PDA

Zobacz pełną wersję : Cleaner - data ważności?



MagdaM_91
21-10-2012, 19:35
Cześć dziewczyny :) !
Powiem szczerze, że nie wiedziałam w którym dziale mogę umieścić to pytanie, wahałam się między tym działem a działem "Sprzęt do przedłużania paznokci". Przepatrzyłam też powierzchniowo całe forum i nie znalazłam podobnego tematu :)

Nurtuje mnie pytanie o datę ważności cleanera. Chodzi po prostu o to, że na moim cleanerze jest data do ostatniego września 2012. A wiadomo że już jest październik. Czy te kilkanaście dni po za ważnoscią może znaczyć, że cleaner nie jest już wystarczająco dobry ? Czy jeszcze jakiś okres można go śmiało używać?

Na wszelki wypadek zakupiłam nowy cleaner i używam nowego, ale jeśli powiecie mi, że można poużywać jeszcze tamtego to zużyję go do końca ;)

Może któraś z Was już miała taki dylemat;) ?

rudzia1985
21-10-2012, 21:18
Cleaner to w wiekszosci alkohol wiec nie sadze by te parenascie dni zrobily roznice...Ja mam swoj wazny 48 miesiecy ale tak prawde mowiac nie ma na nim daty, do ktorej powinnien byc wykorzystany a i ja nie wiem jak dlugo lezal w magazynie nim go kupilam...
Jakbym miala mala ilosc starego i nowy to bym ze soba wymieszala :)

MagdaM_91
21-10-2012, 22:40
hmmmm, z tym wymieszaniem to nie wiem czy to mozliwe :P Bo obydwa są innej firmy i różnią się kolorem, i w dodatku ten starszy jest zwykły, natomiast nowy kupiłam zapachowy. Więc nie wiem czy to nie problem że są inne ?:)

rudzia1985
21-10-2012, 23:35
Sprawdz na sklad ale raczej powinno byc to samo...
Jedyna roznica to zapach, kolor ( po wymieszaniu moga sie zmienic ) i moze cos do jednego dodane wiecej ale jak masz obawy to nie mieszaj i w starym pedzelki od zelu czysc :)

MagdaM_91
22-10-2012, 09:03
oooo widzisz! ;-) Nie pomyślałam, że mogę go wykorzystać w ten sposób ;) Dziękuję :D

mar-kos
22-10-2012, 09:28
Daty przydatności takich produktów, są zwykle umieszczane bo takie są wymogi. Alkohol jak alkohol raczej się nie psuje więc nie powinno mu się nic stać.
Jeśli używasz w domu, sprawdź poprostu na swoim jednym paznokciu czy jest ok. Jeśli pracujesz w salonie na nim, to niestety wyrzuć i kup nowy.

MagdaM_91
22-10-2012, 15:36
Dobrze, zrobie tak jak mówicie ;) Dzieki wielkie za pomoc :)