Pokaż wyniki 1 do 25 z 26

Temat: Zatkane ucho.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Nałogowiec Avatar marylin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wicie-Jarosławiec
    Postów
    328

    Domyślnie Zatkane ucho.

    Od jakiegoś czasu zatyka mi się ucho,przeważnie po kąpieli lub myciu głowy,po kilku(kilkunastu też-niestety)godzinach odtyka się,jednak mam już dosyć tej męczarni.Stosowałam cerumen w ampułkach i cerumex spray,skutek marny.U lekarza też byłam na typowym przepłukiwaniu i też nic nie pomogło.
    Doradźcie coś


  2. #2
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Zatkane ucho.

    tak bywa,niestety(

    za dużo zbiera Ci się woskowiny ,robi się czop i zatyka

    jak pomóc? nie ma reguły

    moim zdaniem po kąpieli weź patyczek kosmetyczny i czyść uszy ale nie za głęboko by nie uszkodzić bębenek,rób to regularnie i powinno pomóc...

  3. #3
    Rozkręcanko Avatar jauntyangel
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Czarże
    Postów
    87

    Domyślnie Odp: Zatkane ucho.

    Przepłukiwanie, przepłukiwaniem... moja kuzynka tez przez to przechodziła i pomogło wyczyszczenie ucha tzn. przepłukanie jakimś tam płynem u lekarza i on później czymś tam jej tą całą woskowinę wyciągnął, bo faktycznie bliżej bębenka zrobił się czop i dopiero po jego usunięciu wszytko wróciło do normy ja z resztą miałam raz zapchane ucho po basenie przez tydzień(!) czasu a ciśnienie tak mi się dawało we znaki, że myślałam że mi głowę rozsadzi... więc kupiłam w aptece największa strzykawkę i wlewałam sobie ciepłą wodę do tego ucha- leżałam kilka minut i szłam nad wannę przepłukiwać to ucho strzykawką właśnie --> bardzo szybko naciskając ją by woda pod silniejszym strumieniem w ściankę ucha uderzała(nie centralnie w środek ucha tylko w ściankę). W ten sposób czop się obluzował i wypłynął, ale jaki to w każdym razie ulga nie do opisania

  4. #4
    Nałogowiec Avatar marylin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wicie-Jarosławiec
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Zatkane ucho.

    jauntyangel chyba tak zrobię,jestem zdesperowana,najgorsze jest to pulsowanie w głowie,w nocy nie mogę spać.A jeśli chodzi o patyczki higieniczne-stanowczy zakaz w takich sytuacjach-to przez nie robi się czop i jest przepychany w głąb ucha.


  5. #5
    Rozkręcanko Avatar jauntyangel
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Czarże
    Postów
    87

    Domyślnie Odp: Zatkane ucho.

    fakt - patyczki są właśnie powodem głównym tego niestety problemu :/ a pulsowanie przez to całe ciśnienie powodowało, że nawet gałki oczne nie działały jak należy(jedna miała opóźnienie co do drugiej - minimalne, ale miałam wrażenie, że działają niezależnie od siebie :/) masakra jakaś :/ nie czekaj marylin, bo to nic niestety nie pomoże

  6. #6

    Domyślnie Odp: Zatkane ucho.

    Zawsze możesz iść do laryngologa, żeby profesjonalnie wyczyścił Ci ucho, to naprawdę rutynowy zabieg, a komfort życia na pewno Ci się poprawi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •