Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 98

Temat: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

  1. #1

    Domyślnie Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    Przedstawiam szybki i prosty sposób na zabezpieczenie swoich fotek przed kopiowaniem.


    1. Najpierw pobieramy program WatermarkLib, a następnie instalujemy na komputerze.
    2. Otwieramy aplikację. Wczytujemy zdjęcie poprzez menu File > Open…
    3. Następnie klikamy menu Tool i wybieramy Text Watermark.
    4. W nowym oknie wpisujemy tekst, wybieramy krój czcionki, rozmiar i przeźroczystość. Dodatkowo możemy także dodać cień pod napis. Po ustawieniu opcji klikamy OK.
    5. Znak wodny powinien pojawić się na samym środku obrazka. Możemy go łatwo myszką przenieść w dowolne miejsce.
    6. Kiedy jesteśmy już usatysfakcjonowani z wyniku zapisujemy plik poprzez menu File > Save As…


    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Dodatkowe narzędzia online


    Dodatkowo mogę polecić serwis online Online Watermark Tool poprzez który również w bardzo łatwy sposób możemy dodać znak wodny lub Free Watermark - PicMarkr

    a tutaj przykłady: 1 orginał, 2 watermarkLib, 3- watermark.ws, 4 - picmarkr.com

  2. #2
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    No to muszę poprosić córkę o pomoc i zobaczyć jak to wygląda. Świetny pomysł.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    No mam nadzieję że niektórym się przyda

    ---------- Dodano o godzinie 11:43 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:39 ----------

    oczywiście można również skorzystać z profesjonalnych programów graficznych takich jak photoshop, corel draw itp ale po co skoro te programy są w większości płatne i z pewnością ciężko będzie wykorzystać ich możliwości w pełni

  4. #4
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    super, wyprobuje ten sposob.. Wielkie dzieki Kamis

  5. #5
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    ja to był chciała sobie zrobic taki nietypowy znak wodny, nie tylko z "nails-by-woszczur" tylko z jakimś takim logo wygibasem zawijasem esem fleresem i nie umiem tak zrobić... mam gimpa 2.6.6 (darmowy) ale nie wiem czy tam sie tak da

    podoba mi sie logo A. Otkińskiej ale ta to ma dopiero fantazję Załącznik 5745

  6. #6
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    tez mi się to podoba..

    ________________________________________


  7. #7

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    no własnie logo Ani jest na prawde super , moze szefo wie jak takie cosik zrobic
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  8. #8
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    ja właśnie siedze juz 3 godziny nad gimpem i dupa... nawet swój własny osobisty pędzel chciałam stworzyc, a tu dupa, nie umiem... chyba zostane przy plesowym podpisie "nails-by-woszczur"

  9. #9

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    W wolnej chwili spróbuję zrobić jakiś opis jak zrobić taki bardziej artystyczny znak wodny a może Ania O by nam podpowiedziała coś

  10. #10
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    Cytat Napisał Kamis Zobacz post
    W wolnej chwili spróbuję zrobić jakiś opis jak zrobić taki bardziej artystyczny znak wodny a może Ania O by nam podpowiedziała coś
    moze i by podopwiedziała, z tym że Ania pracuje (z tego co kojarzę) w corelu paint shopie i ma dodatkowe pędzle które albo trzeba ściągnąc albo ściągnąc i zapłacic za nie... więc jest jej łatwo... jak wiadomo corel jest programem [łatnym i nie wiem czy opłaca sie go kupić tlko dla naku wodnego... juz wole darmowego gimpa ze znakiem z samych literek

  11. #11
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    Cytat Napisał woszczur Zobacz post
    moze i by podopwiedziała, z tym że Ania pracuje (z tego co kojarzę) w corelu paint shopie i ma dodatkowe pędzle które albo trzeba ściągnąc albo ściągnąc i zapłacic za nie... więc jest jej łatwo... jak wiadomo corel jest programem [łatnym i nie wiem czy opłaca sie go kupić tlko dla naku wodnego... juz wole darmowego gimpa ze znakiem z samych literek
    10 darmowych narzędzi do tworzenia znaków wodnych na ...
    Hosting zdjęć + znak wodny - Watermark and Host Images v2.1 ť DARMOWE SKRYPTY PHP
    VSO Image Resizer 2.2.2.0 - zmiana wymiarów zdjęć, znak wodny na zdjęciu
    pewnie też zwykłe literki ale chyba przyda się dla tych co chcą umieszczać znaki wodne na swoich zdjątkach a jeszcze programiku nie mają (tak jak ja )


  12. #12

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    dziewczyny przetestujcie sobie program Photoscape 3.3 PL - Download - INSTALKI.pl lusill z niego korzysta

  13. #13
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    takie literki zawijane to po prostu odpowiednia czcionka, którą się wciepuje do odpowiedniego folderu na kompie i jak się potem podpisuje w programach graficznych to tam są te czcionki. poszukam na necie info o tum, bo już dobre 2 lata nie bawiłam się na poważnie w AP
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  14. #14
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    Cytat Napisał Kamis Zobacz post
    dziewczyny przetestujcie sobie program Photoscape 3.3 PL - Download - INSTALKI.pl lusill z niego korzysta

    tez korzystam, juz bardzo długo i jestem bardzo zadowolona, ale zeby jakis znak wstawic czy cos takiego to nie ma nic ciekawego...

    ________________________________________


  15. #15
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    ja próbowała zrobić cos takiego ale żeby było wupukłe na zdjęciu... takie jakby odciśniete znaczki,
    ale przy kroku 5. "Ponownie pobieramy zaznaczenie z warstwy tekstowej umieszczonej poniżej"- nie wie co to znaczy i tu mam problem, alle jak ktoś przeskoczy ten problem i wie co to znaczy to znak wodny wyjdzie ok

    GIMP - Metaliczny wytłoczony napis

  16. #16
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    w necie mozna sobie sciagnac darmowa wersje paint shop pro mozliwosci jak w corelu ale jest latwiejszy w obsludze

    korzystalam z psp dopoki nie nauczylam sie corela

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar Anna Otkińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Mrągowo
    Postów
    244

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    ja korzystam z corel paint shop pro x wersja po polsku zaczynałam od paint shop pro potem ściagałam coraz to nowesze wersje i tak aż do corela (bo to jest ten sam sam program co paint tylko nowsza wersja i nazwa) i na tym się zatrzymałam bo jest jeszcze nowsze wydanie corela x2 ale nie mam czasu
    program ściagnęłam z myślą o scrapbookingu, obróbce zdjęc ogólnie do bawienia się oczywiscie uzywam tez do podpisywania, ozdabiania zdjęć
    wszystkie dodatki ściagam darmowe
    naprawdę jest masa instrukcji w internecie, filmików krok po kroku... miałam masę linków do takich instrukcji niestety pokasowałam
    podstawy są tu
    PSP-Grafika: O stronie
    darmowe dodatki
    Browsing deviantART

    Loading Brushes into Paint Shop Pro 8 and Higher
    ....
    ...

    ---------- Dodano o godzinie 22:11 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:58 ----------

    zapomniałam robiłam kiedys instrukcję jak zrobic taki znak wodny
    u mnie na forum
    World of Beauty ::
    Zapraszam na mojego bloga

  18. #18
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    Cytat Napisał Kamis Zobacz post
    dziewczyny przetestujcie sobie program Photoscape 3.3 PL - Download - INSTALKI.pl lusill z niego korzysta
    mam go i jest super. można nieżle pokombinować na nim

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar Anna Otkińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Mrągowo
    Postów
    244

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    Cytat Napisał woszczur Zobacz post
    ja właśnie siedze juz 3 godziny nad gimpem i dupa... nawet swój własny osobisty pędzel chciałam stworzyc, a tu dupa, nie umiem... chyba zostane przy plesowym podpisie "nails-by-woszczur"
    mogę Ci zrobic taki pospis
    musisz mi podać tylko wielkość, i format w jakim go zapisac i pytanie czy będziesz umiała go sobie dodadac do programu nie wiem na jakim pracujesz
    Zapraszam na mojego bloga

  20. #20
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    Cytat Napisał Anna Otkińska Zobacz post
    mogę Ci zrobic taki pospis
    musisz mi podać tylko wielkość, i format w jakim go zapisac i pytanie czy będziesz umiała go sobie dodadac do programu nie wiem na jakim pracujesz
    super by było Aniu, dziękuję ze pomyślałas... ja pracuje w gimpie 2.6.6. ale właśnie tez nie wiem czy bede umiała go wstawić, bo ja to robie tak, że otwieram zdjecie przez gimpa klikam na tekst wyznaczam, miejsce gdzie ma byc napis, wpisuję, a potem zmieniam czcionke kolor pokrycie justowanie i takie tam.

  21. #21
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    świetny ten pomysł ze znakiem wodnym

    ---------- Dodano o godzinie 20:01 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:55 ----------

    ziziz jak na tym programie dodać znak wodny bo właśnie go zainstalowałam i nie mam zielonego pojęcia

  22. #22
    No to..wpadłam Avatar Anna Otkińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Mrągowo
    Postów
    244

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    Cytat Napisał woszczur Zobacz post
    super by było Aniu, dziękuję ze pomyślałas... ja pracuje w gimpie 2.6.6. ale właśnie tez nie wiem czy bede umiała go wstawić, bo ja to robie tak, że otwieram zdjecie przez gimpa klikam na tekst wyznaczam, miejsce gdzie ma byc napis, wpisuję, a potem zmieniam czcionke kolor pokrycie justowanie i takie tam.
    Zainstalowałam sobie tego gimpa dla mnie jest on zakręcony ale to pewnie dla tego że juz sie przezwyczaiłam do corela ale doszłam jak w nim mozesz dodac swoje logo
    zrobiłam logo w swoim programie zapisałam w formacie psd (format ten mozna otwozyc niemal w każdym programie graficznym)
    podasz mi meila to te logo Ci prześle na meila (w tem formacie)-potem zapisujesz sobie na dysku-i zapamietujesz gdzie
    odpalasz program
    otwierasz logo w programie PLIK ->OTWÓRZ I LOKALIZUJESZ NA DYSKU
    Klikasz na jego środek prawym przyciskiem EDYCJA->SKOPIUJ wtedy Ci sie on pojawi jako pedzel w prawym pasku nawigacyjnym
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

    Następnie otwierasz sobie zdjęcie na którym chcesz dodać to logo jw PLIK-> OTWÓRZ...
    Kiedy klikniesz na ten pędzel odrazu pojawi Ci się jego kształt

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Natępnie w lewym pasku nawigacyjnym ustawiasz sobie krycie na np 25% i klikasz na środek zdjęcia lub w innym miescu gdziw chcesz mieć logo
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    i gotowe nie zagłębiałam się w ten program napewno możesz zmienić kolor, wielkość itd i pewnie jest też inny sposób na dodanie loga ale ja doszłam w ten sposób jakos nie mam cierpliwości do innych programów -przyzwyczajenie
    Zapraszam na mojego bloga

  23. #23
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    Fajny programik

  24. #24
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie Odp: Jak dodać znak wodny do zdjęcia?

    Oj musze na spokojnie sobie poczytać temacik i wypróbować programy bo trza sie kapeczke zabezpieczyć heh Widze Kamiś że moją fotkę wykorzystałeś do przykładu Ale mi miło
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  25. #25

    Domyślnie Jak przeskalować wiele zdjęć dodając znak wodny jednocześnie

    Jeżeli masz wiele zdjęć które chcesz oznaczyć i przeskalować, przeskalować lub tylko oznaczyć za pomocą darmowych narzędzi ten tutorial jest dla Ciebie

    Musimy posiadać znak który chcesz umieścić na fotkach w formacie PNG (przezroczyste tło),
    Jeżeli posiadasz już swój znak wodny możesz ominąć ten punkt. Jeżeli masz swój znak wodny w innym formacie możesz go łatwo skonwertować do formatu PNG za pomocą większości programów graficznych.

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

    1. Pobieramy darmowy program xnView

    2. Po instalacji, zmieniamy język programu na polski przez Tools -> Options z menu lub skrótem F12


    3. Zaznaczamy zdjęcia które chcemy przerobić, możemy zaznaczać je myszka przeciągając, trzymając Ctrl, skrótem klawiszowym Ctrl-A lub z menu Edycja -> Zaznacz Wszystko
    Po zaznaczeniu plików jak poniżej klikamy na nich prawym przyciskiem i wybieramy opcję, Konwertuj wiele plików


    4. W menu konwersji wybieramy folder gdzie mają zapisać się skonwertowane pliki 1 i przechodzimy do zakładki przeksztacenia 2


    5. FILTR SKALOWANIA ZDJĘĆ:
    Z listy filtrów wybieramy Zmień rozmiar obrazu 1
    Klikamy przycisk Dodaj 2
    zaznaczamy dodany filtr 3
    następnie wpisujemy żądane wymiary obrazków (ja wybrałem 800*600 wy możecie wybrać inne jeśli chcecie) 4
    zaznaczamy opcję 5


    6. FILTR ZNAKU WODNEGO
    Z listy filtrów wybieramy Znak wodny 1
    Klikamy przycisk Dodaj 2
    zaznaczamy dodany filtr 3
    wybieramy ścieżkę do naszego znaku wodnego 4
    opcjonalnie możemy ustawić dodatkową przezroczystość dla pliku graficznego, oraz położenie w którym ma zostać wstawiony znak.



    7. FILTR DODAWANIA TEKSTU (opcjonalnie)
    Z listy filtrów wybieramy Dodaj tekst 1
    Klikamy przycisk Dodaj 2
    zaznaczamy dodany filtr 3
    wpisujemy treść napisu 4
    opcjonalnie możemy ustawić kolor czcionki tła rozmiar czcionki i położenie napisu.


    FILTRY ZOSTAŁY SKONFIGUROWANE
    teraz warto zapisać wszystkie ustawienia żeby następnym razem nie trzeba było tego robić, służy do tego przycisk
    Zapisz 6

    8. Przed rozpoczęciem skalowania warto sprawdzić na karcie ogólne czy prawidłowo wybraliśmy wszystkie opcje.
    Pliki wejściowe.
    Folder wyjścia
    Usuń oryginał Odznaczone


    Jeżeli wszystko się zgadza możemy przystąpić do konwersji, przycisk Dalej



    We wskazanym folderze powinniśmy znaleźć przekonwertowane zdjęcia.


    Za pierwszym razem może to wydawać się trudne ale raz skonfigurowany skrypt możemy wykorzystywać wiele razy bez konieczności mozolnego ustawiania filtrów.

    Posiadając nasz skrypt konwersja plików będzie sprowadzać się do 5 prostych kroków
    1 wybieramy zdjęcia które chcemy przekonwertować,
    2 wybieramy opcję konwertuj
    3 wczytujemy nasz skrypt przycisk wczytaj 1
    4 wybieramy folder do którego mają zostać skonwertowane pliki
    5 klikamy przycisk dalej





    Program ma duże możliwości, dzięki niemu przeskalowanie i dodanie znaków wodnych do 80 zdjęć konkursowych zajęło mi mniej niż minutę

    POLECAM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •