Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 283

Temat: Sposoby na płaski brzuch

  1. #51
    Wolny strzelec <3 Avatar plushak
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    3 505

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    ja ostatnio weszłam na wagę i się załamałam 4 kilo więcej kurde...









  2. #52
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    A ja ostatnio wcieram w brzuch serum wyszczuplające i wmawiam swojej psychice, że to pomaga

  3. #53
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    ja ze strony zabiegów u kosmetyczki to moge wam polecić paltforme wibracyjną, fale radiowe, elektrostymulację itd...
    ale z tego co wiem to najlepiej ćwiczenia aerobowe czyli ogólne jak bieganie, skakanka, rower... itd...

  4. #54
    No to..wpadłam Avatar evevlina
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    A ja gorąco polecam aerobiczną 6 Weidera. Jest to dla osób wytrwałych ale jeżeli będzie się wykonywać ćwiczenia systematycznie, naprawdę widać efekty. Myślę, że to najlepszy sposób na płaski brzuch
    Dla zainteresowanych plan ćwiczeń- powiesić nad łóżkiem

  5. #55
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    Tak tak, znana szósteczka weidera Robiłam przez jakiś czas, ale zrezygnowałam...
    Dobrze napisałaś, że jest to dla wytrwałych...
    Zakwasy takie, że hej, no i ta systematycznośc ....
    Jak by nie patrzył, każdy sobie chwali te cwiczenia
    Dzięki dziewczyny za rady i posty
    Pzdr!

  6. #56
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    a wykonuję troszkę inne ćwiczenia, też są niezłe, ale właśnie ta systematyczność, ach to chyba moja słaba strona...
    ale te ćwiczenia wyglądają interesująco, muszę spróbować, ale to chyba na ćwiczy się codziennie bo trener z reguły mi mówił, ze co dwa dni najlepiej





  7. #57
    No to..wpadłam Avatar mariet86
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Opatów
    Postów
    285

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    powiem na swoim przykładzie ze 6 działa

  8. #58
    No to..wpadłam Avatar evevlina
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    Znalazłam na stronce wdziek.info kilka rad dotyczących a6w więc paznokietku od razu znajduje się w nich odpowiedź na Twoje pytanie czy trzeba codziennie :
    -Aby osiągnąć zamierzony efekt ćwiczenia musimy wykonywać przez okreśolny czas, zwiększając ilość cykli jak i ilość serii ćwiczeń.
    -Między seriami należy zrobić minimalną przerwę i porozciagać mięśnie brzucha, -najlepiej robiąc mostek.
    -Między cyklami nie robimy przerw!
    -Nie wolno także przerywać ćwiczeń na więcej niż 1 dzień.

    1. Czas ćwiczeń nie powinien przekraczać 40 minut, dlatego około 16 dnia powinniśmy nieco przyspieszyć tempo wykonywania ćwiczeń. Przerwy między ćwiczeniami nie są wliczane w czas
    2. Jeden cykl to powtórzenie każdego ćwiczenia jedno po drugim, po jednym razie. Ilość cykli informuje nas ile razy mamy bez przerwy kontynuować takie powtarzania.
    3. Seria to wszystkie cykle przeznaczone na dany dzień, nie musimy ich wykonywać wszystkich bezpośrednio po sobie. Powinniśmy odpocząć minimum 3 minuty. Nic się nie stanie jak do ćwiczeń wrócimy nawet za godzine.


  9. #59
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    Dzięki evevlina w imieniu wszystkich za rady do 6weidera

  10. #60
    Szkoleniowiec Avatar lusill
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wałcz
    Postów
    480

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    ja tam do ćwiczeń się nie nadaję.. lenistwo pierwszego stopnia! ostatnio jak weszlam na wagę to z przerażeniem odkrylam że po zimie 4 kg mnie przybyło...wrrrr....

    dlatego od poniedziałku jestem na diecie tygodniowej, która pozwala na zrzucenie 3 kg..
    na pewno brzuch też mi spadnie..

    tu dla chętnych podaję jadłospis:
    8.00 1 serek wiejski
    10.00 2 jajka na twardo
    12.00 2 parówki albo 10 dkg szynki drobiowej
    14.00 szklanka soku pomidorowego, albo 2 pomidory
    16.00 300 ml kefiru
    18.00 2 jabłka

    jemy to samo przez 7 dni, bez pieczywa i innych... można jedną kawę bez cukru wypić dziennie i pić dużo wody, do 3 litrów nawet

    to tylko tydzień a jakie efekty da się wytrzymać

  11. #61
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    hmm dosyć ciekawe,ale neizbyt zdrowe jednak... ale jeśli komuś bardzo zależy na szybkim zrzuceniu bez względu to to jak to zrobić, to zdecydowanie można tego spróbować... Lusill daj znać jak Ci poszło

  12. #62
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    Jak na dietę, to zapowiada się ciekawie Lusill
    Dzięki za podanie, no i prosimy o relację jakie efekty.

  13. #63

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    Ładna mi dietka
    wyżerka na całego

  14. #64
    No to..wpadłam Avatar evevlina
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    O bardzo fajna dieta tylko musze coś wymyślić zamiast tego nieszczęsnego kefiru bo nie cierpię

  15. #65
    Wzorki Club Avatar czarnulkaaa87
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lille France,,, marzy mi się Gdańsk
    Postów
    664

    Cool Odp: Sposoby na płaski brzuch

    To prawda schudnie się szybko po tej diecie ale po 1 brak w niej witamin, więcej warzyw powinno być.
    Dla osób siedzących to możne pomoc, ale ci którzy maja aktywny tryb życia, np po pracy siłownia, albo ciężką praca fizyczna itp. padną jak kawki pod koniec tygodnia bo organizm nie będzie miał z czego pobierać zapasów.
    Jak juz ccesz schudnac od 3do 6 kg to polecam dwa tygodnia South Beach, nie jest bardzo regorystyczna jak innne diety iefekt naprawde rewelacyjny. No i jak w kazdym odchudzaniu dziewczyny jak sie wraca do starych nawykow to naprewno sie przybierze.
    Poza tym tak jak mała napisała, samo jedzenie po 19 juz pomaga.

    Ja do lata planuje schudnąć albo inaczej marze by
    spaść 10 kg to dam wam znać co robiłam hehe o ile mi sie uda
    Dieta dieta, ale ja już tyle tego przerobiłam ze sama bym mogla książkę napisac hehe.
    To takie popadanie w skrajnosc, bo i cwiczylam i sie odchudzalam, a pozniej co sie okazalo albo mialam anemie albo wypadaly wlosy jak nienormalne. A najgorsze jest to ze o jedno co sie boje to o metabolizm, bo z tego co zauwazylam to moja przemiana materii odzywa sie raz na tydzien a to bardzooo nie dobrze. Wiec pamietajcie wszystko z glowa Najbardziej to przestrzegam was przez tabletkami nad odchudzanie.
    Z brzuszka mozna spac nie jedzac slodycz, chleba, masla i po paru tygodniach tez sa efekty.
    Zalezy kto co lubi

    Dołączam linki a propos diety SB

    Dieta South Beach, skuteczne diety, figura, jak szybko schudnąć, skuteczne odchudzanie, zdrowa dieta, suplementy

    Dieta South Beach - dla Ciebie i dla Mnie :-) - bloog.pl

    Dieta South Beach
    Ostatnio edytowane przez czarnulkaaa87 ; 04-03-2010 o 11:12

  16. #66
    Szkoleniowiec Avatar lusill
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wałcz
    Postów
    480

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    wybaczcie, ze się nie odezwałam od razu po zakończeniu diety, ale mialam sporo spraw na głowie...

    TAK schudłam 3 kg jest mnie mniej!
    ..teraz staram się tego nie zaprzepaścić i jem co 3 godziny małe posiłki, nie obżeram się i nie jem po
    18 tej
    zgadzam się z poprzedniczką w zupełności, ale kochana ta dieta jest "ekspresem na 3 kg" więc dlatego taka rygorystyczna i tak właśnie dobrane są składniki aby spaść w szybkim tempie.. tylko zawsze po jakiejkolwiek diecie należy pamiętać aby zmienić swoje nawyki, bo inaczej powstanie efekt jojo

    mój mąż teraz się zawziął i od niedzieli jest na tej diecie.. i powiem wam że już zgubił 4kg a gdzie do soboty? a jaki dumny chodzi

    nie jestem zwolenniczką diet i przyznam sie że pierwszy raz w ten sposób próbowałam się odchudzić, jestem natomiast dumna z siebie że wytrzymałam

  17. #67
    Wzorki Club Avatar czarnulkaaa87
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lille France,,, marzy mi się Gdańsk
    Postów
    664

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    Racja racja, ale niestety dużo osób zapomina o tym zęby zmienić nawyki :/
    Ale tez warto podpatrzeć czy widać efekty na wadze czy w ubraniu jest luźniej
    Bo podobno 2 kg jest ruchome

  18. #68
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    Lusill, gratuluję Ci serdecznie Kochana
    Brawo !

  19. #69
    No to..wpadłam Avatar ilonia123
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Postów
    189

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    Lusill gratuluję

    Ja aktualnie jestem na diecie "Kopenhaska"

    Dieta Kopenhaska, nazywana czasami dieta Kopenhadzka to dieta 13 - dniowa, która zmienia w naszym organiźmie przemianę materii. Trwa dokładnie trzynaście dni i nie można jej ani skracać, ani przedłużać, a jeśli będziemy sie dokładnie trzymać jej trzynastodniowego planu zaraz po jej zakończeniu przez około dwa lata nasza przemiana materii będzie na tyle uregulowana by nie przytyć.

    Dieta Kopenhadzka to jedna z bardziej rygorystycznych diet jakie proponujemy Państwu w naszym serwisie wszystkim, którzy chcą szybko schudnąć. Jest to dieta rygorystyczna dlatego, że jeśli podczas tej diety napijemy sie choćby jeden raz lampkę wina, weźmiemy do ust gume do żucia czy też słodycze albo inne produkty nie przepisane w diecie w tym samym momencie można uznać dietę za przerwaną. Oprócz tego, że dieta kopenhaska jest rygorystyczna to jest to także krótka dieta. To tylko trzynaście dni, to szybkie odchudzanie by zrzucic 5, 10, 5 a nawet i 20 kilogramów.

    A oto dieta kopenhadzka i jej 13 dniowy plan:
    Dzień 1 i dzień 8
    Śniadanie: filiżanka kawy i kostka cukru. Obiad: 2 jaja na twardo, szpinak gotowany i 1 pomidor. Kolacja: 1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną.

    Dzień 2 i dzień 9
    Śniadanie: filiżanka kawy i kostka cukru. Obiad: 1 duzy befsztyk, sałata z olejem i z cytryną. Kolacja: 1 plaster szynki, 2 lub 3 szklanki jogurtu naturalnego.

    Dzień 3 i dzień 10
    Śniadanie: filiżanka kawy, kostka cukru i jedna grzanka. Obiad: gotowany szpinak, 1 pomidor i 1 świeży owoc. Kolacja: 1 plaster szynki, dwa gotowane jaja oraz sałata z olejem i z cytryną.

    Dzień 4 i dzień 11
    Śniadanie: 1 filiżanka kawy i jedna kostka cukru. Obiad: tarta marchewka, jajo na twardo, i kubek chudego twarożku. Kolacja: salatka owocowa i dwie lub trzy szklanki naturalnego jogurtu.

    Dzień 5 i dzień 12
    Śniadanie: jedna duża utarta marchewka z cytryną. Obiad: duża ryba. Kolacja: 1 befsztyk, sałata i brokuły.

    Dzień 6 i dzień 13
    1 filiżanka kawy i jedna kostka cukru. Obiad: kurczak, sałata z olejem i z cytryną. Kolacja: 2 jajka na twardo i marchew.

    Dzień 7
    Śniadanie: kubek herbaty bez cukru. Obiad: chude grilowane mięso. Kolacja: nic.

    Jeśli podczas diety czujemy głód najlepiej wypijać wtedy szklankę wody. Oczywiście podczas stosowania tej diety należy bardzo dużo pić. Kolacje można tu zamieniać z obiadem jednak tylko w ramach danego dnia. Jeśli naszą kuracja odchudzająca zostanie przerwana zanim minie 6 dni od nowa można ja powtórzyć dopiero po trzech miesiącach. Jeśli dietę zakończymy sukcesem po raz kolejny można ja zastosować po upływie jednego roku. Zaleca sie natomiast stosowanie tej diety co dwa lata.
    Mówi się, że dieta kopenhaska w latach osiemdziesiatych była znana jako dieta Kliniki Mayo. Można ją także znaleźć w wyszukiwarkach internetowych pod nazwą "dieta na przemianę materii", albo "trzynastka" ze względu na jej trzynastodniowy okres trwania. Często znaleść można nieco przekręcone jej nazwy jak dieta kopenchadzka, dieta kopenchadzka, dieta kopenhacka.
    Dieta kopenhaska stosowana według planu dostarcza organizmowi około 800 do 100 kalorii. Mimo więc, że rygorystyczna nie jest bardzo mocno wycieńczająca. Warto jednak podczas jej stosowania łykać jakieś tabletki wielowitaminowe. Najtrudniej jest przez pierwsze dni diety i wtedy wówczas odczuwa się największy głód, jednak po kilku dniach to uczucie znika zamieniając sie w radość i euforię w związku z gubionymi kilogramami. Dieta kopenhaska to dieta w której potrzebna jest nam tabela kalorii, nie potrzebny nam jest indeks glikemiczny tylko tzrynastodniowy rygorystyczny ale niezbyt udziwniony plan.

    Mimo iż idea diety kopenhaskiej jest taka, że po dokładnym jej stosowaniu nie powróci nam efekt jojo, trzeba jednak pamietać, że nie jest to możliwe jeśli po diecie zaraz wrócimy do starych nawyków żywieniowych, które do tej pory były przyczyna naszych zbędnych kilogramów. Efekt jo-jo wówczas jest nieunikniony. Po diecie trzeba jednak ograniczac nieco nasze jedzenie, zwlaszcza spożywanie słodyczy, podjadanie, późne jedzenie, brak ruchu. Ogólnie stosowane zasady zdrowej diety pomogą w utrzymaniu zgrabnej sylwetki.

    Trzeba przy tej diecie pić dużo wody a u mnie niestety jest z tym problem bo ja ledwo wypijam 1l dziennie

    I dziewczynki dzisiaj jest 8 dzień i już mam 7kg mniej

    A i powiem wam że nie czuje się głodna ta dieta jest super polecam!

  20. #70
    Wzorki Club Avatar czarnulkaaa87
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lille France,,, marzy mi się Gdańsk
    Postów
    664

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    To gratulacje
    Ja ja robiłam ale bardzooo dawno temu, teraz chce south beach sobie znów zrobić bo trochę się boje już tej kopenhaskiej.

  21. #71
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    kurcze naprawdę jest rygorystyczna, bardzo trzeba uważać,żeby w jakąś anemię nie popaść...

  22. #72
    No to..wpadłam Avatar skarbenia7
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa / Wiersze
    Postów
    232

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    czarnulkaaa87, napisałaś, że trochę już się boisz diety kopenhaskiej. Dlaczego? Jakieś nie miłe wspomnienia? ;>

  23. #73
    No to..wpadłam Avatar ilonia123
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Postów
    189

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    Cytat Napisał dzoana Zobacz post
    kurcze naprawdę jest rygorystyczna, bardzo trzeba uważać,żeby w jakąś anemię nie popaść...
    w anemie nie wpadniesz bo są tam witaminy te które są ci potrzebne
    jest rygorystyczna ale tak jak wam mówie wcale się nie czuje głodna... a czuje sie rewelacyjnie

  24. #74
    Molestantka klawiatury Avatar NiCoLa
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    2 035

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    Lusill gratuluję ja już kilka razy próbowałam i ćwiczyć i jakieś diety, ale niestety nie mam takiej silnej woli i nigdy nie skończyłam

  25. #75
    Wzorki Club Avatar czarnulkaaa87
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lille France,,, marzy mi się Gdańsk
    Postów
    664

    Domyślnie Odp: Sposoby na płaski brzuch

    Ilonia ok, sa witaminy ale jest ich jednak i tak za mało.
    Robilam Kopenhaska dwa razy juz, pierwszym razem super efekty, zmiana nawykow zywieniowych no i dodatkowo troszke sportu i bylo swietnie,,,, ale jak juz po szkole poszlo sie do poracy itd to sie zaniedbalo. A drugi raz w zeszlym roku, efekty juz mniejsze bo jak dobrze pamietam to za pierwszym razem zgubilam z dobre 10 kg, a później jakieś 7 ale nie utrzymałam tego długo, bo wróciłam niestety do starych nawyków.
    A co do wspomnień to są dobre bo się schudło ale złe bo jak się okazało później to wpadłam w anemie , gdzie na początku chciałam wyśmiać lekarza ja taka krowa i anemia buhaha,,,,, Ale pozniej tak sobie pomyslalam, faktycznie organizm wycieczony bo je sie nie tyle ze mniej,ale nie we wszystkich jest odpowiednia ilosc witamin. Mialam bardzo często w nocy skurcze lydki, wlosy wypadaly jak oszalale i ciagle zaspana chodzilam. Oczywiscie za drugim razem wiedzialam, ze po diecie musze zakupic wspomagacze witaminkowe żeby uzupełnić niedobory.
    Nie myslcie dziewczyny, ze chce was z nie checic bo tak nie jest.
    Ale teraz jak popatrzę wstecz to wole zrobić sobie Diete South Beach bo jest o wiele przyjemniejsza dla organizmu.
    A efekty tez są powalające, tylko naprawdę trzeba mieć stalowe nerwy żeby później nie przytyć .

    Mam nadzieje, ze sie na cos przydalam.
    A powiem wam,ze kopenhaskiej juz bym nie zrobila bo nie nawidze jesc gotowanych warzyw tylko i miesa
    Kalafior sam bez niczego ciesze sie ze juz tego nie przechodze.
    Moze jestem za bardzo wybredna

    ---------- Dodano o godzinie 01:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 01:04 ----------

    Wklejam wam watki ze strony vitali, myślę ze watro poczytać.


    Dieta kopenhaska


    Dieta kopenhaska to przede wszystkim dieta bardzo kontrowersyjna – posiada zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników. Dieta kopenhaska prowadzi do bardzo szybkiej utraty wagi ciała, ale i może skutkować możliwością rozregulowania procesów wewnętrznych organizmu ludzkiego. Dieta ta to nie typowa zdrowa dieta – jej celem jest jak najszybsza utrata wagi w możliwie najkrótszym czasie. Dlatego dieta ta nie jest wskazana dla osób pracujących fizycznie.
    Dieta kopenhaska, choć skuteczna jeśli chodzi o utratę wagi, niesie ze sobą ryzyko – wykazuje braki pod względem odżywczym (minerały, witaminy). Osoby które mają problemy z sercem, nadciśnienie, problemy z przewodem pokarmowym lub nerkami powinny ją bezwzględnie unikać! Zamiast diety kopenhaskiej można stosować inne, skuteczne diety odchudzające, np. dieta south beach, dieta antycellulitowa itd.
    Jeśli ktoś pragnie szybkiego efektu, dobrze by było skonsultować z lekarzem rozpoczęcie diety kopenhaskiej.
    Dieta kopenhaska obejmuje cykl 13 kolejnych dni, i składa się z trzech posiłków dziennie. Plan żywieniowy jest monotonny i składa się przede wszystkim z: chudego mięsa, warzyw, jaj, małych ilości owoców. Dzienne racje żywieniowe mieszczą się w granicach 400 – 900 kcal.
    Niewskazane produkty to m.in. sól, przyprawy, słodycze, przekąski. W trakcie diety kopenhaskiej należy codziennie wypijać przynajmniej 2 litry wody mineralnej niegazowanej. Dietę tą można stosować jedynie 1 raz na dwa lata. Po zakończeniu diety wiele osób odczuwało osłabienie – wszelkie braki substancji odżywczych w organizmie powinny zostać wyrównane odpowiednim preparatem suplementującym (w porozumieniu z lekarzem).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Domowe sposoby na piękne włosy
    By bera0 in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 08-02-2023, 13:13
  2. Domowe sposoby na...
    By bera0 in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 09-11-2017, 23:57
  3. Różne sposoby nakładania brokatu
    By kingaaa in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 252
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 00:31

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •