Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 76 do 100 z 104

Temat: Metoda Fiberglass

  1. #76
    Nałogowiec Avatar Malyyyyna
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    335

    Domyślnie Odp: Przedłużanie paznokci metodą fiberglass - dyskusje, porady

    autorka poprzedniego postu juz raczej tego nie przeczyta ale napisze nie ma opcji zeby polozyc frencha na ktorejs z warstw poniewaz widac włókna jedwabne i beda przeswitywały dlatego lepiej zakryc jest ciemniejszym lakierem, a żeby "włozyc" zel lub akryl pod spód to jakos mi sie to nie widzi... pokombinowac mozna mam zestaw do fiberglassu z NewNails i chetnie go sprzedam, jest praktycznie nowy, zrobiłam nim jednego pazurka także dla kogos kto chce spróbować super
    "Pasja jest to coś, co się uprawia. Angażuje się w to całe serce, kocha się to i dopieszcza. Chce się w tym zatracić, temu poświęcić i w końcu podzielić z innymi''[/COLOR]

  2. #77
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Przedłużanie paznokci metodą fiberglass - dyskusje, porady

    Ja natomiast robiłam wiele lat temu szkolenie z La Femme - również z metody fiberglass, tzn. przedłużałyśmy na tipsie i utwardzany był fiberglass. Włókna nie były widoczne - z tego co pamiętam, jeśli były widoczne to coś było nie tak zrobione.

  3. #78
    Nałogowiec Avatar Malyyyyna
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    335

    Domyślnie Odp: Przedłużanie paznokci metodą fiberglass - dyskusje, porady

    Czytałam sporo na ten temat i nawet ostatnio w 31 numerze akademii paznokcia str 22 była wzmianka ze zwykle wlókna sa widoczne wiec nie wiem od czego to zalezy, ja zawsze je widziałamP
    "Pasja jest to coś, co się uprawia. Angażuje się w to całe serce, kocha się to i dopieszcza. Chce się w tym zatracić, temu poświęcić i w końcu podzielić z innymi''[/COLOR]

  4. #79
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Przedłużanie paznokci metodą fiberglass - dyskusje, porady

    Może zależy to od firmy... już długo nie robiłam, mogło się coś zmienić

    W Nail Expercie ostatnim, tzn. 26 jest też stepik. Opis do kleju : "Klej do włókna 3g - dokładne zwilżenie sprawia, że siateczka włókna jest niewidoczna. Przed nałożeniem resiny klej musi wyschnąć."
    http://www.lf.pl/page,product,pid,30...,pl,index.php5
    Ostatnio edytowane przez RoksiSK ; 29-11-2010 o 19:24

  5. #80
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Przedłużanie paznokci metodą fiberglass - dyskusje, porady

    Cytat Napisał Malyyyyna Zobacz post
    Czytałam sporo na ten temat i nawet ostatnio w 31 numerze akademii paznokcia str 22 była wzmianka ze zwykle wlókna sa widoczne wiec nie wiem od czego to zalezy, ja zawsze je widziałamP
    a to artykuł naszej Asi



  6. #81
    No to..wpadłam Avatar kelli
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Niemcy,Zgorzelec, Wroclaw
    Postów
    159

    Domyślnie Odp: Przedłużanie paznokci metodą fiberglass - dyskusje, porady

    Ja mialam wykonane paznokcie ta metoda (pierwszy modelarz w zyciu) jakies 7 lat temu.
    Mysle, ze ta metoda juz jest nieco zapomniana, zostala wyparta przez akryl i zel i to chyba dobrze, bo w moim odczuciu paznokcie nie byly trwale.
    Moze, jak ktos chce tylko wzmocnic naturalka...sama nie wiem.
    To moje jedyne doswiadczenie z fiberglasem i wiecej chyba nie potrzebuje.

  7. #82
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Przedłużanie paznokci metodą fiberglass - dyskusje, porady

    przy prawidlowo wykonanych apznokcia metoda fiberglas nie ma prawa widac wlokien.
    Paznokcie wykonane ta metoda sa rowniez bardzo trwale, fakt metoda zapomniana - mysle ze z powodu ograniczonego zdobnictwa.

  8. #83
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Przedłużanie paznokci metodą fiberglass - dyskusje, porady

    Czyli dobrze pamiętałam

  9. #84
    No to..wpadłam Avatar olao
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GBY
    Postów
    183

    Domyślnie Odp: Przedłużanie paznokci metodą fiberglass - dyskusje, porady

    Ja z mojego szkolenia pamietam,ze sa rozne rodzaje włókniny.Jedne widac,inne nie.Nie widac chyba jedwabnej.

  10. #85
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Przedłużanie metodą fiberglass Video

    mam pytanko, co do tej metody, kupilam sobie zestawik, ale nie ma w nim zadnego kleju. jaki klej mam uzyc?
    Ostatnio edytowane przez Emilia B. ; 27-01-2011 o 19:04 Powód: przeniesione / Emila

  11. #86
    Wczytuje się Avatar kropka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław/Jeszkowice
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Przedłużanie metodą fiberglass Video

    Klej do tipsów, najlepiej z pędzelkiem,bo wygodniej się aplikuje.

  12. #87
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Ozdoby (folie)

    moze wiecie gdzie mogę kupic kolorowy fiberglass

  13. #88
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    Jezeli chodzi tobie o typowy jedwab do przedluzenia metoda fiberglas, to sie nie spotkalam. do czego konkretnie to potrzebujesz?

  14. #89
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    hmmm znalazłam kpk i to była ozdoba wtopiona w żelu czy to był akryl już nie pamietam

  15. #90
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    chyba widzialam to kpk wydaje mi sie ze to jakis material tam wtopiony byl o takiej fakturze siatkowatej na ukos, jakos tak. Podobne materialy w DR sa.

  16. #91
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    ta dziewczyna pisała że to fiberglas patrrzyłam na allegro po sklepach internetowych ale nic mi w oko takiego nie wpadło

  17. #92
    No to..wpadłam Avatar carmenita
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    207

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    Również pierwszy raz w życiu (także 7 lat temu) miałam wykonane pazurki metodą fiberglass i trzymały sie długo ok 1,5 miesiąca. Później tylko miałam naprawiane jedwabiem a to juz nie było zbyt trwałe. Sama nie brałam się za tą metodę i chyba nie mam zamiaru.

  18. #93
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    W książce Nail Story jest kpk wykonany jedwabiem z wzorkami. Są to chyba wzorki namalowane farbkami na jedwabiu, można też spróbować nadrukować wzorek drukarką na pasek; ja niestety nie posiadam jedwabiu, może mógłby ktoś spróbować?
    Gdyby dało rade, byłaby to dość duża oszczędność czasu, zamiast zdobić farbkami, czekać aż wyschnie można byłoby przygotować wszystko wcześniej. Gotowych pasków z jedwabiem z wzorkami prawdopodobnie nie ma w sprzedaży, ta metoda jest za mało popularna, żeby komuś opłacało się takie sprzedawać.

  19. #94
    Wczytuje się Avatar karolinciusia
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    20

    Domyślnie

    hej! Ja uczyłam się na La Femme i na kursie wszystko było ok. W domku na ich produktach pojawił się problem. Paznokcie nie trzymały długo bo każde uderzenie powodowało siateczkę pęknięć na paznokciu - więc gdzie tu wytrzymałość. i Przy utwardzaniu resiny aktywatorem z odległości 25cm jak mnie uczono - parzy, boli.

    Wieć ja się zraziłam co do tej metody, niestety

    Znalazłam krok po kroku, wiem że może po raz któryś, ale czasami są niewielkie różnice i może akurat komuś przypadnie ta technika

    Załącznik 57839

    Załącznik 57840
    Ostatnio edytowane przez asia ; 09-08-2012 o 22:00 Powód: 2 posty tego samego uzytkownika pod sobą

  20. #95

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    szkoda, że temat "umarł" chciałabym zacząć robić tą metodą, ale kurde ani zbyt wielu rad, ani odkrytych dobrych produktów nie ma

  21. #96
    Nałogowiec Avatar Cataleya 1981
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Great Harwood/UK
    Postów
    456

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    Mnie też niepokoi że temat umiera, bo ostatnio bardzo uważnie przyglądam się tej metodzie.
    Myślałam o niej pod kątem"regeneracji" paznokci spartolonych zbyt intensywnym piłowaniem oraz wzmacnianiu naturalnych.

    Ale niepokoją mnie głosy że piecze przy utwardzaniu. Jeśli piecze to jak to stosować w przypadku przepiłowanej płytki która już i tak jest wściekle wrażliwa ?
    Stylizacja rzęs - Great Harwood UK https://www.facebook.com/ForYourLashes

    2-3 maj 2015


  22. #97
    No to..wpadłam Avatar Selenna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Postów
    173

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    Szkoda że minusem tej techniki jest brak możliwości użycia szablonu.
    Paznokci bardzo krótkich, poobgryzanych nie można
    jedwabiem utwardzić. Struktura jedwabiu nie pozwala na
    stworzenie linii C. W związku z tym paznokcie wydają się
    zbyt płaskie, przez co też mniej atrakcyjne. Ponadto przy
    długich paznokciach zwiększa się prawdopodobieństwo złamania
    gdyż na lini wzmożonego nacisku jest wywierana większa siła.
    Do tego
    Metoda fiberglass nie pozwala zdobić paznokci poprzez
    wtapianie ozdób, możliwe jest jedynie zdobienie lakierami;
    - Przy bliższym przyjrzeniu się paznokciom można dostrzec sploty
    włókna (powierzchnia nie jest idealnie gładka).

  23. #98
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    Selena jak kopiujesz text podaj źródło !

    Temat umiera, bo chyba nikt już tego nie robi.
    Pieczenie bierze się z reakcji chemicznej utwardzacza z resiną, przy wrażliwej płytce trzeba będzie psikać z większej odległości i na kilka razy.
    Ja osobiście na "spartolone" wolę położyć silikon, albo żel do naturalków, fiberglass jest dla mnie za twardy.


  24. #99

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    witam wszystkich! ja tez od jakiegos czasu kombinuje, eksperymentuje (coz, taka natura z laczeniem roznych technik. sama niestety, wstyd sie przyznac, jestem nalogowa i bezlitosna dla paznokci obgryzaczka i odrywaczka wyglada na to, ze niereformowalna. obecnie, po kilkurazowym bolesnym oderwaniu/obgryzieniu zelu paznokcie mam jak papier i niestety zel juz nie chce sie trzymac. no i przypomnialam sobie o sanatorium dla paznokci, czyli fiberglass, ktory zdecydowanie lepiej radzi sobie z przyczepnoscia do paznokci np przepilowanych. nie zalezy mi na znacznym przedluzeniu, wiec wszystko pasuje. zastanawiam sie tylko czy moglabym utwardzony fiberglass (powiedzmy po dwoch warstwach resiny + aktywator) potraktowac zelem uv. tylko wlasnie... jak? na utwardzona aktywatorem i zmatowiona resine czy bezposrednio, na lepka warstwe resiny? jednofazowy zel czy zaczac od bondera i pozniej budujacy? wiem, ze jest metoda fibergel (uzywa sie zelu uv zawierajacego wlokna jedwabiu lub przeznaczony do tego zel uv naklada sie na pasek jedwabiu i utwardza w lampie), ale boje sie ze bedzie problem z przyczepnoscia. no wlasnie, czy przyczepnosc resiny utwardzanej aktywatorem jest wieksza od zelu uv? czy sam jedwab zwieksza przyczepnosc do plytki?
    troche dlugie mi to wyszlo... oczywiscie bede eksperymentowac na wlasna reke, ale chcialam najpierw zapytac- moze ktos juz na cos takiego wpadl i sprawdzil. no i jestem ciekawa Waszych reakcji na taki pomysl!
    __________________

    ---------- Dodano o godzinie 11:14 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:01 ----------

    [QUOTE=Selenna;387573]Szkoda że minusem tej techniki jest brak możliwości użycia szablonu.
    Paznokci bardzo krótkich, poobgryzanych nie można
    jedwabiem utwardzić. Struktura jedwabiu nie pozwala na
    stworzenie linii C. W związku z tym paznokcie wydają się
    zbyt płaskie, przez co też mniej atrakcyjne.


    wydaje mi sie (i z tego co czytalam na innych forach i widzialam na youtubie), ze ani z uzyciem szablonu ani z przedluzeniem poobgryzanych paznokci nie powinno byc problemu. oczywiscie pod warunkiem, ze nie chcemy z nich zrobic dwa razy dluzszych szponow poza tym, fiberglass mozna stosowac na tipsie. mysle, ze ta metoda ma po prostu okreslony target- osoby, ktorym zalezy na utwardzeniu naturalnych paznokci (a np maja problematyczna plytke i zel sie nie sprawdza) lub ktore z roznych powodow maja paznokcie zniszczone (przepilowane, pozdzierane, polamane). jesli chodzi o nailart, to trudno spodziewac sie, ze fiberglass znokautuje akryl czy zel. nurtuje mnie tylko kwestia laczenia fiberglassu wlasnie z akrylem lub zelem. slyszalam o metodzie laczenia fiberglassu z sypkim akrylem Akryl sypany

    ---------- Dodano o godzinie 11:29 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:14 ----------

    [QUOTE=delyszys;99277]

    MÓJ FIBERGLASSEK + FRENCH ŻELEM



    @delyszys, a czy moglabys podpowiedziec jak polaczylas fiberglass z zelem? ja wlasnie zaczynam kombinowac z laczeniem tej metody z innymi, ale wszyscy wydaja sie byc tacy...zachowawczy i nie ma sie kogo poradzic jesli chodzi o takie eksperymenty...

  25. #100
    No to..wpadłam Avatar Selenna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Postów
    173

    Domyślnie Odp: Metoda Fiberglass

    swojego mózgu nie skopiuję

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jaką metodę przedłużania paznokci preferujesz?
    By Kamis in forum Przedłużanie paznokci
    Odpowiedzi: 185
    Ostatni post / autor: 05-09-2017, 11:22
  2. dlaczego metoda żelowa
    By agusiaani in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 15:59
  3. Przedłużanie metodą fiberglass Video
    By Kamis in forum Metoda fiberglass
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 22:12

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •