Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 56

Temat: pazurki ZAKOLCZYKOWANE

  1. #1
    buzi :* Avatar DymciA
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    921

    Domyślnie pazurki ZAKOLCZYKOWANE

    Dość ekstrawagancką, a jednocześnie ciekawą metodą zdobienia paznokci jest ich kolczykowanie, czyli tzw. piercing paznokci. Zdobienie to jak na razie nie cieszy się zbytnią popularnością, pomimo wielkiego wyboru przeznaczonych do tego kolczyków.


    Obecnie oprócz zwykłych metalowych, na rynku można dostać wykonane ze złota, platyny i srebra, ale na to chyba raczej decyduje się ta bardziej zamożniejsza część naszego społeczeństwa.

    Kolczyki najlepiej trzymają się na tipsach. Słabych i delikatnych paznokci nie należy obciążać kolczykami. Można je ściągnąć lub założyć w zależności od okazji. Pamiętajmy jednak, że kolczykowanie paznokci nie boli, gdyż paznokcie są całkowicie pozbawione narządów zmysłów.

    Pierwszym etapem w kolczykowaniu jest nawiercanie dziurek, specjalnym miniaturowym wiertełkiem. Otworek powinie być wykonany ok. 2-3 mm od krawędzi paznokcia. Zbyt bliskie wykonanie dziurki może spowodować oderwanie się kolczyka i uszkodzenie paznokcia. Otwór wywiercamy kręcąc pod katem prostym wiertełkiem- najpierw od spodu paznokcia, przytrzymując wolny brzeg opuszką palca w celu zminimalizowania naprężenia, a następnie od góry.

    Kolejnym etapem jest założenie ozdóbek za pomocą pęsetki, również przy pomocy której zaciskamy końce kolczyków. Kolczyki mocowane na wkręt przytwierdza się za pomocą śrubki, którą możemy dowolnie przyciąć.




    ABC ZDOBIENIA ze stronki e-paznokcie.info



    CZARUJECIE COS TAKIEGO? pokazcie FOTECZKI )

  2. #2
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    Strasznie podobają mi się takie kolczyki niestety mam naturalne paznokcie i nie chcę ich zniszczyć... więc pozostaje mi tylko podziwiać te cuda

    wklejam kilka zdjęć z internetu i zachęcam do wklejania własnych
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść


  3. #3

    Domyślnie

    Sztuka dla sztuki, przecież nikt nie mówi że to co ładne musi być praktyczne

  4. #4
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamis Zobacz post
    Sztuka dla sztuki, przecież nikt nie mówi że to co ładne musi być praktyczne


    słyszałam, że można zaczepić kolczykiem o coś i oberwać sobie całego paznokcia? czy to prawda? wie ktoś coś o tym?

  5. #5
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    tak to prawda trzeba uwazac jak sie ma kolczyk
    mi sie podobaja ale takie malutkie
    bo te z lancuszkami to przesada

  6. #6
    Rozkręcanko Avatar Śnieżynka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    44

    Domyślnie

    Powiem wam dziewczyny , że nie raz miałam kolczyka przy tipsie, oczywiście nie 20 centymetrowego, ale nie zdażyło mi sie żeby stracić przez to tipsa. Jeśli mocno gdzieś zawdzieje odpada kolczyk i zostaje dziurka... ale pazurka jeszcze nie straciłam

  7. #7
    Nałogowiec Avatar czarnyaniol121
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kępno, kiedyś Zduńska Wola
    Postów
    511

    Domyślnie

    jak mam być szczera to nie do końca jestem przekonana do kolczyków w paznokciach...ale to jest moje zdanie...każdy ma swój gust i pogląd na ten rodzaj ozdób...

  8. #8
    buzi :* Avatar DymciA
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    921

    Domyślnie

    mi sie podobaja.. takie delikatne i malutkie ale osobiscie nie mialam nigdy

  9. #9
    Rozkręcanko Avatar Majka28
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czarne
    Postów
    41

    Domyślnie

    no ja też często nosiłam kolczyk w pazurku ale nigdy nie straciłam przy uderzeniu paznokcia jedynie gdy gdzies zachaczyłam to odpadła mi zawieszka a kółeczko sie wygieło. ale wole te krótsze kolczyki niż te mega długie

  10. #10
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Orzesze
    Postów
    106

    Domyślnie

    fajnie wyglądają te kolczyki jak dla mnie to małe i delikatne zwłaszcza na jakąś specjalną okazje bo tak na co dzień to bym się nie odważyła, zależy jak kto lubi

  11. #11

    Domyślnie

    a mi się nie podobają , jak już to może u Kogoś ale na moich pazurach sobie nie wyobrażam...

  12. #12
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Domyślnie

    Mi się bardzo podobają kolczyki ale nie takie przesadnie długie. osobiście miałam już założony kolczyk .

  13. #13

  14. #14
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Domyślnie

    Proszę:
    Ostatnio edytowane przez daruniunia ; 04-04-2009 o 15:12

  15. #15
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    fajny efekt, ale jak dla mnie mógłby być ciut mniejszy i delikatniejszy

  16. #16
    Nałogowiec Avatar iwonadc78
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Soest
    Postów
    366

    Domyślnie

    super sprawa z tymi kolczykami,musze sobie kiedys taki sprawic , ale oczywiscie malutki i zgrabniutki

  17. #17
    Nałogowiec Avatar czarnulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Cardiff UK
    Postów
    479

    Domyślnie

    Fajniutkie te kolczyki i kupiłam ich troche ale jeszcze nie miałam klientki na nie,a ni ja sobie nie zrobiłam nie było okazji

  18. #18
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie

    eee mi sie nie podobaja. Kolczyki powinny być tylko na uszach i o.! i tak ludzie sobie robia gdzie indziej, a na paznokciach tylko szpeci według mnie.

  19. #19
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Piercing paznokci przeprowadza się w gabinecie kosmetycznym, pod okiem profesjonalnej manikiurzystki. Na początku, kosmetyczka utwardza paznokcie żelem lub akrylem albo, jeśli są krótkie, przedłuża je. W przypadku tipsów, nie umacnia ich i od razu przystępuje do malowania. Gdy paznokcie wyschną, stylistka wierci w wybranych płytkach otwór przy pomocy miniaturowego wiertła (dziurka powinna się znajdować około 2 mm od brzegu paznokcia). Następnie, kosmetyczka mocuje kolczyk przy pomocy cążków lub pęsety i mocno go zaciska, aby się nie obluzował.
    Pamiętaj! Jedynie w przypadku kolczyków na tzw. „wkręt", dziurkę można wywiercić w dowolnym miejscu paznokcia, np. na środku.

    Triki i pułapki

    1. Zabieg możemy powtórzyć dopiero wtedy, gdy paznokieć odrośnie. Inaczej, płytka nie zdąży się zregenerować!
    2. Długie, wiszące i mocno odstające kolczyki mogą się zahaczyć i spowodować pęknięcie lub oderwanie paznokcia.
    3. Zrezygnuj z biżuterii paznokci, jeśli jesteś posiadaczką kruchych, słabych i łamliwych płytek.
    4. W zdobieniu paznokci liczy się umiar, dlatego nigdy nie kolczykuj wszystkich płytek przy obu dłoniach. Najładniej wyglądają ozdoby na jednym palcu, np. na serdecznym u lewej ręki.
    5. Odpowiednio przeprowadzony zabieg kolczykowania paznokci powinien być całkowicie bezbolesny
    znalezione : papilot.pl
    Ostatnio edytowane przez Jade ; 14-04-2009 o 22:25

  20. #20

  21. #21
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    Cytat Napisał natalia268 Zobacz post
    eee mi sie nie podobaja. Kolczyki powinny być tylko na uszach i o.! i tak ludzie sobie robia gdzie indziej, a na paznokciach tylko szpeci według mnie.
    a ja nie uważam, że tylko na uszach - kwestia gustu

    nie wszystko co ładne musi być praktyczne

  22. #22
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie

    Nie no ja nie mowię ze gdzie indziej mi sie nie podoba ;p bo owszem owszem jest pare miejsc.. Tylko chodzi mi o to ze to juz takie wymyslanie moim zdaniem, tak samo własnie jak z kolczykami u paznokci.. ale to tylko moje zdanie

  23. #23
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: pazurki ZAKOLCZYKOWANE

    jak dla mnie fajna sprawa
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  24. #24
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: pazurki ZAKOLCZYKOWANE

    mnie się nie podoba!-przesada,co za dużo to nie zdrowo!

  25. #25
    Wizażystka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    520

    Domyślnie Odp: pazurki ZAKOLCZYKOWANE

    mi bardzo się podobają takie kolczyki,, niewiecie może gdzie mozna takie kupic? bo rozgladałam się na stronach internetowych i nie znalazłam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Wszelkie KOLOROWE PAZURKI
    By DymciA in forum Zdjęcia pazurków
    Odpowiedzi: 15177
    Ostatni post / autor: 26-09-2016, 22:10
  2. Brokaciki
    By mala in forum Zdjęcia pazurków
    Odpowiedzi: 3215
    Ostatni post / autor: 24-06-2016, 14:24
  3. Pazurki Agusi :D
    By Agusia_pa2 in forum Czytnik blogów
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 18:10

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •