Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 151 do 175 z 189

Temat: działalność gospodarcza

  1. #151
    Kosmetyczka Avatar Marilyn*
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Postów
    106

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Dziewczyny jakie opodatkowanie waszym zdaniem jest najkorzystniejsze w naszej branzy? Ryczałt czy Księga przygodow i rozchodow? Sama juz nie wiem czy lepiej byc Vatowcem czy placic mniejsze podatki , co wy o tym myslicie? Na jakich podatkach wasze firmy opieraja sie? Z gory dzieki

  2. #152
    Rozkręcanko Avatar parafina80
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Podbijam temat z pytaniem do dziewczyn które rozliczaja sie na kpir - co wrzucacie w koszty oprócz oczywistych jak wynajem lokalu czy faktury za materiały? Bo mój księgowy każe mi wszystko łącznie z czynszem za mieszkanie na które zarejestrowana jest działalność i za benzyne w naszym prywatnym samochodzie i troche sie obawiam czy to normalne. Proszę powiedzcie co wy odliczacie?

  3. #153
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Czynsz za mieszkanie to chyba lekka przesada, no chyba że jest w całości zarejestrowane jako lokal użytkowy - w co wątpię. Jeśli chodzi o benzynę to można odliczać ale tylko wtedy gdy prowadzi się "kilometrówkę" czyli dokumentujesz pisząc przebieg samochodu skąd i dokąd się poruszasz itp itd jest to dość uciążliwe i rzadko komu chce się w to bawić i raczej wszyscy moi znajomi z działalnościami dali sobie spokój z odliczaniem paliwa.

    W koszty wrzucasz wszystko to co bezpośrednio dotyczy Twojej działalności. Czyli tak jak piszesz głównie koszty lokalu i zakupu materiałów. Jeśli masz oddzielną umowę na wywóz nieczystości to też ale zazwyczaj właściciele lokali ujmują to w czynszu. Ja mam jeszcze w kosztach OC i fv za zakup środków czystości itp. Telefon o ile dostajesz fakturę na działalność. Jak masz w salonie TV albo radio to możesz też do kosztów zaliczyć płacony abonament. A no i fv od swojego księgowego też oczywiście.

    Nie wiem jakie jeszcze masz koszty w swojej DG ale te podane to chyba standard tak myślę.

  4. #154
    Wizażystka Avatar MM-makeup
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja prowadzę jednoosobową DG, jestem na ryczałcie, płacę stały podatek od przychodu, nie mogę pomniejszyć go o faktury kosztowe, ale mój księgowy wyliczył, że tak jest dla mnie najlepiej.

  5. #155
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    parafina - jakiś szalony ksiegowy. w sumie czasem się tacy przydają, ale zeby czynsz na mieszkanie to lekka przesada. jak cie urzad dorwie to ty bekniesz nie księgowy
    ja wrzucam benzyne ale mam auto na firmę.




  6. #156
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    jeśli masz firmę zarejestrowaną na swoje mieszkanie możesz część czynszu odliczać 😊 co do paliwa musisz prowadzić kilometrowke 😉

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  7. #157
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Chcąc założyć działalność gospodarczą na własną rękę musisz poznać jak działa prawo. Przede wszystkim zacznij od prawa cywilnego, skup się również na prawie podatkowym, ale przede wszystkim na prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. Ja ostatnio znalazłam księgarnię gdzie zawsze są aktualne pozycje z uwzględnionymi komentarzami i nowelizacjami: https://aplikanci.profinfo.pl/publik...e-cywilne.html
    Działając już na własną rękę, warto posiadać kilka niezbędnych książek na półce, by móc zawsze po nie sięgnąć, a uwierz - prowadząc działalność zdarzy się wiele okazji ku temu. Trzymam kciuki
    Ostatnio edytowane przez RamenkaSa ; 03-09-2015 o 13:21

  8. #158
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja Wam powiem, żebyście skusiły się na księgowość online, którą oferuje firma Kognitariat. Ma się święty spokój, bo nie trzeba latać po mieście w poszukiwaniu biura rachunkowego. Dla mnie rewelacja.

  9. #159
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja także zastanawiam się nad rozkręceniem własnej działalności, a wydaje mi się, że kwestią powodzenia i sukcesu są zadowolone klientki, które z pewnością do nas wrócą. Chciałabym otworzyć mały gabinet kosmetyczny i myślałam na początek zainwestować w kombajn kosmetyczny, który jest urządzeniem wielofunkcyjnym i umożliwia wykonywanie kilkunastu zabiegów kosmetycznych za pomocą jednego urządzenia. Znalazłam coś takiego na http://importmania.pl/pol_m_Urzadzen...yczne-171.html, ale nie wiem czy coś takiego jest akurat warte uwagi i czy cenowo wychodzi to w porządku? Może ktoś z doświadczonych osób mógłby mi coś w tej mojej sprawie podpowiedzieć, czy na początek coś takiego wystarczy czy raczej niekoniecznie?

  10. #160

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Kombajn to raczej kiepski pomysł - gdy padnie jedna funkcja i wyślesz go do serwisu, zostajesz bez zabiegów.

  11. #161
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Z tym prawem to nie przesadzajcie - wystarczą podstawy. A nawet jeśli to firmy zajmujące się księgowością, same podejmują się takich prac, jedna ze znanych - Tax Care - Nowy Księgowy Nie twierdze, że jest to proste - wcale nie jest, ale akurat załatwienie tego jest raczej dla każdego kto chce założyć działalność realne.

  12. #162
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Na stronach znanych biur macie kalkulatory - Białystok - Biuro rachunkowe i księgowe nowego rodzaju ? Tax Care Wklepujesz dane dotyczące działalności i wszystko masz podane na tacy. A koszty bywają różne. Też moim zdaniem lepiej mieć do dyspozycji biuro rachunkowe, które ma nie tylko opcję załatwiania wszystkiego online, ale i normalne placówki.

  13. #163
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2017
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Macie już swoje biznesy? Ja kurcze nadal walczę ze sobą żeby otworzyć coś własnego. Mam już nawet super ofertę franczyzy od firmy http://rabat-detal.pl/ , jednak zbieram jeszcze troszkę pieniędzy na start. Mimo dużej pomocy ze strony firmy jeszcze brakuje mi paru rzeczy.

  14. #164
    Nałogowiec Avatar jagnam
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    340

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Jeśli chcecie prowadzić własną działalność to weźcie pod uwage wiele kosztów:
    zus
    koszta materiałów kosmetycznych
    sterylizację
    oraz koszt wynajecia lokalu

    Tak więc nie są to takie małe koszta i musicie mieć pewnosć,ze dacie sobie radę! Jesli chciałybyście dodatkowo sobie dorobić to zastanówcie sie nad dystrybucją kosmetyków. Można to bez problemu łączyc z pracą kosmetyczki.
    Ostatnio edytowane przez jagnam ; 27-09-2017 o 13:46

  15. #165
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja mam u siebie kpir, jestem vatowcem i się niczym nie stresuję - sporo rzeczy wrzucam w koszta, kosztami zusu obniżam sobie dochodowy.

  16. #166
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Kto nie spróbuję to na pewno nie da rady, więc jeśli mamy talent to próbujmy. Odpowiednie też zarządzanie ruchem klientów i będzie naprawdę dobrze

  17. #167
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2016
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Lekarz medycyny etsteycznej powien stale sie doszkalać. Jest na rynku dużo kursów i szkoleń z branzy beauty typu szkolenia z mezoterapii . Jak ktoś pracuje w zawodzie albo ma własny gabinet, to musowo powinien uczestniczyć w takich warsztatach. Co sądzicie na ten temat?

  18. #168
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Też ostatnio szukałam biura rachunkowego i porównywałam ceny i najbardziej przypadł mi ten z Optimum księgowość warszawa cennik Jeśli jesteście zainteresowani, to sprawdźcie.

  19. #169
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Część dziewczyny Zastanawiam się nad otwarciem nowej cukierni w swojej okolicy i chcę robić wypieki według domowej receptury mojej babci. Szukasz sprawdzonego sprzętu i nie mogę się zdecydować.. Czy takie https://stalgast.com/wyposazenie-piekarni-i-cukierni jest odpowiednie? Powinnam jeszcze coś dokupić lub odpuścić?

  20. #170
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    56

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Własny gabinet generuje duże koszta ale są to koszta,które się zwracają. Trzeba pamiętać,że niezbędne są dobre sprzęty. Niedawno trafiłam na ten adres https://cosmed24.pl/katalog/20-urzadzenia-kosmetyczne/ .Z tego co widzę to mają konkurencyjną ofertę za niewielkie pieniądze

  21. #171
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    679

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Z własnym biznesem nie ma co się wahać! To znacznie lepsze niż praca na etacie Sama założyłam własny biznes, choć na początku niewiele o tym wiedziałam. Ale dzięki profesjonalnej i bardzo komfortowej przestrzeni coworkingowej od https://ideaplace.pl/ , udało mi się zyskać bardzo wygodne miejsce pracy bez konieczności kupowania lokalu na biuro A ideaplace znajduje się w samym centrum Wrocławia, co znacznie ułatwia pracę!

  22. #172
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2018
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Czy ja wiem, jak jesteś dobra to dużo więcej zarobisz u siebie.

    Jak jesteś słaba to fajnego etatu nie dostaniesz :-)

  23. #173
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Prowadząc jakąkolwiek DG trzeba oszczędzać - ja ostatnio zaoszczędziłam na zamiennikach do drukarki https://inkhouse.pl/tonery,do-samsung.html Bardzo dobry zakup - super się spisują.

  24. #174
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    679

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Również mam własną działalność, a mianowicie sklep z galanterią Biznes świetnie się kręci, a to wszystko dzięki temu, że zawsze oferuję towar najlepszej jakości. Większość produktów zamawiam u https://produkty.janpolbis.pl/aktowki-c-1_3.html , bo mają bardzo modne i świetnie wykonane artykuły. Ostatnio największym hitem są skórzane aktówki

  25. #175

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Pamiętajcie, że przy działalności, musicie mieć umowę na odbiór odpadów niebezpiecznych. Ja miałam ostatnio kontrolę i mnie o to pytali

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Dotacje unijne na działalność.
    By ivonna70 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 312
    Ostatni post / autor: 20-12-2021, 12:43

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •