Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 76 do 100 z 116

Temat: French akrylowy

  1. #76
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    można spiłować całość albo wypiłować sobie frezarką nową linie frencha i odrazu zrobić biała końcówkę. ja tam osobiście całość piłuje



  2. #77
    Szkoleniowiec Avatar Chocolata
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2 788

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Cytat Napisał ceris Zobacz post
    Hej dziewczyny. Mam pytanie techniczne dotyczące uzupełniania frenchu. Po miesiącu odrost będzie tak duży, że biała końcówka wyjdzie poza pierwotne miejsce, łożysko zrobione coverem też się wydłuży. Czy należy wtedy spiłować całość akrylu i na nowo zakładać french? Moje pytanie dotyczy tylko kwestii białej kocówki, bo co zrobić przy linii odrostu to wiem.
    Wybaczcie takie pytanie, ale zielonam w tej kwestii
    Gotowiec dla leniuszka http://forum.wzorki.info/47285-post16.html wystarczy trochę pogrzebać na forum lub skorzystać z rad wuja google


    A co do pytania madzi buziaczka- każda chyba przeszla małą mękę z formami - ja po 6 latach lepienia tipsów zupelnie od nich odeszlam, co chyba swiadczy o tym jakie formy są wygodne
    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic2303_6.gif
    tel.606506552(po 15.00) GG2382073
    http://chocolata.tipsy.wroclaw.ccs.pl/

  3. #78
    ceris
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Dziękuję Emilko i Chocolato
    A co leniuszka Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ja tu "wsiąkam" . Przeszukałam forum, aż mi okulary zaparowały, ale widać przez to przeoczyłam tego gotowca. To forum jest tak frapujące, że niedługo mój pies zrobi strajk okupacyjny albo znajdzie sobie innego właściciela, bo jest zazdrosny o kompa .
    Dzięki temu forum dokonałam porządnych pazurkowych zakupów .

  4. #79
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Cytat Napisał Paulka Zobacz post
    jak za suchą?/to miały być takie małehhi ale może i masz racje spróbuje brać trochę więcej płynu... jeżeli chodzi o ten french to mam problemy z linia uśmiechu no i z różowym akrylem bo mi sie dziury robią, za mało chyba biore....


    Może to jest dobrym pomyslem

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

    to sa wykrawarki lini usmiechu...mało ambitne ale skraca o wiele czas pracy...


    pozdrawiam

  5. #80
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Postanowiłam zakupic ... ciekawe jak działa wstawie prace zuzyciemi bez


    pozdrawiam






    Cytat Napisał syrena16 Zobacz post
    Może to jest dobrym pomyslem

    YouTube - FRENCH - WYCINARKA PERFEKCYJNEJ LINII UŚMIECHU


    to sa wykrawarki lini usmiechu...mało ambitne ale skraca o wiele czas pracy...


    pozdrawiam

  6. #81
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Witam wreszcie po dłuższym czasie otrzymałam wykrawarki do domku i dopiero dzis poraz pierwszy były w użyciu to sa właśnie one i jeden pazurek.
    Przy czy zjechałam go ostro po bokach, uśmiech wychodzi prefecto i jest bardzo głęboki i aż mi ciepło na sercu ponieważ skróciłam wykonanie lini usmiechu do pół minuty dosłownie . Mam bardzo krótki korpus paznokcia przedłużenie go było dla mnie problematyczne. teraz to pikuś.
    Poza tym urządzenie umożliwia także tworzenie stylizacji...


    Minusy to cena i wiekszość z Was woli kupić coś innego za 50 euro czyli ok +/- 200 zł ale ponieważ french jest jednym z najpopularniejszych stylizacji ktoś kto robi to usługowo mógłby skrócić swoja pracę z klientką od 20 min do nawet 1 godziny w zależności od wprawy.



    Same oceńcie czy warto.

  7. #82
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    nie dałabym 200 zł za takie coś i w ogóle bym tego nie kupiła nawet jakby kosztowało 1zł bo
    a. co jeśli klientka zażyczy sobie głęboki uśmiech
    b. nie można dopasować głebokości uśmiechu do płytki i kształtu paznokcia
    c. nie ćwiczymy własnych zdolności manualnych a to w naszym zawodzie jest bezcenne
    d. klientki (przynajmniej moje) doceniają rękodzieło i chodzą dumne że wszystko zrobione zostało ręcznie bez żadnych dodatków naklejek gotowców itp
    e. można by powiedzieć że to dobre dla początkujących co nie sa jeszcze wprawieni i tu
    -początkującego nie stać na takie coś
    -jak ma sie nauczyć jak będzie się wspomagał - będzie tkwił cały czas w jednym miejscu i nie będzie sie rozwijał... a french w naszym zawodzie do podstawa i po tym widać czy stylista jest dobry. Już lepiej za te 200 zł zużyć materiału żeby frencha ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć i dojść do świetnej wprawy

    Żeby nie było nikogo nie chce obrazić ani nic w tym stylu. Przedstawiam po prostu mój pogląd na to. Ale oczywiście jeżeli komuś taka opcja wydaje sie fajna czemu nie

    ufff sie rozpisałam....



  8. #83
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Cytat Napisał Emilia B. Zobacz post
    nie dałabym 200 zł za takie coś i w ogóle bym tego nie kupiła nawet jakby kosztowało 1zł bo
    a. co jeśli klientka zażyczy sobie głęboki uśmiech
    b. nie można dopasować głebokości uśmiechu do płytki i kształtu paznokcia
    c. nie ćwiczymy własnych zdolności manualnych a to w naszym zawodzie jest bezcenne
    d. klientki (przynajmniej moje) doceniają rękodzieło i chodzą dumne że wszystko zrobione zostało ręcznie bez żadnych dodatków naklejek gotowców itp
    e. można by powiedzieć że to dobre dla początkujących co nie sa jeszcze wprawieni i tu
    -początkującego nie stać na takie coś
    -jak ma sie nauczyć jak będzie się wspomagał - będzie tkwił cały czas w jednym miejscu i nie będzie sie rozwijał... a french w naszym zawodzie do podstawa i po tym widać czy stylista jest dobry. Już lepiej za te 200 zł zużyć materiału żeby frencha ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć i dojść do świetnej wprawy

    Żeby nie było nikogo nie chce obrazić ani nic w tym stylu. Przedstawiam po prostu mój pogląd na to. Ale oczywiście jeżeli komuś taka opcja wydaje sie fajna czemu nie

    ufff sie rozpisałam....

    Oj i ja się rozpiszę.
    Rozumiem Twoje argumenty ale przedstawię Ci mój punkt widzenia Emilko.
    Uciekłam z Polski bo uważam że ten kraj jako miejsce jest nie do życia głównie pod względem finansowym.
    Dlaczego o tym wspominam u mnie w kraju za paznokcie pobiera się cene (w salonie)od 50 euro do 100 a nawet 150 euro za paznokcie. Tak jak u nas zdobienia ślubne sa droższe.
    I wierz mi że gdyby w Polsce płacono ta samą cenę można by było sie pintulic z pazurkami nawet 5 godzin darząc do perfekcji.
    I to rozumiem jesteś bardzo ambitna i zdolna osobą ... stad Twoje podejście do tematu.
    Niestety w Polsce usługi takie jakie świadczy większość z Was opłacane są o wiele niżej ( nadmienie jeszcze że ceny np żywności są u nas takie same badz niższe jak w Polsce)
    Ja gdybym miała swój salon w Polsce i kolejno nastepujące po sobie klientki życzące sobie frencha lub frenche kolorowe gdzie zastosowanie tych wyciskarek jest bardzo częste wolałabym ich używać i wykonać dzięki temu 2 pary rak więcej na dzień i zarobić niz śleczec dla moich ambicji w odorze liquidu 2 godziny dłużej nie majac nic z tego jak tylko satysfakcje.
    Wierzcie mi jak potrenowałam okazało sie ze paznokcie wychodza perfeckt i przypomina mi to wykrawanie ciastek foremkami- efekt osiagnełam lepszy niż przy moich długich treningach( co wiecej pazurki przypominały te do których się dlugo śliniłam na zdjeciu a nie umiałam ich wykonac)- a wierzcie mi nienawidze walczyc z linia uśmiechu.
    Co więcej wole skupic sie na zdobieniu jak modelowac cała godzine płytke paznokcia zeby paścia nie wypuścić z salonu.
    Wierze Emiko że masz wieksza odemnie wprawe i dla Ciebie nie stanowi to problemu ale dla wielu i to nie zawsze poczatkujacych jest to problem. Powiem wiecej pozwole sobie odesłać Cię do tematu w którym nasze koleżanki rozmawiaja na temat czasu wykonania usługi. O swoich problemach w pracy.
    Wierzcie mi że nie zamierzam Was przekonywać do zakupu tych wyciskarek bo nic z tego nie mam wrecz przeciwnie ja sama je niedawno odkryłam i ściągnełam z Hiszpani. Vivat Unia Europejska.
    Uważam jedynie ze ktoś miał super pomysł który ułatwi prace.

    Jesli chodzi o Twoje argumenty uwielbiam dyskutować i to jest lista moich contr argumentów.


    - linie można modelowac od bardzo głębokiej do plytszej- sprawdziłam
    - przedłużenie korpusu paznokcia jest to moment , wykonanie umożliwia w konkretny sposób wyciac linie takze na papierowej formie bo jest ostra.
    - uważam ze posiadanie takich wycinarek to nie brak ambicji, ale praktycyzm i mysle że nie tylko dla poczatkujących.
    - cena ok! wysoka ale 2 klientki wiecej dzieki czasowi który oszczędzasz to ok zakładajac 50 zl za usługe 100 zł wiecej na dzien a więc ok 2300 na miesiac- zwrot kosztów + spore zyski lub odpoczynek.
    - czas oszczędzony Twój i możliwośc spędzenia czasu np z dzieckiem tak jak jest w moim przypadku, klientki
    wierz mi Emilko byłam klientka nie raz i szlag mnie trafiał że musze siedzieć tam tak długo wiec nie mow mi że kobiety majac 100 000 innych form relaksu chcą siedziec w tym smrodzie bo Ty masz idee.
    Nie pisze tego żeby Cie urazić wręcz przeciwnie odróżnij naszą pasję od pracy... Co wiecej jednym z synonimów profesjonalizmu jest wysoka jakosc i krótki czas usługi....

    Uważam że ten temat powinny skomentować wszystkie dziewczyny... i tu nie chodzi o wykrawarki ale o to czy mozliwosc wykonania szybszej usługi i mozliwość wiekszych zarobków jest warta używania takich usprawnien jak te wykrawarki... a wierzcie mi że pół europy używa tego typu urzadzen.



    Polecam do komentarzy i dziekuję za wspaniałą rozmowe Emilko

    Pozdrawiam Cie gorąco

    Małgosia
    Ostatnio edytowane przez syrena16 ; 30-03-2011 o 16:45

  9. #84
    Nałogowiec Avatar ducek07
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    658

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    No ja się tym zawodowo nie zajmuję i ogólnie średnio znam się na temacie, bo praktykuję tylko lakiery Ale lakierami tez można malować frenche, więc coś jednak o tym wiem Bardzo mnie zaciekawiła Wasza rozmowa i powiem szczerze, że bardzo trafiony jest dla mnie argument Emilki, że jeżeli się nie będzie ćwiczyło, tylko używało takich ułatwień to nie ma jak doskonalić swoich umiejętności. Jeżeli ktoś dojdzie do wprawy samodzielnie to z czasem i tak skróci się czas wykonywania pracy. Na przykładzie: nawet nie french tylko zwykłe malowanie paznokci zajmowało mi kiedyś ze 40 minut! I w dodatku zawsze wszędzie powyjeżdżałam, chociaż się starałam. Teraz bez wyjeżdżania zajmuje mi to 5-10 minut. Tak samo one stroke : jeżeli ktoś nie będzie ćwiczył (tak jak ja ) to na pewno od razu nie będzie tworzył dzieł. Nawet należy ćwiczyć lewą rękę.
    Na pewno znajdą się zwolenniczki Twojego pomysłu syrena16, całkiem możliwe, że gdybym miała zakład to nawet ja bym nią była Jednak uważam, że należy po prostu dużo ćwiczyć i to urządzenie nie będzie potrzebne
    "Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba,
    Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba"

  10. #85
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Jeżeli ktoś chce używać proszę bardzo, to jak z tipsami french - nikomu tego nie bronie. i spokojnie można zrobić pięknego frencha w 1 godzinkę, półtorej używając tylko pędzla. Wszystko jest dla ludzi Można i tipsa z kiosku przykleić - też jest dla ludzi i jak szybko.

    Jeżeli komuś zależy na rozwoju w tej ciągle prężnie rozwijającej się dziedzinie niech robi ręcznie - jeśli chodzi o czysty zarobek może wykrawać.
    Ja osobiście wole się ciągle rozwijać, czerpać z tego nieopisaną satysfakcje, patrzeć na radość klientki i jednocześnie się z tego utrzymywać. I jak widać na moim przykłądzie i wielu innych osóbv da sie- tylko trzeba chcieć i sie wysilić. Można iść też na łatwiznę - ale to jest indywidualny wybór i wszystko zależy od stylistki

    Ja Wam kochane polecam się rozwijać, pod warunkiem że równie mocno kochacie to co robicie tak jak ja
    Ostatnio edytowane przez Emilia B. ; 30-03-2011 o 17:13



  11. #86
    No to..wpadłam Avatar Milijanovic
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Belgrad. Serbia :)
    Postów
    101

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    kobietki mam takie pytanko czy mozna robiac paznokcie akrylowe french tylko robic bialym zelem na przyklad.. zrobic na sablonie szkielet.. pozniej jajko z covera i zamiast akrylu zrobic zelem french cos mi slabo idzie z akrylem upychanie pod cover :S dziekuje serdecznie za jakakolwiek odpowiedz

  12. #87
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Ja tak czasami robię, szczególnie jak mam zrobić króciutki french akrylowy, wolę wtedy uśmiech z żelu. Żadnych przeciwwskazań chyba nie ma
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  13. #88
    Nałogowiec Avatar Zuzanna Rzeszewska
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Fajny przyrząd ogólnie, szczególnie dla osób dopiero uczących się robić french.
    Jednak do mnie nie przemawia, czasem trzeba dopasowac linię uśmiechu do kształtu paznokcia i dłoni, widzę, ze rozmiarów za wiele tam nie ma, a palec palcowi nie równy
    Pędzel jest najlepszym sposobem na ostre i symetryczne linie uśmiechu. Dla ludzi którzy mają problem ze smile line polecałabym zmianę pędzla na dosyć ostry na czubku i liquidu (plus proszek - zależy od producenta) na wolnowiążący.

  14. #89
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Milijanovic można nie ma problemu - tylko trzeba pamiętać że niektóre akryle z niektórymi żelami się nie lubią



  15. #90
    No to..wpadłam Avatar Milijanovic
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Belgrad. Serbia :)
    Postów
    101

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    dziekuje bardzooo za odpowiedzi kobietkii

  16. #91
    Rozkręcanko Avatar marlena901
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Płock
    Postów
    65

    Domyślnie Nie wyraźna linia uśmiechu

    Mam problem z wyraźnie widoczną granicą linii uśmiechu tak jakby była zamazana coverem nie umiem inaczej tego opisać. Czy to kwestia wprawy, dobrego położenia akrylu czy może wypiłowania

  17. #92

    Domyślnie Odp: Nie wyraźna linia uśmiechu

    mi akrylem podobna wychodzi :/ ktoś kiedyś pisał że lepiej żelem sie robi linię uśmiechu , ale ja osobiście nie przepadam za żelem ale zastanawiam się nad zakupem białego właśnie do lini uśmiechu.

  18. #93
    Wolny strzelec <3 Avatar plushak
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    3 505

    Domyślnie Odp: Nie wyraźna linia uśmiechu

    Dziewczyny a w jaki sposób robicie frencza?









  19. #94

    Domyślnie Odp: Nie wyraźna linia uśmiechu

    bynajmniej na moim "idealnym " kursie na odolańskiej uczyli mne tak:
    standardowe przygotowanie płytki
    tips albo szkielet z cleara
    biała(lub kolorowa ) końcówka i dopracowanie linii uśmiechu
    cover na płytkę ew. przedłużenie płytki (oczywiście oddzielony od białej końcówki)
    clear na całość
    opracowanie całości.

  20. #95
    Rozkręcanko Avatar marlena901
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Płock
    Postów
    65

    Domyślnie Odp: Nie wyraźna linia uśmiechu

    Ja też tak robię i jak widać na zdjęciu nie za bardzo mi to wychodzi..
    Jka patrzę na te cudne frencze gdzie linia usmiechu jest pięknie widoczna i wyraźna to zastanawiam się kiedy i mi tak wyjdzie

  21. #96
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Wyraźny frencz wychodzi wtedy, gdy cover i biały jest tak jakby w warstwie budującej paznokcia, a na tym tylko trochę cleara w celu wygładzenia. Jeśli damy cienką wartswę białego i przykryjemy porządną dawką cleara to linia uśmiechu się rozmyje.


  22. #97

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    no ja daje malutko cleara tylko żeby zatkać to łączenie kolorów :/ w moim przypadku to jeszcze zależy od covera ostatnio zamówiłam taki beznadzielny że jest normalnie różowo biały i wydaje mi się że ten kolor nie kontrastuje z białą końcówką :/

  23. #98
    Nałogowiec Avatar Zuzanna Rzeszewska
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Ja zauważyłam, że linia wychodzi rozmyta gdy najpierw robię białą końcówkę, potem cover. Teraz robię na odwrót i staram się coverem i bielą od razu wybudować całego pazura, jedynie nakładając minimalnie produkt w okolicach wału okołopaznokciowego o delikatnym różowym odcieniu. Wtedy gdy go wypolerujesz linia będzie ostra i równa.

  24. #99

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    musze w takim razie wypróbować na odwrót ale nie wiem czy potrafie

  25. #100
    Nałogowiec Avatar coralick
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Wyspa
    Postów
    362

    Domyślnie Odp: French akrylowy

    Ja sie ustosunkuje do postu Syreny... i porusze tutaj tylko dwie istotne kwestie i na tym skoncze... Wiem ze dla wielu to rzemioslo i rekodzielo. Z czym trudno sie nie zgodzic, bo to co tutaj niejdna z Was pokazala, osmiele sie powiedziec, dla wielu z nas nigdy nie bedzie mozliwe. Taki los... Jedni dostaja magiczne paluszki, ktore tworza arcydziela, innym przychodzi to trudniej, ale sa tez tacy dla ktorych te drzwi beda zawsze zamkniete, choc by sie nie wiem jak satarali. Tak jak malarzem sie nie zostaje z praktyki a z talentu, tak jak rzezbiarz nie dochodzi do swoich wynikow jedynie przez wprawne trzymanie dluta tak i tutaj do robienia paznokci trzeba miec TALENT (jak na przyklad... Pluszak )... co nie znaczy ze beztalencia (niech sie tu nikt nie obraza, to realia do ktorych ja sie rowniez zaliczam ) nie chca tez miec troche przyjemnosci z tworzenia sobie na swoja miare "ogromnych arcydziel" na wlasnych paluchach Wiele z nas, beztalenci lub taleci-niklych dopada taka frustracja, ze po jakims czasie rzucaja tym w kat. Niech nikt nie pisze, ze to zabawa tylko dla wytrwalych... Bo troche piekna kazdej z nas sie nalezy.... A ja sama wiem po sobie jak wiele razy zaczynalam i rzucalam tym w kat. Byc moze gdybym miala wiecej samozaparcia... byc moze gdybym byla talenciem, bylo by latwiej ale nie zawsze tak jest. Wiec, odpuscmy i zrozummy ze nie kazdy jest az takim zdolniacha. Posypia sie pewno slowa, ze praktyka czyni mistrza... i owszem tyle ze nie zawsze i nie z kazdego a czesciej jednak doprowdza do tego ze wszystko laduje w szafie... na samym najczarniejszym jej dnie.
    I teraz ta ostatnia kwestia... czas jaki klientki musza, chcac nie chcac, poswiecic na zalozenie paznokci... kilka dziewczyn w moim otoczeniu robi pazury... i wieksza wiekszosc po prostu ich nie dokancza tak jak by chcialy, bo siedzenie po kilka godzin (juz pomine kwestie smrodu) nie jest na miare ich mozliwosci...
    Amen
    Pozdrawiam wszystkich

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. french tips czy samodzielnie?
    By Tonija in forum Przedłużanie paznokci
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 13:02
  2. Najpiękniejszy French Ślubny - Konkurs
    By mala in forum Konkursy Zdobienia Paznokci
    Odpowiedzi: 1194
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 15:05
  3. Wyniki Konkursu "Najpiękniejszy Czysty French Ślubny"
    By mala in forum Konkursy Zdobienia Paznokci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 22:37
  4. Konkurs "Czysty French Ślubny 2009" - Wybieramy Nagrodę Publiczności
    By Kamis in forum Konkursy Zdobienia Paznokci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2009, 22:07
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 10:35

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •