Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 31

Temat: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

  1. #1
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    2

    Domyślnie Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Przebarwienia skóry pojawiają się u bardzo wielu osób. U osób powyżej 30 lat występują już bardzo często.

    Główną przyczyną ich powstawania jest słońce a konkretnie jego promienie UV i wahania oraz zakłócenia w produkcji hormonów. Powstałe zmiany koloru bardzo często wywołane są zaburzeniami w produkcji melaniny,która jest barwnikiem w naszej skórze. Do najpopularniejszych przypadków tego rodzaju należy ostuda ( inaczej melasma ), plamy soczewicowate, piegi.

    Drugą grupę popularnych przebarwień tworzą tzw. przebarwienia pozapalne. Czyli ślady np. po trądziku, blizny lub przebarwienia, a także oparzenia.

    Powodów może być jeszcze wiele np. leki ich efekty uboczne, szczególnie fotouczulające, perfumy zawierające alkohol w połączeniu z kontaktem ze słońcem, przyczyny mogą być bardzo różne.

    Istotny jest podział przebarwień związany z ich występowaniem, wyróżniamy przebarwienia występujące w naskórku, zwane naskórkowymi i te które występują głębiej w skórze zwane skórnymi, są też mieszane, jednocześnie plamy występują i na powierzchni i głębiej w skórze.

    To ważna ocena gdyż przebarwienia naskórkowe jest łatwiej wyleczyć. Głębsze wymagają pomocy lekarza.

    Uwaga, świeże przebarwienia dużo łatwiej jest usuwać, niż starsze. W przypadku dawnych plam może być dość trudno. Leczenie przebarwień wymaga od nas wytrwałości gdyż w jego procesie plamy zazwyczaj powoli ustępują. W trakcie leczenia jak i po leczeniu miejsca te trzeba chronić przed słońcem gdyż może ono spowodować powrót plam i powstanie nowych. Stosujmy dla tego kremy z silnym filtrem lub nośmy odzież i nakrycia głowy chroniące przed słońcem.

    Jeżeli przebarwienia są niewielkie i świeże to możemy spróbować, pozbyć się ich naturalnymi domowymi sposobami. Okłady z plasterków zielonego ogórka, smarowanie miejsc sokiem z cytryny, okłady z maślanki, maseczka z papai z mącznicą lekarską, maseczka z truskawek, plastry ananasa, tonik z zielonej pietruszki lub rumianku. Te naturalne kosmetyki mają właściwości rozjaśniające, a z zawarte w nich kwasy owocowe i witamina C przywracają prawidłowe funkcjonowanie skórze i przyczyniają się do likwidacji przebarwień.

    Warto je stosować trzy razy w tygodniu. Efekty będą stopniowe. Jednak tylko małe, proste przebarwienia można w ten sposób leczyć.

    Warto połączyć kuracje naturalnymi środkami z kuracją kremem przeznaczonym specjalnie do likwidacji przebarwień.

    Wybierając krem, starajmy się wybrać dobry, skuteczny produkt, dopasowany do typu cery. Najlepiej zrobić to w aptece bo tu najprędzej znajdziemy kremy na dobrym poziomie, mogą to też być inne miejsca ze specjalistycznymi tego rodzaju produktami. Kuracja kremami trwa minimum miesiąc a zazwyczaj kilka miesięcy. Dobierając krem możemy zwrócić uwagę na występowanie takich składników jak kwas kojowy, kwas azaleinowy, kwas fitowy, witamina C, hydrochinon. Składniki te skutecznie leczą.

    Zdecydowanie warto odwiedzić lekarza, najpierw pierwszego kontaktu, badania, a później wizyta u dermatologa. To się opłaci, gdyż specjalista powie co nam jest, jakie są przyczyny i jak bezpiecznie leczyć. Przyczyny mogą być o charakterze hormonalnym lub innym. Rozpoznanie i usunięcie przyczyn uchroni nas częściowo przed niepotrzebną utratą pieniędzy, wydanych na długie leczenie czy to kremami czy zabiegami w gabinetach kosmetycznych, gdy przebarwienia niespodziewanie powrócą. Lecząc tylko objawy, nieleczone lub nierozpoznane przyczyny mogą ponownie objawić się przebarwieniami.

    Od lekarza uzyskamy konkretne informacje. Dzięki nim lepiej dobierzemy kremy lub inne zabiegi. A lekarz w trakcie leczenia, pomoże ocenić czy skutecznie na nas działają. Uzyskamy bezstronną informacje, bez presji jaką niesie marketing w zakresie doradztwa i sprzedaży produktów i usług w tym zakresie.

    Jednym z podstawowych sposobów leczenia są peelingi chemiczne. Możemy w tym celu stosować z apteki, peelingi z kwasów owocowych, które bardzo dobrze się sprawdzają. Złuszczanie naskórka, inaczej peeling, polega na usunięciu martwych komórek naskórka. Usuwamy przebarwienie, warstwa po warstwie, stopniowo.

    Zabieg wykonujemy do trzech razy tygodniowo, a przy cerze suchej lub wrażliwej na peelingi, tylko raz tygodniowo.

    W gabinetach kosmetycznych wykonuje się skuteczny w leczeniu przebarwień, peeling chemiczny kwasami glikolowym, migdałowym, kojowym, trójchlorooctowym, salicylowym.


    Innym stosowanym sposobem jest wykonywany w gabinetach kosmetycznych zabieg mikrodermabrazji. Polega on na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Jest to mikropeeling kontrolowany za pomocą specjalnego urządzenia.Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu
    poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się z przebarwieniami i innymi specyficznymi problemami skórnymi.

    W leczeniu przebarwień stosuje się również mezoterapie, jest to działający miejscowo niechirurgiczny zabieg medyczny polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Dostarczamy w ten sposób preparaty przeciw przebarwieniom.

    Odmiany stosowanych mezoterapii w leczeniu przebarwień to :

    Mezoterapia igłowa jest metodą wprowadzania substancji aktywnych przez strzykawki o bardzo cienkich igłach, bądź są to specjalne urządzenia wykonujące niewielkie nakłucia. Jest stosowana w wielu gabinetach. Derma roller jako jedno z takich narzędzi może być także stosowany w domu, tworzy on mikrokanaliki dzięki którym dostarczamy substancje aktywne takie jak kwas kojowy, kwas hialuronowy, witaminę C co pomaga redukować przebarwienia. Mogą to też być inne preparaty przeznaczone do tego zabiegu związane z rozjaśnianiem przebarwień. Stosowanie go także częściowo zapobiega powstawaniu przebarwień.



    Inną odmianą mezoterapii w stosowaną w leczeniu przebarwień jest sonoforeza.

    Sonoforeza uznawana jest za odmianę mezoterapii bezigłowej. To metoda ultradźwiękowego wprowadzania w skórę substancji aktywnych. Czynnikiem zwiększającym przepuszczalność skóry i powodującym wprowadzanie preparatów leczniczych i regenerujących do niej, są ultradźwięki. Rozjaśnia ona przebarwienia i plamy, dotlenia, pobudza limfę. Można obecnie dzięki nowym, prostym urządzeniom stosować ją w domu.

    I ostatni zabieg będący też odmianą mezoterapii to jonoforeza wykorzystuje przenikanie substancji leczniczych w formie jonów, wykonywana jest w gabinetach.


    Istnieją także zabiegi bardzo skuteczne, jednak kosztowne.

    Cosmelan to kuracja która dość szybko i z powodzeniem, pozwala usuwać przebarwienia, zabieg w skrócie polega nałożeniu po oczyszczeniu i przygotowaniu skóry, specjalistycznej maseczki, którą nosi się kilka godzin, maseczkę zdejmuje się już w domu i po niej przez kilka tygodni stosuje się drugi preparat, będący pewną formą kremu.

    Leczenie laserem.
    Lekarz ocenia charakter przebarwienia i dokonuje wyboru lasera odpowiedniego do sytuacji. Zdecydowanie w leczeniu tym najszybciej leczy się zmiany naskórkowe.

    Wykorzystuje się zjawisko w trakcie którego plamy czy przebarwienia absorbują intensywnie promienie światła o określonej właściwościach mocniej niż otaczające je niezmienione fragmenty skóry, co przyczynia się do ich podgrzania i usunięcia komórek zawierających barwniki.

    Opisane tu zabiegi charakteryzują się różną skutecznością, która zależy nie tylko od wybranej metody ale od rodzaju przebarwienia i przyczyn jego powstania oraz innych indywidualnych czynników związanych z konkretną osobą, warto o tym pamiętać.

    Przypomnijmy bo to ważne, wybór sposobu leczenia warto dokonać po konsultacji z lekarzem, on pomoże nam ustalić przyczyny, dzięki czemu będziemy mogli je wyleczyć lub unikać. Co zwiększy szanse na uniknięcie ponownego powrotu przebarwień. Doradzi on jakiego rodzaju kremy, peelingi i ewentualne zabiegi, jeżeli się na nie zdecydujemy, będą odpowiednie dla naszych indywidualnych zmian barwnych w skórze.

    W trakcie leczenia i po chronimy skórę przed słońcem.

    Przebarwienia leczy się stosunkowo długo w czasie dla tego podejdźmy konkretnie do tego ale trochę z poczuciem humoru na tyle na ile umiemy to ważna umiejętność która w życiu często przynosi nam ulgę.


    źródło: maseczki-domowe.pl

  2. #2
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Łomianki
    Postów
    127

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    super temat,ja się boje lata ,zawsze pod nosem mam ciemną plamę taki motyl wygląda to z daleka jak wąsik ,nie wiem od czego mi się to robi? jak chodzę na solarium zaklejam te miejsca plastrem i jakoś mi się wyrównuje

  3. #3
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Mój jedyny sposób na mniej przebarwień to bardzo dobry krem z filtrem 50.

  4. #4
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Ja mogę polecić serum - Dermika Lily Skin. Na przebarwienia chyba najlepszy na świecie kosmetyk

  5. #5
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    91

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Zdecydowanie tak,krem z wysokim filtrem powinien pomóc na plamy,co innego przebarwienia i to już kwestia naszej cery do której poelcam w szczególności stosować kosmetyki naturalne znad morza Martwego które zawierają odpowiednie minerały i pierwiastki niezbędne zarówno do skóry wrażliwej jak i naczynkowej.

  6. #6
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Mi przebarwienia i zaczerwienienia tuszuje Mixa - Krem łagodzący CC - zdecydowanie jest moim ulubionym tego typu kosmetykiem tym bardziej, że nie jest tłusty

  7. #7
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Przebarwienia to kwestia nie tylko słońca ale rodzaju skóry. Ja mam wrednie słabą, na dodatek alergiczną. Ale pomaga mi tonik wybielający przebarwienia white&beauty Floslek.

  8. #8
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Kremy Mixa niestety strasznie wysuszają i zapychają cerę Kupiłam jakiś czas temu jak były nowością na polskim rynku i mocno się rozczarowałam ale może komuś przypadną do gustu.

  9. #9
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Seria White&Beauty Floslek jest świetna na trudną, suchą czy alergiczną skórę. Na przebarwienia świetny.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Krem z filtrem
    Zobacz ofertę jakiejś wypożyczalni bo wynajem samochodów wcale nie jest taki drogi

  11. #11
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Moje ulubione produkty na przebarwienia to pharmaceris. No i oczywiście filtr UF 50. Co prawda jestem ciągle bada, ale skórę mam dużo młodszą w porównaniu do opalających się koleżanek. Wszystkie swoje kremy na przebarwienia kupuję tutaj: http://www.apteka-melissa.pl/kategoria/kremy-przeciw-przebarwieniom,112.html jak widać wybór jest duży i przetestowałam już sporo z nich. Ten w.w. to niekwestionowany król specyfików na wszystkie takie zmiany skórne.

  12. #12

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Na przebarwienia i plamy najskuteczniejszy jest laser. Jeśli ktoś jest innego zdania odsyłam do lektury: Zabiegi laserowe.

  13. #13
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Leszno
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Ja myje twarz plynem micelarnym expert czystej skory z bielendy, jest swietny do zmywania makijazu oraz do zwyklego odwiezania twarzy Dzięki miceli w skladzie dokladnie zmywa makijaz, a skóra jest nawilzona i bez zadnych plam, przebarwien

  14. #14
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Lublin
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Warto wybróbować laser oraz krem z filtrem. Pomaga również aloes- uspokaja stany zapalane i zaczerwienienia.

  15. #15
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Mi bardzo pomógł krem z serii White&Beauty z Floslek.

  16. #16
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Leszno
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Ostatnio edytowane przez Sara91 ; 14-05-2016 o 13:01 Powód: błąd :)

  17. #17
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    też szukałam taki sposobów i na jednym z forów był namiar do tego artykułu Przebarwienia na twarzy - jak z nimi walczyć? - Cafe Pineska I powiem Wam, że niezmiernie mnie to ucieszyło, bo wreszcie znalazłam kosmetyk dla siebie. przeczytajcie

  18. #18
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Hmmm.... ja tam stosuję usuwanie przebarwień warszawa jest duża i znalazłam odpowiednich specjalistów.
    http://www.bellisana.pl/medycyna-est...e-przebarwien/
    Nie istotna jest cena ważne, że pozbyłam się problemu!

  19. #19
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Bardzo fajnie opisane na pewno się przyda niejednej z Nas. Dość częstym problemem są tzw. brązowe plamki , które faktycznie mogą się pojawić na wskutek zbyt długiego przebywania na słońcu. Tu to jest fajnie opisane http://www.laroche-posay.pl/s%C5%82o...136-w3490.aspx . I faktycznie lepiej zapobiegać niż później szukać metod na wyleczenie.

  20. #20
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Bardzo dobre doświadczenia miałam z serią White&Beauty Floslek.

  21. #21
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    moja babcia zawsze mówi, że na przebrawienia najlepszy jest sok z cytryny ;p

  22. #22
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    U mnie na przebarwienia i plamy po słońcu nie działały żadne kosmetyki z drogerii. Najlepiej zasięgnąć porady dobrego dermatologa, który najczęściej w takich sytuacjach zaleci laserowe usuwanie przebarwień.

  23. #23
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Floslek ma bardzo dobrą serię kosmetyków White&Beauty. Działa super.

  24. #24

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    Super dziekuje za informacje

  25. #25
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2017
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Sposoby na plamy oraz przebarwienia

    dla mnie dobry jest krem na przebarwienia z oriflame. z serii optimals. tez z beżową zakrętką. stosuje na dzien i na noc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 17:15
  2. Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę
    By Jade in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 290
    Ostatni post / autor: 11-02-2019, 15:03
  3. [3-4.09 Częstochowa] Warsztaty z kompozycji farbami, kolorowym żelem oraz akrylem 3D
    By AtelierStylizacji Carolla in forum Archiwum warsztatów
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 12:35
  4. Ramówka Mini Warsztatów oraz Pokazu w Nail bar
    By bitt in forum Archiwum warsztatów
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 21:18
  5. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 21:08

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •