Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 189

Temat: działalność gospodarcza

  1. #51
    No to..wpadłam Avatar kasiek2501
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    183

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Hej dziewczyny proszę Was o pomoc.
    Mój narzeczony ma firmę i chciałby rozszerzyć działalność o tą moją stylizacje.
    Czy jest możliwość, aby firma była zarejestrowana w innym mieście a miejsce wykonywania usług było w innym, bo obecnie
    wynajmujemy mieszkanie i w nim bym chciala się tym zajmować. Bo nie wiem jak to należało by załatwić. Czy w tedy zarejestrować do jako dojazd do klienta czy jak?

    Będę wdzięczna, jeśli się ktoś lepiej orientuje w tym temacie.

  2. #52
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    mozna
    w urzedzie miasta sklada sie odpowiednie druki
    na jednym dopisujecie rozszerzenie dzialanosci a na drugim inne miejsce wykonywania pracy
    w urzedzie miasta w informacji uzyskasz informacje jakie druki musicie zlozyc

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  3. #53
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Mnie się wydaję , aczkolwiek obiło mi się kiedyś o uszy , że to może być wykonywane w tym mieszkaniu i zarejestrowane jako normalna działalność w której klientki przychodzą do Ciebie do "gabinetu" ALE pomieszczenie to musi spełniać wszelkie wymogi np: umywalka x2 itp. Wtedy normalnie sanepid robi Ci kontrole w mieszkaniu.

    Ps: Też b. chętnie się dowiem , w jaki sposób odbywa się taka rejestracja i czy można zarejestrować jako dojazd do klienta

  4. #54
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Cytat Napisał paznokietki000 Zobacz post
    Ps: Też b. chętnie się dowiem , w jaki sposób odbywa się taka rejestracja i czy można zarejestrować jako dojazd do klienta

    pewnie ze mozna

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  5. #55
    Rozkręcanko Avatar mikusia08
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Poznan/okolice
    Postów
    73

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    oczywiscie ze mozesz moja kolezanka tak zrobila tzn ona aby ominac sanepit ,zalozyla firme na wykonywaie uslugi u klienta w domu i tak chyba dla ciebie tez by bylo najlepiej.... nawet ona dostala na to dofinansowanie

  6. #56
    No to..wpadłam Avatar kleo
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    290

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    mam takie pytanko, ponieważ ostatnio byłam w urzędzie z pytaniami odnośnie DG
    jako siedzibę winnam podać adres zameldowania, jak zadałam pytanie o usługę w domu klienta to Pani mi powiedziała, że nie trzeba pisać, że usługa wykonywana jest gdzieś bo obligatoryjnie z mocy ustawy mogę usługę wykonywać na teranie całego kraju a nawet unii

    i tak mnie to troszeczkę nurtuję, bo jakby ktoś był niemiły i zaczął coś węszyć, to czy taka działalność jest ok
    adres siedziby - to adres zmeldowania, a jak jest z sanepidem w takim przypadku, jak się nie zaznacza tego dojazdu do klienta
    chyba, że ja Panią źle zrozumiałam i muszę podać jakieś dodatkowe jeszcze informację

    załóżmy, że zakładam Firmę Handlowo - Usługową i główną podstawą tej działalności są fryzjerstwo i inne usługi kosmetyczne ( czyli nasza stylizacja ) to czy to zobowiązuje mnie do zgłoszenia do sanepidu
    Ostatnio edytowane przez kleo ; 19-11-2010 o 21:34

  7. #57
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    z tego co czytalam na innych forach juz nie zaznacza sie ze usluga jest wykonywana w domu klienta, i nic nie zglasza sie do sanepidu bo ich to nie interesuje wtedy co robisz u klientek
    poszukaj na innych forach

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  8. #58
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    a najlepiej udać się do sanepidu i dowiedzieć jak to wygląda w twoim mieście będziesz mieć pewność



  9. #59
    Rozkręcanko Avatar Kasia889
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Cześć, mam pytanko. Zdecydowałam się na otwarcie saloniku z usługami z paznokci i makijażem. Orientuje się może któraś z Was czy w analizie finansowej we wniosku produkty do paznokci i makijażu mam rozpisać wszystko po kolei tzn. kopytko, waciki itd czy można ogółem napisać produkty do paznokci i kwota tyle i tyle. I w takiej działalności jaki mam wpisać kod PKD bo nigdzie nie umiem znaleźć tego

  10. #60
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    jezeli chodzi o nr to to jest pod 'fryzjerstwo i inne usługi kosmetyczne'

  11. #61
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Cytat Napisał Kasia889 Zobacz post
    Cześć, mam pytanko. Zdecydowałam się na otwarcie saloniku z usługami z paznokci i makijażem. Orientuje się może któraś z Was czy w analizie finansowej we wniosku produkty do paznokci i makijażu mam rozpisać wszystko po kolei tzn. kopytko, waciki itd czy można ogółem napisać produkty do paznokci i kwota tyle i tyle. I w takiej działalności jaki mam wpisać kod PKD bo nigdzie nie umiem znaleźć tego

    obawiam się że trzeba wypisywać wszystko po kolei . . . bo potem z każdej złotówki jest rozliczenie i nie można kupić nic innego niż się wpisze we wniosku ... Oni muszą wiedzieć dokładnie na co wydajesz każdy grosz , który Ci dadzą
    Trzeba wierzyć w swe marzenia i cele ... dopiero wtedy się spełnią.
    http://malemetamorfozy.blogspot.com/

  12. #62
    Rozkręcanko Avatar Kasia889
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    czyli zrobić normalnie załącznik do wniosku i rozpisać wszystko?

  13. #63
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    dziewczyny ja będę po świętach zakładać działalność, ile dni wcześniej mam się udać do urzędu, żeby działalność działała już od 1-go maja I mam jeszcze jedno pytanie, o sanepid;p Czy muszę się do niego w ogóle po coś zgłaszać? będę podnajmować stanowisko do stylizacji paznokci w salonie fryzjerskim, który miał już odebrany przez sanepid projekt, i w tym projekcie była również uwzględniona stylizacja paznokci, więc wszystko co trzeba jest, tylko siąść i zacząć działać z pazurami. Ale tak się właśnie zastanawiam z tym sanepidem , jak to jest, czy sami się zgłaszamy, czy oni nas pierwsi odwiedza;p

  14. #64
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Eh, ja będę musiała zarejestrować działalność, bo chcę kącikiem siedzieć u takiej Pani. A ona nie może mnie zatrudnić. I do opłacenia będę miała ZUS i kącik, ale nie wiem czy nazbieram chociaż na te opłaty...

  15. #65
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Witam,
    mam dylemat Od trzech miesięcy jestem bezrobotna. Wcześniej przez rok pracowałam w salonie stylizacji paznokci, zrobiłam sobie wakacje i teraz mam zamiar szukać pracy. Ale przyszedł mi do głowy inny pomysł. Pomyślałam o założeniu własnej działalności. Akurat kilka dni temu, niedaleko mojego domku zamknęła swoją działalność inna stylistka. Podnajmowała sobie kącik z biurkiem w salonie fryzjerskim. A że miałabym bliziutko do pracy i byłabym w końcu na swoim to stąd pomysł na własną działalność. No i tu zaczynają się schody...poprzedni salon, w którym pracowałam, znajdował się w innym mieście. Także wszystkie moje stałe klientki zostały tam. Także musiałabym zaczynać od zera :/ i nie mam pojęcia jak to zrobić i czy to nie za duże ryzyko otwierać swoją działalność bez żadnej klientki?

  16. #66
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    dziewczyny mam pytanie, przy zakładaniu działalności trzeba podać numerki tego co się będzie wykonywać, powiedzmy tatuaże mają swój numerek, fryzjerstwo ma swój, kosmetyka swój, jak to się ogólnie nazywa? Jak znaleźć ten cały spis w internecie bo nawet nie wiem pod jaką nazwą szukać

  17. #67
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    To PKD

  18. #68
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

  19. #69
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    dzieki wielkie

  20. #70
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Polecam się na przyszłość

  21. #71
    Wczytuje się Avatar falbala
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Piaseczno
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    nie wiem czy pisze w dobrym temacie..

    Planuje kupić dom-segment i chciałabym garaż i pomieszczenia gospodarcze (usytuowane w bryle budynku, co jak suterena al z mini okienkami) przekształcic na salon kosmetyczny.
    Chciałabym tam miec pazurki, kosmtyke i fryzjerke i zastanawiam sie jak to ugryzc.. Ztego co czyałam na innym forum musiałabym przekształcic czesc budynku pod usługi, sanepit idp..
    orientujecie sie jakie sa konkretne wymogi

    Miałyscie moze podobną sytuacje?

    Cholernie sie boje wziasc kredyt na 20 lat a pózniej nie móc w tym domu otworzyc działalnosci gosp.

    Zgóry dzieki za odpowiedzi

  22. #72
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    z tego co sie orientuje to powinnas sie w danej gminie zapytac czy da sie takie przeksztalcenie zrobic, zazwyczaj sie da (kwestia planu zagospodarowania i dobrego humoru pani urzedniczki)

  23. #73
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    lubuskie
    Postów
    70

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    a ja mam pytanie co do ksiazeczek sanepidowskich, potrzebne jeszcze? i jesli tak to jest jakas inna dla manicurzystek, od tych pracujacych w gastronomii

  24. #74
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Potrzebna, ta sama

  25. #75
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Od niedawna mam dg. i zastanawia mnie jedna kwestia apropo sanepidu. Działalność mam zarejestrowaną w miejscu zamieszkania ale pracuję w salonie fryzjerskim gdzie podnajmuje malutkie pomieszczenie. Domyślam się, że sanepid zaraz się dowie o tym, że należało by mnie sprawdzić. Zastanawia mnie gdzie i czy w ogóle przyjdą. Do domu czy do salonu. Jeśli do salonu to tylko mnie będą sprawdzać czy cały salon?

    Kolejną kwestią jest to, że w owym pomieszczeniu wykonuję rzęsy, manicure i pedicure. Nie wiem czy nie czepną się, że wszystko jest razem. No i nie mam podpisanej umowy z ludźmi od odbioru odpadów medycznych. Czy Jeśli wykonuję pedicure i manicure tylko frezarką to musze mieć to podpisane? Przecież tego pyłu nie będę przenosić do pojemnika.
    Zaczynam się bać tego sanepidu bo wszędzie mają inne wymagania i czepiają się różnych rzeczy...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Dotacje unijne na działalność.
    By ivonna70 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 312
    Ostatni post / autor: 20-12-2021, 12:43

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •