Witam,
Zmęczona chodzeniem i szukaniem pracy gdzie dostanę więcej niż 1000 zł za etat i umowę o pracę,postanowiłam, że chcę założyć coś własnego. Dziś dobiegł kres mojej wytrzymałości... Pracuję w sporym mieście, na podlasiu i niestety naoglądałam się sporo niekompetencji, ze strony "kosmetyczek", które znudzone zawodem nie szkolą się i warczą na klientki tudzież opowadają bajki na różne tematy, w których większą wiedzą popisałaby się przeciętna, nowoczesna klientka. Mam porównanie jeśli chodzi o podejście i obsługę klienta, jak i jakość usług, pracowałam w salonach w Warszawie i Białymstoku. Jestem młodą bo 22 letnią osobą z 2 letnim już doświadczeniem w Kosmetologii, wizażu i stylizacji paznokci. Wizaż to moja pasja, ale i zawód, bo ukończyłam szkołę kosmetyczną ze specjalnością wizaż i ukończyłam podstawowy kurs ale bardziej dla siebie. Wiele klientek podziwia moje makijaże, wielu osobom pomagam w nauce makijażu, panie widząc moje stylizacje paznokciowe wzdychają i widzę, że bardzo często klientki same chciałyby coś takiego co akurat ja noszę, pytają o porady, doradzają się w doborze kolorów, stylizacji itp. Jednak osoba u której pracuje hamuje mój rozwój poprzez upominanie mnie przy klientkach, nie dlatego że ma rację tylko dlatego, że teoretycznie wie "najlepiej" i boi się o siebie, widzę to nie tylko ja ale i pracownice salonu jak i klientki, dla których niezręczną sytuacją jest kiedy właścicielka wyrywa mi klientkę, albo wyrywa narzędzia i "poprawia" przy klientce, czy wrecz cofa klienta by wtracic swoje 3 grosze.
Postanowiłam, że chciałabym otworzyć nowoczesny Nail & Make-up Room dla młodych kobiet, odważnych lubiących poszaleć na paznokciach czy z makijażem. Byłoby to miejsce nie tylko dla odważnych osób, raczej dla każdej, która potrzebuje profesjonalnej porady czy usługi...Chcialabym wraz z programem komputerowym dobierać metamorfozy, kolorystykę makijaży, w oparciu o analizę kolorystyczną. Fajnie gdybym znalazła lokal przy fryzjerce. W mojej ofercie byłyby Makijaże w różnych stylach typu fashion, glamór itp. do sesji zdjeciowych, wieczorowe, ślubne, dzienne, biznesowe itp, do tego stylizacja paznokci: żel, akryl, hybryda i np. henna z regulacją. Z tym że najbardziej nastawiona byłabym na Makijaż, z którym również w dniach mniej obłozonych dojeżdżałabym do klientek. Oczywiście fajny nowoczesny wystrój, miła atmosfera, profesjonalizm i kompetencja. Część rzeczy już mam jesli chodzi o kosmetyki i wyposażenie, także byłoby latwiej, ale chciałabym jeszcze się doszkolić i wiadomo wystroj. Myślicie, że coś takiego miałoby wzięcie? Do tego prowadziłabym stronę ze zdjęciami, Facebooka już prowadzę, metamorfozy przed i po, ładne zdjęcia makijaży i paznokci, które by zachęcały. W danym momencie strona istnieje od marca i ma 478 polubień a najczęstsza grupa wiekowa, która odwiedza profil to 18-24