Pokaż wyniki 1 do 20 z 20

Temat: kleszcze

  1. #1
    Nałogowiec Avatar iosa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Krzeszowice
    Postów
    337

    Domyślnie kleszcze

    Przepraszam jeśli temat był - szukałam ale tylko w kwestii zwierzaków mi wyskoczyło.

    U mojego synka dziś podczas kąpieli zauważyłam kleszcza - chyba był w trakcie wbijania się. szybko go wyciągnęłam z wody i chciałam usunąć kleszcza tyle że doświadczenia nie mam.
    Pamiętałam że mam go chwycić całego i wykręcającym ruchem - wyrwać. problem taki, że z nerwów chyba go ścisnęłam za bardzo on mi pękł w tej pęsecie i nie wyrwał się w całości. Coś tam takiego malego zostało ale nijak tego już wyciągnąć nie mogłam.
    Teraz mam myślenicę czy wsio będzie ok. Jak młody miał rok - tez go dopadł kleszcz i na pogotowiu jak go wyciągnęli - też mu zostawi coś z tego kleszcza - ale wyszło samo.

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar Chantelle
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: kleszcze

    słyszałam coś o smarowaniu tłuszczem(masłem?) albo spirytusem? musisz poszperać, może google pomoże...Współczuję stresu...Ja z tych bojacych, pewnie kazałabym tż'towi na pogotowie jechać

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar Selenna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Postów
    173

    Domyślnie Odp: kleszcze

    Jak nie wyjmować kleszcza? Bardzo rozpowszechnionym, aczkolwiek błędnym przeświadczeniem jest pozytywne działanie tłuszczu (olej, masło) na znajdującego się w skórze kleszcza. Jest to jednak całkowicie nieuzasadnione i żadne tego typu substancje nie powinny być używane, gdyż mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Smarowanie kleszcza masłem sprawia, że wypuszcza on do skóry więcej wydzieliny, która może zawierać bakterie. Jeżeli kleszcz tkwi głęboko i nie możesz go wyjąć, lepiej od razu udać się do lekarz

    Skopiowane z ABC zdrowie

  4. #4
    Nałogowiec Avatar iosa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Krzeszowice
    Postów
    337

    Domyślnie Odp: kleszcze

    wujka google przepatrzyłam - i pierwsze co, to pisali, żeby niczym tego kleszcza nie smarować ani nie próbować truć

    naczytałam się o boreliozie i mam dość

  5. #5
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: kleszcze

    tak jest! żadnym masłem. ja spec od kleszczy wyciągam hurtowo trzeba delikatnie kręcić i wyciągać. żadnego szarpania. sam wyjdzie podczas kręcenia.
    Iosa jeśli coś zostało śmiegaj do lekarza. no bo jedyne co możesz sama zrobić to rozdłubać i wydłubać
    przyjrzyj sie dokłdanie może panikujesz. obejrzałaś kleszcza jak go wyciągnęłaś




  6. #6
    Nałogowiec Avatar iosa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Krzeszowice
    Postów
    337

    Domyślnie Odp: kleszcze

    dzwoniłam do lekarki - mam obserwować i sprawdzać czy się coś nie pojawia - rumień na przykład. Powiedziała mi, że oni nie wyciągają jeśli coś tam małego zostaje

    kiwaczku nie zdążyłam zobaczyć kleszcza bo go rozgniotłam - pękł i mało co z niego zostało

  7. #7
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: kleszcze

    no tak lekarze nie wyjmują - już jesteś którąś osobą z rzędu co mi to mówi. to niby kto ma wyjąć jak ktoś sam nie umie. moja koleżanka łaziła po przychodniach i nic. super no nie
    rumien to może i dopiero po 2-3 tyg wyjść.
    a co widać w tym miejscu co był? spirytusem go




  8. #8
    Nałogowiec Avatar iosa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Krzeszowice
    Postów
    337

    Domyślnie Odp: kleszcze

    wiem i to mnie martwi - bo za tydzień wyjeżdżam na 3 tyg do Niemiec i mam nadzieję, że nic nie będzie bo skończę się chyba tam jak będę musiała po lekarzach latać

  9. #9
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: kleszcze

    Obserwuj koniecznie, ja niestety miałam rumień, a kleszcza nawet nie zauważyłam że miałam jak poszłam do dermatologa to na dzień dobry pani doktor na mnie nakrzyczała, że po takim czasie przyszłam, a ja najzwyczajniej w świecie nie miałam pojęcia, że mam kleszcza, nic nie zauważyłam. Wlazł mi do łydki Dostałam jakiś antybiotyk, nie pamiętam już jaki bo to było 10 lat temu, a potem zaczęły się kłopoty z krwią, miałam złe wyniki krwi i podupadły mi nerki, leczyłam się ładnych kilka tygodni, ale najprawdopodobniej nerki antybiotyk mi "doprawił". Takiego bólu nikomu nie życzę. Ja bym dla świętego spokoju poszła do lekarza, może jakieś badanie krwi można zrobić i by wyszło czy coś jest na rzeczy, tym bardziej że wybierasz się za granicę na kilka tygodni.

  10. #10
    Nałogowiec Avatar iosa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Krzeszowice
    Postów
    337

    Domyślnie Odp: kleszcze

    no to teraz to mnie dopiero pocieszyłaś
    jutro zabiorę młodego i niech go zobaczą

  11. #11
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: kleszcze

    Absolutnie nie chciałam Cię przestraszyć, opisałam tylko moją historię z kleszczem ku przestrodze

  12. #12
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: kleszcze

    i bardzo dobrze. z rumieniem to nie przelewki. u mnie miał ojciec i koleżanka.
    jednak nie sądze by lekarze coś wykryli nim rumień się pojawi...
    daj znać bo jestem ciekawa




  13. #13
    Wizażystka Avatar AnastazjaB
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Katowice
    Postów
    206

    Domyślnie Odp: kleszcze

    Cytat Napisał iosa Zobacz post
    dzwoniłam do lekarki - mam obserwować i sprawdzać czy się coś nie pojawia - rumień na przykład. Powiedziała mi, że oni nie wyciągają jeśli coś tam małego zostaje

    kiwaczku nie zdążyłam zobaczyć kleszcza bo go rozgniotłam - pękł i mało co z niego zostało

    To małe co zostało to główka kleszcza.

    Źle Ci lekarka powiedziała, mają obowiązek wyciągnąć. To trwa 5min, lekarz wydłubuje igłą, dezynfekuje i każe obserwować czy nie pojawia się rumień itp.

    Możesz na początku spróbować sama za pomocą pojemniczka próżniowego dostępnego w aptece albo tępej pęsety. Jednak jak nie dasz rady lub wyrwiesz częściowo to zgłaszasz się na izbę przyjęć lub do lekarza pierwszego kontaktu.
    Nie daj się jak będą wmawiać, że nie wyciągają. Jest to ich psim obowiązkiem, tak samo jak opatrunek i odpowiednie leki w przypadku skaleczeń lub pogryzienie przez zwierzę. Najlepiej przyjść, a nie dzwonić.


    Ja tez złapałam dziada jakoś na początku lipca...
    Myślę, nie będę siać paniki, sama wyciągnę. Kupiłam taka tępą pęsetę, ale niestety był w takim miejscu, że nie widziałam dokładnie i niestety go przerwałam - została główka.

    No to na izbę przyjęć. Czekałam 10min na przyjęcie, samo wyciąganie potrwało 5min, dostałam wypis z którym miałam sie stawić do lekarza pierwszego kontaktu.
    Do tego obserwować czy nie występują objawy - po upływie ok 2tyg. rumień w miejscu ukąszenia, gorączka, osłabienia, objawy grypopodobne, bóle mięśniowe itp bez konkretnej przyczyny.

    Jeżeli wystąpią jakieś objawy boleriozy leczy się ją antybiotykami... na szczęście u mnie nic nie wystąpiło.
    Facebook: AnastazjaBalon
    - zapraszam do obserwowania i komentowania prac
    Dokładne informacje: www.anastazjabalon.com
    Mój blog: thebestmakeupartist.blogs pot.com

  14. #14
    Nałogowiec Avatar iosa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Krzeszowice
    Postów
    337

    Domyślnie Odp: kleszcze

    nie napisałam jak to było dalej

    no więc

    lekarka uznała że wsio jest ok ( prawie śladu nie było i rzeczywiście trzeba się przyjrzeć dokładnie żeby zobaczyć gdzie co i jak)


    mam dziecko obserwować i gdyby coś - od razu się pojawić ( a że wyjeżdżam - nic to, za granicą też istnieje jakaś opieka medyczna) Nie, nie dają profilaktycznie żadnych antybiotyków czy coś w ten deseń ( syn koleżanki dostał ale to było 5 lat temu)
    Pani doktor stwierdziła że na naszym terenie rzadko spotykane są kleszcze przenoszące boreliozę, a że mojej sąsiadce się akurat taki kleszcz trafił - no cóż, odstępstwo od reguły.

  15. #15
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: kleszcze

    Dziewczyny pilnujcie tych spraw z dokładnym usunięciem kleszczy. Ja w wieku 12 lat złapałam kleszcza w głowie, na własnym podwórku, pod mirabelką. Nie wiedziałam o tym i tak się napił, że po kilku dniach go znalazłam, jak włosy myłam. Urósł gigant. Siostra mi go wyjęła, ale zdążył mi spowodować rumień i infekcję. Za kilkanaście tygodni zaczęłam mieć objawy w postaci bólów głowy, gorączki, bóle stawów. Okazało się , że mam zapalenie stawów, potem zaraz zapalenie nerek. Oczywiście nikt tego nie powiązał z kleszczem. Dopiero po paru latach wyszło na jaw, więc bardzo was przez tym przestrzegam, bo do 18-tego roku życia miałam z tego powodu horror.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  16. #16
    Nałogowiec Avatar iosa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Krzeszowice
    Postów
    337

    Domyślnie Odp: kleszcze

    Cytat Napisał kiwaczek2 Zobacz post
    i bardzo dobrze. z rumieniem to nie przelewki. u mnie miał ojciec i koleżanka.
    jednak nie sądze by lekarze coś wykryli nim rumień się pojawi...
    daj znać bo jestem ciekawa
    4 tygodnie minęło i nic - jak do tej pory rumień się nie pojawił, mogę odetchnąć z ulgą?

  17. #17
    Szkoleniowiec Avatar nadiuszka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    752

    Domyślnie Odp: kleszcze

    dziwne podejście lekarzy. ja co prawda w Kazachstanie załapałam i tu jest inaczej. mama mi kazała od razu na pogotowie iść. poczekała i lekarz (kuźwa jak z czasów prehistorycznych) potrzymała nad kleszczem olej w butelce i wyciągnął pęsetą, posmarowali maścią i w dupsko dostałam zastrzyk od razu.
    ale najlepszy i tak jest wypis. napisali że mam sobie opatrunki codziennie zmieniać
    w każdym bądź razie nic się strasznego nie stało
    aha i kleszcz ten się głową nie wsunał pod skórę tylko samymi łapami. jakieś tu są inne niz w Polsce.


    Zapraszam do mojego rzęskowego świata
    http://lashstylist.blogspot.com
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Najgłośniej szczekają kundle, wyciszenie i powściągliwość - oznaki rasy

  18. #18
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: kleszcze

    Słuchajcie po każdym,ale to po każdym ukąszeniu kleszcza powinno się wykonać specjalistyczne badania pod kątem ewentualnego zachorowania na boreliozę. Mam wokół siebie mnóstwo osób, które na to chorowały i to się ciągnie latami! Dlatego zaraz po ukąszeniu udaję się do nich tutaj na specjalistyczne badania. I w okresie letnim czy jestem na wsi czy w mieście zawsze się zabezpieczam różnymi preparatami oraz ubraniami.

  19. #19
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: kleszcze

    Moja córcia też miała raz kleszcza! strachu się najadłam bardzo, na szczęście szybko wyciągnęłam i nic się nie działo do tej pory.

  20. #20
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: kleszcze

    W ostatnich latach lekkie zimy sprzyjały kleszczom i innemu robactwu. Może w tym roku będzie tego mniej.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •