PDA

Zobacz pełną wersję : rogi paznokcia odchodza od zelu



elzbieta
07-11-2012, 23:15
Witam mam problem z paznokciami u klientek. dopoki paznokiec naturalny pod zelem nie urosnie to jest wszystko ok ale jak juz sa dlugie od spodu to paznokiec odchodzi od zelu,przy skorkach nic sie nie dzieje i nie ma powietrza ale te rogi sie zawijaja i odchodza. Musze wtedy wymienic paznokcia bo nie ladnie to wyglada i wchodzi brud pod paznokiec. Czy wam tez sie tak dzieje? Jaka jest tego przyczyna czy moze mi ktos cos poradzic?

Bogusia1984
08-11-2012, 01:57
U mnie tez sie tak dzialo gdy nie zakanczalam dobrze pznokcia zelem tj nie zabezpieczalam go ciagnac po krawedzi:(

wilczus
08-11-2012, 08:54
oprócz zabezpieczenia wolnego brzegu , trzeba jeszcze pazurki oliwkować codziennie od spodu , wtedy nie zwijają się tak w rulon i nie odchodzą od żelu ...

malutkaistotkaa
08-11-2012, 09:15
to chyba rzecz normalna
sztuczne pilujesz zwezasz...a jak odrsta naturalny pazur to nie koniecznei ma taka sama szerokosc jak ten tips wiec zaczyna podlazic powietrze ..
ja mam na to rade!!!

frezarka spiłowujesz naturalnego i po problemie
albo bawic sie w przyklejanie do tipsa ale proste to nei ejst no i po co zjechac frezarka i po sprawie:)
oczywiscie nie trzeba wysztskeigo tylko to co nam sie odkleja:)

kiedys widizlam clay artykul w gazecie na ten temat pamietam ze dziecwyzny tez zelowaly spod zeby tak sie nei dzialo..ale tego nie probowalam

zosia_29
08-11-2012, 16:51
No niestety i ja mam klientki takie że jak na naturalnym pazurku robie to cuda wianki się dzieja a jak dobuduje to spokój jest ciekawe o co w tym chodzi?

Mysiaczeq
08-11-2012, 17:28
na naturalnym to normalka ze twardy zel bedzie odchodzil, paznokiec pracuje, wraz ze wzrostem zawija sie bardziej w tunel itp itd. poza tym przy kazdym dotyku "porusza sie" a zel niestety nie i wtedy dochodzi do zapowietrzen, jak sie przedluzy chociaz o 1 mm, to ta mala warstewka chroni paznokciec przez zawijaniem sie i odksztalcaniem :)

elzbieta
08-11-2012, 22:44
Ja juz te wszystkie metody wyprobowalam, mi chodzi o to jak paznokiec naturalny jest juz tak dlugi jak zel na nim to wtedy sie tak dzieje,jak przedluzam odrobine na formie to nie ma problemu ale przeciez nie moge ciagle formy podkladac bo to sa dodatkowe koszty. Frezarka tez robilam ale to jakos mi nie estetycznie wygladalo bo pol paznokcia od spodu zöltego a pol czystego od zelu. Slyszalam,ze rosjanki to jakos od spodu zeluja ale ja nie wim nawet jak. Czy ktos to moze stosowal? co robicie jak juz wam odejdzie paznokiec od spodu od zelu? wymieniacie na nowy?

ania38
08-11-2012, 22:48
jakie rogi??

wolny brzeg?? trzeba odtłuścić primerem ,ale nie wiem dokładnie o co pytasz?

malutkaistotkaa
09-11-2012, 08:17
dziewczyny wroce dzisaj do domku popoludniu to postaram sie znalezc ta gazetke i zrobie fote i wstawie wam:)

ajda***pazurki
09-11-2012, 22:24
ja też mam taki problem ale na szczęście ze swoimi pazurkami odłazi brzegiem że cho cho;(, za to klientką trzyma nawet jeśli nie zabezpiecze wolnego brzegu. ae mnie się wydaje że to zależy od płytki jak rośnie i jaka jest . moja jest słaba i miękka więc myśle że od tego:/:

nadiuszka
10-11-2012, 22:47
miałam to samo na moich i jak ścięłam je i dolałam na foremkę to już 2 miesiące jest ok.
jak klientkom się tak dzieje to spróbuj robić ciutkę grubszy wolny brzeg albo zawijać żel lekko pod brzeg, albo potraktować pazura frezarką (ale za miesiąc będzie ta sama historia ja go potem nie zażelujesz - a to dodatkowy czas.)
u mnie się sprawdza co jakiś czas dolewanie na foremkę lub robienie grubszego wolnego brzegu.

elzbieta
18-11-2012, 19:40
No wlasnie jak zeluje wolny brzeg troche grubiej to nic sie nie dzieje a przynajmnie nie tak szybko.

nadiuszka
18-11-2012, 20:25
czyli rada jest prosta, żelować wolny brzeg trochę grubiej i będzie cacy

sandrus
19-11-2012, 13:48
ja w takich przypadkach delikatnie frezuje z naciskiem na sam koniec i jest ok.
Nie ma wtedy różnicy w wyglądzie naturalnego i nie ma wrazenia,że paznokieć naturalny gdzieś sie "skończył"pod masą.

nadiuszka
19-11-2012, 14:49
też dobry sposób ale do momentu.
robiłam tak aż w końcu mi się nawet ten cieniutki spod spodu nie zaczął zawijać :(
generalnie wszystko od klientki zależy. u jednej przejdzie jedna metoda u innej inna.

Olanda
02-12-2012, 19:49
ja też mam taki problem ale na szczęście ze swoimi pazurkami odłazi brzegiem że cho cho;(, za to klientką trzyma nawet jeśli nie zabezpiecze wolnego brzegu. ae mnie się wydaje że to zależy od płytki jak rośnie i jaka jest . moja jest słaba i miękka więc myśle że od tego:/:

Dokładnie, Ja też mam miękką płytke - całe życie paznokcie mi się zawijały pod naciskiem. Dlatego odchodzą od żelu

Nysza
04-12-2012, 16:47
jak odrastające pazurki się tak zwijają
to co trzecie uzupełnienie należy je skrócić na maxa
i zrobić przedłużkę na szablonie - niektórym tylko taki zabieg pomaga ...

ale na pewno uczulić każdą klientkę aby regularnie min. raz dziennie
aplikowała sobie na macierz oliwkę do paznokci - dobrze odżywiona
płytka paznokciowa i natłuszczona od wewnątrz już się tak nie zwija
a stylizacja trzyma się o niebo lepiej :)

katiaa162
04-12-2012, 20:36
Dziewczyny ja mam klientke ktora ma bardzo dlugie swoje pazurki.
Jak widac na fotce pazurki strasznie sie wykrecaja co nie pozwala na idealne krzywe. Oczywiscie jak w temacie rogi paznokcia odchodza czasem od zelu. Macie na to rade? Do tego kciuk skreca w jedna strone... :(