Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 101 do 125 z 189

Temat: działalność gospodarcza

  1. #101
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    dokladnie plus tego ze UP daje dofinansowanie i az 1 tysiac zlotych mozna przeznaczyc n reklame i trzeba to bardzo madrze i dobrze wykorzystac bo to kasa za free a mozna zaistniec dzieki dobrej reklamie tylko wazne zeby tych klientow potem nie stracic tylko ich dalej do siebie przyciagac!

  2. #102
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Tu macie info o wysokości preferencyjnch składek zus

    Preferencyjne składki ZUS. Ile wynoszą?

  3. #103
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Sprawa pierwsza - żeby dostać dotację z UE trzeba się zarejestrować jako osoba bezrobotna a jeśli ktoś pracuje nawet na pół etatu to takiego statusu mieć nie będzie.
    Sprawa druga - jeśli jednocześnie mamy założoną działalność gospodarczą i pracujemy w innym miejscu to opłacamy tylko składkę zdrowotną ALE pod warunkiem że pracodawca dał nam pełny etat. Niestety w przeciwnym razie płacimy wszystkie składki.
    Mi faktycznie rozkręcenie na dobre firmy zajęło te dwa lata. Stratna co prawda nie byłam nigdy ale nie miałam też rewelacyjnej wypłaty, teraz jest znacznie lepiej.

  4. #104
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    coś mi się obiło o uszy,że można byc na pół etatu ,ale trzeba mieć chociaz minimalne wynagrodzenie żeby z tyt.dg opłacać tylko zdrowotne.

    niestety mogę się mylić.

  5. #105
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    ja nie byłam zarejestrowana jako bezrobotna. ale nie dostałam bezpośrednio z UP,, tylko UP miał projekt z POKL. Czyli przez UP pośrednio.
    Wszystko przecież zależy jaki UP, gdzie, itp. nie ma co generalizować.
    Ostatnio edytowane przez kiwaczek2 ; 07-08-2013 o 13:26




  6. #106
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Dokladnie kazdy UP w wojewodztwie danym ma jakies pieniadze swoje w moim miescie na Salon Kosm.daja na ta chwile do 14 tys.,oraz programy powiazane z Unia.i kazdy ma jakies swoje regulaminy np. ktorych sie trzymaja np. w moim miescietrzeba miec jednego zyranta zadne inne zabezpieczenia nie wchodza w rachube choc ogolny regulamin mowi inaczej gdy sie powolywalam na regulamin Pani mi powiedziala jak UP daje to sam narzuca co mozna a co nie to jest doslowny jej cytat.Takze kazdy UP trzeba odwiedzic i wszystkiego sie tam dowiadywac ogolnie pieniadze mozna od nich latwo dostac.tylko trzeba chciec je wziac.

  7. #107
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    A czy któraś z was będąc na KRUSIE dostała jakieś pieniążki z ARIMR lub z innej agencji ?

  8. #108
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Dziewczyny a czy to prawda , ze po otrzymaniu dofinansowania prze pierwszy rok sa znizki przy placeniu do ZUSu?

    ---------- Dodano o godzinie 10:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:03 ----------

    Ok widze ze juz kolezanka odpowiedziala mi wyzej ,podsylajac linka

    ---------- Dodano o godzinie 10:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:05 ----------

    Dziewczyny a czy ktoras z Was otrzymala dotacje,bedac mobilna kosmetyczka

  9. #109
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Dziewczynki, mam zalozona DG i po 2 latach trace znizke do ZUS. Czy jesli zamkne dzialalnosc i otworze po miesiacu ze zmieniona nazwa firmy i jej adresu to czy znowu beda przyslugiwac mi znizki?

    I mam jeszcze jedno pytanie bo jestem kompletnie zielona z ksiegowosci a wlascicielka i kolezanka mowia mi co innego niz moja ksiegowa. Otoz jaki procent odprowadza wlasciciel lokalu za jego wynajmowanie. Wlascicielka i kolezanka ktora jest ksiegowa mowi o 18% a moja ksiegowa mowi ze 23% albo chyba 13% lub 8% (nie pamietam dokladnie) w zaleznosci czy wlascicielka jest "vatowcem". Juz tego nie ogarniam bo kazdy mowi mi co innego... chyba pojde na jakis kurs podstaw ksiegowosci i sama bede sobie to ogarniac eh...

  10. #110
    Kosmetyczka Avatar makkaresh
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Co do ZUS to obniżone składki płacą nowi przedsiębiorcy przez okres właśnie 2 lat. Niestety, zamknięcie firmy i otwarcie na nowo (z inną nazwą) nic nie da - ponieważ zniżki przypisane są do konkretnego przedsiębiorcy. Więc jeśli będziesz właścicielką kolejnej firmy, a poprzednią prowadziłaś przez okres min. 2 lat - zniżki nie obowiązują.

    Jakie jest wyjście? Odczekać 60 miesięcy (5 lat) od zamknięcia firmy - po tym czasie, jeśli założysz nową, znów masz szansę na niższy ZUS. Można też założyć działalność na kogoś innego (matka, ojciec, mąż itp.), kto wcześniej nie prowadził działalności - jednak tu byłoby chyba za dużo kombinacji, chociaż jak ktoś jest bardziej odważny to może się podejmie

    Tak mówiła mi księgowa, gdy sama orientowałam się w sprawie działalności.

    Ogólnie temat ZUS-u jest drażliwy - dziwna instytucja i bardzo "wysysająca z kasy"

    Co do wynajmu to niestety nie mam pojęcia - miałam zupełnie inną sytuację i nie mogę się wypowiedzieć, nie chcę nikogo wprowadzać w błąd

  11. #111
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    jest dokładnie tak jak napisała makkaresh

    z podatkiem niestety tez się nie orientuje.

  12. #112
    Szkoleniowiec Avatar Iwona Oleksy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Ełk
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Jeśli chodzi o te podatki - słuchaj księgowej. obojętnie czy osoba od której wynajmujesz jest watowcem czy nie - jest 23% vatu od wartosci wynajmu.
    to czy jest watowcem czy nie decyduje tylko o tym, czy moze on sobie odliczac Vat od kupionych rzeczy lub usług - ale to juz Ciebie nie dotyczy

    A te inne procenty - 8, czy 13 to juz jest inna bajka.
    niestety nasze Panstwo wysysa z nas pieniadze jak wygłodzony wampir krew - otóż to, ze pan właściciel wynajął Ci lokal oznacza ze dostał on za to pieniadze - czyli jest to jego przychodem, od ktorego musi odprowadzic podatek dochodowy (i tu wlasnie zalezy na jakich zasadach właściciel się rozlicza - jest kilka opcji)

    przepraszam jesli pokretnie tlumaczę, ale chodzi o to, ze vat jest z pewnoscia 23%

    www.rzesyelk.blogspot.com
    mój raczkujący blog

  13. #113
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    iwona1988 no wlasnie... ja od kwietnia place czynsz za wynajem + 18%, w takim razie wlascicielka ktora mi wynajmuje zle sie rozlicza? Rozumiem ze nie ma na mnie to jakiegos wplywu? Bo jesli tak to dla mnie lepiej (bo mniejsze koszty) a to nie ja bede ponosic tego konsekwencje

  14. #114
    Szkoleniowiec Avatar Iwona Oleksy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Ełk
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Absolutnie zadnej odpowiedzialnosci nie ponosisz - tylko i wylacznie wlasciciel, to jego prywatna sprawa czy lamie przepisy czy nie.

    Ale ta kwota - cena za wynajem + 18% to poprostu umowa miedzy wami, to nie swiadczy o tym, ze taka wlasnie kwotę on placi...

    (ps. te 18% to kwota podatku dochodowego, ktore on corocznie placi za do US z okazji uzyskanego dochodu)

    www.rzesyelk.blogspot.com
    mój raczkujący blog

  15. #115
    Nałogowiec Avatar agaciorka93
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    558

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Dziewczyny mam pytanie, juz od jakiegoś czasu przymierzam się do otwarcia działalności i zastanawiam się czy warto zarejestrować się jako Vatowiec ?
    Jak jest w waszym przypadku ?

    Zastanawiam się nad tym bo nie wiem czy opłaca mi się być vatowcem.

    A i jeszcze jedno bo nie bede miala kasy fiskalnej gdyż nie zamierzam przekroczyc limitu 20tys zł i w przypadku gdy ktos chcialby jakis dowód wpłaty to czy musze wystawic obowiazkowo fakture ? czy np dowód KP powinien byc wystarczający?

  16. #116
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Z tego co sie orientuje od przyszlego roku wszyscy wchodza w kasy dopytaj dokladnie ksiegowa w gazecie prawnej byl artykul na ten temat
    Jesli nie jestes vatovcem to wystawiasz rachunki a nie faktury wystawiasz za uslugi rachunki bo to jest udokumentowanie twojego przychodu ksiegowy powinien doradzic ci czy oplaca ci sie byc vtowcem czy nie

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  17. #117
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    dziewczyny chcialam sie dowiedziec czy to prawda ,ze trzeba wynajac architekta, ktory zajmie sie projektem lokalu ,ktory chce przeznaczyc na uslugi kosmetyczne? np mam mala kawalerke,,ktora chcialabym na to przeznaczyc, dziewczyny na innych forach pisaly ze trzeba taki szkic oddac do urzedu/ sanepidu ( generalnie chodzi mi o architekta, czy on jest faktgycznie NIEZBEDNY ? ) PRZECIEZ TO kupa kasy !

  18. #118
    Szkoleniowiec Avatar AtelierStylizacji Carolla
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    częstochowa
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Agaciorka93 agulusia ma racje

    mało tego w kasie fiskalnej liczy sie obrót nie dochód
    czyli zarabiasz miesieczne 5 tys, opłat masz 4 tys. zostaje ci 1 tys.
    i niestety to 5 tys. wchodzi do rozliczenia

    przy opłatach stałych- zus, lokal, podatki- przekroczenie kwoty 20 tys. to pikus- zwłaszcza jak sie nie jest watowcem a dlaczego- ponieważ do tego dochodu który swiadczy o wejscie na kase liczy sie kwota która pobierasz od osób fizycznych

    jakbys wystawiała rachunki albo fvat na osoby prowadzace działalnosc to wtedy inaczej- ale wiadomo ze w salonie kosmetycznym 90% obrotów generuja nam klientki indywidualne które fvat na firme nie biora

    nie radze kombinowac- mojej znajomej ksiegowa zle prowadziła ksiazke przychodówi rozchodów twierdzac ze dopiero na koniec roku obliczy czy wejdzie na kase- finał w skarbówce czeka ja kara- ile nie wiem ale wesoło nie jest


    zeby wejsc w roku 2013 na kase fiskalna mamy 30 dni od przekroczenia cienkiej linii która jest owe 20 tys. jesli tego sie nie zrobi urzad skarbowy nakłada kary

    mało tego dslaczego wszyscy sie tak boja kas- jest mniej liczenia, dokumentów, szybciej, i wcale nie płaci sie wiekszych podatków jak sie podaje stan faktyczny

    pamietajcie dziewczyny ze jesli zanizacie własny obrót, nie płacicie podatków mozecie zapomniec o uzyskaniu chociazby wiekszego kredytu np. na samochod czy na dom

  19. #119
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    dokladnie tak
    kasa wcale nie jest taka straszna jakby sie wydawalo jest szybciutko i pozadek w papierach


    bettyblue tak architekt jest niezbedny do przeksztalcenia lokalu mieszkaniowego na uslugowy, jest sporo biegania i zalatwiania

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  20. #120
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    a czy któraś z Was jest na karcie podatkowej? Ja nie ogarniam tych wszystkich spraw podatkowych
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  21. #121
    No to..wpadłam Avatar Nilvena
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    148

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    hej dziewczyny. Czytając posty wnioskuję że większość z Was jest jednak na zasadach ogólnych na książce przychodów i rozchodów. Mam pytanie czy same je prowadzicice czy macie księgowe od tego? jak się rozliczać najlepiej miesięcznie kwartalnie z US ?

  22. #122
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    ja mam ksiegowa. za duży leń i bałaganiarz jestem by sama to ogarnąc. poza tym mam aż 3 rodzaje dzialaności w jednej wiec za duzo tego wszystkiego.
    ale jak ktoś lubi cyferki....ja to nawet na kalkulatorze zle liczę




  23. #123
    Rozkręcanko Avatar beauticos
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Postów
    56

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Karta podatkowa nie sprawdza się w przypadku gdy np.rozliczasz sie z meżem i masz do odliczenia dzieci ponieważ z kartą nie rozliczysz się wspólnie z małżonkiem,to jest wówczas minus, a dwa to do książki wiesz... wpiszesz co chcesz...

  24. #124
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    ksiegowa po pierwsze jestem 100% humanistką wręcz 'blondynkom' jesli chodzi o matme. a po drugie kiedy bym miala to zrobic? miedzy pracą przedszkolem trzylatka, kursami, szkoleniami, oraz prowadzeniem domu i pilnowanie promocji w necie ...
    jestem chyba za leniwa na księgowosc

  25. #125
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    ja tez korzystam z pomocy ksiegowej mimo ze jestem na ksiazce przychodow i rozchodow... Nie ogarniam niczego z ksiegowosci mimo, ze tlumaczy mi sie to setki razy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Dotacje unijne na działalność.
    By ivonna70 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 312
    Ostatni post / autor: 20-12-2021, 12:43

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •