Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 76 do 100 z 189

Temat: działalność gospodarcza

  1. #76
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    jezeli sprawdza salon to i tak caly a nie tylko ciebie, tak samo jezeli sanepid przyjdzie do powiedzmy fryzjerek, to ciebie tez sprawdza. moze podpisz umowe uzyczenia lokalu? bo jak ci wjadą na dom to roznie moze byc :/

    teoretycznie nie trzeba miec ksiazeczek jako takich, ale badania przesiewowe etc juz trzeba takze wychodzi na to ze i tak lepiej miec ksiazeczke

    co do odpadow to glowy nie dam, ale jezeli nie masz odpadow typu igly etc to chyyyba nie trzeba. ale na pewno dezynfekcja i sterylizacja sa wazne (a nawet najwazniejsze)

  2. #77
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Mam podpisaną umowę o wynajem pomieszczenia.

    Mam książeczkę sanepidu i zrobione badania przesiewowe. W poprzednim salonie gdzie pracowałam Pani z sanepidu powiedziała mi, że nie mam w pełni wypełnionej książeczki sanepidu... muszą być jeszcze jakieś badania. Na chwilę obecną nie pamietam co tam jeszcze musi być. Ale wszędzie się czepiają czegoś innego.

    Jeśli chodzi o odpady to igieł nie mam, omegi nie mam jedyne co to ewentualnie jak skaleczę klientkę to wacik z ew. krwią ale trochę bez sensu mieć pojemnik na odpady medyczne dla jednego wacika na rok...

  3. #78
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ale z jakiej racji sanepid ma wejść na dom? Ich nie interesuje to na jaki adres masz zarejestrowaną działalność i sami od siebie też się nie dowiedzą że założyłaś firmę bazującą na usługach kosmetycznych. Papiery składane w urzędzie gminy/miasta ich po prostu nie interesują, nie dotyczą, te urzędy ze sobą nie współpracują. Do póki sama ich do siebie nie zaprosisz bądź nie zgłosi Cie ktoś życzliwy to dla nich nie istniejesz

  4. #79
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Aha bo myślałam, że są jakoś powiązani skoro już dostałam ogółem 3 listy od: Krajowego Rejestru Firm i Działalności Gospodarczej, Rejestru Polskich Podmiotów Gospodarczych, Krajowego Centrum Bezpieczeństwa I Higieny Pracy.
    Dlatego myślałam, że kolejnym listem będzie sanepid.

    Czy w takim razie jeśli nie zaproszę Pań z sanepidu dostanę jakąś karę za nie poinformowanie ich o mojej działalności?

  5. #80
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Mi pani w sanepidzie powiedziała że nawet nie ma obowiązku zgłaszania się do nich... Więc na mój gust odbywa się to na zasadzie: jak zaprosisz sama to Ci powiedzą co masz źle bez wystawiania kary, jak wproszą się same to powiedzą co jest źle ale już z karą

    Przypomniałaś mi bardzo ważną rzecz... Istnieje firma, nazywa się Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców, która wysyła do nowo założonych firm informację że za wpis do krajowego rejestru pracowników i pracodawców trzeba uiścić opłatę. Są to OSZUŚCI! Wszystko wygląda jak pismo urzędowe, nazwa strasznie myląca przypominająca instytucję Państwową a w rzeczywistości to prywatne osoby które założyły jakiś internetowy katalog firm. Próbują zarabiać na nieuwadze niewinnych ludzi a najgorsze jest to że ciężko im postawić jakiekolwiek zarzuty ponieważ przecież nie podszywają się pod żadną instytucję państwową, "to nie ich wina" że tak się kojarzą... Agnieszko czy to nie od nich dostałaś jeden z listów? Mam nadzieję że nie zapłaciłaś im żadnych pieniędzy...

  6. #81
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Aga gdzieś już o tym pisałam -nie ma takiego musu zeby zgłaszać rozpoczęcie działalności do sanepidu i prosić o odbiór.
    Nie ma takiego musu juz od dłuzszego czasu(podono od dłuższego,jakiego to dokładnie nie wiem,ale tą informacje uzyskałam w sanepidzie u nas w Wawie na Kochanowskiego)
    Najpierw tam dzwoniłam a póżniej byłam wiec źródło jest pewne.
    Ustawa Ministra Zdrowia w tej chwili już niby nie jest wazna,ale w zwiazku z tym,ze nie ma nowej to opieramy sie na starej.
    jest projekt,który wejdzie w życie,ale kiedy dokładnie to też nie wiadomo.

  7. #82
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Cytat Napisał Ladyss Zobacz post
    Mi pani w sanepidzie powiedziała że nawet nie ma obowiązku zgłaszania się do nich... Więc na mój gust odbywa się to na zasadzie: jak zaprosisz sama to Ci powiedzą co masz źle bez wystawiania kary, jak wproszą się same to powiedzą co jest źle ale już z karą

    Przypomniałaś mi bardzo ważną rzecz... Istnieje firma, nazywa się Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców, która wysyła do nowo założonych firm informację że za wpis do krajowego rejestru pracowników i pracodawców trzeba uiścić opłatę. Są to OSZUŚCI! Wszystko wygląda jak pismo urzędowe, nazwa strasznie myląca przypominająca instytucję Państwową a w rzeczywistości to prywatne osoby które założyły jakiś internetowy katalog firm. Próbują zarabiać na nieuwadze niewinnych ludzi a najgorsze jest to że ciężko im postawić jakiekolwiek zarzuty ponieważ przecież nie podszywają się pod żadną instytucję państwową, "to nie ich wina" że tak się kojarzą... Agnieszko czy to nie od nich dostałaś jeden z listów? Mam nadzieję że nie zapłaciłaś im żadnych pieniędzy...
    Dostałam tylko od tych, których wymieniłam. Może jeszcze mi przyślą właśnie z Krajowego Rejestru Pracowników i pracodawców. Z wszystkimi listami zgłaszam się do mojej księgowej, która za każdym razem mówi ze to oszuści i żeby nie płacić. Wolę się wcześniej skonsultować niż wywalać kasę w błoto, szczególnie że te kwoty są powyżej 100 zł.

    ---------- Dodano o godzinie 10:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:04 ----------

    Cytat Napisał sandrus Zobacz post
    Aga gdzieś już o tym pisałam -nie ma takiego musu zeby zgłaszać rozpoczęcie działalności do sanepidu i prosić o odbiór.
    Nie ma takiego musu juz od dłuzszego czasu(podono od dłuższego,jakiego to dokładnie nie wiem,ale tą informacje uzyskałam w sanepidzie u nas w Wawie na Kochanowskiego)
    Najpierw tam dzwoniłam a póżniej byłam wiec źródło jest pewne.
    Ustawa Ministra Zdrowia w tej chwili już niby nie jest wazna,ale w zwiazku z tym,ze nie ma nowej to opieramy sie na starej.
    jest projekt,który wejdzie w życie,ale kiedy dokładnie to też nie wiadomo.
    Musiałam coś ominąć na forum, przepraszam i dziękuję za info

  8. #83
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    oczywiście pomijając fakt.,że zgłaszać nie trzeba to jednak trzeba
    liczyć się z możliwością kontroli.
    jak to mi powiedziano w sanepidzie kontrola może się odbyć po donosie,lub przy okazji
    kontroli np.już w istniejącym salonie w którym będziesz podnejmowała
    miejsce i który został do placówki zgłoszony.

    projekt ustawy chyba bardziej naciska na dezynfekcje i sterylizacje niż na same przystosowanie lokalu co też nie oznacza.,że nie jest to ważne.
    nasze usługi muszą być bezpieczne i robimy wszystko żeby nie zagrażać
    zdrowiu i życiu potencjalnych klientów.

    autoklaw to obowiązek.
    jeśli nie jesteś w stanie kupić to musisz mieć umowę.
    bez tego niestety ani rusz.
    przychodnia.,szpital.,stomatolog albo parę tysięcy i problem z głowy.
    żadne inne urządzenia do sterylizacji nie wchodzą w grę.

  9. #84
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    dziwi mnie troche ten autoklaw bo w poprzednim salonie w ktorym pracowalam nie bylo go a dezynfekcja odbywala sie w plynie o nazwie ALDESAN i jakos im to nie przeszkadzalo ;/

  10. #85
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Aga nie wiem co im przeszkadza a co nie.Trafic za nimi to nie lada sztuka.
    Tylko autoklaw.

  11. #86
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Autoklaw to temat rzeka Wszystko zależy od miasta i trzeba sie dowiadywać w swoim sanepidzie. U mnie, w Puławach, jak ja otwierałam, to babki w Sanepidzie powiedzialy mi, że wystarczą tylko preparaty płynne do dezynfekcji narzędzi i juz. A w innych miastach muszą być autoklawy, albo kulkowe. Najlepiej nie gdybać, tylko zadzwonic i rozwiać swoje wątpliwości

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  12. #87
    Totalna maniaczka
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    985

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Kobietki po jakim czasie od założenia działalności firma zaczęła przynosić zysk ? Wiem, że to sprawa indywidualna, ale każda odpowiedź mile widziana

  13. #88
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    mi zaczyna przynosić po poł roku... oczywiście nie jest to wielka kwota ale z tego co widzę (porównując poprzednie miesiące) wpływy idą cały czas w góre.

  14. #89
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Cytat Napisał emila Zobacz post
    Kobietki po jakim czasie od założenia działalności firma zaczęła przynosić zysk ? Wiem, że to sprawa indywidualna, ale każda odpowiedź mile widziana
    Założenie działalności co do samego zysku ma chyba tak średnio do rzeczy.
    Bardziej liczą się Twoje umiejętności a co za tym idzie ilość klientek.
    Klientki,stała ich baza zaczyna nam gwarantować,że nie czekamy na cud z nieba tylko pracujemy i zarabiamy.
    Im dłuzej jesteś na rynku i jesteś pracującą a nie oczekującą stylistką tym większe Twoje szanse na przetrwanie.

    Elastyczne godziny pracy,dobre produkty i jazdaproponuje również cenić swój czas,umiejętności i nie zaniżać cen
    Niestety po dwóch latach prowadzenia dg jak wiemy opłaty diametralnie rosną

  15. #90
    Totalna maniaczka
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    985

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Nie zamierzam siedzieć na tyłku, tylko pracować . Mam obecnie stałą pracę w innym zawodzie, ale zastanawiam się nad zmianą z różnych względów. Chciałabym wszystko dokładnie przemyśleć i być gotowa na różne możliwości
    Dziękuje i czekam na więcej odpowiedzi

  16. #91
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Skoro nie zamierzasz siedzieć na tyłku to myśl,kochana myśl

  17. #92
    No to..wpadłam Avatar Selenna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Postów
    173

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Na początku jest ciężko,no chyba że wcześniej u kogoś pracowałaś i klientki pójdą za tobą :-D ja byłam w tej drugiej sytuacji,poszłam na swoje,ale koleżanka zaczynała od początku i miała gorzej.Ale udało jej się dzięki małemu Zusowi.A na zyski nie można narzekać,na opłaty i "życie" jest ;-) nie ma kokosów,ale lepsze to niż siedzenie na "dupie" i oglądanie telenowel Brazylijskich ;-)

  18. #93
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    dziewczyny mam pytanie... Czy muszę mieć ukończony kurs stylizacji paznokci przed założeniem działalności? oczywiście kurs obowiązkowo - szukam dobrego - w Szczecinie chyba u Ani chciałabym załatwić to jak najszybciej... można najpierw założyć firmę, a potem się szkolić?

  19. #94
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    przy zakładaniu działalności nie trzeba mieć żadnych kursów ukończonych.

  20. #95
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    gorzów
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    to prawda do zalozenia nie trzewba zadnych kursow miec ale do Dotacji z UP trzeba i napewno bo zona jest w trakcie zalatwiania wiec to sa pewne informacje.bez Kursow i najlepiej doswiadczenia zawodowego nie chca dawac Dotacji z UP.

  21. #96
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    rozumiem dziękuję bardzo, u mnie jest sprawa tego typu, że jestem zatrudniona na stałe w jednym zakładzie pracy, a po prostu żeby sobie legalnie dorobić muszę założyć firmę... wiem, że wtedy jakoś inaczej jest z tymi składkami zdrowotnymi itd., ale muszę poczytać. Dzięki! tutaj zawsze dostanę odp.

  22. #97
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Witam jezeli zarejestrujesz sie jako bezrobotna w UP i bedziesz sie starala o wlasna DG to masz szanse na maly ZUS okolo 300 zl niecale 300 zl.Nowo powstale firmy maja wlasniemaly ZUS i to jest duzy plus.Co do skladek dokladnie to najlepiej jest zadzwonic bezposrednio do ZUS nawet nie do UP i w ZUSie Ci dadza kompetentne porady.pozdr.

  23. #98
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    reniusia najniższe składki dla nowo powstałych działalności to 420 zł bez względu na to czy działalność wsparta dotacją z PUP czy nie. nie wiem skąd to 300 zł wzięłas

  24. #99
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    wszystkiego się dowiem już pewnie z urzędów i napiszę co i jak moja sytuacja jak pisałam jest taka, że mam zatrudnienie na stałe na pół etatu, więc chyba i tak będę miała niższe składki? ale nie będę mącić... ja się dowiem to napiszę! dzięki

  25. #100
    Wizażystka Avatar AnastazjaB
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Katowice
    Postów
    206

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Cytat Napisał emila Zobacz post
    Kobietki po jakim czasie od założenia działalności firma zaczęła przynosić zysk ? Wiem, że to sprawa indywidualna, ale każda odpowiedź mile widziana
    Mówi się, ze aby na dobre rozkręcić działalność w jakiejkolwiek branży potrzeba ok 2 lat. Zdobycie trwałej bazy klientów, zaufanie, reklama itp. to trwa... Takie jest tez założenie zusowe... przez 2 pierwsze lata składki są niższe aby móc łatwiej rozkręcić działalność.

    Oczywiście wszystko zależy od Ciebie Możesz mieć już full klientek po pół roku, a możesz grzebać się w nieskończoność i nawet po 5 latach nie wyjść na plus.


    2 lata to średni i dobry czas. Cierpliwości, wytrwałości i konsekwencji w działaniu, a powinno się udać
    Facebook: AnastazjaBalon
    - zapraszam do obserwowania i komentowania prac
    Dokładne informacje: www.anastazjabalon.com
    Mój blog: thebestmakeupartist.blogs pot.com

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Dotacje unijne na działalność.
    By ivonna70 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 312
    Ostatni post / autor: 20-12-2021, 12:43

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •