Pokaż wyniki 1 do 25 z 35

Temat: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Rozkręcanko Avatar namezaneta
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    50

    Domyślnie Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Witam dziewczyny mam do was pytanie . Od jakiegos czasu slysze ze kosmetyczki mogą ostrzykiwac jezeli sa po przebytych kursach ktore zakonczone sa certyfikatem (menowskim ). moje pytanie jak to jest jest to legalne czy nie.(osztrykiwanie twarzy botoksem , kwasem Hial. i mezoterpia iglowa) czytam juz w interenecie o tym wiele i niemoge sie dokladnie dowiedziec. w warszawie jest wiele takich kursow ktore trwaja kilka dni (kosztuja nie malo ale są dostepne dla lekarzy , kosmetologow i kosmetyczek (technik uslug kosmetycznych)) czy ktoras z was sie orientuje i moze cos dokladnie powiedziec? jestem bardzo ciekawa dziekuje

  2. #2
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    botoksem kosmetyczkom nie wolno tylko lekarzom!

    kwasem hialuronowym można..

  3. #3
    Rozkręcanko Avatar namezaneta
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    a cos konkretniej wiesz ?dlacezgo nie botoks dlaczego kwasem hial tak itd . chodzi mi o konkrety bo nie ma nigdzie doslownych informacji ale dziekuje

  4. #4
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Pewnie dlatego, że botoksem można krzywdę zrobić. Jeśli chodzi o kwas hialuronowy, to też gdzieś obiło mi się o uszy, że można robić tylko zmarszczki, bo to też raczej bezpieczne. Nie słyszałam, żeby technik robił np. policzki.

  5. #5
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Kwasem hialuronowym możemy robić wszystko tzn mezoterapię całego ciała łącznie ze skórą głowy,oczywiście trzeba wiedzieć jak (technika ,wskazania i p/wskazania)
    Botoks to " paralizator" mięśni,broń Boże robić to bez wcześniejszego szkolenia!

  6. #6
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Wolno kosmetologom i botox i kwas- dlatego, że narazie ten zakaz jest tylko słowny i nie ma żadnego dokumentu, który by rozgraniczał co nam wolno, a co nie. Sprawa rozbija się tylko o to, że lekarz ma prawo do błędu w sztuce i w momencie zrobienia komuś krzywdy, stoi za nim izba lekarska, która jest w stanie wyciągnąć go z każdego syfu. A za kosmetologiem nie stoi nikt i w momencie wyrządzenia krzywdy wymagane jest ubezpieczenie na bardzo wysoką kwotę, którego to ubezpieczenia nie ma 90% gabinetów.
    Zabrać nam do tego prawo, ciągle próbują lekarze medycyny i chirurgii plastycznej, którzy z botoksów mają ładną kasę za minimalny czas i nakład pracy. Tak samo z resztą białej kosmetyki, ostatnio czytałam ze owe psy ogrodnika chcą wykraść nam nawet mikrodermabrazje, kawitacje, elektro i inne cuda,TYLKO po to, żebyśmy nie mogły tego wykonywać, bo oni i tak się nie będą babrać z mikro czy kawitacją za 100 zł, skoro mogą za ten sam czas zabiegu, zrobic komus cos bardziej inwazyjnego i zainkasowac za to ładne kilka tysiecy.
    Wracając do tematu wypełniaczy i porażaczy to:
    ja na swoich studiach uczyłam się anatomii i histologii z ksiażek dla studentów medycyny, tych samych co lekarze, taki sam zakres materiału dotyczący twarzy.Więc wiedza ta sama.
    Nawet we Wrocławiu robią szkolenia z aspektów prawnych dla kosmetologów, dotyczących zabiegów iniekcyjnych i inwazyjnych Typu botox, kwas hialuronowy, inne wypełniacze, mezoterapia igłowa itd itd.
    Nie wiem jak kosmetyczki po studium, wydaje mi sie, ze maja mniejszy zakres materiału, za czym idzie mniejszą wiedzę o anatomii człowieka, ale nie chce nic mówic, bo nie wiem, a mogę obrazić.

    Jeśli chodzi dla czego botox nie, a kwas tak, to wygląda to tak, że botox poraża mięsnie i jest raczej dłuuuugotrwało utrzymującym się efektem, a kwas tylko wypełnia ubytki( zmarszczki i bruzdy) i wchłania sie po mniej wiecej pół roku i zmiany są odwracalne. Mozna nim wypełniac zmarszczki, bruzdy, a co lepsze nawet wklęsłe blizny. Kwasem robi się także np korekcje garbu nosowego by go złagodzic czy powiększa się usta
    http://www.pati-nails-lashes.blogspot.com/- amator, samouk, zapraszam
    _______
    Nie wzbijesz się w niebo machając rękami.
    Wybuduj rakietę, zwaną ciężką pracą,
    napędzaną cierpliwością,
    a gwarantuję Ci,
    że osiągniesz to co zamierzyłeś.
    ________________

  7. #7
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Na Dubois do gabinetu Imeiaa warto się umówić na kwas hialuronowy. Szybki, dokładny zabieg, efekt jest długotrwały. Przyjmuje tu dr Sobczyk-Smereczyńska. Sympatyczna kobieta z delikatnym podejściem do pacjentki. Zawsze jej dużo czasu zajmuję, bo o wszystko dopytuję i nigdy pani doktor nie ma z tym problemu.

  8. #8
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    jeśli miałabym kwas hialuronowy czy botoks wstrzykiwać to tylko w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej., Moja mama wstrzykuje sobie co jakiś czas botoks ale ona jeździ do jednej i tej samej kliniki juz od lat- w Łodzi, u dr Doroty Żukowskiej. Dermed się nazywa ta klinika.

  9. #9
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Katowice
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Jest to już poważny temat i takie rzeczy powinno się robić u profesjonalistów i najlepiej w klinikach. Moje znajome korzystają z usług w klinice w Łodzi Dream Med http://krajowy.biz/firma,dream-medpl Obsługa jest tam kompleksowa bo można poddać się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej (terapie przeciwstarzeniowe), chirurgii estetycznej (liposukcja, lipofiling i tym podobne zabiegi) oraz ginekologii estetycznej. Klinika Dream Med skutecznie zatrzymuje czas.

  10. #10
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Jak trafisz do dobrego gabinetu to wszystko będzie w porządku. i wtedy naprawdę warto skorzystać, efekt jest naturalny i szybko widać efekty. Ja chodzę do sprawdzonego gabinetu i jestem naprawdę zadowolona z efektów

  11. #11
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Uważam, że nie jest istotne, czy dany zabieg wykonuje lekarz czy kosmetyczka. Zarówno lekarze i kosmetyczki takiego ostrzykiwania muszą się nauczyć. Liczy się wiedza i doświadczenie. A to np. można zweryfikować na podstawie opinii w internecie, ilości zapisów, ilości wykonanych zabiegów. Warto sprawdzać.

  12. #12
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Oj sporo mitów narosło na temat botoksu.... Wiele osób wyobraza sobie jak o tym słyszy napompowaną gwiazdę.... A tak naprawdę botoks jeśli jest odpowiednio wykonany może dac dobre efekty. Niektórym osobom, które maja mocną mimike zabiegi takie są polecane jeszcze przed powstaniem pierwszych zmarszczek. Dzięki temu mozna zachować czyste, ładne czoło, na którym zmarszczki się nie pojawią.

    Kilka faktów i mitów na ten temat jest tutaj
    https://zdrowie.enel.pl/artykul/botox-fakty-i-mity

    Poczytajcie sobie sami

  13. #13
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Jak się dobrze ostrzyknie, to na pewno nie ma prawa nic się stać. Ale gruga kwestia to uczulenia. Botox może uczulić, a kwas nie. Tu sobie można wiele poczytać i pewne kwestie rozjaśnić Kwas hialuronowy - Medycyna estetyczna Rzeszów - lek med. GRAŻYNA SZELA - botox, mezoterapia, odchudzanie laserowe. To nie takie proste jak by się mogło wydawać. No i wiadomo, że trzeba uważać jak przy każdej ingerencji.

  14. #14
    No to..wpadłam Avatar Glue
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Byłam na botoxie na Rydygiera w medbeauty, nawet nie wiedziałam że może uczulać ale zabieg udał się rewelacyjnie, nie spodziewałam się aż tak spektakularnych efektów, na pewno jeszcze tam wrócę.

  15. #15
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    A co myślicie o zabiegu wypełniania zmarszczek http://pielegnacjaurody.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wypelnianie-zmarszczek/ Czy któraś z Was z niego korzystała? Bardzo jestem ciekawa efektów.

  16. #16
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    153

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Poczytaj sobie tutaj o botoksie - Specjalista Chirurgii Plastycznej Łódź Białystok | Wypełnianie zmarszczek świetna sprawa, najważniejsze to własnie dobrego specjalistę wybrać i wtedy efekt będzie super

  17. #17
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Wydaje mi sie, ze botoks jest dla trochę starszych osob (moze sie myle). U mnie w zupelnosci wystarcza wypelniaie zmarszczek kwasem hialuronowym. Zreszta tak tez poradzila mi dr Noszczyk w Klinice Melitus, gdzie chodze na zabiegi. Ufam jej, bo naprawde duzo mi wyjasnila w temacie zmarszczek i widze, ze nie naklania na sile do jakichkolwiek zabiegow, dba o estetyczny wyglad pacjentki. Oby wiecej takich lekarzy

  18. #18
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Kilka razy już wygładzałam zmarszczki ale raczej botoksem, zobaczymy co teraz zadecyduje pani dr Żukowska jak odwiedze ją w klinice Dermed z moją zmarszczką na czole

  19. #19
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2017
    Postów
    65

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    A co jaki czas robiłas srednio zabieg? Mi zależy na czymś w miare trwałym a przy okazji chcialabym tez troche wyregulowac opadniete brwi dlatego mysle o tym liftingu calkowitym czola Lifting czoła | Centrum Medyczne Bieńkowski, Bydgoszcz wlasciwie to przy takim podniesieniu czola cala twarz sie kształtuje i przybiera "normalny" wyraz, ktory w tej chwili moje brwi troszeczke deformują...

  20. #20
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    186

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Może to głupie pytanie, ale czy taki zabieg jest bolesny? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kwasem hialuronowym, ale trochę się obawiam...

  21. #21
    Nałogowiec Avatar jagnam
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    341

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Kiedyś byłam przeciwna zabiegom medycyny estetycznej.Ale człowiek z wiekiem zmienia zdanie na wiele tematów.Szczególnie jak widać upływający czas i niekoniecznie nam się to może podobać....

    Jeśli chcecie wybrać się na jakis zabieg do gabinetu to polecam poczytać sobie o dermapenie:
    uroda-nasza.pl/czy-znasz-juz-dermapen-poznaj-kilka-faktow-na-jego-temat
    Jest to zabieg polecający na wprowadzeniu specjalnego preparatu wgłąb skóry. Tam gdzie tworzą się zmarszczki. Tak więc jest to o wiele bardziej skuteczne niż jakiekolwiek kremy....
    Osobiście widzę,że twaz jest młodsza, nie ma na niej tylu zmarszczek.

  22. #22
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    na niektóre zmarszczki lepiej wstrzyknac kwas a na inne botoks. Tak przynajmniej mnie wiadomo. Jeśli chodzi o zabiegi wygładzania zmarszczek polecam łódzki Dermed i dr Dorotę Żukowską

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 16:15
  2. Składniki aktywne
    By Pati88 in forum Pomoc Pytania Problemy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-06-2017, 17:19

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •