Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 189

Temat: działalność gospodarcza

  1. #26
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    nie trzeba być zarejestrowanym. pewnie trzeba mieć 18 lat

  2. #27
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    a zeby dostać dotacje, to już trzeba być zarejestrowanym tak?

  3. #28
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    niestety nie wiem. pewnie tak, jeżeli chodzi ci o te 20tys z urzedu. ja mam teraz zawieszoną, jak będę odwieszac to się będę na bieżąco dowiadywac

  4. #29
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Asiu a kiedy będziesz odwieszać?

  5. #30
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    jak znajdę dobre miejsce nowe

  6. #31
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Asiu a wiesz, czy jak zarejestruje sie jako bezrobotna, to czy od razu bede mogła sobie wybrać kurs zeby odbyc przed otwarciem wlasnej dzialalnosci?

  7. #32
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    nie mam pojęcia:/

  8. #33

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja też myślę o otworzeniu działalności i tak się zastanawiam bo do 31.12.2011 jestem na wychowawczym ale na wychowawczym chyba można otworzyć coś swojego... Wiecie coś na ten temat

  9. #34
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Kochana na wychowawczym możesz mieć coś swojego, ale pod warunkiem, że nie masz zasiłku wychowawczego na dziecko - tego z gminy no i musisz podpytac w ZUSie jak będzie wyglądała sytuacja z odprowadzaniem składek

    ---------- Dodano o godzinie 07:36 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 07:26 ----------

    Cytat Napisał dzoana Zobacz post
    Asiu a wiesz, czy jak zarejestruje sie jako bezrobotna, to czy od razu bede mogła sobie wybrać kurs zeby odbyc przed otwarciem wlasnej dzialalnosci?

    u mnie to wygląda tak, że osoba bezrobotna ma prawo do odbycia kursu, ale pod warunkiem, że nie ma prawa do zasiłku dla bezrobotnych wybierasz rodzaj kursu i zapisujesz się u mnie jest nawet tak, że dostajesz zwrot za dojazdy do miejsca szkolenia i dodatek aktywizacyjny (to jakieś 150 zł miesięcznie) z racji tego, że aktywnie szukasz pracy i robisz cos w kierunku znalezienia zatrudnienia
    jeśłi chodzi o dotację, to trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotna bez prawa do zasiłku złożyć wniosek z biznesplanem, miec 2 poręczycieli dotacji ( z zarobkiem po ok. 1700 - 1800 zł na ręke i nie moze to byc najblizsza rodzina, np mąż lub rodzice jesli z nimi sie mieszka) i potem tylko czekanie na decyzje jak ma sie pozytywna to kierują na kurs małej przesiębiorczości itp w miedzy czasie trzeba miec juz umowe najmu lokalu, papierki z załozona dzielolnoscia (NIP i regon) no i sanepid nasz kochany wszedzie jest inaczej wiec warto popytac bo 20 tys na poczatek to swietna sprawa
    ja tez bede skladac, ale to za jakis czas


  10. #35

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Nie, nie, zasiłku wychowawczego nie mam... W tej chwili jestem na etapie szukania lokalu ale poki co nic nie mam , a w tej naszej Brodnicy to tyle już jest tych gabinetów ...
    Troszkę boję się ryzykować, czy się utrzymam, ale z drugiej strony kto nie ryzykuje ten nie ma

  11. #36
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    No to od tego masz biznes plan musisz sie zastanowic czy oplaca ci sie otwierac sam gabinet z paznokciami czy czegos pod to jeszcze nie wciagnąć, musisz to dokladnie przemyslec i wykalkulowac..

  12. #37

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Cytat Napisał kobietazpazurem Zobacz post
    No to od tego masz biznes plan musisz sie zastanowic czy oplaca ci sie otwierac sam gabinet z paznokciami czy czegos pod to jeszcze nie wciagnąć, musisz to dokladnie przemyslec i wykalkulowac..
    Ja chciałam otworzyć gabinet z kosmetyką pielęgnacyjną, pazurki, masaż, solarium i myślałam żeby do tego dołączyć jeszcze fryzjerstwo...
    Biznes plan już mam... w biznes planie to wszystko wygląda fajnie, a jak będzie na prawdę to wszystko i tak okaże się dopiero w praktyce

  13. #38
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Kamilko ja już na zaspas robię sobie NIP żeby później mieć mniej do roboty.. A myślisz,że te 20 tys. wystarczy na ptwarcie własnego biznesu? tzn. tylko paznokciowy salonik? A jeśli bym chciala dołączyć fryzjerstwo, czy kosmetykę, to dostaję dodatkową dotację, czy musze się zmieścić ze wszystkim w tych 20 tys. ?
    No i czy muszę mieć tych dwóch poręczycieli, czy jakoś inaczej można to obejść? Bo ciężko znaleźć aż dwóch... ;/

  14. #39
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    pewnie ze 20 na paznokcie starczy, najgorzej to z czynszem jest.

    farby do ścian
    tapeta -to już fantazja twoja. gorzej jak masz lokal zupełnie nieprzystosowany do niczego, tzn musisz podłączyć prąd czy coś. ale jak masz taki uniwersalny to spoko

    biurko,
    2 kszedła
    miska do pedi
    podnóżek
    2 szafki powiedzmy
    połka na lakieryx2
    kosz na śmieci
    wystawka
    lampa na biurko
    jakies koszyczki itp

    reszta to już specjalistyczne,
    -preparaty do dezynfekcji
    -cążki
    -kopytko, radełko, nożyszki itp itd
    -lampa
    -naczynka
    -pędzle
    -żele i akryle
    -zmywacz, aceton, inne płyny
    -kremy
    -lakiery

    nie wiem co tam jeszcze ale wszystko zależy od tego za jaką cenę kupisz poszczególne rzeczy, np taką półeczkę wiszącą na lakiery, żeby jeden stał obok drugiego cieniutką, można samemu tanio zbić. krzesła lepsze są nie obite materiałem, łatwo myć jakby co

    polecam się porządnie porozglądac po rynku, np ja biurko kupiłam w jysk, jest szklane matowe ogromne, oryginalnie do komputera

  15. #40
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Dzięki Asiu, na pewno się przyda, ale co do krzeseł, to się zastanawiam czy żeby jakiś wygodnych nie kupić, żeby tyłki nie bolały od siedzenia tyle czasu może ze skóry ekologicznej takie miekkie siedzenie... chyba wiesz o co chodzi no nie? a sie zastanawiam czy dają dodatkową dotację na fryzjerstwo?

  16. #41
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    no te ze skóry ekologicznej są spoko. niestety nie mam poęcia o fryzjerstwie, jeśli będe zakładac do komus podnajmę stanowisko a w wyposazeniu pomoże mi koleżanka

  17. #42
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    ale część bedziesz pokrywac z dofinansowania? bo sie zastanawiam, że tez mogłam bym komus wynająć, ale czy znajde kogos kto by przyniosl caly sprzet potrzebny... hmm, czy np. kupic najpotrzebniejsze rzeczy takie jak fotel, lustro, a te swoje pierdulki sama by przyniosla? tylko czy na wszystko by mi starczylo hmm...a na jakich produktach bedziesz pracowala?

  18. #43
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    więc tak. teraz to ja mam tylko paznokcie i teraz to akurat w domu przeczekują (drogie miejsca są a z poprzedniego się wyniosłam). ale w przyszłości za rok-dwa jeśli się plany nie zmienią to się przeprowadzimy i tam będe miała lokal. i rozwinę o wizaż, moooże masaże, rzesy, myślałam o doczepianiu włosów. a w przyszłości kosmetyka i fryzjerstwo i na pewno kupie fotele, dyfuzory, myjki, konsole i tego typu rzeczy. i jak się uda, bo kosmetyki bedę chciała autoryzowany salon sobie zrobc i zatrudniać kogoś, bo to więcej kasy dla mnei jako pracodawcy wtedy. a jeśli się nie uda, to kupię "meble" wymienione powyżej i podnajmę i wtedy taka fryzjerka sama farbę będzie musiała kupowac, obstawiam loreala albo welle. ale to na razie plany. w każdym razie jak przyjdzie czas na dzidzie to chciałabym miec ogarnięty interes już.

    i wtedy będe się starała o dofinansowanie. i na początku może z up się uda, chociaż wątpię bo już mam działalność. ale będe sę starać o dofinansowania z ue

  19. #44
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    no troche to pogmatwane, ale chyba najprosciej bedzie jak pójde do up i sie zapytam jak to wyglada... chociaz cos mam złe przeczucia heh...

  20. #45
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    idz idz, podobno nie jest trudno dostac te 20 tysięcy z up. a jeszcze chyba od województwa zależy. trzymam kciuki salonik paznokciowy otworzyłam bez dotacji (wynajem pokoju, który sobie zrobiłam), wierzę że ci się uda

    z ue sa większe kwoty, ale trudniej dostac ponoć

  21. #46
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Cytat Napisał dzoana Zobacz post
    Kamilko ja już na zaspas robię sobie NIP żeby później mieć mniej do roboty.. A myślisz,że te 20 tys. wystarczy na ptwarcie własnego biznesu? tzn. tylko paznokciowy salonik? A jeśli bym chciala dołączyć fryzjerstwo, czy kosmetykę, to dostaję dodatkową dotację, czy musze się zmieścić ze wszystkim w tych 20 tys. ?
    No i czy muszę mieć tych dwóch poręczycieli, czy jakoś inaczej można to obejść? Bo ciężko znaleźć aż dwóch... ;/
    Dzoana ja myślę jak Asia - spokojnie wystarczy

    co do poręczycieli to właśnie nie da się tego obeśjść to zabezpieczenie do PUPu ale spytaj jak jest w Ciebie w mieście, bo może nie potrzeba tych poręczycieli w niekótrych meijscowościach nie wymagają ich, ale to już zalezy: od rejonu, % bezrobocia, urzedu, od tego ile maja pieniążków "do rozdania" itp.


  22. #47
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza


  23. #48
    Nałogowiec Avatar Czarnulka1523
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tczew/Gdańsk
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Własna działalność

    dziewczyny mam do was takie pytanko z tego co wiem jest możliwośc otrzymania dofinansowania na dzialajaca juz dzialalnosc gospodacza... czy wiecie cos wiecej na ten temat, co trzeba spelnic, jakie warunki itp

  24. #49
    Wzorki Club Avatar czarnulkaaa87
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lille France,,, marzy mi się Gdańsk
    Postów
    664

    Domyślnie Odp: Własna działalność


  25. #50
    Nałogowiec Avatar Czarnulka1523
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tczew/Gdańsk
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Własna działalność

    czarulka dzieki wielkie za info ale z tego co czytam to wszedzie pisze o otrzymaniu dofinansowania na otworzenie dzialalnosci a nie na poszerzenie jej.... ale dzieki

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Dotacje unijne na działalność.
    By ivonna70 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 312
    Ostatni post / autor: 20-12-2021, 12:43

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •