Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 27

Temat: używane ubrania- gdzie oddac?

  1. #1
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie używane ubrania- gdzie oddac?

    Mam sporo uzywanych przeze mnie i mame ubran ktorych juz nie chce.
    My. Nie dlatego ze juz sie nie nadaja do uzytku, dlatego ze juz nam sie nie podobaja, znudzily, sa za duze lub za male. Chciala bym oddac je osobom naprawde potrzebujacym tylko jak je znalezc? Podobno z tych kontenerow na uzywana odziez, ubrania trafiaja do lumpeksow... do innych placowek podobno tez sie nie oplaca dawac bo nie trafiaja do potrzebujacych. Nie chce ich wyzucac bo mi szkoda bo wiem ze ktos moze jeszcze je nosic. Kiedys oddawalo sie dla powodzian ale na chwile obecna takiego zapotrzebowania nie ma. Moze macie jakies pomysly, lub same gdzies oddajecie i macie pewnosc ze trafia do NAPRAWDE potrzebujacych.

  2. #2
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    ja bym wystawila ogloszenie na gumtree ze oddasz osobie potrzebujacej. Albo u mnie jest kilka takich rodzin ktorym oddaje czasami ubrania i nigdy nikt nie mial mi tego za zle. Sama sie ciesze jak jakas kumpela odda mi czasami jakas bluzke czy sweterek ktorego nie nosi
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  3. #3
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Nie wiem czy z ogłoszenia ktoś będzie chciał wziąć, osoba potrzebująca może coś podejrzewać. Najlepiej zapytać znajomych czy nie mają gdzieś takich osób, które by potrzebowaly. Ja oddaje takim znajomym, którzy rzadko sobie coś kupują, a z ciuchów od mojej rodziny są zawsze bardzo zadowoleni. Jak się kogos zna to się ma zaufanie. Najgorzej wrzucić do tych kontenerów, bo one tam leżą długo, mogą zawilżeć, albo trafiają w nieodpowiednie ręce. Można oddać do punktu Caritasu, w każdym mieście jest, tam wezmą wszystkie rozmiary, zachęcam, żeby tam oddawac, bo oni naprawdę tego potrzebują. Albo jakieś domy samotnej matki, schroniska itd

  4. #4
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Może zapytaj w opiece czy nie ma takich rodzin, którym się przydadzą, a na pewno są.

  5. #5
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Ja na szczęcie mam sporo koleżanek ,które zawsze chętnie przyjmują rzeczy ode mnie.
    Ciuchy(wiele z metkami-mania kupowania )kosmetyki,ubranka dla dzieci....
    Zawsze znajdzie się jakaś chętna

    Robiłam też paczki dla obcych i nawet wysyłałam na swój koszt,ale strasznie męczące jest odbieranie milionów wiadomości na poczte no i zawsze jest ryzyko,że takie rzeczy mogły trafić zdecydowanie lepiej.

    Jak kiedyś chciałam oddać zabawki i fajne łóżeczko po synku(na prawdę fajne,bo w kształcie auta)to Panie z opieki chętne nie były.

  6. #6
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Bo mają wtedy więcej roboty, ale może mogłyby wskazać rodzinę której by się przydało?

  7. #7
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Konin
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Jakiś czas temu miałam sporo rzeczy po moim dziecku do oddania i weszłam na ogłoszenia lokalne, gdzie pisała dziewczyna potrzebująca, mieszkała wówczas w domu dla ofiar przemocy i samotnych matek. Po rzeczy przyjechała do mnie z kierowcą z ośrodka, więc wiem, że rzeczy trafiły dobrze. Dodatkowo zrobiłam porządek w swoich ciuchach i kosmetykach, no i wyszła pokaźna paczka. Zdarzyło mi się też oddawać rzeczy do opieki społecznej, przyjęli bardzo chętnie.

  8. #8
    Nałogowiec Avatar iosa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Krzeszowice
    Postów
    337

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Cytat Napisał asiek Zobacz post
    Bo mają wtedy więcej roboty, ale może mogłyby wskazać rodzinę której by się przydało?
    nie mogą - ochrona danych osobowych.

    ja wrzucałam do kontenerów na odzież - na niby cele charytatywne - ale teraz zbieram wszystko i zawożę do parafialnego koła pomocy bliźniemu ( czy jak to tam się nazywa). Panie bardzo się cieszą, że będą miały czym obdarować innych ( są naprawdę dobrze poinformowane co komu potrzeba).

  9. #9
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Wystarczy jak podjedziesz do domu dla osób bezdomnych... oni chętnie wezma
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  10. #10
    No to..wpadłam Avatar Chantelle
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    w moim mieście jest kilka kontenetrów PCK, zazwyczaj tam wrzucam niepotrzebne ubrania.

  11. #11
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    A ja wczoraj znów uderzyłam do opieki i usłyszałam,że jak mam ubrania(dla dzieci) i małe zabawki to wezmą.
    Duże zabawki i kolejne łóżko po młodszym muszę gdzie indziej,bo nie mają gdzie trzymać.

  12. #12
    Nałogowiec Avatar iosa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Krzeszowice
    Postów
    337

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Cytat Napisał Chantelle Zobacz post
    w moim mieście jest kilka kontenetrów PCK, zazwyczaj tam wrzucam niepotrzebne ubrania.
    ja już od dawna nie widziałam kontenerów PCK - sprawdź dobrze kto odbiera - bo to zazwyczaj firmy handlujące używaną odzieżą.

  13. #13

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    U mnie na osiedlu stoją kontenery z PCK i tam wrzucam

  14. #14
    Debiutantka Avatar olea
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Lubin
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Może powinnaś po prostu zostawić je gdzieś przy śmietniku, bezdomni szybko je sobie przygarną. Możesz też zanieść te rzeczy do Domu Samotnej Matki, tam na pewno komuś się przydadzą.

  15. #15

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Używane ubrania możesz oddać do domu dziecka. Na pewno przydzą się dziecią.

  16. #16

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Ja zawszę oddaję do takich zółtych kontenerów które można znaleźć na osiedlach. Zawsze zastanawia mnie czy to ma sens czy tylko w ten sposób zasilam jakies ciuchlandy.

  17. #17
    Rozkręcanko Avatar chocopolish
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Postów
    69

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Ja słyszałam, że te żółte pojemniki działają na takiej zasadzie, że PCK jest ich właścicielem i je wynajmuje ciucholandom. Więc PCK ma z tego jakiś zysk, ale ciuchy idą do lumpeksów. Brzmi rozsądnie, ale nie wiem na ile jest to prawdziwe.

  18. #18

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    dla biednych, pytanie...

  19. #19
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Idź i oddaj do najbliższego oddziału Caritas. Będziesz pewna, że trafią do potrzebujących.

  20. #20

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Często są robione zbiórki odzieży w różnych miastach. Oprócz tego widziałem pojemniki z odzieżą do których można wrzucać stare nieużywane ubrania.

  21. #21
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Kontenery i zbiórki to w większości przekręty. Prywatne firmy podszywają się pod PCK, zbierają ubrania, a później sprzedają. Oddaj najlepiej do ośrodka pomocy bezdomnym lub rodzin patologicznych.
    Z resztą jakby się zastanowić to dziwny mamy ten świat, że gdy chcemy pomóc i oddać coś bezinteresownie to musimy się sporo namęczyć

  22. #22
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    56

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Ja to czekam na jakieś akcje okołoświąteczne i wtedy oddaję na Szlachetną Paczkę lub inne ogłaszające się. A jak mam czegoś naprawdę za dużo to stawiam pod śmietnikiem i chwila moment i nie ma.

  23. #23

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    W większości miast stoją kontenery do których możesz wrzucać zużyte stare ubrania. Potem jest to przekazywane dla osób potrzebujących. U mnie w mieście jest ich kilka.

  24. #24
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Z kontenerami różnie bywa i osobiście mam obawy przed wrzucaniem tam ubrań. Jakiś czas temu natknęłam się w necie na akcję Pomaganie przez ubranie, zapoznałam się jak to działa i oddałam tam kilka worków ubrań. Przekazując swoje ubrania w tej akcji można wesprzeć wybraną fundację, na stronie jest licznik wskazujący jakie kwoty trafiły już na konto fundacji. Szczegółowe informacje jak to działa są przejrzyście opisane na stronie. Moim zdaniem warto skorzystać.

  25. #25
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: używane ubrania- gdzie oddac?

    Sprawdź, czy w swoim mieście masz punkt pomocy charytatywnej

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Czy tanie zele sa oplacalne, gdzie kupujecie?
    By czarnulkaaa87 in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 23:52
  2. Makijaz pernamentny - gdzie?
    By mikusia08 in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 11:44
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 20:50
  4. pomocy, ratunku gdzie kupic alu sloiczek
    By Agnieszka Praska in forum Pomoc Pytania Problemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 10:17

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •