz. Wiec tak troche pomieszane.


to z jednofazowego zrobilas trojfazowke:D

Yasumi
07-11-2009, 13:21
ja pracuje glownie na jednofazowkach,uzywam zeli kilku firm :) naprzemiennie

tusia
07-11-2009, 14:39
agulusia :D

ja uzywam jednofazowych i trójfazowych.... primer obowiązkowo i nabłyszczacz;)

Karolina00
07-11-2009, 21:43
Ja trójfazóweczki :D Z PB :D

afterglow
07-11-2009, 23:19
ja pracucowalam na jednofazowce uzywajac primera i quick finisha.
teraz zakupilam super builder u DR. i tez używam primera i nabłyszczacza.
z obu jestem bardzo zadowolona. ale jako poczatkujaca preferuje i polecam jednofazowki.

maboul
11-11-2009, 23:36
zastanawiam się nad zakupem żelków i miałam dylemat 1 czy 3fazowe. Widzę, że większość pracuje na jedno- więc i ja chyba na początek tak zrobię. :]

Pati88
12-11-2009, 10:26
ja pracuje na trojfazowych ale mam zamiar sie przerzucic na 1-fazowe ze wzgledu na wygode

Anika
14-11-2009, 17:48
Uzywam jedno i trojfazowych. Po jedno fazowym mimo wszystko klade nablyszczacz

Zgredo
18-11-2009, 18:38
Uczyłam się pracy na 3 fazowych, jednak dla siebie do pracy wybrałam jedynki. Firma, której ufam nie ma "trójek". A to dość tania i dobra firma.
Mimo to używam nabłyszczacza, oraz dodatkowego odtłuszczenia w postaci pre-naila. Jestem dość uczulona na tłuste płytki, bo sama mam taką i wolę się zabezpieczyć.
Możliwe, że gdyby było mnie stać, zakupiła bym 3 fazowe.

asia
21-11-2009, 16:43
a jaka to firma?

RoksiSK
01-12-2009, 16:25
Jak ostatnio nie dałam primera, to miałam kilka pięknie zapowietrzonych;)
Zamówiłam dehydrator (odtłuszcza płytkę i jest antybakteryjny i antygrzybiczny) z i-nails. Dziewczyny pisały, że naprawdę warto go dać przed primerkiem, bo przeciwdziała zapowietrzeniom.
Pracuję na metodzie jednofazowej lub trójfazowej - w przypadku frenczosa:D

LAURKA
06-07-2010, 14:34
Widzę, że większość na sf pracuje. Zamierzam również go spróbować i dlatego mam pytanie: zauważyłam, że są sf jednofazowe z dopiskiem "twardy". Nie mam pojęcia co to oznacza... Są zwykłe jednofazowe i jakiś "twardy". Co mam kupić? I co to w ogóle jest ten twardy żel. Pomóżcie, bo nigdzie tego nie doczytałam....

sweetkicia84
13-07-2010, 19:54
a czym sie to rozni miedzy jednofazowka a trojfazowka?? sorki ale jestem tu nowa prawie i jeszcze o czysm takim nieslyszalam ehhh :(

szpila59
13-07-2010, 20:10
a czym sie to rozni miedzy jednofazowka a trojfazowka?? sorki ale jestem tu nowa prawie i jeszcze o czysm takim nieslyszalam ehhh :(
jednofazowe - jak robisz pazurk iużywasz tylko jedego żelu np. jednofazowy clear. stosujesz go do wszystkich warstw :)
trójfazowe - jak sama nazwa wskazuje używasz TRZECH żeli.
BASE - podkładowy
BUDUJĄCY - budujesz nim pazurka ( krzywa C, itd.)
FUTURE - nabłyszczający (warstwa wykańczająca i ostatnia, nabłyszczasz nią pazurka :))

sweetkicia84
13-07-2010, 20:41
jednofazowe - jak robisz pazurk iużywasz tylko jedego żelu np. jednofazowy clear. stosujesz go do wszystkich warstw :)
trójfazowe - jak sama nazwa wskazuje używasz TRZECH żeli.
BASE - podkładowy
BUDUJĄCY - budujesz nim pazurka ( krzywa C, itd.)
FUTURE - nabłyszczający (warstwa wykańczająca i ostatnia, nabłyszczasz nią pazurka :))



aaaa to fakt teraz juz kumkam :) dzieki slicznie:kwiatek:
jeszcze jedno mam pytanie:
a jak bym nalozyla zel mleczny budujacy?? bo wlasnie mam takiego zelu...a niewiem czy trzeba zrobic trojfazowk?? :placz:

szpila59
15-07-2010, 09:20
aaaa to fakt teraz juz kumkam :) dzieki slicznie:kwiatek:
jeszcze jedno mam pytanie:
a jak bym nalozyla zel mleczny budujacy?? bo wlasnie mam takiego zelu...a niewiem czy trzeba zrobic trojfazowk?? :placz:
mlecznym budującym mozesz zrobić takie naturalne pazurki czyli - mleczne :D ja kiedyś taki miałam, jednak była napisane na opakowaniu, że jest jednofazowy... jeśli nie, to chyba wydaje mi się że będzie ci on służył do zbudowania pazurka a podkład i warstwę nawierzchniową możesz zrobić jednofazówką , albo użyć żelu podkładowego i nabłyszczającego ( czyli trójfazowek)

bestilka007
15-07-2010, 09:44
mi sie wydaje zalezy co kto lubi :)
Ja czasami takie czasami takie w zależności co robie jesli bez zadnych ozdob to raczej 3 a jak z ozdobami to 1 fazowe bo za duzo zamieszania wtedy mam :)

agatta58
19-07-2010, 22:16
ja obecnie zmienilam zele na firme mistero milano i uzywam 3fazowy ale jest to tradycyjna jednofazowka tylko w tej firmie maja troszke odwrotnie niz w innych:)

LAURKA
28-07-2010, 12:09
Czy żel twardy to mniej więcej to samo, co gęsty?

_kasiunia_4
28-07-2010, 16:26
Czy żel twardy to mniej więcej to samo, co gęsty?

nie to nie to samo :)
żel twardy nadaje się do budowania paznokcia na tipsie i na formie można go stosować do modelowania oraz jako ostatnią warstwę wykańczającą ale na naturalku trzymać się dobrze nie będzie

żelem gęstym też budujesz pazurka ale można go nałożyć na naturalny paznokieć :)

żel który jest bardziej elastyczny trzyma się lepiej na naturalku :)

Sweet-ka
28-07-2010, 16:38
żel ,,twardy" to określenie elastyczności że tak powiem a gęsty to określenie konsystencji żelu ;)

jolanta
28-07-2010, 22:02
to z jednofazowego zrobilas trojfazowke:D

No niby tak ale jestem juz tak uczulona na bardzo przetluszczajace sie paznokcie ze wole na zimne dmuchac. W jednofazowce to dziala troche ogolnikowo niz w trojce, ze kazdy odpowiada za swoja funkcje. Jednofazowka bez preimera i bondera lubi (przynajmniej mi) sie podpowietrzac i takie rozne historie. A nie zawsze nablyszczam nabyszczaczem.

Giordani
01-09-2010, 09:22
A czy żelem jednofazowym clearem można zbudować np. szkielet na formie czy raczej powinno sie to robic trójfazowym budującym????

iwonadc78
01-09-2010, 09:28
ja tam nie jestem ekspertem:/:,ale wszystko robie zelem jednofazowym i jak narazie nikt nie narzekal,a najwazniejsze ze sie dobrze trzyma:D

Sweet-ka
01-09-2010, 13:07
A czy żelem jednofazowym clearem można zbudować np. szkielet na formie czy raczej powinno sie to robic trójfazowym budującym????

Oczywiście że możesz jeśli jest żelem budującym... I polecam Ci gęsty żel aby ci nie spływał z formy jeśli nie masz dużej wprawy ;)

---------- Dodano o godzinie 13:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:03 ----------


No niby tak ale jestem juz tak uczulona na bardzo przetluszczajace sie paznokcie ze wole na zimne dmuchac. W jednofazowce to dziala troche ogolnikowo niz w trojce, ze kazdy odpowiada za swoja funkcje. Jednofazowka bez preimera i bondera lubi (przynajmniej mi) sie podpowietrzac i takie rozne historie. A nie zawsze nablyszczam nabyszczaczem.

Jolu to może sprawdz z primerem ;) Dobrze odtłusc płytke i daj primer tym bardziej jeśli płytka jest problematyczna. Dobrze odsuń skórki i usuń błonki z płytki które przenoszą naturalne olejki ( bo płytka sie nie przetłuszcza ;) )

Renata Bronisława Kubiak
01-09-2010, 13:24
a ja używałam jedno ;(fazowych i nie za bardzo:placz: wyczytałam że dla początkujących to nie jest dobry wybór wiec teraz kupiłam trzy fazowe i zobaczymy:cwaniak2::skacze::D

Sweet-ka
01-09-2010, 13:56
Renatko a czemu niby nie zbyt dobry wybór? Ja słyszałam że lepszy bo osoby początkujące inwestują w jednej zel budujący , bialy i wykonczeniowy a nie jeszcze do tego dochodzi baza :P

Ja jestem zdania ze jedna jak i druga metoda jest dobra :)

xsunnyolciax
01-09-2010, 14:21
ja 3fazowe zmieniłam na 1fazowe, dla mnie jest tak wygodniej i wszystko się trzyma jak należy :)

suonko
10-09-2010, 09:59
mam pytanie do dziewczyn które pracują na żelach jednofazowych z sun flower używacie bondera żeby pazurki lepiej się trzymały czy nie?

asia
10-09-2010, 21:30
ja pracowalam, czasami uzywalam czasami uzywalam primera z ra, nie ma roznicy

lenanails
25-06-2011, 13:36
ja pracuję na jednofazowym:) mniej słoiczków:)

Sylwia87
17-08-2011, 12:28
Ja tez uzywam jedofazowego, ale daje tez preimer, bonder i nablyszczacz. Wiec tak troche pomieszane.

Ja robię podobnie tylko zamiast bondera daje builder brick i-nails :) też takie pomieszane :)

Marcia B
17-08-2011, 22:32
ja uzywam jednofazowki z sf i jestem z niego zadowolona. Zapobiegawczo uzywam rowniez primera (tak sie nauczylam i nigdy nie probowalam bez) no i na koniec nablyszczacz (chociaz zdazylo mi sie kilka razy ladnie nalozyc warstwe budujaca i nie musialam juz obracowywac pazurka wiec tylko przemylam i tez byl ladny polysk :) )

zuziajanosz
06-10-2011, 11:11
Używam 3 fazowych ale przymierzam się do 1 fazowego. Widzę że głownie na 1 fazowych robicie więc i ja muszę zobaczyć:)

Aguss
09-10-2011, 12:24
mam pytanie do dziewczyn które pracują na żelach jednofazowych z sun flower używacie bondera żeby pazurki lepiej się trzymały czy nie?

Ja używam i jednofazowki i bondera z SF. bondera nie musisz uzywac ale ja sie jakos nauczyłam ze zawsze go daje i mam wrazenie ze wtedy lepiej sie pazurki trzymaja. i napewno sie tak nie zapowietrzaja bo przy samej jednofazowce zdazaly mi sie zapowietrzenia.
Troche pozno doczekałaś sie odpowiedzi ale może tu zajrzysz :p

magnollia
24-04-2012, 16:59
Hej:) mam pytanie dotyczące łaczaenia żelu budującego z jednoazowym. Do tej pory pracowałam na jednofazowych a ostatnio wysłałam do hutrowni swojego chłopa po mleczny i kupił mi budujący. Pytanie brzmi: czy jeśli zacznę na jednofazowym i budujący położę ten mleczny to nic nie będzie się działo? Proszę o odp bo jutro mam klientkę i nie wiem czy leciec i wymieniac (a swoją drogą wątpię czy wymienią bo już go otworzyłam).

malinowa
24-04-2012, 17:56
moim zdaniem nie powinno być żadnego problemu jak dasz najpierw jednofazowy na pierwszą warstwę a potem resztę zbudujesz tym budującym

rudzielec
24-04-2012, 18:26
tak szczerze to ja zzawsze laczylam jedne z drugimi i nigdy nic sie nie działo.:)

rudzia1985
24-04-2012, 19:21
Ja tez...Tyle, ze bazowy z innej firmy klade pierwa a buduje jednofazowka i tez sie trzymaja :)

magnollia
25-04-2012, 10:15
Dzięki za pomoc:) Kamień z serca bo nie wyobrażam sobie jechać teraz do hurtowni. W takim rzie nic tylko czekać na klientkę:)

eleonora6
08-06-2012, 00:01
Witajcie ja mam żele (głównie do frencha) jednofazowe i trzyfazowe są to dość tanie jedna z allegro (trójfazówka) i sunny nails (jednofazówki) moich paznokci trzymają się ok.
Koleżanek nie długo się dowiem, pracuje mi się dobrze na jednych i drugich, ale zauważyłam że przy jenofazówce clear (ostatnia warstwa) po przemyciu clenarem jest matowy.Nałożyłam Top Coat i było git ale może powinnam zrobić coś jeszcze? Proszę o odpowiedź.

Nysza
08-06-2012, 07:38
jednofazówki, które się również wybłyszczają muszą mieć spełniony jeden warunek : w lampie 4 min. wówczas następuje efekt wybłyszczenia ...
ale to musi być żel, który posiada również właściwości nabłyszczające np. http://sklep.nailscompany.pl/foto/w4_foto_50GEL-KLAR.jpg (http://sklep.nailscompany.pl/foto/w5_foto_50GEL-KLAR.jpg) GEL KLAR Pojemność 15g

Asieńka K
27-06-2012, 10:33
Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i mam pytanie,czy używając żelu jednofazowego clear z Ra i nakładając pod niego najpierw dehydrator,a później primer oczywiście na naturalny paznokieć,mogę nałożyć jeszcze jakiś żel bazowy(bonder)z innej firmy?bo z tego co wiem to Ra jedynie jednofazówki maja mam na myśli przypadek z płytką problematyczną,żeby nie było zapowietrzeń bo takie mi się przytrafiły,co mogę w takim przypadku zrobić?już nie wspominam o dobrym zmatowieniu i odtłuszczeniu płytki cleanerem na początku bo to oczywiste.Proszę o odpowiedź bo to dla mnie dosyć ważne.

Nysza
27-06-2012, 10:40
obojętnie z jakiej firmy używasz żelu jednofazowego
generalnie jeśli płytka jest problematyczna to nawet jest wskazane
aby uzyć bondera - w końcu on jest właśnie do takich ciężkich przypadków
i powoduje lepszą przyczepność :)

Asieńka K
27-06-2012, 10:49
Tzn.że mogę nałożyć obojętnie jaki bonder do wyboru z żeli trójfazowych,pod obojętnie jaką jednofazówkę?dobrze zrozumiałam?Nysza,bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź:)

Nysza
27-06-2012, 12:17
generalnie zaleca się aby żele były z jednej marki , czasami zdarza się,
że łączenie żeli różnych marek kończy się liftowaniem masy - po prostu dane marki/lub poszczególne produkty pomiędzy markami nie sa ze sobą kompatybilne

kiedyś połączyłam nasz bonder Nails Company m.inn z Ra - było OK

Asieńka K
27-06-2012, 12:30
To w takim razie Ja chętnie go zamówię,tylko czy są 5ml,tak na wypróbowanie?

Nysza
27-06-2012, 13:11
tak są próbki - zamówienie złóż tel. bo w e-sklepie obecnie nie ma próbek
tel. Nails Company 509 778 126
www.nailscompany.pl

Asieńka K
27-06-2012, 13:58
Przed chwilą zamówiłam próbkę 5ml,bardzo uprzejma ta pani co odebrała telefon, i dziękuję za numer:kwiatek:

Nysza
27-06-2012, 14:17
cieszę się , że jesteś zadowolona
to Pani Dagmara - ona zajmuje się zamówieniami :)
tutaj na wzorkach mamy temat NC
http://forum.wzorki.info/sprzedawcy-produkty/7940-nails-company.html

asia
27-06-2012, 21:02
Asieńka, w przypadku użycia dehydrator + primer z ra, nie ma potrzeby zeby przed clear (tylko nie tym budującym a klasycznym) nakladac dodatkowe preparaty, możesz ewentualnie 2x primer nałożyć. potem clear ra, a potem to już zależnie od tego jaka stylizacje robisz, cover czy clear budujący

Asieńka K
27-06-2012, 22:32
asia a jeżeli na formie robię to po podwójnej aplikacji primerem mogę użyć tego cleara gęstego do zbudowania szkieletu?bo wychodzi na to że nie i tylko tym rzadkim budować szkielet?ale jak dla mnie to on troszkę za rzadki jest,nie jestem jeszcze tak wprawiona w przedłużaniu paznokci,uczyłam się 5 lat temu właśnie na Ra i potem miałam 4 lata przerwę,aż do teraz,planuję zrobić w niedalekiej przyszłości jakiś przypominający kurs żeby tą wiedzę sobie usystematyzować

---------- Dodano o godzinie 22:32 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:21 ----------

Chodzi mi konkretnie o przedłużanie na formie,bo w przypadku trójfazowych daje bonder i robię szkielecik budującym,a w przypadku jednofazówki?chodzi o problematyczną płytkę,dowiedziałam się dzisiaj że mogę użyć bondera pod jednofazowy i będzie ok.no chyba ze nie będą kompatybilne to wtedy liftowanie żelu,kurczę,kiedy Ja to zatrybię z tym budowaniem na formie:/:

sztynka
27-06-2012, 23:07
Ja robię tylko z primerem, potem baza z rzadkiej jednofazówki, np. z I-Nails, tylko wmasowuję w naturalną płytkę, potem podkładam delikatnie szablon i na niego wylewam mega gęsty żel budujący trójfazowy i trzyma się mur beton. Dodam, że ja mieszam firmy od x-lat i trzymają się świetnie :D

asia
27-06-2012, 23:42
podkładasz formę, dajesz dehydrator + primer x2 , dajesz clear ten rzadszy, ale tylko na naturalną płytkę, utwardzasz i przedluzasz sobie tym gęstym na formie (tzn nie tylko na formie, przeciągasz juz clear builder niemal do walu), zamrazasz, zaciskasz tunel i utwardzasz dalej

Asieńka K
28-06-2012, 07:35
Będę próbować na wszystkie sposoby aż mi wyjdzie:)dziękuję za rady,A w przypadku jeśli mi ten szkielecik taki pofałdowany wyjdzie?jakieś góry i doliny?to mogę całość opiłować,później odtłuścić cleanerem i np,na to kamuflaż i biała końcówka w przypadku frencha,(czy najpierw przejechać po tym zmatowionym paznokciu rzadkim clearem i dopiero kamuflaż)później całośc jednofazowym clear ,opiłować,nadać ładny kształt i nabłyszczacz,czy coś pominęłam?

Bogusia1984
28-06-2012, 09:48
Jesli wyjdzie pofaldowany i naprawde bedzie widac gory i doliny to mozesz opilowac i zmatowic, odpylic , nie ma potrzeby przemywania przed kolejna warstwa zelu

Asieńka K
28-06-2012, 09:54
A po odpyleniu przed kamuflażem dać rzadki clear?czy już nie trzeba?


I jeszcze drugie pytanie,przy odnowie,to ściągam wszystko do szkieletu,póżniej piłuje uskok pomiędzy żelem a naturalnym,cały odtłuszczam,na ten odrost naturalny daje primer i po całości jadę np.clearem,czy tak jest dobrze?

asia
28-06-2012, 12:43
jeśli szkielet wyjdzie pofaldowany, to przemywasz go cleanerem i sobie normalnie wypilowywujesz.

potem zależnie od produktu, który nakladasz, czy kolorowka czy co tam, dla pewności możesz dać kolejna cieniutka warstwe clear , utwardzic i dopiero kamuflaz ozdoby etc

jak spilujesz starą masę w 90% to pewnie juz i uskoku nie będziesz miała :) jak odnawiasz ze zmianą wzoru, spiłowywujesz 75% masy albo i więcej w zależności od tego co było wcześniej a co chcesz nałożyć :). naturalny paznokiec-odrost, matowisz. odtłuszczasz naturalną płytkę (nie cały szkielet), dajesz primer, też tylko na naturalną płytkę i po całości jedziesz clearem i czym tam potem chcesz :)

oraz koniec offtopu :D:D tu sie dyskutuje o fazowości zeli :D:D:D:D:D

Asieńka K
28-06-2012, 12:59
asia dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź:kwiatek:,wiem że powinnam pisać w temacie o formach,ale się zagalopowałam:)