Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 2345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 126 do 150 z 189

Temat: działalność gospodarcza

  1. #126
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    ja pomimo tego ze z wyksztalcenia jestem ksiegowa to prowadzi mnie biuro rachunkowe u nas ciagle sie cos zmienia a ja najzwyczjniej w swiecie nie mam czasu i ochoty na sledzenie tego bajzlu

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  2. #127
    No to..wpadłam Avatar Nilvena
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    148

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    a dużo płacicie księgowej? jak wahają się u was ceny?

  3. #128
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja za ryczałt płacę 123 zł. W jednym biurze powiedzieli mi 250, przyznam że z butów mnie wyrwało

  4. #129
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    nilvena a ja swojej księgowej za prowadzenie rachunkowości robię raz na m-c pazurki, tylko, że ona mi to prywatnie rozlicza, nie z biura

  5. #130
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    A jak najlepiej się rozliczać? Bo ja zielona jestem ;/ We wniosku do CEIDG jest punkt: Rodzaj prowadzonej dokumentacji rachunkowej
    1. księgi rachunkowe
    2. podatkowa ksiega przychodów i rozchodów
    3. inne ewidencje
    4. nie jest prowadzona
    Czy lepiej zapytać jakiejś księgowej ?

  6. #131
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Moim zdaniem najlepszabyla by rozmowa z ksiegowa codla Ciebie bylo by najlepsze. Nie każdemu pasuje taki sam rodzaj rozliczania i nie kazdemy sie taki sam oplaca.
    A dlaczego nie masz"swojej" ksiegowej ktora zrobi za Ciebie wszystko dot. papierkow? Jak masz ksiegowa to masz mniej stresow, mniej biegania po urzedach... ja to polowy nie rozumiem z ksiegowosci, nawet jak cos mi ksiegowa tlumaczy to powtarza kilka razy bo nie rozumiem

  7. #132
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Również polecam zlecenie wszystkiego księgowej
    Takie drobne działalności prowadzą za małe kwoty a człowiekowi odchodzi kupa roboty i myślenia

  8. #133
    Kosmetyczka Avatar makkaresh
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    U nas (pomorskie) było tak, że osoby, które otrzymały dotację z PUP były wysyłane na obowiązkowy kurs "ABC Przedsiębiorczości" (też finansowany przez PUP), który miał wprowadzić osoby do tematu i przybliżyć prowadzenie firmy od strony formalnej. Omawiane też były rodzaje opodatkowania. Może i Ty będziesz miała takie kursy?

    Mimo wszystko i tak najlepiej konsultować się z księgową - dobra wszystko ładnie Ci wyjaśni, doradzi i poprowadzi Ci firmę bez obaw. Najgorsze, że z podatkiem może się udać, aby go nie płacić (np. jeśli będziesz na książce przychodów i rozchodów to na początku można wykazywać stratę - wiadomo, że początki bywają trudne) ale ZUS-u się nie uniknie :/ Aż żal oddawać im co miesiąc pieniądze :/

  9. #134
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Porozmawiam dzisiaj z księgową i dowiem się wszystkiego, ale dzięki wam mam chociaż odrobinę wyjaśnione o co w ogóle w tym chodzi
    Nie będę miała żadnych kursów...a przydałby się

  10. #135
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    standardowo ksiegowa bierze od 100 do 200 zl miesiecznie i jezeli juz i tak musisz te pieniadze zaplacic to lepiej znalezc kompetentna ksiegowa poniewaz ona jest ubezpieczona.w sensie jezeli cos spaprze to za to odpowiada prawnie a to bardzo wazne.co do zasadbrozliczania czy KPIR czy Ryczalt i co to jest i z czyms sie to je to ci najlepiej wyjasni ksiegowa.musisz jej poprostu dokladnie powiedziec ile miesiecznie bedziesz zarabiac ile kosztuja produkty itd.wazne jest tezto co ile chcesz ten podatekj placic czy np co mc czy co kwartala jak ci bedzie latwiej.
    co do straty to strate mozna wykazywac co roku nie tylko na poczatku DG bo moze byc spowodowana roznymi wydatkami na firme np.zakup komputera,wyposazenia salonu itd itd. musisz bardzo konkretnie pogadac z ksiegowa i ona jest od tego zeby Ci przekazac wszystkie info.na Twoim miejscu wzielabym jakis notatnik i notowala wszystkie pytania ktore ci sie nasuna oraz takie ktore gdzies od kogos jeszcze wychwycisz zeby jej zadac.

  11. #136
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    asiek ja bym wybrała na Twoim miejscu PKPiR przynajmniej w pierwszym roku - sposób rozliczania można zmieniać zaczynając następny rok. Myślę że do małej działalności księgowa jest zbędna (do kilku dokumentów) no chyba że ktoś wielki salon otwiera to fakt. Bo zaczynając to i nawet te 100 zł to czasem i "piniundz". A jeśli brałaś dotacje z PUP to należy Ci się również bezpłatna pomoc księgowa "na początek" - dopytaj. Nie wiem czy to tylko pierwszy miesiąc czy dłużej ale możesz o wszystko wypytać, bo to Ci się należy.

  12. #137
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja właśnie z dotacją startuję, i Pani w UP mówiła,że księgowej nie opłacają...ale mam pewną osobę która zajmuję się księgowością, to myślę, że się dogadam w kwestii pieniężnej, albo niech mi wytłumaczy co i jak a jaki procent podatku się wtedy płaci na książkę?

  13. #138
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    podatek 18% ale od realnego dochodu czyli dochody minus koszty minus ZUS. Ale w większości przypadków na początku jest dużo kosztów bo jak ktoś startuje to kupuje to i tamto.... i zazwyczaj przez pierwsze miesiące podatku nie płaci się wcale. No a ryczałt np. to czy zarobisz czy nie to podatek płacisz:/

  14. #139
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza


  15. #140
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Cytat Napisał Izi Zobacz post
    No a ryczałt np. to czy zarobisz czy nie to podatek płacisz:/
    Izi nie wprowadzaj w błąd Tak mniej więcej od 3 tys COŚ wychodzi. Na początku nie zarabia się kokosów więc podatek też nie wyjdzie. A na dużym zusie jest jeszcze większe odliczenie więc np od 4 tys płaci się ok 20 zł podatku.

  16. #141
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    No tak chodziło mi o kartę

    Tak czy inaczej ja jestem za książką przy takim rodzaju usług. Jeszcze kwestia czy ktoś chce być Vatowcem... mi się nie opłaca więc nie jestem no i biegania do US mniej

  17. #142
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja jestem na ryczałcie więc powiem jak to wygląda z mojego punktu widzenia. Wybrałam ryczałt dlatego że z początku nie miałam faktur za wynajem lokalu, prąd itp więc nie miałam dużych kwot do odliczenia. Podatku przez wiele miesięcy nie płaciłam bo to początek działalności i nie miałam z czego Teraz ciągne ryczałt z przyzwyczajenia i wygody bo nie muszę martwić się o zbieranie faktur i kombinowanie co tu jeszcze w koszty wrzucić żeby ten podatek zbić. No i w moim przypadku mam tańszą księgowość (ale to już zależy od przypadku, może niektóre księgowe biorą tak samo). Na dużym zusie jak pisałam wyżej podatku płacę niewiele więc nie narzekam.
    Minus: problem z jakimkolwiek kredytem w banku, jestem niewiarygodna bo pokazuje ogólny przychód a nie dochód. Wzięłam kredyt tylko dlatego że byłam wcześniejszym wiarygodnym klientem tej placówki.
    W moim przypadku po obliczeniu ryczałtu i książki na razie bardziej opłaca mi się ryczałt nawet przez to że nawet jeśli wyszedłby mi większy podatek na ryczałcie niż na książce to zapłaciłabym więcej za księgową więc w efekcie wyszłoby mnie to wszystko drożej.

  18. #143
    No to..wpadłam Avatar Nilvena
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    148

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Dziewczynki mam pytanie. Otworzyłam swoją działalność 1 grudnia. Wszystkie produkty miałam już kupione przed założeniem dzialności więc nie mam faktur na firmę. Pojawia się u mnie pytanie co do spisu z natury .... sporządza się go na podstawie faktur ? Robicie coś takiego w przypadku usług stylizacji paznokci? Jestem na KPiR i nie mam żadnej sprzedaży. Czy któraś z Was robiła taki spis?

  19. #144
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    powinnaś mieć dokumenty sprzedaży,paragon lub fakturę

    jeżeli ich nie masz to problem
    co do spisu z natury to będzie problem(

  20. #145
    No to..wpadłam Avatar Nilvena
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    148

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    jakieś sporadyczne paragony czy faktury przed rozpoczęciem działalności mam - ale wiadomo , wtedy faktury brałam na siebie nie na firmę bo nie miałam jej jeszcze otwartej ;/ więc nie wiem czy się takie liczyć mogą do spisu?

  21. #146
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    powinnaś zapytać księgową co masz dalej robić?


    czy kto wie,czy skladka ZUS na ten rok uległa zmianie?

    ile się płaci za styczeń

  22. #147
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ania Ty wierzyłaś że nic nie podwyższą?
    Jeszcze nie podali składki za zdrowotne więc musimy czekać w styczniu płacimy za grudzień dopiero więc jeszcze trochę czasu jest

  23. #148
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    właśnie nie wierzę dlatego pytam

  24. #149
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja byłam 2 dni temu na spotkaniu doradczym w biurze rachunkowym i się podłamałam. Nie chciałam brać dotacji na rozpoczęcie działalności, bo trochę oszczędności mamy (zostało nam ze ślubu) i miałam taką piękną wizję, ale te wszystkie opłaty mnie przerażają i chyba póki co się powstrzymam, zwłaszcza ten ZUS po 2 latach mnie przeraża, dziewczyny, jak wy dajecie radę?

  25. #150
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: działalność gospodarcza

    Ja też bałam się zusu, dlatego czekałam 3 lata na krusie żeby mieć mniejsze składki,teraz dopiero robię remont w wynajętym lokalu,wszystko idzie zgodnie z planem a i tak jestem cały czas poddenerwowana i niespokojna

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Dotacje unijne na działalność.
    By ivonna70 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 312
    Ostatni post / autor: 20-12-2021, 11:43

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •