Pokaż wyniki 1 do 14 z 14

Temat: Autoklaw i łóżko co polecacie?

  1. #1
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Postów
    2

    Domyślnie Autoklaw i łóżko co polecacie?

    Szukam do salonu autoklawu B z drukarką. Mam podłączenie do wody i odpływ. Pewnie macie u siebie taki sprzęt i możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę.
    Myślałam o czymś takim. Mam zamiar w większości sterylizować pęsety.
    Autoklaw z drukarką 8L - OPTIMA klasa B
    Autoklaw z drukarką 12L - OPTIMA klasa B


    będę bardzo wdzięczna za odp.

    serdecznie wszystkich pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez moj salon ; 04-12-2014 o 22:27

  2. #2
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    54

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    niedawno kupilam ten twoj 8l z drukarka na pczk, ale po negocjacjach cena wyszla 4750

  3. #3
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    Cytat Napisał moncia2209 Zobacz post
    niedawno kupilam ten twoj 8l z drukarka na pczk, ale po negocjacjach cena wyszla 4750
    Jak ci się sprawuje..? Nie wiem w jakie łóżko zainwestować. Może te bardziej proste. Bez podnoszenia nóg. Jak myślisz>

  4. #4
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    54

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    jestem nim zachwycona, bo bardzo prosty w obsludze , polecam

  5. #5
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    Witam,

    Prowadzę gabinet stomatologiczny a w autoklawach jestem biegły. Jeżeli chodzi o autoklawy to najważniejsza jest klasa medyczna ! do gabinetów kosmetycznych czy w medycynie jedynie autoklawy klasy B są*akceptowalne ! 2. Jeżeli VAT wynosi 23% a nie 8% to dobrze się zastanówcie. Autoklawy medyczne i zatwierdzone są sprzedawane na 8% stawce vat ! jeżeli stawka vat to 23% autoklaw nie nadaję*się*do użytku medycznego a klasę autoklawu ktoś*dopisał sobie sam.

    Obecnie na polskim rynku są 2 rodzaje autoklawów w przystępnych cenach ,które spełniają wymogi. Są to firmy Woson oraz Statim.

    Osobiście nabyłem autoklaw firmy Woson ok. 2 lata temu i do dziś nie miałem z nim problemów(odpukać) - niestety musiałem przejechać się na przegląd do Wrocławia(chociaż kupiłem towar w Katowicach) po zakończeniu pierwszego roku, ale dzięki temu wiem gdzie się zgłosić w razie problemów.

    Jeżeli macie pytania do autoklawów to służę*pomocą

    Pozdrawiam

  6. #6
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    Cytat Napisał Faworyt Zobacz post
    Witam,

    Prowadzę gabinet stomatologiczny a w autoklawach jestem biegły. Jeżeli chodzi o autoklawy to najważniejsza jest klasa medyczna ! do gabinetów kosmetycznych czy w medycynie jedynie autoklawy klasy B są*akceptowalne ! 2. Jeżeli VAT wynosi 23% a nie 8% to dobrze się zastanówcie. Autoklawy medyczne i zatwierdzone są sprzedawane na 8% stawce vat ! jeżeli stawka vat to 23% autoklaw nie nadaję*się*do użytku medycznego a klasę autoklawu ktoś*dopisał sobie sam.

    Obecnie na polskim rynku są 2 rodzaje autoklawów w przystępnych cenach ,które spełniają wymogi. Są to firmy Woson oraz Statim.

    Osobiście nabyłem autoklaw firmy Woson ok. 2 lata temu i do dziś nie miałem z nim problemów(odpukać) - niestety musiałem przejechać się na przegląd do Wrocławia(chociaż kupiłem towar w Katowicach) po zakończeniu pierwszego roku, ale dzięki temu wiem gdzie się zgłosić w razie problemów.

    Jeżeli macie pytania do autoklawów to służę*pomocą

    Pozdrawiam

    A czy ten autoklaw się nadaje?
    Autoklaw MELAtronic 15 EN+ - Sklep Medyczny Cezal
    słyszałam, że można go używać zarówno w salonie kosmetycznym jak i gabinetach lekarskich, miał bardzo dobre opinie. Proszę o w miarę szybkie info, co chciałam właśnie zamówić na dniach razem z całym zamówieniem.

  7. #7
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    Sama jestem w trakcie kompletowania wyposażenia, bo już za miesiąc otwieram swój własny salon Moja koleżanka, która jest kosmetyczką poleciła mi te autoklawy Autoklawy klasy B - Yeson.eu Nie wiem jeszcze na jaką pojemność się zdecydować. Czasami różnice w cenie są minimalne i nie wiem, czy nie warto wziąć trochę większego autoklawu niż 8 litrów. Co o tym sądzicie?

  8. #8
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    Podzielimy się swoimi uwagami i wyborami:
    1. Autoklaw musi być klasy B pozwalający na Sterylizację wszystkich materiałów również porowatych i już w opakowaniach /tzw.Pakietach/ klasa N czy S to przeżytek.
    2. Autoklaw powinien mieć drukarkę. Uwaga! tutaj można dać się łatwo oszukać gdyż są autoklawy które mają już wbudowaną drukarkę i ta działa automatycznie bez dodatkowej obsługi a są autoklawy gdzie jest możliwość drukowania a więc można podłączyć drukarkę zewnętrzną. Ale to rozwiązanie jest bez sensu! gdyż dochodzą nam przewody łączeniowe autoklaw z drukarką + przewód zasilający drukarkę i dodatkowe urządzenie które zajmuje miejsce. Są też autoklawy z portem USB gdzie możemy nagrać na pendrive i wydrukować ale tu znów trzeba pamiętać o tym latać z wydrukami itd... nie ma to jak urządzenie po skończonej sterylizacji wyrzuci nam wydruk.
    3. UDT Urząd Dozoru Technicznego to instytucja która oprócz sanepidu nadzoruje autoklawy należy pamiętać że autoklaw do 10l nie podlegają corocznym przeglądom za które się płaci od 400 do nawet 700zł. Tak więc jeśli nie prowadzicie mega dużego salonu to nie kupujcie dużych autoklawów 8l w zupełności wystarczy.
    4. Autoklaw musi mieć certyfikat CE oraz sprzedawca powinien dysponować certyfikatem zaworu bezpieczeństwa.
    5. Nie zależnie od pojemności autoklaw powinien mieć wydany PASZPORT TECHNICZNY z podbitym przeglądem producenta. Proszę uważać na opinie że małe autoklawy to nie muszą
    6. Proszę też sprawdzić długość trwania gwarancji My przy zakupie urządzenia PAROXMED dostaliśmy okres 24 miesięczny.
    7. Szkolenie z obsługi i certyfikat imienny w naszym sanepidzie przy zgłoszeniu autoklawu był wymagany nie wiem jak inni sprzedawcy tego urządzenia PAROX MED ale w Hipermarketkosmetyczny szkolenie i certyfikat był w cenie zakupu.

    To najważniejsze informacje jakie zebraliśmy u Nas wybór jak już pisaliśmy padł na autoklaw PAROXMED a zakup na stronie Hipermarketkosmetyczny.pl bo mają gwarancję "ZERO STRESU" czyli serwis dociera do gabinetu w razie usterki.

    ---------- Dodano o godzinie 17:14 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:07 ----------

    Cytat Napisał magdazajac Zobacz post
    Sama jestem w trakcie kompletowania wyposażenia, bo już za miesiąc otwieram swój własny salon Moja koleżanka, która jest kosmetyczką poleciła mi te autoklawy Yeson. Nie wiem jeszcze na jaką pojemność się zdecydować. Czasami różnice w cenie są minimalne i nie wiem, czy nie warto wziąć trochę większego autoklawu niż 8 litrów. Co o tym sądzicie?
    Jest ok ale sprawdź sobie jeszcze ParoxMed ten co my mamy. Dowiozą Ci go do salonu, przeszkolą i wydadzą certyfikaty my taką dostaliśmy ofertę bez dodatkowych opłat

  9. #9
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    Jeśli chodzi o Autoklaw to polecam https://www.finefactory.pl/pl/p/LAFO...-MEDYCZNA/2130 Pracuję jako kosmetyczka w salonie także mamy identyczny sprzęt już bardzo długi czas także mogę ci z powodzeniem polecić. Autoklaw jest ogólnie takim urządzeniem którego ze względów bezpieczeństwa nie może zabraknąć w dobrym zakładzie kosmetycznym czy też innym. Tutaj warto patrzeć na jakość

  10. #10
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    Jeszce raz polecam ParoxMed jestem po kontroli sanepidu i utrwaliło mnie to w przekonaniu że dobrze wybrałam po pierwsze kontrolowali:
    - klasę autoklawu ja mam B więc ok
    - sprawdzali czy mam wydany paszport techniczny
    - sprawdzali czy paszport techniczny ma podbite dopuszczenie do użytkowania/przegląd 0
    - sprawdzali certyfikaty aż 3 musiały być w tym czy mam szkolenie z obsługi
    - sprawdzali czy prowadzę rejestr sterylizacji
    - sprawdzali czy prowadzę rejestr zużycia pakietów

    Masakra jakaś jakbyśmy co najmniej robiły operację w salonach!

    Dlatego z czystym sumieniem polecam Wam ten zakup bo dzięki temu że przy zakupie urządzenie przywieziono mi go do salonu przeszkolono mnie nie tylko z obsługi ale też jak przygotować narzędzia, ewidencjonować sterylizację i pakiety, dzięki temu że miałam komplet certyfikatów i dokumentów nie miałam nieprzyjemności.
    Moja kumpela dostała 500zł mandatu i dwa tygodnie na dostarczenie brakujących dokumentów ma jakieś inny autoklaw który kupiła na targach bo była promocja i teraz ta firma nie dysponuje certyfikatem zaworu bezpieczeństwa i ma problem....

  11. #11
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    Najlepsze autoklawy są na Yeson.eu/pl - mam w swoim salonie taki od nich i jestem mega zadowolona, wszystko działa jak należy i cena = jakość yeson.eu/pl/c/Autoklawy/1

  12. #12
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    zerknij sobie jeszcze na ofertę hurtowni Mimari https://mimari.com.pl/pl/c/Urzadzenia-Kosmetyczne/5. Znajdziesz tam co najmniej kilja rodzai różnych autoklawów a dodatkowo inne ciekawe urządzenia, które na pewno w takim salonie znajdą zastosowanie. Moja znajoma się tam zaopatruje - rozbudowana oferta, dobre ceny. Kontakt z obsługą klienta też bezproblemowy.

  13. #13
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    Przejrzyj sobie ofertę sklepu FineFactory mają świetny sprzęt kosmetyczny. Moja siostra prowadzi mobilny salon kosmetyczny i właśnie na FineFcatory brała w leasing autoklaw do salonu.

  14. #14
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    56

    Domyślnie Odp: Autoklaw i łóżko co polecacie?

    Zainwestuj w tej porządny,niekoneicznie za miliony monet w ofercie hurtowni , z której biorę produkty,wiele osób polecało ich autoklaw

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Fotel pedicure / kosmetyczny
    By Żaneta in forum Pedicure
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 16:22
  2. Kredki Akwarelowe - jakie polecacie, zdobienia itp..
    By Asik_sk4 in forum Ozdoby na paznokcie
    Odpowiedzi: 713
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 10:45

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •