Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 176 do 200 z 216

Temat: Manicure japoński

  1. #176
    No to..wpadłam Avatar kamillxx
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    a o orginaln chodzi o cene czas czy co?
    co do ilosci materialu idzie tego bardzo maloooo.... ale troszke czasu na to potrzeba...
    a moze zamiast japonskiego to maska i parafinka tez pozostawia zadbane dlonie i paznokcie i w przypadku facetow chyba by sie tez sprawdzilo...

  2. #177
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    Miałam na myśli produkty tego oryginalnego mani japońskiego.,
    Czyli te zestawy o których mowa w tym wątku.
    parafina swoją droga.
    Szukam po prostu czegoś lepszego
    niż polerka:-)

  3. #178
    No to..wpadłam Avatar sylwus1612
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Czudec
    Postów
    165

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    Hej:-) ja tez robie japonski i musze powiedziec ze efekty sa super juz po pierwszym razie, tylko z cena tez robi swoje pierwszy zbieg moze kosztowac troszke wiecej bo wiecej pracy w to wkladamy a kolejne tansze :-) (tak mi mowili na kursie ) :-)

  4. #179
    No to..wpadłam Avatar Chantelle
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    Dziewczyny jak dezynfekuje się te polerki Doczytałam że czyścimy szczoteczką - taką jak do dłoniPrzejeżdżamy dwa trzy razy czy jak spryskujemy płynem i tyle

  5. #180
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    Chantelle ja też się długo nad tym zastanawiałam, miałam kurs z japońskiego i zadałam kilka razy to pytanie i nie dostałam jednoznacznej odpowiedzi. Słyszałam coś w stylu "no z dezynfekcją nie jest tak prosto...." albo "jest to w pewnym sensie problem..." a potem zmiana tematu i odpowiedzi na pytanie brak. Zapytałam ostatnio znajomej, która pracuje w salonie i wykonuje m.japoński powiedziała że niestety w tym przypadku liczy się wiedza na temat chorób i jeśli jest jakiekolwiek przeciwskazanie aby zabiegu nie wykonywać - nie wykonujemy!

  6. #181
    No to..wpadłam Avatar Chantelle
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    kurcze, ciekawe z tą dezynfekcją japoński mani wykonywałam narazie tylko raz - sobie. Te polerki dostępne np na allegro z irchy, to chyba nie to samo Bo zastanawiałam się czys obie nie dokupić, ale w sumie do czego się ich używa
    A ta z zestawu nie zapycha się pastą, czyszczenie szczoteczką zdaje egzamin? Wystarczy do całkowitego wykorzystania zestawu? Czytałam gdzies wyżej, albo i na innym forum, że z czasem te dołączone polerki nie polerują już tak jak na początku - polerowanie nie daje takiego połysku...

  7. #182
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    Polerki można dokupić ale to jest w tej chwili koszt ok 50zł za jedną - a potrzebne dwie:/ 100zł... nie sądzę żeby ktoś stosował tak jak pilniczki osobne dla każdej klientki Skórka z której są wykonane jest bardzo delikatna i nie można jej moczyć. Ja też robiłam tylko kilka razy i to na kursie, cały czas się zastanawiam czy kupić... jestem jeszcze chyba za cienka jeśli chodzi o zmiany na dłoniach. Na tą chwilę bałabym się stosować te same polerki u różnych osób. Jestem świadoma mojej okrojonej wiedzy.

  8. #183
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    Ja czyszczę szczoteczką a później dezynfekuję płynem do dezynfekcji rąk z dużej odległości aby nie przemokło zbytnio. Polerki są wykonane z Jelonka (przynajmniej moja jest z niego wykonana). Pazurki po manicurze japońskim super się błyszczą no i odżywiają w jednym nie to co zwykła odżywka, że odpryskuje, ściera się... trzeba zmywać i kłaść nową...

  9. #184
    No to..wpadłam Avatar Chantelle
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    chciałam tego japońca zrobić siostrom. jednej łapki i pazurki są ok, za to druga ma strasznie przesuszoną skórę, bo często myje dłonie - taka praca. Obecnie je regeneruje i jest już lepiej, ale wiem, że szybko jej skóra reaguje na detergenty-egzema? czy coś w tym stylu... i właśnie nie wiem, czy mogę jej zrobić ten mani bez dalszych konsekwencji zdrowotnych dla innych... mam książkę "dermatologia dla stylistów" ale średnio na jeża można z niej cokolwiek wywnioskować - w tym przypadku...Możecie polecić mi jakąś dodatkową literaturę?

  10. #185
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    CHANTELLE Egzema nie jest chorobą zakaźną, więc zwykła dezynfekcja wystarczy.

    Tutaj troszkę na temat egzemy:

    Egzema na dłoniach
    Egzema na dłoniach to zapalenie skóry, które pojawia się u około 10% ludzi. Wypryski na skórze są wynikiem działania kilku czynników ryzyka, zarówno wewnętrznych (np. skłonności dziedziczne), jak i zewnętrznych (np. kontakt z substancjami podrażniającymi i alergenami). Egzema często występuje na dłoniach osób, które zawodowo zajmują się sprzątaniem, cateringiem lub układaniem włosów. Ryzyko podrażnień skóry jest większe również u pracowników opieki medycznej oraz osób zajmujących się mechaniką. Egzema to stan zapalny, który nie jest zakaźny, ale ma znaczący wpływ na samoocenę oraz życie towarzyskie chorych.

    Rodzaje egzemy na dłoniach
    Egzema na dłoniach może pojawić się na palcach, zewnętrznej lub wewnętrznej stronie dłoni. Często na początku jest to tylko tymczasowa i łagodna przypadłość, ale z czasem może stać się uporczywa i coraz bardziej uciążliwa. Skóra dotknięta tą chorobą jest zaczerwieniona i sucha, a chory odczuwa świerzbienie. Następnie na dłoniach pojawiają się małe pęcherze wypełnione płynem. W ciężkiej postaci egzemy skóra może pękać, być obrzęknięta i wydzielać płyn. W takiej sytuacji może rozwinąć się infekcja bakteryjna. Z biegiem czasu skóra na dłoniach może stać się grubsza i bardziej podatna na bolesne pęknięcia. Egzema może rozprzestrzeniać się na przedramię i stopy, a nawet na całe ciało.

    Wyróżnia się trzy główne rodzaje egzemy na dłoniach:
    wyprysk kontaktowy – jest spowodowany przez wielokrotny kontakt z drażniącymi substancjami chemicznymi znajdującymi się w szamponach, oleju lub cemencie. Egzema pojawia się zwykle na zewnętrznej części dłoni. Chorobę diagnozuje się najczęściej u fryzjerek, świeżo upieczonych mam oraz pielęgniarek, które bardzo często myją dłonie.

    Alergiczny wyprysk kontaktowy – jest to reakcja alergiczna na podrażniające chemikalia. Stan zapalny pojawia się po powtarzającym się kontakcie z konkretną substancją. W przeciwieństwie do wyprysku kontaktowego, alergiczny wyprysk kontaktowy występuje tylko u osób z genetyczną tendencją do reakcji alergicznej. Nie następuje ona jednak natychmiast po styczności z daną substancją, co w praktyce oznacza, że ustalenie przyczyny tej przypadłości może być trudne. Unikanie alergenu jest pierwszym krokiem w leczeniu alergicznego wyprysku kontaktowego.

    Atopowe zapalenie skóry – najczęstsza postać egzemy. Przypadłość pojawia się zwykle u osób, które mają genetyczną lub dziedziczną skłonność do reakcji alergicznych objawiających się zmianami na skórze. U osób z atopowym zapaleniem skóry często występuje również katar sienny oraz astma.

    Leczenie egzemy na dłoniach
    Kluczem do udanego leczenia egzemy jest ustalenie jej przyczyny. W tym celu przeprowadza się niekiedy testy wykrywające reakcję alergiczną na różne substancje. W przypadku wyprysku kontaktowego i alergicznego wyprysku kontaktowego leczenie może ograniczać się do unikania styczności z daną substancją i chronienie dłoni za pomocą jedwabnych lub bawełnianych rękawiczek.
    Osoby zmagające się z egzemą dłoni powinny zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Obecnie dostępne są różne preparaty nawilżające skórę dłoni, które przywracają właściwy poziom nawilżenia. Wskazane jest także unikanie mydła – lepszym wyborem są hipoalergiczne płyny do mycia. Stan zapalny skóry można łagodzić za pomocą kremów lub maści ze steroidami. Jeśli skóra jest zainfekowana, konieczne może być zastosowanie antybiotyku. W leczeniu egzemy wykorzystuje się również miejscowe leki immunosupresyjne oraz naświetlanie skóry ultrafioletem.
    Leczenie przewlekłych postaci egzemy dłoni może być bardzo trudne. Z tego powodu niezbędne bywa doustne przyjmowanie silnych steroidów i leków immunosupresyjnych.

    Źródło: Egzema na dłoniach | abcZdrowie.pl

  11. #186
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    po jakim czasie od zdjecia hybrydy mozna zrobic manicure japonski?

  12. #187
    Nałogowiec Avatar Aniuta27
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Piaseczno
    Postów
    305

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    Cytat Napisał agnieszka-nails Zobacz post
    po jakim czasie od zdjecia hybrydy mozna zrobic manicure japonski?
    gdzieś tam na pierwszych stronach jest napisane żeby się wstrzymać tak od tyg do dwóch.

    Kurdę dziewczyny i ja się nad tym "chińczykiem" zastanawiam.. znalazłam szkolenie w wawie ale koszt powalający! 300zł, szkolenie trwa 3h. Gdzieś tam któraś z dziewczyn pisała o koszcie 50zł za certyfikat, z przeszkolenia przy zakupie produktów. Patrzyłam w MM, ale nic takiego już nie oferują, a szkoda bo bym skorzystała.

  13. #188
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    ja robie japonca bez szkolenia szefowa mnie nauczyla.
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  14. #189
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    O Nanami to tak jak ja :-) Drugiego dnia w nowej pracy szefowa mi zrobiła instruktaż, a potem już sama robiłam .
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  15. #190
    No to..wpadłam Avatar evevlina
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    A czy któraś z was słyszała o preparacie w płynie do manicure japońskiego? Też jest firmy P.shine. wychodzi taniej niż tradycyjne zestawy z pastą i pudrem, pytanie tylko czy jest to skuteczne.
    Link do tego produktu :
    P.SHINE TWINKLE - BALSAM - Manicure japoński P.Shine - Hurtownia Kosmetyczna Vanity Wrocław

    Czy miałyście z tym kiedyś styczność, słyszałyście jakieś opinie na temat tego produktu?;>

  16. #191
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    Hmmm pierwszy raz cos takiego widze, ale cena zachecajaca nawet bardzo. Tez chetnie bym poczytala jakies opinie

  17. #192
    No to..wpadłam Avatar kamillxx
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    powracam do tematu szulkam sposobu na wzmocnienie paznokci zniczszczonych czy ten manicure japonski rzeczywiscie znaczaco poprawia stan paznokci?
    Mze macie jakies inne wyprobowane produkty/

  18. #193
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    znaczaco pomaga dziewczyny bardzo chwala i ja tez

  19. #194
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    tak, tez polecam. po 1 aplikacji widac efekt, a po 3 to juz w ogole!

  20. #195
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    To i ja ponawiam pytanie- czy ktos wyprobowal ten plynny preparat zamiast pasty?




  21. #196
    No to..wpadłam Avatar Kasia991
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Postów
    161

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    Rozmawiałam z kilkoma stylistkami, ktore stwierdzily, ze nie ma potrzeby robic kursu, wystarczy instruktarz

  22. #197
    No to..wpadłam Avatar sylwus1612
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Czudec
    Postów
    165

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    ja mam kurs zapłaciłam 490 zł;/ i bez sensu kupisz zestaw z tyłu opakowania masz wszystko napisane

  23. #198
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    O kurcze.drogo.ja tez mam ale ja robilam ogolnie zawodowy i w tym bylo o japonskim.ale zeby to byla jakas filozofia to nie powiem.




  24. #199
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    Witam,

    Jestem pierwszy raz na forum, znalazłam go przez internet. Mam pytanie , miałam robiony manicure japonski i było wszystko ok, ale po 3 razie, moje paznokcie zrobiły się wrażliwe i trochę bolące, jaka może być tego przyczyna? Idę jutro do manicurzystki, która mi wykonywała, ale też chciałabym wiedziec co Panie o tym sądzicie?

  25. #200
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Manicure japonski

    Renato, a czy boli Cię płytka paznokciowa, czy może skórki? Nie są czerwone? Czy miałaś je wycinane? Jak mocno płytka była polerowana? I w jakim odstępie czasu były wykonywane kolejne zabiegi? Oraz czy wcześniej przed zaczęciem zabiegów nosiłaś paznokcie żelowe/akrylowe? Są to podstawowe pytania, dzięki którym będzie można Ci pomóc, ewentualnie poprosimy o zdjęcie? Ja miałam kilka zabiegów, moje Panie także i nic nie boli.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Manicure Caviar/ Fish Egg Manicure
    By stefcia92 in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 09:36
  2. Golden Nails NOWY PROGRAM SZKOLEŃ
    By fashion.nails in forum Oferty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 22:11
  3. [09.10.11 Rzeszów] Warsztaty Manicure hybrydowego
    By Elizabeth76 in forum Archiwum warsztatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 21:32

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •