PDA

Zobacz pełną wersję : znamiona i pieprzyki



białaaaa
22-07-2009, 13:57
w jaki sposób chronicie znamiona przed słońcem?

Daria
22-07-2009, 14:22
ja mam pieprzyk na plecach i zawsze jak jadę się opalać czy coś to zaklejam go plastrem.. :P

białaaaa
22-07-2009, 15:37
a jakiej wielkości jest ten pieprzyk? bo slyszalam, ze takich "kalafiorkowatych" nie wolno opalac... i trzeba sie wybrac do deramtologa.

dzidzia
22-07-2009, 16:07
ja mialam taki na centymetr kolo pępka i też go plastrem traktowałam na solarium czy na słońcu , ale i tak musieli mi wyciąc bo zaczął sie rozrastac ...

białaaaa
22-07-2009, 16:30
w jaki sposób mialaś usuwany? bo z tego co wiem to sa różne rodzaje zabiegow.

dzidzia
22-07-2009, 16:40
znieczulili miejscowo i ciachneli... zostala mi sie blizna tak na 3 cm bo korzen mialam duzy... ale nie bolalo pozniej tak jak myslalam , zalozyli mi 3 czy 4 szwy ktore sama sciagnelam bo mi sie do szpitala jechac nie chcialo ;P

ivonna70
22-07-2009, 17:46
Ja mam tyle znamion, że powinnam latem nie wychodzić z domu lub jeśli już muszę to w pancerzu. Nie jestem w stanie ich ochronić przed słońcem. Dla przykładu podam, że na jednej nodze mam ich około 90, więc możecie sobie wyobrazić ile tego jest. Używam kremów z wysokim faktorem, ale i tak się opalam. Byłam u dermatologa i po konsultacjach profesorowie orzekli, że są to tak zwane przeroślaki, ale powinnam uważać na słońcu. około 10 sztuk usunęłam w gabinecie nożem elektrycznym. Bardzo dobra metoda, bo nic nie krwawi, można od razu się kąpać i nie pozostają blizny.

aga
22-07-2009, 18:36
ja mialam taki na centymetr kolo pępka i też go plastrem traktowałam na solarium czy na słońcu , ale i tak musieli mi wyciąc bo zaczął sie rozrastac ...

też mam przy pępku i kilka osób mówiło mi żebym go wycięła...ale ja go lubie, bo ładnie wygląda i ładnie się komponuje z moim kolczykiem:P mam nadzieje, że nie zacznie się rozrastać :(

Chanti25
22-07-2009, 18:42
a mi sie zrobił taki malutki , twardy, odstający i ciemny pieprzyk z tyłu kolanka na zgięciu :( idę jutro do lekarza, bo boje się że to nie jest zwykły pieprzyk ;( ... ale się boję ;( może to być od solarium .

aga
22-07-2009, 18:43
Mam nadzieje Chanti, że to nic poważnego :* ale im szybciej pójdziesz do lekarza tym lepiej

Chanti25
22-07-2009, 18:55
ja mam też taką nadzieje , ale jutro się okaże...

dzidzia
22-07-2009, 20:57
Chanti na pewno wszystko oki bedzie , ja tez sie balam ,zwlaszcza ze dermatolog mi powiedzial ze trza go bedzie wyslac do analizy... ale jak co do czego perzyszlo to chirurg powiedzial ze to zwykly pieprzyk i badan nie bylo...
Miminka mi tez sie moj pieprzyk podobal chociaz go nie pokazywalam ze wzgledu zbyt duuuzego brzucha hehe ale najsmieszniejsze jest to ze teraz mam nastepny pieperzyk kolo pepka tylko po drugiej stronie hehe

Chanti25
27-07-2009, 09:44
Byłam u lekarza Dermatologa :( dostałam skierowanie na pilne wycięcie tego "pieprzyka" gdyż On sama nie wie czy to jakiś krwiak stwardniały czy coś innego. dlatego boj się wymrażać i kazała wyciąć i wyślą do badania , bo ona nie wie sama :( Jutro na 9 rano idę :(

ivonna70
27-07-2009, 10:31
Nie denerwuj się, z pewnością będzie dobrze, a do badania wysyła się wszystkie wycięte znamiona, bo taka jest procedura. Jestem pewna, że to jest zmiana łagodna, a nie coś groźnego. Powodzenia:przytul:

natalia268
27-07-2009, 11:45
ja tez mam troszkę pieprzyków ale małych.. na plecach mam jednego wiekszego 'odstającego' i zaklejam go plasterkiem jak ide na solarium a tak jak sie opalam to czasem zaklejam a czasem nie, bo czesto zapominam, albo sie odklei i mam dosc.. Wyciełabym go ale się boje... Moja kolezanka miała wycinane 3 na plecach w zime jakos i nie mogła nosic stanika bo to akurat w tych miejscach i ja bolało.. i do teraz ciagle smaruje, opalac nie moze itd... jakas masakra... wiec to nie dla mnie ;] nie wytrzymałabym bym... ale z drugiej strony moja babcia miała z dwa takie duze na twarzy wycinane i dwa dni nosiła takie plasterki i dosłownie po krótkim czasie nic nie było widac ze miała cos wycinane.. teraz to ja nawet nie pamietam gdzie miała te pieprzyki.. :) i nie wiem od czego to zalezy :(

goslava
27-07-2009, 12:01
Byłam u lekarza Dermatologa :( dostałam skierowanie na pilne wycięcie tego "pieprzyka" gdyż On sama nie wie czy to jakiś krwiak stwardniały czy coś innego. dlatego boj się wymrażać i kazała wyciąć i wyślą do badania , bo ona nie wie sama :( Jutro na 9 rano idę :(

Chanti wszystko bedzie dobrze, nie stresuj sie niepotrzebnie...glowa do gory!! jestesmy z Toba!!

Chanti25
27-07-2009, 13:07
:kooffa:
jesteście Kochane WSZYSTKIE :* ja tam się trzymam:good: , bo to pikuś w porównaniu z jakimiś innymi rzeczami... ale zawsze jak nie urok to sraczka hi hi hi
:kooffa:

goslava
27-07-2009, 13:11
:good: :good: :good:

dzidzia
27-07-2009, 16:17
Chanti to napewno nic poważnego !! Zobaczysz będzie git :) wiem że łatwo mówic, bo sama jak sie dowiedzialam ze maja mi pieprzyka wyciac to sie przestraszylam ,.. ale na pewno to bedzie wszystko oki :*

aga
27-07-2009, 16:19
Chanti pozbędziesz się go i będziesz miała z głowy :) nie ma się co martwić :przytul: wszystko będzie w porządku :*

centerbeauty
30-07-2009, 16:23
a wiecie co ja mialam na szyi malego pieprzyka i po 2 razach w solarium zrobilo mi sie znamie i juz 2 razy mi sie zerwalo kazdy mi to kaze wyciac a ja sie boje i co mam zrobic??????????? masakra caly czas o tym mysle wrrrrr.......

Chanti25
30-07-2009, 18:00
centerbeauty koniecznie idz do lekarza!!!! Ja miałam mieć wycięty i lekarz go nie wyciął tylko go zdrapał i za miesiąc się okaże co dalej. NIE WARTO LEKCEWAŻYĆ takich pieprzyków.

ivonna70
30-07-2009, 18:49
a wiecie co ja mialam na szyi malego pieprzyka i po 2 razach w solarium zrobilo mi sie znamie i juz 2 razy mi sie zerwalo kazdy mi to kaze wyciac a ja sie boje i co mam zrobic??????????? masakra caly czas o tym mysle wrrrrr.......
Nie ma się czego bać. To, że jest pieprzyk, który rośnie nie oznacza, że to coś groźnego. Usuwanie nie jest bolesne,a będziesz miała pewność, że się pozbyłaś kłopotu.

goslava
30-07-2009, 21:04
ja od dziecka mam na plecach ale nic sie z nim dzieje wiec tak chodze musze tylko uwazac jak sie w jego okolicach drapie zeby go nie naderwac

centerbeauty
31-07-2009, 08:28
Kurcze dziewczyny nawet nie wiecie jak sie masakrycznie tego boje am przez top jakies koszmary ....

farbstift
31-07-2009, 13:39
ja mam mnóstwo pieprzyków różnej wielkości na całym ciele i kiedyś przy goleniu nóg zacięłam jednego i krwawił ogromnie:(

asia
06-08-2009, 21:06
też mam sporo i chciałam iść na rozpoznanie nie za pomocą oka i analizy tylko komputer bada całe ciało. ale nie wiem jak to dokładnie działa, słyszałyście może o tym?

ivonna70
06-08-2009, 21:42
Wiem, że jest taka metoda, ale osobiście z niej nie korzystałam. Mnie badali profesorowie, którzy mieli po jakieś 80 lat i były do nich kilometrowe kolejki, bo tak dobrze diagnozowali. Nawet nie wiem czy jeszcze żyją, bo badanie robiłam jakieś cztery lata temu.
Przyznam jednak, że jestem przeciwniczką wszelkich badań komputerowych, bo często nie są miarodajne, a i tak trzeba potem iść do specjalisty, który wszystko ogląda, więc dla mnie to niepotrzebne wywalanie pieniędzy. Ale każdy może mieć inne zdanie.

asia
06-08-2009, 22:14
akurat mam wyjątkowo beznadziejne historie z lekarzami i ich diagnozami i wydaje mi się że jak mnie prześwietlą takim komputerkiem to będzie lepiej. na 20-go jestem umówiona do dermatolożki, zobaczymy co mi powie. (swoją drogą czekać 2 miesiące na głupie 10 minut wizyty to lekkie przegięcie..)

goslava
07-08-2009, 22:14
koleji do specjalistow do masakrycznie wielkie, czlowiek zdarzy kopyta wyciagnac czasami nim lekarz zbada poprostu szok to co sie dzieje z nasza sluzba zdrowia

izago1
28-03-2010, 13:40
Gdzie, za ile, czy bolesne. Czy ktos juz to robil?

natalia268
28-03-2010, 13:42
http://forum.wzorki.info/zdrowie/994-znamiona-pieprzyki.html ^_^

asia
28-03-2010, 13:57
przeniesione.

przy okazji nie opisałam swoich wrażen z badania, trwało nie 10 minut a 5, kobieta była naprawde beznadziejna, chyba trzeba mieć 100 lat i parchy żeby potraktowali cie poważnie.. ehh.... pierwsze co to dostałam ochrzan, że używam solarium, no to sie wk##, bo nie używam....czyli kobieta sie troche nie zna, bo jako lekarz powinna to widzec...tragedia byłam na maxa niezadowolona, pieprzyki badała okiem, patrząć przez szkło powiększające

KingaNiewiadomska
28-03-2010, 14:12
Ja mama mnostwo znamoin. Są to pieprzyki czarne i odstające... na dodatek duże... Na poczatku mi to nei przeszkadzalo ale z uplywem lat widze ze sporo urosly... Mam to z siostrą po ojcu. Jej usuneli na barku, bo rosl tam gdzie układa się ramiączko od stanika... no i musieli jej usunąć... najpierw do labolatorium probki wyslali czy nie jest rakotworczy ten pieprzyk a potem na śpiocha jej usuneli... Osobiscie nie robie nic zeby je zakrywac na sloncu, bo mam ich na prawde DUZO i sa widoczne... jestem po prostu *********na :) Musialabym w golfie chodzic zeby je zakryc i uchronic przed sloncem :) moze kiedys zdecyduje sie na usuniecie kilku od razu... ale to moze kiedys....

izago1
28-03-2010, 14:22
Sorki, ze nie zauwazylam tematu, wpisywalam w wyszukiwarke slowo laser i ten temat mi sie nie pojawil.
W mojej bylej pracy Chinka usuwala laserem ale w zyciu do niej nie pojde. Mysle, ze jej do profesjonalnosci to jeszcze daleko..... Ja mam ok 1 cm na lopatce i go nie lubie, moze w Lodzi jest cos moze wiecie bo bym chciala go usunac. :macham:

kobietazpazurem
28-03-2010, 15:28
ja mam pieprzyk na ramieniu srednica około 1 cm, ale nic z nim nie robie po co ruszac lekarka udzieliła zgody na nie ruszanie tego więc nie ruszam:) Nad jeziorkiem czy w solarium przykklejam na to plasterek i juz

rudzia1985
28-03-2010, 16:04
jak sie urodzilam to nie mialam nic :D
co jakis czas wyskakuja mi malutkie pieprzyki na kazdej konczynie po kilka ;)
ale mam chyba to po mamie bo ona jest wysypana na calym ciele :D
nawet mam pod piersia czego nie wiedzialam :P moja chlop mi powiedzal :D

mariolak83
28-03-2010, 17:58
ja mam na pośladku pieprza takiego odstającego od dziecka... ale musze go usunąć bo cierpnie mi pośladek od niego:( mam nadzieje że nic powaznego tam się nie wylęgło. a drugiego mam na łydce ktorego już pare reazy zgoliłam-tez do wywalenia

izago1
28-03-2010, 20:31
Opisujemy co kto ma ale nikt nie opisal wrazen po usuwaniu. No gdzie te dziewczyny z usunietymi pieprzami?

ivonna70
28-03-2010, 21:02
Kiedyś już o tym pisałam. Miałam usuwane pieprzyki w ilości 10 sztuk za jednym zamachem. Zabieg był zrobiony nożem elektrycznym. Pod każdy pieprzyk było aplikowane znieczulenie i ciach. Czułam tylko ciepło i smród palonego mięsa. Większość znamion było pod pachą, więc po zabiegu trochę miałam to miejsce odrętwiałe. Nieprzyjemny był tylko smród spalenizny, który utrzymywał się przez dwa dni. Zasypywałam miejsca po wycięciu zasypką dermatologiczną i bardzo szybko się wszystko zagoiło.

izago1
28-03-2010, 22:03
Ale chyba inaczej przebiega zabieg usuwania laserem? Nie bolalo Cie pozniej nic ivonna70?

ivonna70
28-03-2010, 22:52
Z pewnością jest spora różnica w tych zabiegach. Szczerze mówiąc już nie pamiętam czy mnie bolało. Z pewnością czułam pewien rodzaj odrętwienia, ale tylko pod pachą. Jeden jeszcze był nad piersią i jeden w pasie. tamte kompletnie mnie nie bolały.

aneczka19895
06-04-2010, 15:16
ja z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jestem cała *********na :D ale jest taki jeden pieprzyk który mnie niepokoi... jest praktycznie na linii szczęki i jest to pozostałość po ugryzieniu komara. To było jeszcze gdzieś w podstawówce ale ostatnio zauważyłam na ni włoski i tak se myślę, że pasuje w końcu iść z tym do lekarza. zobaczymy co mi powie

krasnaludka
18-10-2010, 20:26
zero strachu ja nawet się nie spodziewałam poszłam do dermatologa i na stół kazali się położyć usunięte wszystko bez bólu tylko nie można się opalać po zabiegu ani karmić piersią ;)

akinorew1989
18-10-2010, 21:51
Ja też mam kilka pieprzyków, pani dermatolog kazała usunąć mi te w miejscach, gdzie mam włosy, a inne kazała mi tylko obserwować. Ale póki co nie usunęłam żadnego, nawet tego, który przypadkowo rozdrapałam i zamienił się w tzw. "jajko sadzone". Ważna jest obserwacja znamion, bo nie jest wcale konieczne ich usuwanie.

natalia268
18-10-2010, 22:26
zero strachu ja nawet się nie spodziewałam poszłam do dermatologa i na stół kazali się położyć usunięte wszystko bez bólu tylko nie można się opalać po zabiegu ani karmić piersią ;)

ile czasu nie mozna? bo tez słyszałam ze nie można długo moczyć w wodzie.. na basenie itp. ale nie wiem czy to prawda?

ogólnie ja sie szykuje by sie zapisac na usunięcie, albo pierw na 'konsultacje' ale jakos mi nie po drodze :D
ale chce to jak najszybciej zrobic.. bo teraz jest taki najlepszy okres.. gdy sie nie ma własnie kontaktu ze słońcem itd.

krasnaludka
19-10-2010, 20:43
chodzi o to żeby miejsca po usunięciu niczym nie zapaprać, żeby nie wdał się jakiś syf i pewnie dlatego gdzieś napisali o wodzie - raczej basen odpada do czasu zagojenia (a to zależy od wielkości znamion) a opalanie ok 10dni trzeba odpuścić. Jak masz możliwość idź jak najszybciej, każde znamie nawet nieświadomie możesz sobie przenieść w inne miejsce - np łańcuszkiem zaczepiając (ja tak się załatwiłam) powodzenia

NiCoLa
19-10-2010, 22:31
Ja miałam znamie usuwane w szpitalu onkologicznym. Miałam usunąć jeszcze drugie, ale tak mnie caly ten zabieg bolał, że już nie poszłam. A jak na razie wszystko ok. Tamto też się okazało że nie był to czerniak, ani nic. Tylko mam bielactwo i jak chodziłam na naświetlania to bali sie o znamiona i kazali usunąć

krasnaludka
20-10-2010, 10:01
tak jak pisałam zależy od wielkości znamiona, ponadto chirurdzy onkolodzy muszą robić to zupełnie inaczej, tam nawet sposób odkładania narzędzi jest ważny, przy podejrzeniu nowotworu lub przy samym nowotworze muszą usunąć podejrzany element z tzw marginesem czyli z każdej strony kilka milimetrów zakładki skóry również wyciąć!

Golebica
11-02-2011, 14:55
Dziewczyny, pomóżcie!!!

Mam wystający, całkiem spory pieprzyk na twarzy z boku ust... Mam go chyba od urodzenia. Z wiekiem się powiększył, na dodatek zaczęły z niego wyrastać pojedyncze włoski (coś jak myszka, tylko wystająca), oczywiście stoję codziennie z pęsetą i wyrywam te włoski. Ostatnio zauważyłam, że mam jakby ropę na tym pieprzyku, no i ją wycisnęłam. Leciała krew, później strupek się zrobił. Słyszałam, że takie zmiany są groźne. Chciałabym usunąć ten pieprzyk. Gdzie mam się w tej sprawie udać?? Do dermatologa? U nas są tylko prywatni, raczej kiepscy. I taki dermatolog wypisuje gdzieś skierowanie?? Jak to jest?

samaron
11-02-2011, 15:21
Jeśli nie masz sensownych dermatologów, to możesz normalnie iść do lekarza pierwszego kontaktu i tam dostaniesz skierowanie / zlecenie konsultacji do onkologa.

ducek07
11-02-2011, 16:10
Mój tato kiedyś usuwał pieprzyki. Sporo, bo ok. 10. Były odstające i np. przy goleniu czasami je zacinał, inne gdzieś miał na ciele i je drapnął przez przypadek i lekarz mu doradził, żeby je usunął, bo takie pieprzyki to są jakieś zmiany skórne i że najlepiej je jak najszybciej usunąć. Miał ten zabieg 2 lata temu i nawet blizn nie ma. Radzę Ci to samo co moja poprzedniczka. No i muszę przyznać, że pieprzyk jak pieprzyk, ale jak mówisz ze coś się z nim dzieje i jeszcze jest na twarzy to możesz go kosmetykami nawet podrażniać, wiec nie ma z tym żartów.

kasiulka81
01-11-2012, 21:22
A czy uszkodziła sobie kiedyś, któraś z Was pieprzyk???? Ja wczoraj naderwałam sobie pieprzyk przez przypadek, krwawił dość długo i częściowo teraz odstaje, jest to w miejscu noszenia stanika więc nie ukrywam, że mnie to boli i czuję się niekomfortowo :/: Jutro dzwonie do dermatologa umówić się na wizytę, ale powiem szczerze, że się trochę boję:wow:

GrotaBryza
08-08-2013, 15:30
Ja również mam sporo pieprzyków na ciele. Chciałabym je usunąć, szczególnie jeden duży i wystający na szyi. Kiedy idę się opalać to smaruje pieprzyki, te duże, grubo kremem z filtrem. Boje się, że jak będą narażone na kontakt ze słońcem to przerodzą się w nowotwór.

sylvi
09-08-2013, 23:20
hej. ja mam bardzo duzo pieprzykow na caym ciele. jestem pod kontrola dermatologa ponieważ dwa z nich zaczeły rosnąć i ciemnieć, miałam je usunięte, na szczęście w pore. Mam nakaz stosowania kremu z filtrem 50 , oraz kontrolowanie znamion, jesli któryś szybko rośnie, zmienia barwe itp. musze isc do lekarza .

marylin
10-08-2013, 10:08
Kasiulka nieraz naderwałam sobie pieprzyki,są mocno ukrwione dlatego dłużej tamuje się krwawienie. Ja mam w okolicy szyi(łańcuszki)i pasa(gumki,paski),a te miejsca są bardziej narażone.Dobrze, że postanowiłaś udać się do dermatologa,lepiej,żeby obejrzał,chociaż u mnie, mimo tych urazów nic się nie działo,to może i u Ciebie będzie w porządku:piatka:.

sztynka
10-08-2013, 11:37
Ja mam pieprzyki w miejscach dziwnych, narażonych na podrażnianie. Kiedyś wróciłam z opalania i mnie zaswędziała ręka i drapnęłam się konkretnie. Patrzę na rękę, a na niej wielki brązowy pieprzyk zdrapałam :wow: Nie było krwi, tylko mały strupek. Poszłam do lekarki ogólnej, pokazałam, a ona mówi, żeby obserwować się tylko. Minęło z 10 lat i nie mam śladu po nim. W kwietniu usuwałam na onkologii włókniaka na głowie. To była duża, widoczna zmiana pod włosami, która rosła z biegiem lat. Niestety miałam zabieg i szwy, bo rodzice zamiast 10 lat temu go wypalić u dermatologa , to sobie olali. Na szczęście blizna choć duża, to jest pod włosami. Smarowałam cepanem, ale zaszłam w ciążę i teraz nie mogę.

klaudia22
21-11-2014, 22:09
ja też jestem cała w pieprzykach :( no może cała to przesadziłam ale mam ich mnóstwo:( od paru lat się zbieram żeby iść w końcu do dermatologa żeby je obejrzał ... jak to jest że z dzieciakiem się z byle kichnięciem leci do lekarza a jak człowiek ma sam iść się zbadać to się latami zbiera

sylla
22-11-2014, 10:44
Ja mam parę pieprzyków. Nie jest to jakaś zawrotna ilość ale są .
Jeden szczególnie jest narażony na podrażnienia. Znajduję się on na brodzie i jest ulubieńcem mojego małego synka. Zawsze go dotyka, maca, głaska. Ja nie wiem co on w nim widzi :)

Paola22
01-12-2014, 14:39
Ja dam Wam radę, żebyście zrobili dermatoskopie przed wszelkim usuwaniem znamion :) Wiem, co mówię, bo dzięki temu przez przypadek wykryłam u siebie 3 lata temu czerniaka. I dzięki temu jestem zdrowa i żyję :))) Poszłam na badanie, bo moja siostra pracowała wtedy w warszawskim melitusie i miała takie pakiet zniżek. Skorzystałam, bo nie chciałam robić sobie żadnego zabiegu z medycyny estetycznej. Od tego momentu polecam to badanie dosłownie WSZYSTKIM!! Możemy żyć i przez wiele lat nie zdawać sobie sprawy z tego, co dzieje się z naszą skórą! POZDRAWIAM :P

nosleep
04-12-2014, 12:20
Każdy pieprzyk i znamię powinno się przebadać u dermatologa, ponieważ pieprzyk jest zmianą nowotworową i faktycznie nigdy nie wiemy co w nas siedzi, a rak nie boli... na poczatku

ell
25-04-2017, 11:50
Dziewczyny a usuwałyście takie zmiany laserem? Warto?

merlina
26-04-2017, 08:59
Warto. O ile nie ma podejrzenia, że jet to na przyklad zmiana złośliwa. Jednak lekarz powinien Ci o tym powiedzieć jeśli się do niego wybierzesz. Sama miałam kilka takich znamion usuwanych z twarzy laserem. Opracja nie wchodziła w grę ponieważ zostawiłaby brzydkie blizny.
Laser natomiast sprawił,ze praktycznie nie ma po pieprzykach śladu.
http://clinicadermatologica.pl/