Pokaż wyniki 1 do 14 z 14

Temat: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

  1. #1
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    Rozpoczelam nowy temat bo przeszukalam forum 3 razy i nie znalazlam takiego tematu a mysle ze jest calkiem ciekawy .Kazdy ma jakies trdaycje w swojej rodzonie w niektorych rodzinach przekazywane z pokolenia na pokolenie.Uwazam ze jest to wspaniala i piekna rzecz i na calym swiecie znaja nas czyli Poakow ze wlasnie duza uwage przywiazujemy do tradycji.Dlatego prosze wpisujcie wszystko co w wazej rodzinie sie robi przekazuje mowi itd.pozdrawiam wszystkich serdecznie!

    ---------- Dodano o godzinie 00:15 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:13 ----------

    i od razu moze zaczne u mnie jedna z najwazniejszych tradycji jest przekazywanie dalej imion.Ja mam po mojej babci i prababci oraz praprababci wszystkie miaysmy ja jeszcze poki co mam dopokimnie maz nie wykonczy HA HA wiec ja Reginai moja starsza corka na drugie tez ma Regina.a mlodsza po obu babciach Julia Anna.!

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar Selenna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Postów
    173

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    A u nas tradycją jest chyba to że faceci albo umierają wcześnie ,albo zostawiają kobiety jakieś fatum!

  3. #3

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    Nasza rodzina nie jest zbyt tradycyjna, ale zawsze w święta ubieramy razem choinkę. Niby nic takiego, ale sprawia dużo radości

  4. #4
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    bo o to tez chodzi w tradycjach zeby wiele rzeczy robic razem i wczuwac sie w to co robimy,ja gdy z corkami robie moze troche trywialna rzecz dla innych i banalna ale ozdoby na choinke czy lancuchy ,ktore sa krzywe i srednio ladne to nie chodzi o to jak wygladaja tylko fakt ze mam wreszcie chwile dla moich dziewczynek i robimy cos razem wspaniale chwile i bardzo ulotne,bo potem nigdy nie wiadomo czy bede miala jeszcsze z kim to robic jak moje dziewczyny pojda w swiat na "swoje".

  5. #5
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    W moim rodzinnym domu zawsze zwracano uwagę na to, by choć jeden posiłek dziennie zjeść w komplecie. W czasie, gdy ja i brat studiowaliśmy, a rodzice pracowali na zmiany, było to wyzwanie karkołomne, ale prawie zawsze nam się udawało. Jeśli w tygodniu nie było takiej możliwości, to przynajmniej w niedzielę jedliśmy wszyscy razem śniadanie i obiad.

    Zarówno w domu rodzinnym, jak i w moim obecnym domu (mieszkam z mężem i teściem) jest zwyczaj, by rano witać się ze sobą. Tak samo jak spotykamy członków rodziny gdzieś na mieście, to się witamy ze sobą i nieważne, że widzieliśmy się kilka godzin wcześniej Dla moich koleżanek kiedyś to było dziwne, że jak spotkałam brata na uczelni, to Mu mówiłam cześć i pytały, po co to robię, skoro rano Go w domu widziałam. A u nas tak jest i już

    Drugie imiona są nadawane po babciach/dziadkach lub po rodzicach. My też się pewnie tego będziemy trzymać, gdy będziemy mieć dzieci.

    Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy

  6. #6

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    U mnie zawsze w sobotę i niedzielę musimy zjeść wspólnie śniadanie.

  7. #7

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    U nas zawsze w niedziele jemy razem obiad. Oprócz tego, tradycją jest to, ze wszyscy non stop pracują. Każdy zawsze znajdzie sobie jakieś zajęcie. Ale jak to mówią, tylko głupi zawsze ma co robić

  8. #8
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    U nas zawsze w niedziele jemy jajecznicę. Chodzimy też na spacery całą rodziną.

  9. #9
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    Niedzielny obiad u mamy

  10. #10
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    na przykład u mnie panuje taka tradycja, że raz do roku organizujemy taką większą impreze wynajmujemy salę jak na wesele spotykamy się w około 60-80 osób i bawimy razem.

  11. #11
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2017
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    U nas ojciec robi pranie ;D taka tradycja rodzinna

  12. #12
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Jarocin
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    U nas w domu zawsze jest choinka na święta, na ostatnią chwilę kupiona

  13. #13
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    u mnie w domu jest 5 kobiet - wszystkie razem zawsze lepimy pierogi

  14. #14

    Domyślnie Odp: TRADYCJE rodzinne u Was w domu jakie?

    Odnosząc się do zbliżającej się wielkimi krokami Wielkanocy, to cały Wielki Piątek staramy się nie jeść prawie nic, młodsi członkowie tylko mięsa, porządny posiłek zjadamy dopiero, gdy wrócimy z poświęconym ,,koszyczkiem", w niedzielę rano wspólna Rezurekcja, później śniadanie u babci i zajączek, czyli prezenty poukrywane w ogrodzie, tak żeby dzieciaki miały frajdę szukając ich. Właśnie u nas panuje taka tradycja, że akurat w te święta prezenty dostają tylko dzieci. Chociaż muszę się przyznać, że jestem osobą, która tę tradycję sukcesywnie zmienia, bo nie mogę się powstrzymać, by nie kupić jakiegoś drobiazgu rodzicom, bratu i narzeczonemu. A jak jest u Was? Przychodzi zajączek?




    https://velshop.pl/pl/sklep/kategori...66,1492,1.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Cos dla pan :)
    By Jade in forum Humor :)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 23:59

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •