PDA

Zobacz pełną wersję : pękający żel



misiekjoanna
19-07-2009, 22:18
Mam pytanie na które może ktoś mi da odpowiedz, robie klientkom pazurki od roku i od jakiegoś czasu często się zdarza że po tygodniu dzwonią do mnie że żel im pęk. Najczęściej pęka w poprzek po środku paznokcia. Pomóżcie bo sama nie mogę wpaść na odpowiedź.

dzidzia
19-07-2009, 22:38
ale od góry czy od dołu ?? może tak byc że jeśli pęka wolny brzeg paznokcia to wina tipsa... ja tak kiedys miałam że właśnie tipsy do d**y były i tak się robiło ...

Gość
19-07-2009, 23:49
dla mnie w poprzek to znaczy do prawa do lewa... i jeśli tak to może powietrze podchodzi pod tips przy przyklejaniu, albo rozmiar jest nie ten co trzeba...

O!! albo wiem!! u mnie tak się czesto działo jak nieprawidłowo budowałam "c" i robiłam płaską a nie wzgórek.

kanieroz
20-07-2009, 11:00
Też uważam, że to wina krzywej C. Jak zaczynałam robić pazurki miałam podobny problem. :D

barbara_kawka
20-07-2009, 11:24
tez mi sie wydaje ze powody moga byc dwa.... krzywa C bądź tipsy ... musiałabyś nam jakieś zdjęcie posłać wtedy możemy dokładniej powiedziec ;)

misiekjoanna
20-07-2009, 13:26
Dzięki za rady jak znajdę zdjęcie to je wstawie żeby pokazać wam miejsce pęknięcia ale robi się tak w miejscu wolnego brzegu paznokcia, myślę że chyba z tą krzywą c coś u mnie nie tak bo staram się zrobić paznokieć jak najcieniej i chyba zbyt wiele zabieram żelu. Do tej pory stało sie to moim trzem klientkom i oby takie pęknięcia wiecej się już nie zdarzyły.

weronka
25-01-2010, 19:33
dla mnie w poprzek to znaczy do prawa do lewa... i jeśli tak to może powietrze podchodzi pod tips przy przyklejaniu, albo rozmiar jest nie ten co trzeba...

O!! albo wiem!! u mnie tak się czesto działo jak nieprawidłowo budowałam "c" i robiłam płaską a nie wzgórek.


szukałam szukałam az znalazłam odpowiedz na "moje" pekanie :]
miałyście rację tutaj się duuuużo można nauczyć:yess:

delyszys
25-01-2010, 19:38
i jaka była przyczyna? tipsy czy krzywa C?

weronka
25-01-2010, 19:40
krzywa, czyli cała wina po mojej stronie :( trudne są dobrego poczatki:rolleyes:

madzialenkabuziaczek
03-05-2010, 13:38
nie wiem czy w dobrym temacie napisałam, no ale;)
Kobitki mam pytanko:)
Nabłyszczam paznokcie żelem nabłyszczającym Quick finish 2 z alle paznokcie no i po utwardzeniu w lampie 3 min tak jak pisze na buteleczce, przemywam cleanerem. i niektóre paznokcie <nie wszystkie > mają tak jakby zmarszczki, tak jakby ten żel wykończeniowy popękał. Wiecie może dlaczego tak się dzieje?

Bożena P
03-05-2010, 14:02
odnośnie pękania żelu to miałam podobny problem (z tym ze pazurki robię zawsze na formie) problem zniknął gdy... zmieniłam żel nabłyszczający. Trochę to dziwne no ale dosłownie tak było. Ostatnio zrobiłam mały eksperyment i najpierw pazurki pokryłam innym nabłyszczaczem - nic nie pękło, po tygodniu na jednym pazurku spiłowałam ten nowy nabłyszczacz i nałożyłam ten który wcześniej stosowałam (gdzie pazurki pękały) po 3 dniach właśnie tylko ten pazurek pękł.

ladybird
03-05-2010, 14:09
nie wiem czy w dobrym temacie napisałam, no ale;)
Kobitki mam pytanko:)
Nabłyszczam paznokcie żelem nabłyszczającym Quick finish 2 z alle paznokcie no i po utwardzeniu w lampie 3 min tak jak pisze na buteleczce, przemywam cleanerem. i niektóre paznokcie <nie wszystkie > mają tak jakby zmarszczki, tak jakby ten żel wykończeniowy popękał. Wiecie może dlaczego tak się dzieje?

Mam ten sam żel i nic takiego się nie dzieje! Ładnie nabłyszcza i świetnie się trzyma, nic nie pęka i nie żółknie. Utwardzam 2 min i jest ok. Ja jestem bardzo zadowolona z tego żelu. Może trafiłaś na jakiś felerny?

madzialenkabuziaczek
03-05-2010, 14:18
ladybird mi też ładnie nabłyszcza i nie żółkną pazurki;)
nie dzieję się tak na wszystkich paznokciach tylko na dwóch albo trzech i też nie zawsze

Anna Kosińska
03-05-2010, 14:31
nie wiem czy w dobrym temacie napisałam, no ale;)
Kobitki mam pytanko:)
Nabłyszczam paznokcie żelem nabłyszczającym Quick finish 2 z alle paznokcie no i po utwardzeniu w lampie 3 min tak jak pisze na buteleczce, przemywam cleanerem. i niektóre paznokcie <nie wszystkie > mają tak jakby zmarszczki, tak jakby ten żel wykończeniowy popękał. Wiecie może dlaczego tak się dzieje?

a zastanawiam sie dlaczego przemywasz clanerem ten nablyszczacz...??
nie ma takiej potrzeby,czasami nawet lepiej troche wydluzyc ten czas nablyszczania.a co do popekan o ktorych mowisz moze dokladnie nie pomalowalas tych pazurkow i wyszedl taki wlasnie efekt,zle rozprowadzenie quica moze dac efekt takiego jakby popekania lukami w zelu
moze byc rowniez przyczyna przed nalozeniem nablyszczacza zle odpylenie i oczyszczenie paznokcia co moglo rowniez wplynac na taki efekt..najlepiej wtedy przemyc delikatnie cleanerem rowniez gdy posiadamy nawyk dotykania palcami przygotowanego juz pazurka ktory jakby nie patrzec w tejze chwili jest juz natluszczany tyczy sie to osob nie pracujacych w rekawiczkach..

madzialenkabuziaczek
03-05-2010, 14:38
Przemywam cleanerem bo tak jest napisane na buteleczce "wymaga przemywania"
Staram sie zawsze dokładnie odpylić i nie dotykam absolutnie palcami :)
Dziękuję za wyjaśnienie, może faktycznie za "oszczędnie" go nałożyłam i to mi się wydaję że byłoby najprawdopodobniejszą przyczyną;) Dziękuję jeszcze raz annamon:)

a to jeszcze mimo wszystko ze tak pisze że trzeba przemyć to mam tego nie robić??

Anna Kosińska
03-05-2010, 14:58
jesli mowisz o tym w srebrnej buteleczce ja go nigdy nie przemywalam i Moje dziewczyny rownież..bardzo malo jest zeli w butelce ktore wymagaja przemycia firmy odhcodza juz od tego...quic finishc jak sama nazwa wskazuje ma byc to szybko i bez dodtkowych czynnosci..

madzialenkabuziaczek
03-05-2010, 15:09
kochana ja mam Quic finish 2 w tej czarnej buteleczce

ladybird
03-05-2010, 15:21
Zgadza się! Ten w czarnej buteleczce trzeba przemywać. Tak jest napisane na etykiecie!

zyza
03-05-2010, 15:25
madzialenka zmień sobie na porzadniejszy bez przemywania nie bedzie tego problemu...
mam ten z alle qiuck finisz i moim zdaniem jest do duszy...
musze mocno zmatowić pazury bo nablyszczacz wbrew pzoorow lepeij trzyma sie chropowatej powierzchni... musze utwardzac dwa razy po 3 minuty... i po przemuciu nie wszystkie pokrywa :D

madzialenkabuziaczek
03-05-2010, 15:34
zyza może i racja;) jaki byś poleciła?
ale zastanawia mnie że wczoraj sobie "edytowałam" pazurki i nabłyszczyłam na koniec i niema tych zmarszczek itp. A mamci dziś robiłam "edycje" ;) i właśnie takie cuś zrobiło się na 3 paznokciach a po godzinie już takie mini na wszystkich były:sos: a u mnie niema^_^

zyza
04-05-2010, 11:07
mi bardzo odpowiada ze star nails ale on jest stosunkowo drogi :D

Żel nawierzchniowy Quattro - snow white (http://starnail.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=&product_id=136&category_id=0&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=1)

w granicy 100zl :D
ale dziewczyny polecaja tu sporo innych ciekawych produktow np. z fikusa... chodzi o to zeby byl bez przemywania :D

natka_23
04-05-2010, 22:10
a ja uzywam z charbonne do przemywania i jestem bardzo zadowolona nic mi nie peka:)

netus0406
04-05-2010, 23:09
ja mam ten z allepaznokcie (w srebrnej butelce) i nie narzekam :)
pięknie się błyszczy ,szybko się utwardza jak dla mnie jet dobry

Patii
05-05-2010, 00:51
Hej wam:)

Ja mam Quick Finish od dobrej rady :)

Lepszego wybłyszczacza nie widzialam, naprawde.. wystarczy mu 90sec w lampie i blyszczy sie jak psu jajca;p

teraz zamowilam od jaapee wyblyszczacz, zobaczymy jaki bedzie;)
ale ten od doberka naprawde moge z czystym sumieniem polecić.

Warstwe przed nalezy przemyc cleanerem, nalozyc Quicka i utwardzic i gotowe:D

(kiedyś, ale to na samym poczatku, nie przemylam przed Quickiem cleanerem, no i na Chiny ludowe Quick nie chciał sie utwardzić:D potem dopiero na to wpadłam, ze warstwa dysperensyjna żelu nie pozwala Quickowi się utwardzić;) )

na poczatku trzymalam w lampie 3 minuty, potem zauwazylam ze 2 wystarczy a kiedys zrobilam sobie w pośpiechu 90sec i wystarczylo w zupelności :)
wiec moim zdaniem.. szybko i .. błyszcząco :d

xsunnyolciax
05-05-2010, 19:46
też kiedyś mi się tak zdarzyło, ale okazało się, że to tipsy pod spodem pękały, bo były kiepściuchne :P

sweetkicia84
13-07-2010, 23:55
z tego wiem ze to przez nablyszczacze ze tak pekaja zele...tak duzo slyszaalam od stylistek :)

malutkaistotkaa
14-07-2010, 09:56
tez mialam z alle QF i pekaly mi czasami w poprzek
ale od kad zmienialam QF nie ma takich sytuacji...

olimpia18
03-01-2011, 11:45
witam dziewczęta, widzę że wy ostro robicie paznokietki i się znacie na rzeczy:)
ja zaczełam niedawno tj od września
robię na naturalne tipsy i przedłużam żelem:)
no i fajnie sie trzymają:)
używam żeli z nail design

ostatnio zrobiłam klientce paznokietki na jej bo ma długie i cholerka nie wiem dlaczego 3 paznokcie pękły;(
????
tej samej klientce robiłam jakiś czas temu i się trzymały bez żadnych pęknięć?! nie wiem o co biega?!
sam pęka żel?
jakim prawem??
może ja coś źle zrobiłam ale co w takim razie??

---------- Dodano o godzinie 10:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:41 ----------

no a jeśli to wina Quick finisha (ja używam wszystkiego z nail design)
to czy moge go zmienić na inną firme?!
czy wogóle można mieszać żele z innymi??
n biały z nail design a przeźroczysty i innej???;(
czy to nie dozwolone
blagam ratujcie

;(
;(

Emilia B.
03-01-2011, 13:38
można używać różnych firm :)
co do firm warto przeczyta te tematy :) dziewczyny tu polecają ale i odradzają :)
http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/252-jakie-produkty-oraz-firmy-polecacie.html
http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/251-jakich-produktow-oraz-firm-nie-polecacie-5.html
z tego co kojarzę dziewczyny pisały, nail desing jest kiepski....
a popękać mogły z kilku powodów: albo za grubo nabłyszczacza i strzelił, albo przez to że położony na naturalki :)

olimpia18
03-01-2011, 14:04
hm...strasznie mnie dziwi to pękanie:skacze:
muszę spróbować innych żeli...myślałam że nail design to dobra firma
a może znacie jakieś osoby firmy które robią szybko i niedrogo kursy??zdobień i ogólnie nakładania żelu bo juz zgłupiałam...normalnie czy ja nie potrafie...wszystko było ok a tu nagle buuuu ta jedna klientka...nie wiem;(???????
muszę coś z tym zrobić nie chce psuć sobie że tak się wyrażę reputacji:D

---------- Dodano o godzinie 13:04 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:00 ----------

jeszcze jedno pytanko:)
sorki ze tak męczę:)
:D
ale długggoooo mi schodzi piłownie paznokci...tzn żelu z paznokci:(
normalnie 1,5 do 2 godz.;(
wiem że frezarką robi się to szybciej ale narazie nie mam kasy bo na taką lepszą to trzeba z 3, 4 stówki:/:
chyba że są jakieś tańsze lepsze?????
męczy mnie to piłowanie:huh:

tusia
03-01-2011, 14:05
z tym szybko i niedrogo to ja bym tobie odradzała...najpierw wczytaj sie w forum, w tematy, poogladaj zjecia, filmiki sama popróbuj, wyrób sobie zdanie i wtedy decyduj co dalej....:]

olimpia18
03-01-2011, 14:42
:skacze:wiem że to może głupi pomysł ale chciała bym zobaczyć jak sie pracuje na innych żelach:)dlatego pytam o tanie kursy hi...
jestem samoukiem jak widziałam tak robie:)
hehe
tylko na naildesign pracowałam...:P
dlatego tez pytam o inne żele:)
może coś mi doradzicie:)??????

Emilia B.
03-01-2011, 15:05
kochana podałam ci wyżej linki gdzie dziewczyny polecają różne firmy. Czy tak ciężko kliknąć i poczytać?
Niestety trzeba się troszkę wysilić i najpierw przejrzeć forum a dopiero w razie wątpliwości pytać :)

ilonkjapazurek
27-05-2013, 19:25
Robie paznokcie od 3 lat i nie wiem co bylo tego przyczyna i na co to wyglada ale klientka powiedziala ze nic nie robila i po jednym dniu wyszlo cos takiego http://pliki.wzorki.info/?v=doKxL.jpg powiem9 wam ze podlamalo mnie to troche bo tego samego dnia robilam jej siostrze tymi samymi zelami i wszystko ok... zreszta caly czas robie paznokcie na okraglo... i naprawde... NIGDY prze nigdy... nic podobnego mi sie nie zdazylo, no coz musi byc zawsze ten pierwszy raz , ale czasem wierzyc sie nie chce ze zlamaly sie "od tak sobie"

emila
28-05-2013, 11:10
Jak dla mnie to typowe pęknięcie na linii stresu po uderzeniu. Jest to najbardziej narażone miejsce i może coś z budową kulało. Mi też się czasem zdarzy, że pękają w tym miejscu, ale kobitki zawsze przyznają się, że w coś uderzyły :)

malinowa
28-05-2013, 13:51
ilonkjapazurek (http://forum.wzorki.info/members/13633-ilonkjapazurek.html) przy zwykłym codziennym uzytkowaniu nie ma możliwości żeby paznokcie się tak połamały, cudów nie ma, paznokcie same nie pękają, gdybyś była początkująca to bym jeszcze uwierzyła, że to z twojej winy, ale w tym przypadku stawiam na to, że klientka coś zawiniła

aishamanchester
13-03-2014, 21:35
Kochane, mam taki problem. Po wykonaniu zeli na naturalnej plytce (produktami Mollon PRO; mam nowe lampy) zel po tyg zaczal pekac okropnie. Czy to mozliwe ze nalozylam zbyt duzo top coatu? skonczylam moj kurs w listopadzie w Select, ale jak wiadomo ze wiedza ze szkolenia to kropla w morzu i wszystko wychodzi w praniu.. bardzo prosze o pomoc! zdjecie w zalaczniku

nanami7
13-03-2014, 23:37
moim zdaniem zła budowa :)

malutkaistotkaa
14-03-2014, 08:41
moim zdaniem tez musialo byc za malo zelu na lini stresu no i uderzyla w cos i si ezlamal nei ma opcji zeby sam z sibei odstrzelil:)
ja bym zorbila jej za darmo tego pazura preprosila i juz raz nie zawsze a ona bedzie zadowolona i po sprawie

Patii
14-03-2014, 11:23
Nie dublujemy postów...
Już zadane pytanie zostało także w temacie "Problemy przy stylizacji paznokci, wszystkie których nie ma w tematach".

Zła budowa. Zbyt mało masy przy wale bocznym.. wiadomo, nie może być za dużo.. trzeba wyczuć

aishamanchester
14-03-2014, 23:36
to ile wam srednio wychodzi warst na zbudowanie krzywej c? ja uzylam 2 na sama krzywa...plus base coat, zel na calej dlugosci paznokcia i top

markotka
15-03-2014, 16:04
Ilość warstw nie ma tu żadnego znaczenia, każdy pracuje inną techniką, innym żelem itp... najistotniejsze jest zachowanie prawidłowej budowy krzywej-łuku oraz prawidłowa ilość masy po bokach. Od strony macierzy musi być odpowiednia ilość masy, cieniutka-linia włosa, tak samo jest na bokach, tam też nie może być ani za mało ani za dużo masy, bo to wiąże się z problemami.

Patii
15-03-2014, 22:05
markotka ma rację. Musisz ćwiczyć, wtedy sama znajdziesz idealne proporcje...
ja robię tak : szkielet, kamuflaż + french (zamiennie może być to wzór czy co tam komu się chce), budowa, piłuje, jeśli jest ok to gloss, jeśli nie to delikatnie poprawiam i dopiero gloss:-)
Chociaz mam też klientki które za żadne skarby nie dają zbudować paznokcia bo będzie "gruby" bo im tak poprzednia stylistka mówiła...