Pokaż wyniki 1 do 20 z 20

Temat: Czy coś robię nie tak?

  1. #1
    Debiutantka Avatar pawel871987
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Krakowa
    Postów
    6

    Domyślnie Czy coś robię nie tak?

    Witam!
    Mam cerę mieszaną. Używam 2 razy w tygodniu peelingu ogórkowego Ziaji, rano i wieczorem żelu oczyszczającego do mycia twarzy, ostatnio Dax Men, wcześniej Garnier Czysta skóra Active , toniku ogórkowego Ziaji i kremu Loreal Men Expert Hydro 24. Czynię tak od ok. miesiąca, jednak już kilka razy wyskoczyły mi jakieś pryszcze, najczęściej pojedyncze, raz w większej grupie. I tak się zastanawiam, czy to nie jest powodem złego połączenia wyżej wymienionych kosmetyków? Bo generalnie czasami coś tam wyskoczyło na twarzy, ale to bardzo rzadko.

  2. #2
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Mozliwe, zakladalabym rowniez, ze ktores nie nadaja sie dla Twojej cery, czego powodem sa owe pryszcze. Bedziesz musial zdecydowac sie na jeden krem, najlepiej lagodzacy ( po peelingu bo skora jest podrazniona ) i peeling uzywac ewentualnie raz w tygodniu przy kapieli. Rano krem nawilzajacy na dzien.
    Nie jestem dermatologiem ale jak na moje za duzo produktow uzywasz na raz i stad zaburzenia na skorze
    Agnieszka

  3. #3
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    a dieta czy jest odpowiednia

  4. #4
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Oraz papierosy, narkotyki, alkohol i ostre przyprawy lub tzw szybkie jedzenie na mieście?


  5. #5
    Debiutantka Avatar pawel871987
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Krakowa
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    żadnych dragów, papierosów i alkoholu, nawet okazjonalnie. Żadnej specjalnej diety nie mam, jem generalnie "wszystko", mieszkam na wsi, więc na mieście nie jadam, fast foodów unikam. Jedyny taki mój niezdrowy nałóg to napoje energetyczne, które spożywam dosyć często...

  6. #6
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    może to być zła dieta, tłuste, ostre jedzenie, kolorowe słodzone napoje. jeśli masz cerę mieszaną, to musisz uważać, żeby nie wysuszyć za mocno (a później chcąc nawilżyć nie natłuścić!) Nie powiedzialeś w jakim jesteś wieku, może dojrzewasz i hormony szaleją Ja polecam maść cynkową punktowo, albo tabletki z cynkiem, możesz też wybrać się do dermatologa, który wypisze ci na receptę coś mocniejszego
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  7. #7
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Cytat Napisał pawel871987 Zobacz post
    żadnych dragów, papierosów i alkoholu, nawet okazjonalnie. Żadnej specjalnej diety nie mam, jem generalnie "wszystko", mieszkam na wsi, więc na mieście nie jadam, fast foodów unikam. Jedyny taki mój niezdrowy nałóg to napoje energetyczne, które spożywam dosyć często...
    Oj energetyki to samooo złooo
    Kofeina zwiększa ciśnienie krwi, poza tym działa moczopędnie czyli wypłukuje wszystko co zdrowe zdążysz zjeść (np witaminy z warzyw) ponadto razem z tauryną, L-karnityną i innymi substancjami potrafią nieźle rozregulować hormony - a to jest zazwyczaj najczęstsza przyczyna powstawania wyprysków. Wbrew pozorom równowaga hormonalna jest w organizmie najważniejsza.
    Spróbuj je odstawić na jakiś czas i obserwuj czy zachodzą zmiany, pij dużo niegazowanej wody i ew. uzupełnij braki witamin i minerałów (lepszy napój izotoniczny niż energetyk - tylko nie w nadmiernych ilościach, chyba, że biegasz codziennie maratony )
    Pielęgnacja na drugim miejscu, żel do mycia twarzy, piling max. ze 2 razy w tyg i nieobciążający krem powinny wystarczyć, na wypryski jakiś punktowy preparat.
    Koniecznie zdaj relację


  8. #8
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Herbata z bratka też jest dobra, oczyszcza organizm z toksyn. Kupisz w aptece.
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  9. #9
    Debiutantka Avatar pawel871987
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Krakowa
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Z tymi energetykami to wiem, że samo zło, tym bardziej, że chłepce to z niższej półki, taki ze mnie enerdżydrinkowy menel, hehe. Obiecuję poprawę. Herbatkę z bratka chętnie wypróbuję, bo jeszcze chyba nigdy nie oczyszczałem się w ten sposób.
    A, co sądzicie o mydle z Aleppo? Bardzo dużo pozytywnych opinii widzę na jego temat...

  10. #10
    No to..wpadłam Avatar Kasia991
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Postów
    161

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Po pierwsze, peeling tylko raz w tygodniu. Najlepiej kup jedną serię kosmetyków do cery mieszanej. Koniecznie krem rano i wieczorem, żel oczyszczający również bardzo wskazany, bez nawet najmniejszych drobinek bo to kolejny peeling i niepotrzebne zbyt częste podrażnienia. Tonik - często o nim zapominamy a jest bardzo ważny.
    Co do wyskakiwania "pryszczy" od czasu do czasu przy cerze mieszanej i tak będzie się to zdarzać, bo wiadomo nikt z nas nie jest chodzącym ideałem, który pamięta o zdrowym odżywianiu itd. przez 24h.
    Energetyki stanowczo ograniczaj, to już nawet nie ze względu na cerę Jak ktoś już wspomniał, nie za dużo ostrego, sprawdź też czy przy spożywaniu konkretnych produktów nie pojawia się wysyp (mogą to być pomidory, czekolada, ziemniaki, chipsy) Kolejna ważna sprawa nie wyciskaj "pryszczy". Jest bardzo fajna papka antytrądzikowa z Jadwigi, którą można nałożyć punktowo na zmianę i działa świetnie.
    Co do mydeł nigdy nie stosujemy ich na twarz - chyba, że są to mydła specjalnie do tego przeznaczone a mydło z Aleppo z tego co wiem, jest więc możesz spróbować.

  11. #11
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    ponieważ chcesz to robic sobie chałupniczo polecam może niezbyt fajny - ale bardzo bardzo skuteczny sposób.
    tak jak dziewczyny sugeruja peelingi raz w tygodniu, i oczyszczanie twarzy (pewnie uryna nic ci nie mówi ) wiec weź kubełek i nasikaj kilka kropel i skorzystaj z czystego wacika i przemyj na noc twarz. Rano twarz umyj woda lub tak zwanym zwykłym mydłem lub jakimś tonikiem.
    Z tym moczem to nie żart.
    Jesli sie brzydzisz to kup w aptece BORASOL i zamiast toników i mydeł stosuj wacikiem 3 razy dziennie...+ peeling raz dziennie.
    Nie ma wtedy znaczenia co jesz i pijesz... będziesz miał skórę gładka i zdrową jak pupa niemowlaka.
    Jedyny mankament to systematyka i konsekwencja z BORASOL ... powodzenia
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  12. #12
    No to..wpadłam Avatar Kasia991
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Postów
    161

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Jak słyszę o myciu zwykłym mydłem to ciarki mnie przechodzą...
    A używanie na twarz własnego moczu? no prosze - fakt skuteczne w niektórych przypadkach, ale wątpie żeby ktokolwiek miał na to ochotę.
    Za to Borasol popieram jak najbardziej, tylko nie wolno stosować go zbyt długo, poza tym możesz sobie do tego kupić herbatkę, ktora w składzie będzie miała łopian, poprawisz działanie wszytkich innych zabiegów

  13. #13
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    z tym moczem to popieram!
    Kasia słyszałaś cos kiedys o urynoterapii
    swoim moczem mozna wyleczyc nie tylko tradzik ale tez np grzybice

  14. #14
    No to..wpadłam Avatar Kasia991
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Postów
    161

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Słyszałam, ale nie jestem zwolenniczką, w sensie sama bym jej nie zastosowała na sobie.
    Oczywiście jeśli ktoś chce, to niech ją stosuje, ja wolę pozostać, przy standardowych metodach wyuczonych w szkole

  15. #15
    Debiutantka Avatar pawel871987
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Krakowa
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Cytat Napisał samaron Zobacz post
    Oj energetyki to samooo złooo
    Kofeina zwiększa ciśnienie krwi, poza tym działa moczopędnie czyli wypłukuje wszystko co zdrowe zdążysz zjeść (np witaminy z warzyw) ponadto razem z tauryną, L-karnityną i innymi substancjami potrafią nieźle rozregulować hormony - a to jest zazwyczaj najczęstsza przyczyna powstawania wyprysków. Wbrew pozorom równowaga hormonalna jest w organizmie najważniejsza.
    Spróbuj je odstawić na jakiś czas i obserwuj czy zachodzą zmiany, pij dużo niegazowanej wody i ew. uzupełnij braki witamin i minerałów (lepszy napój izotoniczny niż energetyk - tylko nie w nadmiernych ilościach, chyba, że biegasz codziennie maratony )
    Pielęgnacja na drugim miejscu, żel do mycia twarzy, piling max. ze 2 razy w tyg i nieobciążający krem powinny wystarczyć, na wypryski jakiś punktowy preparat.
    Koniecznie zdaj relację
    Witam, miałem zdać relację, więc zdaję.
    Generalnie bez zmian. Peeling ograniczyłem do 1 razu w tyg.,a do mycia twarzy zacząłem używać mydła z Aleppo plus tak jak wcześniej toniku ogórkowego z Ziaji, a na wypryski kupiłem sobie Tribiotic, który naprawdę szybko likwiduje ich obecność. Zmieniłem też krem na masło kakaowe z Ziaji. Jednak wypryski nadal się pojawiają. Energydrinki ograniczyłem również, choć nieradykalnie.

  16. #16
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Może po prostu zacznij tak, jak niejeden facet, żel pod prysznic i szampon?

  17. #17
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Mnie ostatnio strasznie wysypalo jak uzylam mleczka oczyszajacego naturalnej produkcji. Na drugi dzien pod okiem mialam jeden wielki punkt pod skora, twardy i mam go do dzis, czyli jakies 1,5 tyg. Na brodzie wyszlo mi kilka pryszczow, ktorych tez sie nie moge pozbyc, dodam, ze staram sie nie wyduszac, nie lubie. Nie pomogly mi zadne toniki, peelingi i kremy. Jednak nic mi sie nie dzieje na skorze, jak umyje twarz zwyklym, delikatnym mydlem w plynie i pozniej na to tlusty krem, przewaznie oliwkowy na noc a na dzien maslo kakaowe ( wode mam starsznie chlorowana i skora po niej sucha )
    Stwierdzam, ze mydlo jednak niezawodne, moze nawet i szare byloby najlepsze
    Agnieszka

  18. #18
    No to..wpadłam Avatar Kasia991
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Postów
    161

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Masło kakaowe? hmmm...jak tonik ogórkowy to i krem ogórkowy, tym bardziej, ze nadaje się do cery mieszanej
    A moze oprócz tych domowych sposobów wybierz się raz do kosmetyczki na mikrodermabrazje, kawitacje czy oczyszczanie manualne - w zależności jak oceni Twój stan skóry, bo co innego widzieć jak wygląda Twoja cera i profesjonalnie ją zbadać, a co innego oceniać na podstawie kilku postów

    A i ja jeszcze bym zainwestowała na Twoim miejscu w jakiś żel oczyszczający bez drobinek

    I podstawowe pytanie: ile czasu już pielęgnujesz skóre w taki sposób? Bo wiadomo, że od razu wszystkiego się nie pozbędziesz, trzeba troszke cierpliwości

  19. #19
    Debiutantka Avatar pawel871987
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Krakowa
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    Cytat Napisał Kasia991 Zobacz post
    Masło kakaowe? hmmm...jak tonik ogórkowy to i krem ogórkowy, tym bardziej, ze nadaje się do cery mieszanej
    A moze oprócz tych domowych sposobów wybierz się raz do kosmetyczki na mikrodermabrazje, kawitacje czy oczyszczanie manualne - w zależności jak oceni Twój stan skóry, bo co innego widzieć jak wygląda Twoja cera i profesjonalnie ją zbadać, a co innego oceniać na podstawie kilku postów

    A i ja jeszcze bym zainwestowała na Twoim miejscu w jakiś żel oczyszczający bez drobinek

    I podstawowe pytanie: ile czasu już pielęgnujesz skóre w taki sposób? Bo wiadomo, że od razu wszystkiego się nie pozbędziesz, trzeba troszke cierpliwości
    Od początku stycznia zacząłem tą moją pielęgnację w trzech krokach. Wcześniej poza zwykłym myciem buźki nic nie stosowałem, żadnych toników, czy kremów. Może dlatego coś wyskakuje, bo jeszcze nie stosowałem przez ten czas wszystkich kosmetyków z tej samej serii...A co do kosmetyczki to pewnie się wybiorę żeby pozbyć się zaskórników...

  20. #20
    No to..wpadłam Avatar Kasia991
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Postów
    161

    Domyślnie Odp: Czy coś robię nie tak?

    No tak będzie najlepiej, ona też na pewno jeszcze coś doradzi do pielęgnacji w domu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jak zdobyc klientki???
    By donna69 in forum Stylistki, klientki itp
    Odpowiedzi: 665
    Ostatni post / autor: 20-06-2022, 19:16
  2. W co inwestować
    By stefcia92 in forum Stylistki, klientki itp
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 09-02-2022, 18:11
  3. Pomoc dla wszystkich nowych dziewczyn i nie tylko
    By Tonija in forum UWAGI o Forum
    Odpowiedzi: 580
    Ostatni post / autor: 19-04-2018, 13:49
  4. Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?
    By Emcia in forum Metoda akrylowa
    Odpowiedzi: 477
    Ostatni post / autor: 29-12-2017, 17:16
  5. ile czasu zajmuje wam zrobienie paznokci i jak skrócić czas pracy
    By Śnieżynka in forum Ogólnie o paznokciach
    Odpowiedzi: 837
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 12:15

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •