Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Dolegliwości oczu

  1. #1
    Rozkręcanko Avatar roksana22
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Oława
    Postów
    37

    Domyślnie Dolegliwości oczu

    *PIECZENIE I ZACZERWIENIENIE- Przyczyny:długotrwałe czytanie lub oglądanie tv, praca przy komputerze, przebywanie w zakurzonych lub zadymionych pomieszczeniach, uczulenie na kosmetyki kolorowe a także choroby oczu. Leczenie: herbatki:rumiankowa, miętowa, z kopru włoskiego,tzw.:zioła Fix. Oczy zaczerwienione lub łzawiące mogą być oznaką: alergii, osłabionych naczynek krwionośnych, braku snu, nadmiaru nikotyny, alkoholu, wiatru, słońca, kurzu, soczewek kontaktowych lub chorób oczu.
    *OPUCHLIZNA POWIEK- Przyczyny:gromadzenie się wody w tkankach na skutek przemęczenia, jak również na skutek nadmiaru soli w pożywieniu, zaburzenia krążenia lub schorzenia nerek. Leczenie: konsultacja lekarska, zimne okłady, kostki lodu, drenaż limfatyczny.
    *OBWÓDKI POD OCZAMI- Przyczyny:moga być wynikiem nerwowości, braku snu, niewłaściwego odżywiania się, wyczerpania organizmu lub choroby, braku żelaza i witamin, mogą być dziedziczne. Najczęściej są cechą wrodzoną związaną z rodzajem skóry. Leczenie: zaleca się większą ilość snu i wypoczynku, posiłki bogate w witaminy, kremy z arniką, wyciągi z kwiatów i nasion kasztanowca zwyczajnego lub liści miłorzębu japońskiego, świetlik lekarski, codzienne picie soku z cytryny z miodem, spacery na świeżym powietrzu i kompresy z czarnej herbaty, kosmetyczną pomocą są sztyfty korygujące, którymi można zatuszować sińce, ampułki, serum, maski na oczy. Leczenie w gabinecie kosmetycznym: drenaż limfatyczny. Silne obwódki są przeważnie dziedziczne. Skóra pod oczami jest tak cienka, że prześwituja przez nią naczynia krwionośne.
    *OPUCHNIĘCIE DOLNEJ POWIEKI- Przyczyny: spowodowane wyczerpaniem nerwowym, zaburzenie krążenia lub choroba berek, opuchlizny tworzą się na skutek zastoju limfy lub dziedzicznej skłonności do odkładania się pod oczami tkanki tłuszczowej, która zaczyna opadać, gdy zmniejsza się elastyczność skóry. Leczenie: preparaty zawierające wyciągi z przewrotnika bluszczu i skrzypu.
    *ZMARSZCZKI W KĄCIKACH ZEWNĘTRZNYCH OCZU (TZW. KURZE ŁAPKI)- Przyczyny: są oznaką starzenia się, bądź stałego obciążenia skóry wokół oczu. Leczenie:kompresy z herbaty miętowej lub zwykłej esencji herbacianej, lekki masaż (polegający na głaskaniu i lekkim oklepywaniu), kremy do pielęgnacji oprawy oczu, zaleca się wyciągi ziołowe, hydro-żele, olejki eteryczne.

    Preparaty do pilęgnacji oczu napinają skórę tworząc na niej elastyczną powłokę, która niczym lustro odbija światło, tuszuje małe linie i drobne zmarszczki.Niektóre produkty zawierają składniki ściągające, zwężające pory lub proteiny wypełniające linie i zmarszczki.

    Kompresy na oczy : Zaparzamy świeże ziele kopru, anyżu, trybuli, pozostawiamy 10 min do naciągnięcia. Po upływie tego czasu wywar przecedzamy przez sitko i schładzamy. Codziennie trzeba zaparzać świeże zioła.

    No i oczywiście stosować płaty kolagenowe dziewczynki
    Ostatnio edytowane przez roksana22 ; 29-08-2009 o 17:03

  2. #2
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Dolegliwości oczu

    ooo ja nie wiedziałam, że te opuchnięte powieki mogą być związane z nerkami...to przynajmniej wiem już że to z tego, bo mam kłopoty z nerkami
    Jak mnie bolą oczka z przemęczenia to biorę po prostu herbatkę w torebeczce, zaparzam i na oczka albo łyżkę do zamrażarki i przykładam do oczek
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  3. #3
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie Odp: Dolegliwości oczu

    *ZMARSZCZKI W KĄCIKACH ZEWNĘTRZNYCH OCZU (TZW. KURZE ŁAPKI)- Przyczyny: są oznaką starzenia się, bądź stałego obciążenia skóry wokół oczu. Leczenie:kompresy z herbaty miętowej lub zwykłej esencji herbacianej, lekki masaż (polegający na głaskaniu i lekkim oklepywaniu), kremy do pielęgnacji oprawy oczu, zaleca się wyciągi ziołowe, hydro-żele, olejki eteryczne.


    no u mnie na te zmarszczki to raczej botox by sie przydal ha ha... nie pomyslalam o komresach z miety a musze sprobowac, dobra rada

  4. #4
    Rozkręcanko Avatar roksana22
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Oława
    Postów
    37

    Domyślnie Odp: Dolegliwości oczu

    Dzięki kobitki Każda z nas ma jakieś problemy z powiekami i skórą wokół oczu, więc postanowiłam napisać co nieco)


    Farbstift bardzo dobrze, że robisz sobie takie okłady, na pewno Ci to nie zaszkodzi

    Stella nawet jeśli masz bardzo głębokie kurze łapki to takie kompresy mogą Ci pomóc zawsze choć trochę odciążyć skórę wokół oczu. Skup sie też na masażu podczas np. aplikacji specjalnego kremiku do pielęgnacji skóry wokół oczu )

  5. #5
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Dolegliwości oczu


  6. #6
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Dolegliwości oczu

    Jeśli coś Ci dolega, najlepiej jest skontaktować się ze specjalistą, który Ciebie zdiagnozuje. Zdrowiem mamy jedno, dlatego trzeba o nie dbać. Aby pomóc swojej babci sama zaczęłam szukać przyczyn jej dolegliwości i najwięcej ciekawych informacji znalazłam na stronie: https://www.brandvital.eu/niedosluch...kutki-choroby/ . Teraz już wiem jak można jej pomóc i co prawdopodobnie jej dolega. Warto czytać takie artykuły.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Zestawienie cieni do koloru waszych oczu
    By pisiowa21 in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 01:52

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •