Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 368

Temat: Co na początek?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Question Co na początek?

    Chciałam zacząć swoją "przygodę" z pazurkami ale mam strasznie dużo dylematów i mam nadzieję, że pomożecie mi je troszkę rozwiać...

    Już prawie wybrałam lampę aż tu nagle przeczytałam, że do metody akrylowej jest nie potrzebna...to prawda?
    Bo myślałam o metodzie akrylowej na początek ponieważ jakoś wydaje mi się trwalsza i nie jestem przekonana co do tipsów...myślałam o przedłużaniu na formie, czy to dobry pomysł?

    Myślicie, że na początek metoda akrylowa czy żelowa jest lepsza?

    Wiem, że pewnie co do pewnych rzeczy się mylę... za co przepraszam ale jestem jeszcze "zielona" i mam nadzieję, że pomożecie mi jako koleżanki po fachu

  2. #2
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    do metody akrylowej nie jest potrzebna lampa chyba że uszyważ takich przy których użycie lampy jest konieczne ale najczęściej się zdarza że nie jest to konieczne ja osobiście rozpoczełam od paznokci żelowych dla mnie akryle to czarna magia z akrylami kombinuje tylko przy kwiatuszkach ale jak wcześniej kobietki pisały w innych tematach najczęściej jest to kwestia przyzwyczajenia na początku zarówno metoda żelowa jak i akrylowa będzie sprawiać problem początki zawsze są trudne A tipsy metodą żelową jeśli są wykonane pożądnie mogą sie trzymać bardzo długo nawet 2 miesiące tylko oczywiście trzeba wypełniać odrosty

  3. #3
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    Obie metody trzeba opanować, co przychodzi z czasem. Do akrylu nie potrzebna jest lampa, chyba że stosujesz akryżel (czyli połączenie proszku akrylowego z żelem), lub na koniec chcesz paznokcie nabłyszczyć żelem wykańczającym.
    Co do sposobu przedłużania forma czy tips, to dokładnie tak samo jak przy wyborze metody, musisz się nauczyć prawidłowo przykleić tips, aby nie podszedł powietrzem i go prawidłowo opracować, natomiast przy formie trzeba opanować prawidłowe podłożenie i budowanie paznokcia. Którą metodę wybierzesz na początku nie ma znaczenia, bo zdania co do łatwości są podzielone.
    Według mnie obie metody są trwałe przy prawidłowym wykonaniu.

  4. #4
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    przy akrylu to tak jakbyś lepiła paznokieć plasteliną, a przy żelu jakbyś malowała gęstym lakierem. nie wiem jak to inaczej porównać

  5. #5

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    nono miminka się nam będzie szkolić czyżby paznokcie zaczęły się łamać ?

    przepraszam za offtopic

    tego posta nie ma

  6. #6
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi będę się musiała porządnie zastanowić ale jak na razie kusi mnie ta forma tylko teraz nie wiem czy żel czy akryl...

    Kamis jak się człowiek nie rozwija to się cofa trzeba spróbować czegoś nowego

  7. #7
    Debiutantka Avatar xania1992x
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Przeworsk
    Postów
    5

    Domyślnie mini zestaw akrylowy

    chce zaczac robic kwiatuszki akrylowe tylko ze z akrylem nie mialam jeszcze do czynienia i nie wiem co jest mi potrzebne.. moze któraś z was mi to napisac co msuze kupic.. nie chce sie pchac w koszty od razu..

  8. #8
    Nałogowiec Avatar czarnyaniol121
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kępno, kiedyś Zduńska Wola
    Postów
    511

    Domyślnie Odp: mini zestaw akrylowy

    jak do samych kwiatków to napewno liquid puder (proszek) akrylowy no i pedzelek no i pojemniczek w którym bedziesz maczała pedzel i drugi do przemywania pedzelka...
    ja sie akrylem jeszcze nie zajmuje wiec najlepiej zapytaj jakiejś akrylówy

  9. #9
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: mini zestaw akrylowy

    po co dwa słoiczki, ja maczam pędzelek i myję w jednym kieliszku





  10. #10

  11. #11
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: mini zestaw akrylowy

    Cytat Napisał czarnyaniol121 Zobacz post
    akrylówy

    jak już coś to akrylowe

    potrzebujesz pędzelek do akrylu owal 2 lub 4, kolorowy akryl, liquid i spokojnie wystarczy Ci jeden kieliszek na płyn


  12. #12
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: mini zestaw akrylowy

    jeśli do kwiatków pędzelek, to najlepiej koci języczek 4. płyn akrylowy i proszki, polecam np. Perfect Lady, nie mają aż tak bardzo wygórowanych cen

  13. #13
    Nałogowiec Avatar syiwka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Anglia
    Postów
    424

    Domyślnie Odp: mini zestaw akrylowy

    ja do kwiatkow uzywam pedzelek nr2 a akryle kolorowe mam z ebaya

  14. #14
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: mini zestaw akrylowy

    a co dziewczęta sądzicie o zelach z firmy nail cosmetics są dobre ? uzywala ktoraś moze

  15. #15
    Nałogowiec Avatar czarnyaniol121
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kępno, kiedyś Zduńska Wola
    Postów
    511

    Domyślnie Odp: mini zestaw akrylowy

    KaMiLaC.
    jak już coś to akrylowe


    ja dzielę paznokciowe kobiety na żelówy akrylówy no i może jeszcze lakierówy ale to prawie wymarly gatunek

    ---------- Dodano o godzinie 20:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:29 ----------

    Cytat Napisał paznokietek1000 Zobacz post
    po co dwa słoiczki, ja maczam pędzelek i myję w jednym kieliszku
    ja sie spotkałam z opinia ze lepiej miec dwa pojemniczki zeby z jednego brac liquid a w drugim przemywac pedzel bo wtedy kolory sa czyste i przezroczysty akryl nie jest metny tylko ladnie przejzysty

  16. #16
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    szczecin
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Jak powinien wyglądać idealny zestaw

    witam
    chciałam kupic sobie zestaw żelowy. ale niewiem co mam dokladnie kupic. Jakis poczatkujacy ten zestaw i niedrogi. Niewiem jaka lampe uv mam kupic.. pomożcie

  17. #17
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Jak powinien wyglądać idealny zestaw

    Cytat Napisał Weroniczka Zobacz post
    witam
    chciałam kupic sobie zestaw żelowy. ale niewiem co mam dokladnie kupic. Jakis poczatkujacy ten zestaw i niedrogi. Niewiem jaka lampe uv mam kupic.. pomożcie
    przejrzyj temacik http://forum.wzorki.info/pomoc-pytan...oczatek-6.html

  18. #18
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  19. #19
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    lampa z 4 żarówkami najlepsza, masz pewność, że wszystko się utrwali tak jak należy

  20. #20
    Nałogowiec Avatar Sildre
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    324

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    A ja muszę wyznać, że swój zestawik do żelu skomponowałam sama i jestem z niego zadowolona w 100%. Ale może dlatego, że spędziłam chyba z tydzień na przegrzebywaniu allegro strona po stronie. No i nie ukrywam, że ten mój starter wyniósł mnie ponad 400zł. Ale nie żałuję.
    Kupowałam od dwóch sprzedawców - jeden miał produkty AllePaznokcie (więc jak teraz czytam Wasze opinie to czuję, że miałam niezłego farta ) i od kolesia, który miał też w miarę przyzwoite produkty... no może hmm jeden nie wiem co myśleć o żelach firmy ShineLine. Cały czas się zastanawiam i chyba jednak następnym razem pójdę do AllePaznokci.
    A co miałam w zestawie... ogólnie niemal wszystko. Chociaż niektóre rzeczy dziś myślę, że mnie poniosło przy ich zakupie np. 12 pędzli ;D No, ale ba. Człowiek musi popełniać błędy, ale nie żałuję aż tak bo przynajmniej miałam okazję wypróbować wszystkie i wybrać te, na których mi wygodnie się pracuje.
    Jedno czego nie kupiłam i do dziś żałuję (i zbieram pieniążki) to kuferek oraz etui na pędzelki. Brak tych rzeczy daje mi się we znaki niestety.

  21. #21
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: Primer kwasowy??

    Witam! Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna jakiegoś startowego zestawu do robienia paznokietków żelowych Jestem nastolatką, nigdy nie miałam styczności z robieniem takich paznokci, więc na początek chciałabym coś prostego, 3 podstawowe żele i najpotrzebniejsze przybory. Oglądałam aukcje na allegro i znalazłam taką: jaapee ZESTAW STARTOWY DO ZELU * lampa UV * 3xZEL (1399080678) - Aukcje internetowe Allegro
    Jak myślicie, nadaje się dla początkującej? Tak, wiem są zestawy lepsze no ale też droższe, a ja chce najpierw wypróbować czy w ogóle będę umiała takie paznokcie zrobić, a dopiero potem będę dokupywała sobie lepsze urządzenia. Dziękuję i prosze o odpowiedzi!
    Aha i przepraszam jeśli to nie ten dział/temat, dopiero się tutaj rozglądam

    przeniesione/Emila
    Ostatnio edytowane przez Emilia B. ; 09-01-2011 o 16:21

  22. #22
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: Primer kwasowy??

    Sunshinee, no dobry to pewnie jest, ale nie wiem jak z jakością żeli UV od jaapee, bo akurat tych nie używałam. No i na pewno by się przydały większe pojemności żeli, bo gdy się dopiero zaczyna to się ćwiczy i ćwiczy Na pewno wiele dziewczyn poleci Ci zestaw od allepaznokcie, tanie również, ale sprawdzone Popatrz tutaj: Zestawy Startowe - Allepaznokcie.pl Mają również aukcje na allegro.
    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

  23. #23
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    A miał ktoś żele od jaapee? Kurcze no tutaj już sobie wypatrzyłam taki fajny zestaw Jeśli ktoś miał to bardzo proszę o opinie...
    No i chciałam się jeszcze zapytać... Tam na tej aukcji są oferowane 3 żele - różowy, biały do frenchu i przezroczysty. I teraz jak to jest - różowy to jest kamuflujący? Biały budujący? A przezroczysty? Przepraszam za takie pytania ale naprawde nie wiem

  24. #24
    No to..wpadłam Avatar xCombination
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sopot
    Postów
    185

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    to są żele jednofazowe, czyli cały paznokieć możesz zbudować jednym. różowy to nie kamuflaż, tylko taki przezroczysty róż który tylko daje taką jakby poświatę naturalnej płytce, biały do frenchu to po prostu biały do frenchu a przezroczystym możesz budować paznokieć. pewnie mają pojemność 5 ml - do tego ja bym kupiła na początek żel clear tak 15 ml (mi na własne potrzeby przy zmianie co ok 2 tyg starczył na 2 mies - też jestem początkująca więc masz jakiś obraz wydajności). Nie wiem jak z białym bo rzadko robię tradycyjnego frencha ale podejrzewam że starczy na trochę bo przecież nie używa się go w mega dużej ilości bo kładzie się cienko i na niedużą powierzchnię. ja właśnie polecam żele Allepaznokci, mi dobrze się na nich pracuje i mają fajne zestawy i dużo gratisów jak chcesz to napisz na pw - pomogę Ci tyle ile jestem w stanie

  25. #25
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: Co na początek?

    Dziękii wielkie Napewno skorzystam - jak coś będę pilnie potrzebować, ale narazie musze jeszcze duuużo poczytać na forum
    Muszę jeszcze pooglądać sobie aukcje na allegro, popatrzeć jakie są ceny i porównać. Mam jeszcze dużo czasu
    No ale ja będę dalej ciągnęła ten temat żeli Z tego co wyczytałam są żele jednofazowe(czyli te w aukcji jaapee), budujące, kamuflujące i nabłyszczające. No i w tym temacie jeszcze były wymienione takie:
    11. Zel cover
    12. Zel bialy
    13. Zel finish
    Proszę wytłumaczcie mi czy to jest to samo, tylko inne nazwy, czy jak? Pomęczę Was troche tymi pytaniami No ale zielone tak mają

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •