PDA

Zobacz pełną wersję : terapia olejemlnianym i twarogiem



kasandra262
02-10-2012, 11:14
Dziewczyny mam pytanie czy któraś z was próbowała takiej kuracji leczenia, lub jedzenia tej papki, nawet profilaktycznie????
To działa tak:Olej lniany budwigowy - hit żywieniowy odznaczający się naprawdę niezwykłymi, jak dowodzą badania, właściwościami zdrowotnymi. Wspomaga funkcjonowanie ludzkiego organizmu, bo zawiera aż 95 proc. nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, których organizm sam nie potrafi wytworzyć, więc trzeba dostarczać je wraz z pożywieniem. Tłuszcze są wręcz bezcenne dla tkanek, komórek, organów naszego organizmu, ponieważ zapewniają im prawidłowe funkcjonowanie i chronią przed wieloma chorobami, również nowotworowymi.

Olej lniany budwigowy (nieoczyszczony) tłoczony jest metodą "na zimno” - mechanicznie wyciskany z nasion bez ich podgrzewania. Wszystkie jego składniki zachowują naturalne struktury i cenne właściwości biologiczne. Nie jest poddawany rafinacji.

Olej z chudym serem

Dietę z zastosowaniem oleju lnianego nieoczyszczonego opracowała dr Johanna Budwig, niemiecka biochemiczka, pionierka badań nad kwasami omega-3 i olejem lnianym oraz ich wpływem na zdrowie człowieka.

- Spożywajmy olej zmiksowany z białym, chudym serem - doradza Lidia Cywińska, prowadząca sklep zielarsko-medyczny "Qintesencja” w Rzeszowie. Przywołuje rady dr Budwig uważającej, że zmiksowanie oleju z serem umożliwia szybkie wchłanianie kwasów tłuszczowych w przewodzie pokarmowym i transportowanie do komórek ciała. Mieszanina białkowo-olejowa jest najlepszą formą przyjmowania dużych dawek - 6-8 łyżek dziennie (ludzie chorzy). Jeśli spożywamy do 3 łyżek dziennie (zdrowi) można obejść się bez sera.

6-8 łyżek oleju plus 12,5 dag chudego twarożku, mały kubek jogurtu naturalnego miksujemy blenderem, mikserem przez ok. 3-5 minut, do otrzymania jednolitej masy.
Tylko na zimno

Pasty olejowo-serowej ani też oleju solo nie podgrzewamy, nie zapiekamy. Spożywamy na zimno. Codziennie. Najlepiej rano - może być z muesli, płatkami zbożowymi, zmielonym siemieniem, utartym jabłkiem.

Lidia Cywińska doradza, by doprawiać pastę solą, ulubionymi ziołami lub innymi przyprawami, czosnkiem, warzywami, owocami.

- Porcja mieszanki-olejowo serowej może być potraktowana jako oddzielny posiłek lub podzielona na porcje i dodawana po odrobienie do innych dań. Olej można zmiksować np. z jogurtem, kefirem, maślanką, sokiem z cytryny i wodą. Tym sposobem uzupełniamy brakujące w organizmie substancje.

Uwaga! Pastę przygotowujemy najwyżej na dwa dni, przechowujemy w lodówce.

1-2 łyżki profilaktycznie

Intensywna kuracja olejem lnianym (6-8 łyżek dziennie) trwa do kilku miesięcy. Po tym czasie zmniejszamy dawkę do 1-2 łyżek dziennie - to profilaktyka dla dorosłej osoby.
Olej lniany możemy pić solo, maczać z chlebem, dodawać do surówek, zup, polewać nim kaszę, kluski, ziemniaki, dodawać do soków świeżo wyciśniętych z owoców lub warzyw. Słowem - dodawajmy go do posiłków, dowolnych dań ale tuż przed spożyciem.

Ja zamierzam się w to bawić mam problemy zdrowotne-kobiece i inne świństwa z którymi walczę od ponad 10 lat ,jak myślicie ??? mojej mamy znajoma wyleczyła syna tym specyfikiem syna który umierał lekarze dawali mu 5% szans na życie , ja będę działać coś nie zzaszkodzi a może pomoże. wiecie coś więcej na ten temat????

kath82
02-10-2012, 16:09
Moja mama stosowała pastę, bo jej znajomy sprowadza te oleje i sam zażywa, ogólnie z opinii wiem, że poprawiły się znacznie wyniki krwi oraz samopoczucie:).Wiem również, że ten kolega mamy dużo stracił na wadze, ale stosował dietę na podstawie tego oleju, co i jak nie wnikałam w szczegóły:huh:. Sama próbowałam pasty na chlebku i da się ją zjeść:P, dla mnie trochę gorzka;)

kasandra262
02-10-2012, 17:38
Jak mam schudnąć i ma mi się poprawić stan zdrowia mogę jeść różne rzeczy :P hi hi jak zacznę kurację dam znac co i jak:)

MadaPP
07-10-2012, 12:26
A ja polecam zmiksować twaróg biały z bananem( ja miksuje 2 twarogi+3 banany) i dodaje olej(ilość według własnego uznania) oraz łyżkę miodu.Według mnie jest przepyszna:D:D:ok::ok:

kath82
08-02-2013, 14:21
Kasandra i jak??

kasandra262
08-02-2013, 15:28
Powiem tak że od czasu jak zaczęłam stosować tę papkę :) schudłam 8 kg, nie choruję na moje babskie choroby , które nagminnie mi dokuczały , myśle ze warto ją stosować , tylko po kilku dniach miałam jej dosyć ble........ ale widzę same plusy :)