PDA

Zobacz pełną wersję : mieszanie proszku akrylowego z żelem.. tak czy nie?



Daria
17-07-2009, 15:41
hej.. niewiem czy w odpowiednim dziale zamieszczam ten temat, ale jeśli nie to proszę o przeniesienie..
A więc mam pytanie. czy można mieszać puder akrylowy i żelem ?
Ja tak zrobiłam i wyszło coś a'la kolorowy żel... na próbę zrobiłam to na tipsie.. ale niewiem czy to będzie wytrzymałe, czy nie będzie odpryskiwać..
Robiłyście już kiedyś coś takiego ?

zamieszczam ten tips zrobiony w ten sposób :

szpila59
17-07-2009, 15:43
hej.. niewiem czy w odpowiednim dziale zamieszczam ten temat, ale jeśli nie to proszę o przeniesienie..
A więc mam pytanie. czy można mieszać puder akrylowy i żelem ?
Ja tak zrobiłam i wyszło coś a'la kolorowy żel... na próbę zrobiłam to na tipsie.. ale niewiem czy to będzie wytrzymałe, czy nie będzie odpryskiwać..
Robiłyście już kiedyś coś takiego ?

zamieszczam ten tips zrobiony w ten sposób :
ooooo ciekawe...... jak nie będzie nic odpryskiwać i się będzie trzymać to napewno zrobię :D

Anna Kosińska
17-07-2009, 16:08
mieszanie zeli i akryli to metoda combo...wiec z tym nie ma problemu..choc czasami na poczatku jak ktos zaczyna zdarzaja sie male wpadki...

Daria
17-07-2009, 16:14
tak wiem...
ale nie chodzi mi o mieszanie metody żelowej z akrylową tylko bezposrednio żelu z pudrem akrylowym...

madzialena
17-07-2009, 16:30
przeniosłam temat do pytań i problemów :)
osobiście nie moge Ci odpowiedzieć na to pytanie bo nie mam pojęcia :D ale fajnie to wygląda ;)

rudi80
17-07-2009, 16:30
chyba kiedys czytalam o tym w ktorejs z gazetek o paznokciach, jak znajde artykul to wrzuce

Gość
17-07-2009, 18:57
czy można mieszać puder akrylowy i żelem ?
Ja tak zrobiłam i wyszło coś a'la kolorowy żel... na próbę zrobiłam to na tipsie.. ale niewiem czy to będzie wytrzymałe, czy nie będzie odpryskiwać..
Robiłyście już kiedyś coś takiego ?

zamieszczam ten tips zrobiony w ten sposób :


mieszanie zeli i akryli to metoda combo...wiec z tym nie ma problemu..choc czasami na poczatku jak ktos zaczyna zdarzaja sie male wpadki...

Aniu, Daria pytała nie o mieszanie metod ale o mieszania materiału:P
ja tak zrobiłam z czarnym akrylem i powiem szczerze że jestem zaskoczona i to bardzo pozytywnie. tylko nie wiem od czego zależy wytrzymałość:( czy od żelu czy co??
aby uprzedzić nastepne pytanko od razu napiszę: zmieszałam przezroczysty żel-galaletkę BASIC i czarny puder akrylowy. w razie czego podam link str od kogo kupiłam akryl, bo żel to kupuję u siebie, ale też postaram sie znaleźć i dać linkjak wygląda żel:)
akryl: M&M***AKRYL KOLOROWY ** 4 gramy *53kolory*hit (679335392) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item679335392_m_m_akryl_kolorowy_4_gramy_53kolory_ hit.html)
żel: http://a.swistak.pl/000/573/573612_1024.jpg

Gość
17-07-2009, 18:58
pomyslałam ze dodam jeszcze zdjęcie tego wynalazku:)

unita
17-07-2009, 19:35
wow, super to wyglada, a ten czarny kladlas bezposrednio na szablon czy robilas wczesniej szkielecik?

Jade
17-07-2009, 20:49
Ja mieszam czasami zele z kolorowymi akrlamii nic mi sie niedzieje,albo nakladam najpierw akryl i na to zel.W tym drugim przypadku tez jest wszystko ok,ale dzisiaj mialam uderzeni w drzwi,nic sie nie polamalo tylko zelik odprysnal:)

Gość
17-07-2009, 21:16
wow, super to wyglada, a ten czarny kladlas bezposrednio na szablon czy robilas wczesniej szkielecik?


Ja mieszam czasami zele z kolorowymi akrlamii nic mi sie niedzieje,albo nakladam najpierw akryl i na to zel.W tym drugim przypadku tez jest wszystko ok,ale dzisiaj mialam uderzeni w drzwi,nic sie nie polamalo tylko zelik odprysnal:)
ja mam taka zasade że zawsze robię szkilet z clearu apóxniej resztę, nawet kiedy mam biały budujący... a poza tym jak Jade napisala o nakładaniu akrylu to przypomniało mi się jak Ania K... na warsztatch robiła pokaz i na mokry żel nakladała pędzelkiem akryl, tez jest ok ładnie się rozmył i nie prześwitywał, wyglądał jak kolorowy brązowy żel:):)

Anna Kosińska
17-07-2009, 21:29
to tylko czekac na rezultaty,ale juz gdzie to widzialam..ze na zel posypuja akryl wiec niespodzianek nie powinno byc i pewnie metoda sprawdzona...:)

Daria
17-07-2009, 22:26
jak będę zmieniać zdobienie to zrobię takie jak na tym tipsie..
strasznie mi się podoba... widziałam już go kiedyś na jakimś z blogów ;););)

Jade
17-07-2009, 22:49
Ja juz tez gdzies o tym pisalam ze w ksiazce,,Podrecznik dla stylistek,,jest opisana metoda combo:)I tez posypywalam akrylem zel,zwlaszcza przy frenczu bo moj bialy zel jest do bani a jak posypalam bialym akrylem byl sniezno bialy:)

Anna Kosińska
17-07-2009, 22:55
akrylem zawsze wychodzi najpiekniejszy french jest czysty i bardziej przejrzysty i widac wszystkie przy tym niedociagniecia,
ja szczerze powiem probowalam tych metod ale jakos nie przypadly Mi do gustu..
choc czasami tak robie bo mam takie klientki ktore chca miec czysty french akrylowy ale maja uczulenie na akryl to wszystko robie z zelu ale biala koncoweczke robie z akrylu i zawsze jest dobrze i nic sie nie dzieje...

rudi80
23-07-2009, 16:07
Znalazlam ten artykul co pisalam wczesniej.
Musze kiedys sprobowac te technike.

goslava
23-07-2009, 16:17
akrylem zawsze wychodzi najpiekniejszy french jest czysty i bardziej przejrzysty i widac wszystkie przy tym niedociagniecia,
ja szczerze powiem probowalam tych metod ale jakos nie przypadly Mi do gustu..
choc czasami tak robie bo mam takie klientki ktore chca miec czysty french akrylowy ale maja uczulenie na akryl to wszystko robie z zelu ale biala koncoweczke robie z akrylu i zawsze jest dobrze i nic sie nie dzieje...


Aniu robie dokladnie tak samo i rowniez uwazam ze french jest najladniejszy z akrylu:]

rynba
25-11-2009, 13:59
ja też uważam że french z akrylu jest najładniejszy jeżeli chodzi o mieszanie zelu z akrylem to jak najbardziej jest to dozwolone z tego co wiem to te same lancuchy polimerowe:) ja robie np tak ze biore kulke zelu i zanurzam ja w brokatowym akrylu i wychodzi mi wtedy taka fajna brokatowa poswiata

natka_23
05-02-2010, 14:27
fajny pomysł trzeba wypróbowac:)

iwa1223
05-02-2010, 20:51
ja też mieszałam żel z akrylem (troszkę żelu przełożyłam na paletkę, dosypałam proszek akrylowy i wymieszałam delikatnie żeby nie zapowietrzyć żelu) trzymało się dobrze, nic nie odchodziło. Innym razem nałożyłam tylko proszek akrylowy na cieniutką warstwę żelu i też nic się nie działo... więc moje wnioski - czy tak, czy tak to i tak jest dobrze ;) skoro mieszałam cienie do powiek i się trzymało to czemu akryl miał by się nie trzymać ;)

wiewioora
29-04-2010, 16:10
mieszalam proszek akrylowy z zelem i nie bylo problemow. pazurki ladne,trwale. trzeba probowac.ja robie jednego eksperymentalnego pazura i chodze kilka dni.jesli nic sie nie dzieje to mozna robic wszystkie.

Bożena P
29-04-2010, 16:18
również mieszałam, w ten sposób stworzyłam sobie właśnie 'żelowy' cover :D
Nic się nie dzieje. Zero zapowietrzeń, pazurki nie żółkną. :D fajna alternatywa gdy mamy akryl a nie mamy liquidu, no a mamy żel :D

natalia268
29-04-2010, 18:56
również mieszałam, w ten sposób stworzyłam sobie właśnie 'żelowy' cover :D
Nic się nie dzieje. Zero zapowietrzeń, pazurki nie żółkną. :D fajna alternatywa gdy mamy akryl a nie mamy liquidu, no a mamy żel :D


ooo !! o tym nie pomyslałam zaraz wypróbuje bo nie wytrzymam :skacze:

Kasia889
29-04-2010, 21:12
ale mnie zaciekawiłyście! też to wypróbuje :) najpierw na sobie ;)

xsunnyolciax
05-05-2010, 19:52
ja czytałam w akademii bodajże, jak na żel posypuje się akryl. i to jest akurat ok, bo próbowałam i się pięknie trzymało :)

Sildre
07-05-2010, 00:23
Ho ho coś czuję, że niedługo zaopatrzę się w proszek akrylowy :D Skoro mówicie, że nic się nie dzieje z takimi zmodyfikowanymi żelkami :]

sadira
13-05-2010, 18:39
Po prostu bajer, chciałam kupic sobie kolorowe żelki i akryl kolorowy, ale jak mozna robić takie miksy to kupię więcej kolorków akrylu i będe sobie łączyć, dwie pieczenie na jednym ogniu s u p e r :skacze:

czarnyaniol121
13-05-2010, 19:27
kurcze nie wpadlam na to:P
ale pomysl super musze wyprobowac tym bardziej ze mi sie liqid skończyl:/:

natka_23
13-05-2010, 20:25
jak bylam na pokazie to wlasnie instruktorka tak robila :) super to wyglada :d

hersa
14-05-2010, 15:38
też muszę spróbować do easy offa dodać, bo mam beznadziejny biały a jak z białym pudrem zmieszam clear to może w końcu frencz jakis znośny wyjdzie :) To forum to kopalnia wiedzy. Dziękuję Wam wszystkim dziewczyny:*

natalia268
14-05-2010, 15:50
próbowałam tak na szybko ktoregos dnia i beznadziejny zel cover zmieszałam z beznadziejnym cover akrylkiem.. no i wyszło wmiare ;P

hersa
17-05-2010, 20:41
testuję easy off od DR z akrylem. Zmieszałam cover z różowym i białym proszkiem i wyszedł śliczny delikatny róż. Już 4 dzień nic nie odłazi. Ciekawe jak się będzie w acetonie odmaczał.

olexa
30-05-2010, 22:58
Czy po utwardzeniu z "mixowanego" żelu z akrylem i po jego utwardzeniu powierzchnia była taka "chropowata"? Bo jak żel utwardzi się to jest gładka warstwa dyspersyjna, a w mixie tego nie miałam.

Sildre
31-05-2010, 00:11
Nie wiem, ja niestety nie próbowałam. Ale hmm chyba po dokładnym wymieszaniu proszku z żelem nie powinno tak być... tak mi się wydaje na logikę, w praktyce sama jestem ciekawa ;) Mam nadzieję, że koleżanki akrylówko-żelówki Ci pomogą ;)

I ja się dokształcę bezczelnie przy okazji ;P

pa_pi1
01-06-2010, 19:44
Ja dwa razy zrobiłam tak że pędzelek z żelem budującym moczyłam w akrylu clear i wszystko było ok, nic nie odpryskiwało!

soffii25
01-06-2010, 20:01
nie testowałam tego sposobu ;) ale wiem, że dziewczyny czasem na jeszcze lepki żel troszkę kolorowego proszku akrylowego, utwardzają i nic się nie dzieje ;)

hersa
01-06-2010, 20:56
co do easy offów mogę potwierdzić że wymieszane z dużą ilością pudru trzymają się jak beton (przynajmniej na moich pazurach- mojej mamie odpadały na drugi dzień bez akrylu) i w acetonie odchodzą tak elegancko jak zawsze :)

pa_pi1
01-06-2010, 22:40
Ja z kolorowym jeszcze nie próbowałam, chciałam żeby żelki były mocniejsze :) i chyba się udało, ale tak mi się akurat fuksnęło :)

Emilia B.
05-06-2010, 08:00
a ja ostatnio na warsztatach (z mistrzynią) słyszałam, że nie powinno się mieszać żelu z akrylem ponieważ pojawia się podwójna reakcja chemiczna. Na początku będzie ok i będzie się dobrze trzymać, ale po pół roku paznokcie będą do niczego bo tak ta mieszanka wyżre płytkę (przeniknie w nią). Mówiła o tym osoba doświadczona więc ja wierzę jak najbardziej w jej słowa :)

MURKA
05-06-2010, 09:57
o kurcze to nie zaciekawie może właśnie po to wymyślili i metodę żelową i metodę akrylową a nie ich połączenie:/:

tusia
05-06-2010, 10:29
dobrze, ze nigdy mi nie przyszło do głowy mieszanie akrylu z żelem:D

Ewelina83
05-06-2010, 10:58
A mi sie ten pomysl podoba z mieszaniem!
A co do podwojnej reakcji chemicznej to mam pytanie przeciez proszek akrylowy wchodzi w reakcje tylko w polaczeniu z liquidem to jak moze wytworzyc sie reakcja z zelem w ktorym nie ma liguidu????

Emilia B.
05-06-2010, 18:02
żel to są monomery i polimery razem, akryl natomiast jest podzielony-oddzielnie monomery i oddzielnie polimery (proszek i liquid), wsypując proszek również zachodzi dodatkowa reakcja-łączy się on z żelem (gdyby nie zachodziła proszek by się z nim nie łączył i zostawał w żelu w formie niezmienionej). Nie bez powodu te dwie techniki są rozdzielone.

edytakon
05-06-2010, 21:44
ja dokonałam testów.
Być może mam kiepski akryl kolorowy, ale po prostu zel się utwardził a przy piłowaniu odszedł warstwami.
Ale ja może za duzo proszku dałam :( posypałam troche po nałozeniu żelu.
Nastepnym razem lekko posypię może wyjdzie lepiej

xsunnyolciax
06-06-2010, 00:09
a ja ostatnio na warsztatach (z mistrzynią) słyszałam, że nie powinno się mieszać żelu z akrylem ponieważ pojawia się podwójna reakcja chemiczna. Na początku będzie ok i będzie się dobrze trzymać, ale po pół roku paznokcie będą do niczego bo tak ta mieszanka wyżre płytkę (przeniknie w nią). Mówiła o tym osoba doświadczona więc ja wierzę jak najbardziej w jej słowa :)


ale przez tips chyba nie wyżre płytki?? :)

hersa
06-06-2010, 02:14
tak się nad tym zastanawiam i doszłam do wniosku, że i tak daje się żel (podkładowy lub jednofazówkę) najpierw, więc jeśli zmieszam puder kamuflaż, albo biały z żelem, to najpierw musiał by wyżreć ten żel podkładowy zanim dostanie się do płytki, a mieszanie akrylu clear z żelem clear jest trochę bez sensu, więc rozumiem że mówimy tu o mieszaniu pudrów kolorowych.
Czy się mylę i może wyżreć płytkę paznokcia przez żel? :blink:

Emilia B.
06-06-2010, 14:03
miałam na myśli bezpośrednie nakładanie na płytke. Ja Wam przekazuje wiedzę, którą zdobyłam na warsztatach z Pauliną Feinauer. Kto chce niech skorzysta :) Ja jestem zdania że nie bez powodu te dwie metody są rozdzielone. Nie mylić oczywiście combo z mieszaniem żelu z akrylem. Ja Wam przekazałam, a co wy z tym zrobicie to już wasza sprawa :) ;)

kasiasssss
06-06-2010, 14:37
mieszam ale zradko,Woszczurku ten zcarny french pzrecudny,wyglada jak bys uzyla farbki witrazowej

hersa
06-06-2010, 14:52
Emilia, jestem bardzo wdzięczna, że przekazujesz nam wiedzę, dobrze wiedzieć co niszczy pazury. Faktycznie może i jest jakiś powód rozdzielenia tych metod, np. taki że jak ktoś nie zniesie zapachu liquidu to robi na żelkach, a jest mnóstwo kolorów żeli, więc po co kombinować. Nie ukrywajmy faktu, że żelem nigdy nie zrobimy pazurków tak jak akrylem, bo akrylem można wymodelować jak się chcę, zrobic meeeeega tunel itp. itd. (ja nie pracuję na akrylu, ale widziałam niektóre prace i szczena opada) Wydaje mi się że na akrylu trudniej się pracuje i z tego względu dużo dziewczyn pracuje na żelach, noi niektóre klientki nie zniosłyby "zapachu" liquidu. Inaczej po co użerać sie z lampą, zciekającym żelem zalewającym skórki itp.
Nie znam się na chemii, ale skoro ktoś kto się na tym zna mówi, że zachodzi jakaś reakcja to tak pewnie jest i wierze na słowo :) Ale bez paniki, jak zrobimy jakieś zdobienie z domieszką akrylu to nie powinno nam pazurów wyżreć. :)

Sildre
07-06-2010, 10:13
Zgodzę się z Emilią B. odnośnie reakcji zachodzących z połączenia żelu i proszku akrylowego, z praktyki nie wiem, ale z samej logiki... jeśli coś się łączy, jednolicie barwi z dwóch składników to musi zachodzić reakcja. Jak jest reakcja to jest też efekt uboczny - ciepło, wytrącone inne składniki, itp. Przy najmniej tyle pamiętam mniej więcej ze szkoły ;) Także wcale mnie nie dziwi, że mistrzyni powiedziała Emilii o niszczycielskim działaniu tego połączenia na płytkę.
No, ale pamiętajmy że jest wiele substancji które są szkodliwe i niszczące... np. alkohol ;) Ale w małych dawkach i sporadycznie pozwala na regenerację (tego będę się trzymać! <pije wino dalej> :P), tudzież nawet bywa pomocniczy np. piwko na nerki ;)
Dlatego myślę, że jeśli raz na ruski rok użyjemy takiego połączenia i to jeszcze np. na samą końcówkę przy zdobieniu to płytka nam zaraz nie odpadnie z wrażenia ;)
Ale jak powiedziano każdy robi jak uważa, ważne że wie o ryzyku.
Ja osobiście kiedyś spróbuję na własnych pazurkach i przekonam się sama:)

karolaj.
25-06-2010, 22:57
ja nigdy nie próbowałam jak mi koniecznie potrzebny jakiś kolorek to kupuje ale czytałam różne opinie na temat mieszania żelu z proszkiem akrylowym, dziewczyny mieszają też z cieniami nie wygląda to zbyt profesjonalnie - ja bynajmniej tego nie praktykuje, moim zdaniem jak starczy na konia to i na puszor starczy ;p

farbstift
27-06-2010, 10:35
czemu nie wygląda profesjonalnie?;) kupujesz ładne pojemniczki i mieszasz sobie a efekt to mnóstwo nowych odcieni:love:

carmenita
23-07-2010, 01:24
Od dłuższego czasu mieszam biały akryl z białym żelem dla wzmocnienia odcienia i zagęszczenia żelu. Nie odnotowałam żadnych problemów, a co do mieszania kolorowego akrylu z żelem muszę kiedyś wypróbować. :)) Dzięki za radę! :)

farbstift
23-07-2010, 14:13
ja ostatnio zrobiłam pazurki tak: szkielet z żelu posypałam proszkiem akrylowym i rozprowadziłam na całej płytce, no i reszta znów żelem. Kolorek był bardzo intensywny i ładny, a pazurki trzymały się dobrze:)

joannab80
25-12-2010, 16:35
żel to są monomery i polimery razem, akryl natomiast jest podzielony-oddzielnie monomery i oddzielnie polimery (proszek i liquid), wsypując proszek również zachodzi dodatkowa reakcja-łączy się on z żelem (gdyby nie zachodziła proszek by się z nim nie łączył i zostawał w żelu w formie niezmienionej). Nie bez powodu te dwie techniki są rozdzielone.


ale taka mieszanke trzeba utrwalic w lampie?
a wczesniej taka mieszanka nie zasycha jak sam akryl?

Malyyyyna
27-12-2010, 03:30
ale taka mieszanke trzeba utrwalic w lampie?
a wczesniej taka mieszanka nie zasycha jak sam akryl?

taka mieszanke trzeba utwardzic w lampie, nabierasz żel i optaczasz w akrylu np i od razu na pazurka lub w pojemniczku mieszasz, nie ma opcji ze to samo zaschnie bo nie łaczysz tego z liquidem
Ja mam masked i beige i bawie sie kolorami:)

---------- Dodano o godzinie 02:30 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 02:29 ----------


ja nigdy nie próbowałam jak mi koniecznie potrzebny jakiś kolorek to kupuje ale czytałam różne opinie na temat mieszania żelu z proszkiem akrylowym, dziewczyny mieszają też z cieniami nie wygląda to zbyt profesjonalnie - ja bynajmniej tego nie praktykuje, moim zdaniem jak starczy na konia to i na puszor starczy ;p

nie wszystkie kolorki da sie kupic;p

joannab80
27-12-2010, 10:56
szkielet zrobilam z samego akrylu a na to zel z proszkiem akrylowym i milo sie zaskoczylam, bo jak chcialam usunac paznokiec to nie musialam pilowac :) zszedl rozpuszczajac go w plynie do zdejmowania akrylu :)