Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: książki stylistki paznokci

  1. #1
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    49

    Domyślnie książki stylistki paznokci

    Witam. Mam nadzieje ze pisze w odpowiednim dziale, jesli taki temat juz jest prosze bardzo o pokierowanie mnie tam.

    Szukam informacji na temat dostepnych na rynku książek dla stylistek paznokci, czy takie są, jakie tytuły są godne polecenia? Chodzi o książkę w której beda opisane choroby, budowa paznokcia, pielegnacja dłoni piłowanie, rozne metody przedłużania itd. jak na razie znalazlam ksiazke wydawnictwa aakademia paznokcia, ale nie wiem czy warto kupowac?

    Czytam artykuły w gazetach firmowych ale mam wrazenie ze informacje tam sa okrojone, a naprawde chcialabym uzyskac jak najwiecej informacji , może jakaś książka z liceum kosmetycznego? typowo o paznokciach?

    Będę wdzieczna za podpowiedzi.

    dzieki .

  2. #2
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: książki stylistki paznokci

    Mogę polecić książkę ,,Dermatologia dla stylistów paznokci", ale ona zawiera jak nazwa wskazuje informacje o różnych zmianach skórnych, chorobach paznokci i zwpływie stylizacji na płytkę paznokcia. Co do książek opisujących metody stylizacji, w kilku książkach fryzjerskich i kosmetycznych widziałam działy poświęcone temu tematowi ale były mega nie profesjonalnie napisane, moim zdaniem wiedze na ten temat zdobedziesz na szkoleniach a najwazniejsze informacje w skryptach szkoleniowych nie da sie jej nauczyc teoretycznie tu najwazniejsza jest praktyka

  3. #3
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: książki stylistki paznokci

    Cytat Napisał fryzzz Zobacz post
    Mogę polecić książkę ,,Dermatologia dla stylistów paznokci", ale ona zawiera jak nazwa wskazuje informacje o różnych zmianach skórnych, chorobach paznokci i zwpływie stylizacji na płytkę paznokcia. Co do książek opisujących metody stylizacji, w kilku książkach fryzjerskich i kosmetycznych widziałam działy poświęcone temu tematowi ale były mega nie profesjonalnie napisane, moim zdaniem wiedze na ten temat zdobedziesz na szkoleniach a najwazniejsze informacje w skryptach szkoleniowych nie da sie jej nauczyc teoretycznie tu najwazniejsza jest praktyka
    o wlasnie glownie o dermatologie mi chodzi, bo na kursach to wiadomo - po łebkach, metody stylizacji, masz racje w zasadzie tylko na kursach , pytam bo w tej ksiazce akademii paznokcia sa wymienione takie tematy. Zastanawia mnie np. jaki wpływ na płytke ma akryl, żel, jestem z uk i gdzies wyczytalam ze mozna kupic ksiazke " Nail structure and product chemistry" i wydaje mi sie to ciekawe, bo naprawde chciałabym dowiedziec sie jak najwiecej na temat produktow i ich dzialalnosci na pazury

  4. #4
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: książki stylistki paznokci

    Ich wpływ na naturalne paznokcie zależy od naszej wiedzy bo źle nałożony produkt np na nie przygotowana płytkę nie bedzie sie trzymac, moze sie zapowietrzac a wtedy zazwyczaj klientki skubią paznokcie, to samo dotyczy paznokci dobrze zrobionych ale źle ściągniętych, najpierw kobitki zrywają na siłę a potem pada magiczne zdanie ,,tipsy niszczą paznokcie"

  5. #5
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: książki stylistki paznokci

    Cytat Napisał fryzzz Zobacz post
    Ich wpływ na naturalne paznokcie zależy od naszej wiedzy bo źle nałożony produkt np na nie przygotowana płytkę nie bedzie sie trzymac, moze sie zapowietrzac a wtedy zazwyczaj klientki skubią paznokcie, to samo dotyczy paznokci dobrze zrobionych ale źle ściągniętych, najpierw kobitki zrywają na siłę a potem pada magiczne zdanie ,,tipsy niszczą paznokcie"
    no właśnie, dlatego ja powtarzam moim , żeby nie zrywały, jak nie mają czasu przyjśc to spiłowac i koniec. sama na własnym przykładzie przekonałam się jak można zniszczyc sobie płytkę zrywając

  6. #6
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: książki stylistki paznokci

    Stylizacja paznokci przez książki? Proszę Was, w taki sposób nie da się czegokolwiek nauczyć.
    No chyba że chodzi o teorię, ale tak naprawdę daje teoria, która ciągle się zmienia?

  7. #7
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: książki stylistki paznokci

    Cytat Napisał monkas Zobacz post
    Stylizacja paznokci przez książki? Proszę Was, w taki sposób nie da się czegokolwiek nauczyć.
    No chyba że chodzi o teorię, ale tak naprawdę daje teoria, która ciągle się zmienia?
    Właśnie miałam to pisać. Rozbawiłyście mnie z tym szukaniem książek.

  8. #8
    Debiutantka Avatar Przemcik
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: książki stylistki paznokci

    Ja mam tylko tą książkę, bo są dość drogie... „Zostać Mistrzem. Droga od stylisty do Mistrza Paznokci”. Książka ma prawie 200 stron i są w niej zawarte podstawowe informacje dotyczące zarówno ozdabiania, jak i pielęgnacji pazurków:-) mi bardzo się ona przydaje i dużo się z niej dowiedziałam:-) ja polecam i skorzystam z waszych propozycji, niektóre z nich są bardzo ciekawe i chyba odżałuję pieniążki, żeby je mieć u siebie w bibliotece:-) dziękuję

  9. #9
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: książki stylistki paznokci

    ja tez chętnie poszukam tych tytulow podanych przez forumowiczki nie żeby mi to jakos specjalnie pomoglo ale chętnie przeczytam ksiazke dot. stylistyki paznokci.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. [Praca] Poznań - praca dla stylistki paznokci
    By asia in forum Ogłoszenia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 23:49

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •