Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Make up & Nail Room? Czy byłoby to opłacalne?

  1. #1
    Rozkręcanko Avatar LadyJenova
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Białystok/ Warszawa
    Postów
    42

    Domyślnie Make up & Nail Room? Czy byłoby to opłacalne?

    Witam,
    Zmęczona chodzeniem i szukaniem pracy gdzie dostanę więcej niż 1000 zł za etat i umowę o pracę,postanowiłam, że chcę założyć coś własnego. Dziś dobiegł kres mojej wytrzymałości... Pracuję w sporym mieście, na podlasiu i niestety naoglądałam się sporo niekompetencji, ze strony "kosmetyczek", które znudzone zawodem nie szkolą się i warczą na klientki tudzież opowadają bajki na różne tematy, w których większą wiedzą popisałaby się przeciętna, nowoczesna klientka. Mam porównanie jeśli chodzi o podejście i obsługę klienta, jak i jakość usług, pracowałam w salonach w Warszawie i Białymstoku. Jestem młodą bo 22 letnią osobą z 2 letnim już doświadczeniem w Kosmetologii, wizażu i stylizacji paznokci. Wizaż to moja pasja, ale i zawód, bo ukończyłam szkołę kosmetyczną ze specjalnością wizaż i ukończyłam podstawowy kurs ale bardziej dla siebie. Wiele klientek podziwia moje makijaże, wielu osobom pomagam w nauce makijażu, panie widząc moje stylizacje paznokciowe wzdychają i widzę, że bardzo często klientki same chciałyby coś takiego co akurat ja noszę, pytają o porady, doradzają się w doborze kolorów, stylizacji itp. Jednak osoba u której pracuje hamuje mój rozwój poprzez upominanie mnie przy klientkach, nie dlatego że ma rację tylko dlatego, że teoretycznie wie "najlepiej" i boi się o siebie, widzę to nie tylko ja ale i pracownice salonu jak i klientki, dla których niezręczną sytuacją jest kiedy właścicielka wyrywa mi klientkę, albo wyrywa narzędzia i "poprawia" przy klientce, czy wrecz cofa klienta by wtracic swoje 3 grosze.
    Postanowiłam, że chciałabym otworzyć nowoczesny Nail & Make-up Room dla młodych kobiet, odważnych lubiących poszaleć na paznokciach czy z makijażem. Byłoby to miejsce nie tylko dla odważnych osób, raczej dla każdej, która potrzebuje profesjonalnej porady czy usługi...Chcialabym wraz z programem komputerowym dobierać metamorfozy, kolorystykę makijaży, w oparciu o analizę kolorystyczną. Fajnie gdybym znalazła lokal przy fryzjerce. W mojej ofercie byłyby Makijaże w różnych stylach typu fashion, glamór itp. do sesji zdjeciowych, wieczorowe, ślubne, dzienne, biznesowe itp, do tego stylizacja paznokci: żel, akryl, hybryda i np. henna z regulacją. Z tym że najbardziej nastawiona byłabym na Makijaż, z którym również w dniach mniej obłozonych dojeżdżałabym do klientek. Oczywiście fajny nowoczesny wystrój, miła atmosfera, profesjonalizm i kompetencja. Część rzeczy już mam jesli chodzi o kosmetyki i wyposażenie, także byłoby latwiej, ale chciałabym jeszcze się doszkolić i wiadomo wystroj. Myślicie, że coś takiego miałoby wzięcie? Do tego prowadziłabym stronę ze zdjęciami, Facebooka już prowadzę, metamorfozy przed i po, ładne zdjęcia makijaży i paznokci, które by zachęcały. W danym momencie strona istnieje od marca i ma 478 polubień a najczęstsza grupa wiekowa, która odwiedza profil to 18-24

  2. #2
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Make up & Nail Room? Czy byłoby to opłacalne?

    To już sobie sama odpowiedziałaś na pytanie
    Wiesz czego chcesz, masz super pomysł, wiec działaj dopóki nic Cie na hamuje. Bo chyba dzieci jeszcze nie masz? Chociaż jak sie chce realizowac plany i marzenia to dzieci w niczym nie przeszkadzają. Ja koncze w tym roku 25 lat i od 3 marca prowadze działalnosc (same pazurki poki co) i nie bylo jeszcze chwili w ktorej bym żałowała, że odeszłam z mojej poprzedniej pracy (Gabinet Pielegnacji Dłoni i Stóp). Klientki poszły za mną, pojawiły sie nowe, te nowe przyprowadziły koleżanki i tak idzie... Działaj !
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  3. #3
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Make up & Nail Room? Czy byłoby to opłacalne?

    LadyJenowa - znaki zapytania faktycznie nie są potrzebne - jest konkret, teraz tylko plan działania wcielasz w życie a my trzymamy kciuki


  4. #4
    Rozkręcanko Avatar LadyJenova
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Białystok/ Warszawa
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Make up & Nail Room? Czy byłoby to opłacalne?

    Matko dziewczyny dzięki za słowa otuchy Wiecie jak to jest z początkami bywa trudno są obawy, ale wiem też że za 850 zl mies. jak to dostałam w zeszłym miesiacu na dłuższą metę się nie da Stąd pomysł na własny salon Najgorsze jest to ze nie mam kapitału na to są jakieś dotacje które można uzyskać ale po otwarciu firmy? Bo teraz jakbym miała być 3 mies. bezrobotna i za jakie 4 otworzyc salon, to raczej po wakacjach juzz sie nie oplaca bo teraz jest sezon na to co o tym myslicie

  5. #5
    Rozkręcanko Avatar Sylwia87
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: Make up & Nail Room? Czy byłoby to opłacalne?

    Można dostać dotację na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W tym celu musisz się udać do Biura Powiatowego odpowiedniego dla miejsca zameldowania i złożyć wniosek o nadanie numeru producenta, ale musisz zarejestrować tam firmę, nie siebie jako osobę fizyczną. Później złożyć wniosek o dotację. Terminy i inne informacje udzielą Ci już na miejscu. Podaję link do broszury, trochę nieaktualna, bo z PROW 2007-2013, teraz jest PROW 2014-2020, ale może nic się nie zmieniło. Nie za bardzo jestem w temacie, bo już tam nie pracuję. Kod PKD dla usługi to: 96.02.Z Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, ewentualnie: 96.09.Z Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana

    Poczytaj, może Ci się uda.
    http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pl...pien_2011r.pdf




  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar Iwona Oleksy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Ełk
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Make up & Nail Room? Czy byłoby to opłacalne?

    jesli ja znalazłabym kogoś takiego do wspołpracy w moim mieście to salon świetnie by sie uzupełniał - nie chcesz czasem mieszkac w Ełku?

    uda się jeśli zbierzesz sie w sobie i postanowisz
    rozejrzyj się czy nie ma jakiś dotacji może
    Ostatnio edytowane przez nanami7 ; 12-05-2014 o 12:36

    www.rzesyelk.blogspot.com
    mój raczkujący blog

  7. #7
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Make up & Nail Room? Czy byłoby to opłacalne?

    Dotacje sa i zawsze będą.
    swietny pomysl uwielbiam kreatywnych odwznych ludzi.
    Jestem pewna ze Ci się uda.
    Mysle ze z czasem znajdziesz albo wspolniczke albo pracownice i jak będzie kompetentna i taka pelna zapalu jak Ty to zrobicie dobry biznes.
    oczywiście ze Ci się uda bo masz checi jesteś pelna zapalu i widać ze brniesz do wyznaczonego celu a takim osobom zawsze się udaje.
    a z czasem uznasz ze to najlepsza decyzja w Twoim zyciu otwarcie własnego biznesu przy ewentualnej współpracy drugiej osoby.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2016, 12:00
  2. Krok po kroku
    By Kamis in forum Zdjęcia pazurków
    Odpowiedzi: 604
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 21:09
  3. VI Kongres Nail Expert beautyVision Poznań 18 marca 2012
    By planetka in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 00:49
  4. Przemysław Janus - make up artist and nail designer
    By przemekjanus in forum Wasze blogi
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 02:51
  5. [21.03.2010, Poznań] IV Kongres Nail Expert beautyVision
    By natka_23 in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-03-2010, 20:00

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •