Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 189

Temat: działalność gospodarcza

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    No to..wpadłam Avatar deissy
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Dworszowice kościelne,okolice Pajęczna,Częstochowy
    Postów
    173

    Domyślnie działalność gospodarcza

    Wiecie co tak sobie myśle jak to jest z założeniem dzialnosci gospodarczej.Bo nap.jakbym chciała być głównym wykonawca to zakładam firme jednoosobowa.Chodzi mi żeby zarejestrować działalność i legalnie robić pazurki w domu.Ale zupełnie niewiem jak i co.Nie otworze salonu bo o tych wszystkich zabiegach i innych rzeczach nie mam pojecia.
    Może któraś mi pomoże i troche to wyjaśni

  2. #2
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza


  3. #3
    No to..wpadłam Avatar deissy
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Dworszowice kościelne,okolice Pajęczna,Częstochowy
    Postów
    173

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Zagladałam ale mi chodzi czy można zarejestrowac siebie jako jednostkę i działalność gospodarczą w domu.Mój szwagier tak zarejestrował hodowle i nie było zadnego sanepidu ani nic,tylko właśnie nie wiem jak to zrobił.

  4. #4
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    tak, z mojej okolicy więszkoszć dziewczyn ma na dom, a jeżeli chodzio sanepid to nie wiem jak to wygląda

  5. #5
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    pewnie ze bez problemu mozesz zarejestrowac dzialalnosc w swoim domu,ale musisz miec oddzielne pomieszczenie na wykonywanie uslugi dobre ujscie swiezego powietrza,pochlaniacz pylu...

  6. #6
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    A tak przy okazji. A jak wygląda działalność z dojazdem do klienta Może się Aniu orientujesz.

  7. #7

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Taki salon paznokci można założyć w domu, wiele osób tak pracuje. Na pewno jednak najlepiej byłoby wówczas zadzwonić do sanepidu i dowiedzieć się, jakie są wymogi. W przypadku salonu kosmetycznego musi być np. osobne wejście, osobna toaleta dla klientek, w przypadku salonu manicure pewnie jest tych wymogów mniej. Taką działalność zakłada się na adres domowy. Na początku prowadzenia DG jest mniejszy ZUS, co na pewno jest dużym ułatwieniem. Moim zdaniem najważniejsze to wybrać sobie korzystną formę opodatkowania (warto się skonsultować z księgową) i dowiedzieć o wymogi w lokalnej stacji sanitarno-epidemiologicznej, gdzie wszystko wytłumaczą.
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

  8. #8
    Debiutantka Avatar kasia1xx
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Zebrzydowice
    Postów
    1

    Domyślnie Własna działalność

    Witam
    Na początku to może kilka słów o mnie. Nazywam się Kasia i mam 21 lat. Mieszkam w Zebrzydowicach. Od dłuższego czasu interesuje się zdobieniem paznokci lecz dopiero teraz myślę o tym na poważnie. Więc proszę o pomoc osoby które posiadają własną działalność gospodarczą. Chciałabym się dowiedzieć na jakiej zasadzie to wszystko działa, ile czasu zajmuje założenie takiej działalności, koszty, ewentualne problemy, czego można się spodziewać na początku. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi

  9. #9
    Wczytuje się Avatar turkusova
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Wielkopolska:-)
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Własna działalność

    Założenie to szybka akcja - najpierw trzeba wygrać bój z sanepidem...

  10. #10
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Własna działalność

    Kasiu poszukaj w tematach na temat dzialalnosci,wiele pisalysmy na ten temat,wiec na pewno znajdziez wiele znaczacych i waznych informacji dla siebie jesli chodzi o dzialalnosc..

  11. #11
    Szkoleniowiec Avatar PAZURKOMANIA
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    MYSŁOWICE
    Postów
    804

    Domyślnie Odp: Własna działalność

    czesc Koszta: wniosek o załozenie działalnosci to koszt 100 zł jezeli chcesz byc vat-owcem to dodatkowo 170 zł, zus -jezeli to twoja pierwsza działalnosc,przez 2 lata jest znizka i odprowadzasz mies.ok 380 zł,
    gdzie najpierw?..1.urzad miasta składasz wniosek o załozenie działalnosci wpłacasz 100zł i czekasz max. 3 dni na wpis do ewidencji(odbiór osobisty)....do urzedu statystycznego,zusu,i urzedu skarbowego -urzad miasta przesyła twooj wpis do ewidencji,nastepnie u.statyst. nadaje ci regon i przesyła poczta...do zusu musisz sie zgłosic najpózniej do 7 dni od momentu dnia rozpoczecia działalnosci,do urzedu skarbowego zgłaszasz sie najpózniej dzien przed rozpoczeciem działalnosci celem wyboru rozliczen podatkowych..decydujesz czy chcesz byc ryczałtowcem
    0 zł czy vatowcem 170 zł... no i sanepid..ale tego to nie wiem bo jeszcze nie załatwiłam..:/

  12. #12
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Własna działalność

    http://forum.wzorki.info/wlasny-gabi...html#post44297 <- klik i używamy opcji "szukaj"

  13. #13
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Własna działalność

    u mnie taki wniosek byl za darmoo.
    1. urząd gminy - wniosek złożyłam elektronicznie, potem przyszłam podpisać tylko
    2. urząd statystyczny. idziesz z wnioskiem o wpisie do ewidencji, regon załatwisz w 10minut
    3. skarbowka - jezeli chcesz skorzystac z karty podatkowej (w tym roku 88zl) musisz to zrobic przed rozpoczeciem dzialalnosci i wtedy nie placisz tej skladki, bo zus jest wyzszy
    4.zus- moim zdaniem najwieksza babranina, trzeba kilka papierow wypelnic


    mamy kilka tematów na forum o tym

  14. #14
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja też bałam się zusu, dlatego czekałam 3 lata na krusie żeby mieć mniejsze składki,teraz dopiero robię remont w wynajętym lokalu,wszystko idzie zgodnie z planem a i tak jestem cały czas poddenerwowana i niespokojna

  15. #15
    Kosmetyczka Avatar Marilyn*
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Postów
    106

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Dziewczyny jakie opodatkowanie waszym zdaniem jest najkorzystniejsze w naszej branzy? Ryczałt czy Księga przygodow i rozchodow? Sama juz nie wiem czy lepiej byc Vatowcem czy placic mniejsze podatki , co wy o tym myslicie? Na jakich podatkach wasze firmy opieraja sie? Z gory dzieki

  16. #16
    Rozkręcanko Avatar parafina80
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Podbijam temat z pytaniem do dziewczyn które rozliczaja sie na kpir - co wrzucacie w koszty oprócz oczywistych jak wynajem lokalu czy faktury za materiały? Bo mój księgowy każe mi wszystko łącznie z czynszem za mieszkanie na które zarejestrowana jest działalność i za benzyne w naszym prywatnym samochodzie i troche sie obawiam czy to normalne. Proszę powiedzcie co wy odliczacie?

  17. #17
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Czynsz za mieszkanie to chyba lekka przesada, no chyba że jest w całości zarejestrowane jako lokal użytkowy - w co wątpię. Jeśli chodzi o benzynę to można odliczać ale tylko wtedy gdy prowadzi się "kilometrówkę" czyli dokumentujesz pisząc przebieg samochodu skąd i dokąd się poruszasz itp itd jest to dość uciążliwe i rzadko komu chce się w to bawić i raczej wszyscy moi znajomi z działalnościami dali sobie spokój z odliczaniem paliwa.

    W koszty wrzucasz wszystko to co bezpośrednio dotyczy Twojej działalności. Czyli tak jak piszesz głównie koszty lokalu i zakupu materiałów. Jeśli masz oddzielną umowę na wywóz nieczystości to też ale zazwyczaj właściciele lokali ujmują to w czynszu. Ja mam jeszcze w kosztach OC i fv za zakup środków czystości itp. Telefon o ile dostajesz fakturę na działalność. Jak masz w salonie TV albo radio to możesz też do kosztów zaliczyć płacony abonament. A no i fv od swojego księgowego też oczywiście.

    Nie wiem jakie jeszcze masz koszty w swojej DG ale te podane to chyba standard tak myślę.

  18. #18
    Wizażystka Avatar MM-makeup
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja prowadzę jednoosobową DG, jestem na ryczałcie, płacę stały podatek od przychodu, nie mogę pomniejszyć go o faktury kosztowe, ale mój księgowy wyliczył, że tak jest dla mnie najlepiej.

  19. #19
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Na stronach znanych biur macie kalkulatory - Białystok - Biuro rachunkowe i księgowe nowego rodzaju ? Tax Care Wklepujesz dane dotyczące działalności i wszystko masz podane na tacy. A koszty bywają różne. Też moim zdaniem lepiej mieć do dyspozycji biuro rachunkowe, które ma nie tylko opcję załatwiania wszystkiego online, ale i normalne placówki.

  20. #20
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2017
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Macie już swoje biznesy? Ja kurcze nadal walczę ze sobą żeby otworzyć coś własnego. Mam już nawet super ofertę franczyzy od firmy http://rabat-detal.pl/ , jednak zbieram jeszcze troszkę pieniędzy na start. Mimo dużej pomocy ze strony firmy jeszcze brakuje mi paru rzeczy.

  21. #21
    Nałogowiec Avatar jagnam
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    340

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Jeśli chcecie prowadzić własną działalność to weźcie pod uwage wiele kosztów:
    zus
    koszta materiałów kosmetycznych
    sterylizację
    oraz koszt wynajecia lokalu

    Tak więc nie są to takie małe koszta i musicie mieć pewnosć,ze dacie sobie radę! Jesli chciałybyście dodatkowo sobie dorobić to zastanówcie sie nad dystrybucją kosmetyków. Można to bez problemu łączyc z pracą kosmetyczki.
    Ostatnio edytowane przez jagnam ; 27-09-2017 o 13:46

  22. #22
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja mam u siebie kpir, jestem vatowcem i się niczym nie stresuję - sporo rzeczy wrzucam w koszta, kosztami zusu obniżam sobie dochodowy.

  23. #23
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    56

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Własny gabinet generuje duże koszta ale są to koszta,które się zwracają. Trzeba pamiętać,że niezbędne są dobre sprzęty. Niedawno trafiłam na ten adres https://cosmed24.pl/katalog/20-urzadzenia-kosmetyczne/ .Z tego co widzę to mają konkurencyjną ofertę za niewielkie pieniądze

  24. #24
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    679

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Z własnym biznesem nie ma co się wahać! To znacznie lepsze niż praca na etacie Sama założyłam własny biznes, choć na początku niewiele o tym wiedziałam. Ale dzięki profesjonalnej i bardzo komfortowej przestrzeni coworkingowej od https://ideaplace.pl/ , udało mi się zyskać bardzo wygodne miejsce pracy bez konieczności kupowania lokalu na biuro A ideaplace znajduje się w samym centrum Wrocławia, co znacznie ułatwia pracę!

  25. #25
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2018
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Czy ja wiem, jak jesteś dobra to dużo więcej zarobisz u siebie.

    Jak jesteś słaba to fajnego etatu nie dostaniesz :-)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Dotacje unijne na działalność.
    By ivonna70 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 312
    Ostatni post / autor: 20-12-2021, 12:43

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •