Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 35

Temat: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

  1. #1
    Rozkręcanko Avatar namezaneta
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    50

    Domyślnie Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Witam dziewczyny mam do was pytanie . Od jakiegos czasu slysze ze kosmetyczki mogą ostrzykiwac jezeli sa po przebytych kursach ktore zakonczone sa certyfikatem (menowskim ). moje pytanie jak to jest jest to legalne czy nie.(osztrykiwanie twarzy botoksem , kwasem Hial. i mezoterpia iglowa) czytam juz w interenecie o tym wiele i niemoge sie dokladnie dowiedziec. w warszawie jest wiele takich kursow ktore trwaja kilka dni (kosztuja nie malo ale są dostepne dla lekarzy , kosmetologow i kosmetyczek (technik uslug kosmetycznych)) czy ktoras z was sie orientuje i moze cos dokladnie powiedziec? jestem bardzo ciekawa dziekuje

  2. #2
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    botoksem kosmetyczkom nie wolno tylko lekarzom!

    kwasem hialuronowym można..

  3. #3
    Rozkręcanko Avatar namezaneta
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    a cos konkretniej wiesz ?dlacezgo nie botoks dlaczego kwasem hial tak itd . chodzi mi o konkrety bo nie ma nigdzie doslownych informacji ale dziekuje

  4. #4
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Pewnie dlatego, że botoksem można krzywdę zrobić. Jeśli chodzi o kwas hialuronowy, to też gdzieś obiło mi się o uszy, że można robić tylko zmarszczki, bo to też raczej bezpieczne. Nie słyszałam, żeby technik robił np. policzki.

  5. #5
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Kwasem hialuronowym możemy robić wszystko tzn mezoterapię całego ciała łącznie ze skórą głowy,oczywiście trzeba wiedzieć jak (technika ,wskazania i p/wskazania)
    Botoks to " paralizator" mięśni,broń Boże robić to bez wcześniejszego szkolenia!

  6. #6
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Wolno kosmetologom i botox i kwas- dlatego, że narazie ten zakaz jest tylko słowny i nie ma żadnego dokumentu, który by rozgraniczał co nam wolno, a co nie. Sprawa rozbija się tylko o to, że lekarz ma prawo do błędu w sztuce i w momencie zrobienia komuś krzywdy, stoi za nim izba lekarska, która jest w stanie wyciągnąć go z każdego syfu. A za kosmetologiem nie stoi nikt i w momencie wyrządzenia krzywdy wymagane jest ubezpieczenie na bardzo wysoką kwotę, którego to ubezpieczenia nie ma 90% gabinetów.
    Zabrać nam do tego prawo, ciągle próbują lekarze medycyny i chirurgii plastycznej, którzy z botoksów mają ładną kasę za minimalny czas i nakład pracy. Tak samo z resztą białej kosmetyki, ostatnio czytałam ze owe psy ogrodnika chcą wykraść nam nawet mikrodermabrazje, kawitacje, elektro i inne cuda,TYLKO po to, żebyśmy nie mogły tego wykonywać, bo oni i tak się nie będą babrać z mikro czy kawitacją za 100 zł, skoro mogą za ten sam czas zabiegu, zrobic komus cos bardziej inwazyjnego i zainkasowac za to ładne kilka tysiecy.
    Wracając do tematu wypełniaczy i porażaczy to:
    ja na swoich studiach uczyłam się anatomii i histologii z ksiażek dla studentów medycyny, tych samych co lekarze, taki sam zakres materiału dotyczący twarzy.Więc wiedza ta sama.
    Nawet we Wrocławiu robią szkolenia z aspektów prawnych dla kosmetologów, dotyczących zabiegów iniekcyjnych i inwazyjnych Typu botox, kwas hialuronowy, inne wypełniacze, mezoterapia igłowa itd itd.
    Nie wiem jak kosmetyczki po studium, wydaje mi sie, ze maja mniejszy zakres materiału, za czym idzie mniejszą wiedzę o anatomii człowieka, ale nie chce nic mówic, bo nie wiem, a mogę obrazić.

    Jeśli chodzi dla czego botox nie, a kwas tak, to wygląda to tak, że botox poraża mięsnie i jest raczej dłuuuugotrwało utrzymującym się efektem, a kwas tylko wypełnia ubytki( zmarszczki i bruzdy) i wchłania sie po mniej wiecej pół roku i zmiany są odwracalne. Mozna nim wypełniac zmarszczki, bruzdy, a co lepsze nawet wklęsłe blizny. Kwasem robi się także np korekcje garbu nosowego by go złagodzic czy powiększa się usta
    http://www.pati-nails-lashes.blogspot.com/- amator, samouk, zapraszam
    _______
    Nie wzbijesz się w niebo machając rękami.
    Wybuduj rakietę, zwaną ciężką pracą,
    napędzaną cierpliwością,
    a gwarantuję Ci,
    że osiągniesz to co zamierzyłeś.
    ________________

  7. #7
    Rozkręcanko Avatar namezaneta
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    GENIALNA JESTES ! na taką odpowiedz czekalam ! serdecznie dziekuje

  8. #8
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Pati tylko jest jedno ale botulina jest lekiem wciagnietym na liste i jesli kazdy by mogl nia ostrzykiwac to nie bylaby dostepna na recepte tylko dla kazdego

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  9. #9
    No to..wpadłam Avatar NataliaNY
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Nowy Jork
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Na kursie uczone mnie, ze tylko Botoxu kosmetyczka nie moze wstrzykiwac, dla tego, ze to jest lek (na recepte). Reszta to wypelniacze, produkty kosmetyczne. Oczywiscie trzeba przyjsc szkolenie w tym zakresie, zeby komuś nie zrobić krzywdy.

  10. #10
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    powiem tak - natrafiłam na tę dyskusję i chciałabym się podzielić swoim doświadczeniem

    bałabym się komukolwiek coś wstrzykiwać. Lubię robić paznokcie, makijaże, zdarzały się i dredy ale przeraża mnie trochę myśl, że miałabym komuś coś wstrzykiwać, nie wyjdzie mi i będzie źle. Chciałam jednak mały zabieg - mam gummy smile, czyli uśmiecham się baardzo szeroko i w sumie brzydko, inni ludzie się ładnie uśmiechają, a ja prezentuję (albo raczej prezentowałam) wszystkie zęby jak w reklamie pasty do zębów - patrzcie mam wszystkie zęby poszłam do gabinetu medycyny estetycznej na Źródlanej w Zielonej Górze - czytałam trochę o nich w internecie i znajoma mi ich poleciła - robiła u nich usta i zmarszczkę pomiędzy brwiami. Na stronie Medycyna Estetyczna Zielona Góra mają zresztą wszystko wypisane, podobało mi się to. Pani, która wykonywała zabieg jest lekarzem-stomatologiem - można w sumie być lekarzem każdej specjalizacji, ale myślę, że stomatolog może się znać, bo oprócz zębów musi "ogarniać" całą twarz. Po zabiegu (udanym swoją drogą ) zapytałam się jej co sądzi o tym, by botoks wstrzykiwały osoby niebędące lekarzem. Stwierdziła, że bez sensu, bo to ingerencja w ciało, można komuś coś spartolić, "wstrzyknąć" się w nerw i mieć paraliż twarzy. Chyba bez wykształcenia medycznego się nie obejdzie, ja bym nie poszła np. do Pani od paznokci czy kosmetyczki i poprosiła o botoks.

  11. #11
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Ooo widze temat fajny... ja balam sie zrobienia botoksu jak cholera...na widok igly to zazwyczaj mdleje Nie znosze po prostu.. Ogolnie syt byla taka, ze maz zakupil mi voucher na zabieg i nie mialam wyjscia Orientowalam sie w znieczuleniach i znalazlam stronke naporost.pl
    z ktorej zamowilam krem znieczulajacy. W sumie zabieg dzieki temu byl do przezycia...
    A efekt? Oszalamiajacy

  12. #12
    Kosmetyczka Avatar Marilyn*
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Postów
    106

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Ja jestem jak najbardziej zwolenniczką czy botoksu czy kwasu hial. , jeśli chodzi o wykonywanie tego typu zabiegu sobie w miejscu gdzie pracują profesjonalisci , sama mialam wstrzykiwaną toksynę botulinową już 2 razy i jestem mega zadowolona! Oczywiscie wszystko z umiarem i z dobrym smakiem, ukryc to co przeszkadza i nic nie pompować efekt jest naturalny, kompletnie nic nie widać , zmarszczek oczywiscie tez nie Jezeli ktos wychodzi z zalozenia ze ehhh.... mam jeszcze czas i zamierza zająć się tym po 40 roku życia ( ja jestem przed 30) ... to juz wtedy jest za pozno na sam botoks, bo zmarszczki sa juz glebsze i wtedy procz botoksu nalezy wpuscic kwas ktory je wypełni a to juz kosztuje, dlatego wychodze z zalozenia ze lepiej zapobiegac , zaczac wczesniej pracowac nad swoja twarzą

    Aha i szczerze... sam zabieg trwa 3 minuty i jest praktycznie bezbolesny... (botoks) Bardziej nie lubię pobierania krwi

  13. #13
    Debiutantka Avatar Zyta2367
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Ja też jestem zdania, że nie ma na co czekać, tylko trzeba pomyśleć o tym wcześniej... Moja mama zawsze mi powtarzała, że najlepsza inwestycja, to inwestycja we własne zdrowie i wygląd :-) Ja zazwyczaj słucham jej porad, dlatego już od dłuższego czasu chodzę do kosmetologa, mam swój ulubiony gabinet i korzystam z oferowanych tam zabiegów, prawie wszystkich:-) Lubię to i lubię poznawać nowe rzeczy, a także eksperymentować, a poza tym nie boję się, że z czymś przesadzę, bo wiem, że jestem w dobrych rękach (http://www.esteti-med.pl). Najbezpieczniejsza opcja to sprawdzony gabinet!

  14. #14
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Nie jestem do końca przekonana żeby kosmetyczki to robiły, tzn nie miałam okazji nigdy widzieć efektów pracy. Ja osobiście chodzę do pani doktor http://www.karolinakopec.com/ bo jednak mimo wszystko to moja twarz i wolałabym później nie żałować, że np twarzą nie mogę ruszać Dziewczyny.. szczerze mówiąc to wydaje mi się, że jeśli już takie zabiegi się wykonuje to tylko i wyłącznie u specjalistów

  15. #15
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Ja bym nie poszła do kosmetyczki, wolę zapłacić więcej, ale pójść do sprawdzonego lekarza. Przyjaciółka polecała mi fachowca medycyny estetycznej www.drstyczen.pl Taki specjalista ma odpowiednie wykształcenie, nie dorówna mu kosmetyczka po nawet najlepszym kursie weekendowym.

  16. #16
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Cześć, ostatnio czytałam na temat ćwiczeń twarzy. No bo jeśli trenujemy swoje ciało to czemu by nie i twarz. Polecam zapoznać się Także chodzę na profesjonalne zabiegi do kliniki bo stosowałam już sama mnóstwo preparatów i efekty słabe. Pani Bożena Król jest lekarzem rodzinnym, medycyny estetycznej oraz dietetyki i to jej zawierzyłam swój los Zabieg, który stosowałam... Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - Warszawa, ale najlepiej skonsultować się osobiście. Staram się zdrowo odżywiać ale też nie przesadzam. Co mogłabym jeszcze dodać Jestem zadowolona z podjętych przeze mnie działań Pozdrawiam

  17. #17
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Na Dubois do gabinetu Imeiaa warto się umówić na kwas hialuronowy. Szybki, dokładny zabieg, efekt jest długotrwały. Przyjmuje tu dr Sobczyk-Smereczyńska. Sympatyczna kobieta z delikatnym podejściem do pacjentki. Zawsze jej dużo czasu zajmuję, bo o wszystko dopytuję i nigdy pani doktor nie ma z tym problemu.

  18. #18
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    jeśli miałabym kwas hialuronowy czy botoks wstrzykiwać to tylko w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej., Moja mama wstrzykuje sobie co jakiś czas botoks ale ona jeździ do jednej i tej samej kliniki juz od lat- w Łodzi, u dr Doroty Żukowskiej. Dermed się nazywa ta klinika.

  19. #19
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Katowice
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Jest to już poważny temat i takie rzeczy powinno się robić u profesjonalistów i najlepiej w klinikach. Moje znajome korzystają z usług w klinice w Łodzi Dream Med http://krajowy.biz/firma,dream-medpl Obsługa jest tam kompleksowa bo można poddać się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej (terapie przeciwstarzeniowe), chirurgii estetycznej (liposukcja, lipofiling i tym podobne zabiegi) oraz ginekologii estetycznej. Klinika Dream Med skutecznie zatrzymuje czas.

  20. #20
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Jak trafisz do dobrego gabinetu to wszystko będzie w porządku. i wtedy naprawdę warto skorzystać, efekt jest naturalny i szybko widać efekty. Ja chodzę do sprawdzonego gabinetu i jestem naprawdę zadowolona z efektów

  21. #21
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Uważam, że nie jest istotne, czy dany zabieg wykonuje lekarz czy kosmetyczka. Zarówno lekarze i kosmetyczki takiego ostrzykiwania muszą się nauczyć. Liczy się wiedza i doświadczenie. A to np. można zweryfikować na podstawie opinii w internecie, ilości zapisów, ilości wykonanych zabiegów. Warto sprawdzać.

  22. #22
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Zdecydowałam się ostatecznie na botoks.Nie byłam w stanie już u siebie patrzeć na tę okropną lwią zmarszczkę pomiędzy brwiami.... Sprawiała, że twarz prezentowaa sie posępnie i jednak o wiele mniej korzystnie.....

    Zabieg robiłam w Afryka Day Spa w Warszawie i powiem Wam, ze wcale nie było boleśnie. Nie dość, że dostałam znieczulenie to jeszcze igła była tak mała, ze to po prostu nie miało prawa boleć.....

  23. #23
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Ja też coraz częściej myślę o botoksie, ale tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, tego typu zabiegi powinni wykonywać jedynie lekarze specjaliści. Mi znajoma z Zielonej Góry poleciła to Centrum Medyczne Źródlana Medyczne Centrum w Zielonej Górze ? Medyczne Centrum w Zielonej Górze ? Zrodlana.com.pl. Poza zabiegami z zakresu medycyny estetycznej wykonują też cały szereg innych zabiegów związanych na przykład z bruksizmem. Czy któraś z Was miała już okazję korzystać z ich usług ?

  24. #24
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Oj sporo mitów narosło na temat botoksu.... Wiele osób wyobraza sobie jak o tym słyszy napompowaną gwiazdę.... A tak naprawdę botoks jeśli jest odpowiednio wykonany może dac dobre efekty. Niektórym osobom, które maja mocną mimike zabiegi takie są polecane jeszcze przed powstaniem pierwszych zmarszczek. Dzięki temu mozna zachować czyste, ładne czoło, na którym zmarszczki się nie pojawią.

    Kilka faktów i mitów na ten temat jest tutaj
    https://zdrowie.enel.pl/artykul/botox-fakty-i-mity

    Poczytajcie sobie sami

  25. #25
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Botoks, kwas hialuronowy - ostrzykiwanie.

    Jak się dobrze ostrzyknie, to na pewno nie ma prawa nic się stać. Ale gruga kwestia to uczulenia. Botox może uczulić, a kwas nie. Tu sobie można wiele poczytać i pewne kwestie rozjaśnić Kwas hialuronowy - Medycyna estetyczna Rzeszów - lek med. GRAŻYNA SZELA - botox, mezoterapia, odchudzanie laserowe. To nie takie proste jak by się mogło wydawać. No i wiadomo, że trzeba uważać jak przy każdej ingerencji.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 17:15
  2. Składniki aktywne
    By Pati88 in forum Pomoc Pytania Problemy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-06-2017, 18:19

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •