Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 95

Temat: Ratunku! OMEGA:)

  1. #26
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Głównie chodzi o to że używając Omege można łatwo naruszyć ciągłość naskórka. U osób z cukrzycą takie rany mogą się nie zagoić i paprać zresztą nie tylko przy użyciu niej,ale cążek lub nożyczek.Tak więc pytamy zawsze czy klientka jest chora jeśli tak to uważamy.Wszystko to się wiąże z tzw. stopą cukrzycową,ale może do tego osbny temat ułożymy?Bo to temat na czasie i bardzo ważny.
    Ostatnio edytowane przez sylwia-p_86 ; 28-07-2009 o 20:50

  2. #27
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    mnie uczono że omegi już się nie używa. mam ją na super ciężkie przypadki, ale użyłam chyba raz. polecam super wytrwałą tarkę drewnianą do skóry na prawie sucho (wymoczonej ale osuszonej) la femme. tylko wtedy pamiętamy o dokładnej dezynfekcji

  3. #28
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    57

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Cytat Napisał Hanuszka22 Zobacz post
    Dziewczyny a proszę Was jeszcze rozwińcie temat omega a cukrzyca...niewiele wiem na ten temat..hmmm...tzn NIC(tylko cicho-nie mówcie nikomu
    Jesli nie wiesz nic na temat pielęgancji stopy cukrzycowej to lepiej nie podejmuj się wykonani pedicure u takiej osoby.

    Pedicure u takiej osoby musi być przeprowadzony bardzo ostrożnie. W przypadku zabiegu pedicure u diabetyka zaleca się pracę frezarką, która posiada odpowiednie końcówki- umożliwiają one bezinwazyjne wykonanie zabiegu. Nie uzywamy ostrych narzędzi typu cążki, omega. Pilniki tylko szklane. Wszelkie watpliwości typu grzybica, drożdżyca odsyłamy do lekarza- diabetycy są bardzo podatni na te choroby.
    Jeśli w gabinecie odwiedzi nas nowa klientka, należy przeprowadzić wywiad, w którym kluczowe pytanie będzie się odnosiło do tego czy nie jest chora na cukrzycę.
    Kosmetyki używane przy takim zabiegu muszą być z adnotacją, że mogą być stosowane u curzyków.
    Ostatnio edytowane przez ssisi2 ; 30-07-2009 o 22:57

  4. #29
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)



    ---------- Dodano o godzinie 12:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:23 ----------

    dzięki wielkie Buziole!

  5. #30
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    40

    Domyślnie Omega

    Co robić gdyby się zdarzyło zacięcie omegą? (strzeż Boże)

    ---------- Dodano o godzinie 19:56 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 21:30 ----------

    Ej no nie wierzeee..nikt nic?

  6. #31
    Wizażystka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    520

    Domyślnie Odp: Omega

    nie uzywalam nigdy...

    ale gdzies juz byl temay o omedze..

  7. #32
    No to..wpadłam Avatar Ewelinaaa
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Omega

    Myślę, że najlepiej zdezynfekować, ewentualnie zakleić plastrem i nie ruszać aż się zagoi. I moim zdaniem lepiej zrezygnować z jej używania. Z firmy school jest super pumeks i krem zmiękczający do stóp po którym rezultaty widać juz po 3 dniach, nazywa sie "heel repair cream" koszt około 25 zł

  8. #33
    Szkoleniowiec Avatar lusill
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wałcz
    Postów
    480

    Domyślnie Odp: Omega

    czytam i czytam uważam, że każdy ma tu po trosze racji.. ale osobiście używam omegi i frezarki, moje klientki są zadowolone, nie zauważyłam aby po omedze pięty były ładne tylko tydzień, moje stopy i stopy klientek są super dużo dłużej... i tak panie wracają, powtarzają zabieg mniej więcej raz na miesiąc lub dwa

  9. #34
    Szkoleniowiec Avatar centerbeauty
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    śląskie / łódzkie
    Postów
    302

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    dziewczynki ja osobiscie uzywam skalpela i frezarki nozki sa miod malina a do omegi jakos mam wstret boje sie tego przyzadu
    polecam sprobowac skalpela jesli nie mamy do wykonczenia frezarki mozemy wygladzic stopki tarka


    Instruktor i Główny Dystrybutor NailSecrets na woj. Łódzkie

    http://www.centerbeauty.pl

    center.beauty@onet.eu

    https://www.facebook.com/Center.Beauty.Pajeczno

    Zapraszamy do współpracy

  10. #35
    Nałogowiec Avatar Czarnulka1523
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tczew/Gdańsk
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    ja uważam tak jak Lusil ale to jest moje zdanie owszem mowiona nam w szkole ze sie odchodzi ale i tak i tak ucza bo trzeba umieć nią robić...
    Ostatnio edytowane przez Czarnulka1523 ; 14-09-2009 o 22:33

  11. #36
    Rozkręcanko Avatar anetf
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    mam pytanie czy frezarką pedicure robi sie na sucho?

  12. #37
    Szkoleniowiec Avatar PAZURKOMANIA
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    MYSŁOWICE
    Postów
    804

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    najpierw moczymy stopy...dopiero potem frezujemy

  13. #38
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    co do omegi to jak zdarzy sie nam skaleczenie to najlepiej gazikiem lub chusteczka przycisnąc w skaleczone miejsce... ucisk spowoduje, że nie będzie już krwawić i zdezynfekowac wodą utleniona i na to plaster

  14. #39
    Wczytuje się Avatar aniw88
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    24

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Słyszałam, że jak już się zacznie korzystac z Omegi to już do końca trzeba jej używać

  15. #40
    Nałogowiec Avatar meg19791
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Koszalin tel. 662 033 197
    Postów
    693

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Nie jestem specem bo nie robię stópek. No ale jak zobaczyłam tą całą "omegę" to z punktu widzenia klientki aż mi stopy zdrętwiały, nigdy bym nie chciała tego zrobić swoim stopom.

  16. #41
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Wszytskie profesjonalne salony preferują frezarkę albo tarki ale ta omega to jakaś masakra. Widziałam jak to zniszczyło stopy moim znajomym. JAk już raz na to pójdziesz to się od tego nie uwolnisz.. Bo skóra rośnie jak zwariowana. Ja przed wczoraj <28.01> zrobiłam sobie kurs na pedicure frezarką. I za nie długo zabieram się za doprowadzenie nóg mojej mamy po omedze.

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  17. #42
    No to..wpadłam Avatar MalaMi280783
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Co do skaleczenia omegą wiem coś o tym bo sama miałam pokaleczone na zajęciach z pracowni właśnie Ała.. No więc na długości skaleczenia narasta naskórek jak Babilon, po tarkowaniu wzdłuż skaleczenia po trzech dniach znów był Babilon MASAKRA straciłam jedną ładną pięte przez to... Dopiero teraz, po 1,5 roku tarkowania i frezowania w poprzek nacięcia, do głębokości pojawienia się linii nacięcia (taka biała smuga) mam stópkę doprowadzoną do porządku i uspokoiło się ale naprawdę nie polecam Omegi w nieumiejętnych rękach...
    A więc po nacięciu tarkujemy czy frezujemy w poprzek nacięcia aż do głębokości nacięcia, potem cienki frezek i dziub dziub samą linię nacięcia...

  18. #43
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Białystok
    Postów
    118

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    W szkole na praktykach nas kobieta uczy. I mówiła że jak się zacznie korzystać z omegi to cały czas już później trzeba z niej korzystać, bo naskórek strasznie szybko się nawarstwia. Powiedziała że u nas to będzie nieuniknione, bo musimy umieć się omegą posługiwać i będziemy na sobie się uczyć, czyli moje pięty są straszne cały czas trzeba wycinać. W domu sobie frezarką poprawiam na szczęście.

    A co do cukrzyków to też meiliśmy o tym lekcje. Przy stopie cukrzycowej nie używa się narzędzi mogących zerwać ciągłość tkanek, czyli skórki odsuwa się drewnianym patyczkiem, a pięty tylko i wyłącznie tarką, a jeżeli się zdecydujemy na omegę i tego kogoś skaleczymy, ta rana może mu się nie zagoić wcale i pójść martwica, a jeżeli amputują tej osobie stopę ona pośle nas do sądu .. Także ja osobiście odmawiam pedicure osobom ze stopą cukrzycową.
    *powoli pragnę dojść do perfekcji*

  19. #44
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Hmm ja robię pedicure tylko sobie, bardzo rzadko bo zaledwie kilka razy w roku i zawsze używam omegi... Nigdy się nie skaleczyłam ani nic Niestety pedicure frezarką nic mi nie daje, bo bardzo szybko narasta mi naskórek, mam dużo nagniotków i modzeli i jak tego porządnie nie zetnę to nie ma efektu. Bywałam w różnych salonach i w jednym zagościłam na dłużej - robiła mi taka starsza babka zawsze omegą+porządne tarkowanie i całe wakacje z hakiem z głowy, stopy jak pupcia niemowlaka, natomiast w kilku innych miałam robiony frezarką i byłam niezadowolona

  20. #45
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Omega to przestarzały wynalazek ... teraz stosuje się frezarki i tarki w 80 % salonów. Ja nie wyobrażam sobie żyletką maglować komuś stopy ... W szkole miałyśmy omegę , ponieważ babeczka postanowiła pokazać nam każdą metodę , mi na szczęście udało się jej uniknąć
    Trzeba wierzyć w swe marzenia i cele ... dopiero wtedy się spełnią.
    http://malemetamorfozy.blogspot.com/

  21. #46
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Zuza to też zależy od stopki ale większość przypadków jest taka że dziewczyny tego żałują. Ja się cieszę że nie dałam sobie tego zrobić, i cieszę się że nauczyłam się robić pedi frezarką ta noga wygląda na prawdę ładnie po takim zabiegu. Klientki się chichoczą na takim zabiegu ale mówią, że jest to przyjemne

    Domyślam się że się narobię przy stopach mamy jak czytam co piszecie Ale muszęsię za nią zabrać bo stopy ma kropne Muszę kupić więcej kapturków i zrobić jej to na raty.

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  22. #47
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    ja miałam na pracowni omegę...masakra. Co prawda nie mam skaleczen przez to, miałam tylko drobną ryske, która bardzo szczypała. Ale już mi odrosły skórki na pietach i są o wiele gorsze niz były wczesniej.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  23. #48
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Hihi może macie racje dziewczyny, chciałabym się przekonać jak to naprawdę jest z frezarkowym pedi, ale musiałby mi ktoś porządnie go zrobić

  24. #49
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    podejrzewam ze po omedze to potrzeba by bylo kilku zabiegow zeby skora wrocila do normy

  25. #50
    No to..wpadłam Avatar Brilliant
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    271

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    moim zdaniem omega przy pedicure w gabinecie kosmetycznym to raczej podstawa bo klientki wlasnie po to przychodza zeby doswiadczona kosmetyczka zrobila to dokladnie. Tarka same w domu moga sobie zrobic.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •