PDA

Zobacz pełną wersję : Manicure kamyczkowy



daruniunia
03-09-2012, 21:45
Czy ktoś z was słyszał o manicure kamyczkowym? Jestem ciekawa na czym on polega.

loginka
03-09-2012, 22:30
To manicure, ktory polega na odsuwaniu skórek takim kamieniem z piaskowca jakiegos bez wycinania skorek i nieinwazyjny. Kamyk jest w ksztalcie kredy do tablicy i sluzy bardzo dlugo podobno. Bylam kiedys na takim pokazie :) nic specjalnego chociaz dla przeciwnikow cazek super alternatywa. No i do tego kamienia potrzeba "specjalnego" plynu do skorek, bo podobno z innymi niz zalecaja panie instruktorki nie ma takich efektow ;)

niunia-dziunia
29-01-2013, 20:38
O kurcze, pierwsze słyszę:D Chciałabym to zobaczyć na własne oczy....

sandrus
29-01-2013, 21:05
Hm ja nawet nie widziałam,wd taki jest:P

violcias
29-01-2013, 21:14
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

tu coś jest ale owiane tajemnicą :P

loginka
29-01-2013, 21:36
W najnowszym LNE jest artykul na temat manicuru kamyczkowego. Ogolnie widze ze pani ktora opracowala ta technike pojawia sie ostatnio i w gazetkach branzowych i na tragach, takze mysle ze niedlugo bedzie coraz glosniej o tej metodzie :) Moja kolezanka zrobila sobie kurs i jest bardzo zadowolona, ale ja tego osobiscie nie stosowalam wiec nie wiem :)

syrena16
29-01-2013, 22:16
A na czy dokładnie to polega:)?

Evcianka
30-01-2013, 00:05
Widziałam na tym filmiku, że piłują paznokcie pilnikiem metalowym...
Jeśli chodzi o ten kamyczek, to ja się z tym spotkałam już w 2008 roku , to raczej nic innego jak pewnego rodzaju pilniczek, ale w postaci kamyka.w niektórych sklepach można od dawna go kupić...
Idealny do usuwania zalegającego na płytce naskórka. ale, żeby szkolenie z niego robić... :)
A i opatentowali to, aby patrzeć jak ktoś opatentuje manicure patyczkami z drzewa pomarańczowego...

w Euro faschion jest podobny pilniczek http://sklep.eurofashion.com.pl/555-319-large/pilnik-krystaliczny-ruby-stone.jpg
W innej hurtowni widziałam taki jak powyżej i drugi dokładnie taki jak na filmiku szkoleniowym, tylko w innym kolorze

loginka
30-01-2013, 11:04
To taki kamyk w ksztalcie kredy, ktorym sie odsuwa skórki. Najpier aplikuje sie plyn do skórek i tym kamykiem odsuwa. Podobno wszytko pieknie sie usuwa bez uzycia kopytek czy patyczkow. Pani ktora to wymyslila i opatentowala sprowadza te produkty ze stanow. Jeszcze w zestawie jest jakas mała szmateczka (nie pamietam do czego) moze do zmywania resztek z pazurka ;)

fryzzz
30-01-2013, 11:12
Z tego co pamietam ta sciereczke mozna zalozyc na kamyczek :)
Je sli komuś to pomoże to moge potem wrzucic artykuł o tym rodzaju manicure

emila
30-01-2013, 12:27
Ja bym prosiła chętnie poczytam :)

fryzzz
30-01-2013, 14:09
Wstawię wieczorem :)

olexa
30-01-2013, 20:15
Ja mam taką "kredkę". Kupiłam w Activ bodajże 6 lat temu. Płaciłam jakoś 10zł za niego a teraz leży i się kurzy. Żadna rewelacja jak dla mnie.

Evcianka
30-01-2013, 21:01
Też tak sadzę, a poza tym poco sprowadza zestawy z USA, skoro w Polsce są dostępne od dawna:)

Jak chcecie wprowadzać zestaw do manicure kamyczkowego, to wprowadzajcie, ale moje klientki na pewno nie będą z niego korzystać, ze względu na to, ze używany jest tam do piłowania pilniczek metalowy( w filmiku to jest jasno i wyraźnie pokazane).
O usuwaniu skórek owym pilniczkiem uczyłam się w 2008 roku w styczniu na szkoleniu, więc to nie nowość, lecz usługa inaczej nazwana. Jeszcze ta cena za szkolenie...

asiek
30-01-2013, 22:37
Jak dla mnie pilnik metalowy to zło ;) nie wyobrażam sobie żebym mogła nim piłować pazurki.

Nysza
30-01-2013, 22:52
branża jest już mocno rozbudowana więc robi się "odgrzewane kotlety" z napisem super hiper nowość , aby na czymś zarabiać..
to samo z kształtami paznokci ... a co to metalowego pilnika - one dla mnie nie istnieją - wrrrrrrr

sandrus
01-02-2013, 00:10
Kurcze a ja dziś przy mega porządkach znalazłam coś takiego i tak mi podchodzi pod ten ala kamyk:)

Evcianka
01-02-2013, 00:33
Też pomyślałam o tym pilniczku kamiennym, jak zobaczyłam filmik z manicure kamyczkowym . Tak się zastanawiam na czym ma niby polegać użycie ściereczki bawełnianej , która ma być użyta do tego zabiegu?

Sandruś usuwałaś kiedyś skórki tym pilniczkiem kamiennym?

sandrus
01-02-2013, 00:48
Coś kojarze,że sobie chciałam poczyścić ten śmietnik około paznokciowy.
Nie pamietam czy to czasem płytki nie chce rysować:)
Aż cholercia jutro sprawdzę:D

Evcianka
01-02-2013, 08:45
Była bym wdzięczna, bo o ile na manicure kamyczkowy sie nie pisze, to chociaż nad samym pilniczkiem sie zastanawiam:)

fryzzz
01-02-2013, 09:47
Poniwaz moj aparat nie podolal zrobieniu dla was zdjęć postaram sie zrobic je czyms innym wieczorem. Przejrzałam szybciutko ten artykuł i nie widzę, żeby było wyjasnienie po co ta sciereczka jest potrzebna.

samaron
01-02-2013, 10:24
To tak samo jak używanie frezu kamiennego - żadna nowość.

asiek
01-02-2013, 13:02
Może ściereczka ma zadanie wacików ? ;)

Evcianka
01-02-2013, 15:38
Zapewne tak jest :D

sandrus
01-02-2013, 16:34
Test przeprowadzony.nie rysuje płytki i jako tako usuwa błonki itp.

loginka
02-02-2013, 22:57
Przed uzyciem kamyczka stosuje sie plyn do skorek i potem odsuwa. Ta Pani twierdzi ze tylko ten specjalny plyn wspolgra z tym kamykiem i zaden inny sie nie nadaje ;) a szmatka pewnie do przetarcia pazurka z resztek plynu i skorek. A pilnik metalowy to fakt juz przezytek :) lepiej usuwac frezem kamiennym, szybciej dokladnie i reka sie tak nie zmeczy :)

Patios
26-05-2013, 23:57
Nie ufam firmie, która piłuje paznokcie metalowym pilnikiem :P W dodatku taki kamienny pilnik widziałam juz ze 4 lata temu... I nazwanie tego czegoś manicurem kamyczkowym to naprawde fantazja :P :D

AnastazjaB
27-05-2013, 11:38
Mi się podoba patent na usuwanie skórek kamyczkiem :)
Zupełnie nie rozumiem natomiast tego metalowego pilnika, nie można zwyczajnie szklanym lub z tworzywa? Tyle było nagonki, że metalowe pilniczki uszkadzają paznokcie... Teraz nowy patent, super ekstra wynalazek manicure kamyczkowy, powrót do natury itp. itd. a tu wtopa na pilniku :/

xania1992x
15-03-2014, 11:40
Naturalny Manicure Kamyczkowy - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=SqT5GYtuUHg)

tu coś jest ale owiane tajemnicą :P


pierwsze co.. brak rękawiczek :D jak można? :P

---------- Dodano o godzinie 11:40 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:39 ----------


pierwsze słyszę o takim manicure, ciekawe czy to nie jest trochę nabijanie klienta w butelkę:P chyba jednak wolę biologiczny :)) na pewno kosmetyczka za kamyczkowy bierze przynajmniej podwójną stawkę a ma takie samo działanie jak biologiczny:P

dokładnie :) jeżeli ma być bez używania przyrządów metalowych to po co sie bawić w jakieś cuda pewnie droższe z 3 razy :)

Jannett
05-06-2017, 21:06
Ja byłam na tym manicure kamyczkowym w Krakowie na ul. Lea, o ile dobrze pamietam. Dobry patent, po 2-gim razie skórki prawie nie odrastają. Wyglądają na zadbane, nie poszarpane. Mnie to urządza, bo niestety nie mam czasu co tydzień robić paznokci. Ładnie zrobili mi też hybrydę. Do kompletu zafundowałam sobie pedicure, a co :) Przydałoby się znowu niedługo wybrać.