Pokaż wyniki 1 do 18 z 18

Temat: Ubezpieczenie O.C w salonie

  1. #1
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Ubezpieczenie O.C w salonie

    Cześć dziewczynki.Chciałabym wynająć kącik do robienia makijażu permanentnego w zakładzie fryzjerskim,dotychczas robiłam drobne rzeczy u klientek.No i dotychczas nie zdecydowałam się na O.C.Pytałam o to kiedyś moją ubezpieczycielkę tam gdzie ubezpieczam auto ale powiedziała mi taką cenę,że zwątpiłam.Potem jak się zapisywałam na studia to było O.C obowiązkowe ale chyba 100 zł wpłacałam.Nie będę się rozpisywać za bardzo.Napiszcie mi proszę czy to ubezpieczenie jest obowiązkowe ,bo nawet tego nie wiem.I jakie Wy macie? W jakiej firmie i za ile Będę bardzo wdzięczna za informację.Pozdrawiam.

  2. #2
    Kosmetyczka Avatar Camilla
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Żary
    Postów
    83

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C

    Ja mam ubezpieczenie OC w pakiecie razem zubezpieczeniem salonu napewno jest wtedy taniej za cały ok za ubezpieczenia płace 1000 zł. mam salon ubezpieczony na 400 000 tysiecy i w tym rowniez oc. mam ubezpieczone w Hesti. Ubezpieczenie nie jest obowiazkowe ale lepiej nie robic sobie problemów pozniej za zaoszczedzone pare groszy.

  3. #3
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C

    Dziękuję za informację ale Ty masz piękny salon to wiadomo,że Ci się to opłaca a ja mam w planach wynająć 2m 2 u kogoś i szukam jakiejś tańszej opcji bo tak jak mówisz w razie coś lepiej mieć.

  4. #4
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    w unice koszt 380zl oc razem z ubezpieczeniem lokalu

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  5. #5
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    w unice koszt 380zl oc razem z ubezpieczeniem lokalu
    To już ciut lepiej i to za rok? A bez ubezpieczenia lokalu ktoś w ogóle bierze takie ubezpieczenie?

  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    zazwyczaj sa w pakiecie

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  7. #7
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    No właśnie .Ale wysłałam maila do najbliższej siedziby Uniki tz.w Z.Górze,zobaczymy jakie mają dla mnie propozycje.

  8. #8
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    Danutka w żaganiu moja sąsiadka ubezpiecza dosc tanio kosmteyczki. P. Renia Bialic
    ja nie mam jeszcze OC vo zbieram sie zeby to zrobic i ciagle cos innego ale moja fryzjerka nawet lokal ktory wynajmuje nie ma wlasnosci ubezpieczyla i dostaje odszkodowanie jak ja zalewa... chyba pzu?

  9. #9
    Kosmetyczka Avatar Camilla
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Żary
    Postów
    83

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    Nie wyobrażam sobie nie ubezpieczyc lokalu w ktorym prowadze działalność i to bez znaczenia czy jest moj czy nie moj! Mam ubezpieczenie od zalania czy ognia czy włamania czy zniszczenia , różne rzeczy sie moga zdarzyć i to z tego ze lokal np jest nie moj a jesli mi sie spali lub mnie zaleje to dosc ze nie dostane zadnej kasy za sprzety, meble ktore straciłam to i jeszcze trzeba bedzie wyremontowac lokal właścicielowi. Wiec to naprawde nie warto ryzykowac tymbardziej iz kwote na ktora jest ubezpieczony lokal sami ustalamy wyceniajac co w środku mamy. jedynie to ubezpieczenia od kradziezy i zniszczenia sa dodatkowe warunki tj. Kraty w oknach lub szyby antywłamaniowe P4 wszytskie inne ubezpieczenia bez zadnych problemów.

  10. #10
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    Dziękuję dziewczynki. .Zyza jak spotkasz sąsiadkę to spytaj po ile bez lokalu? Mi się nie śpieszy na już, ale chcę zebrać potrzebne informacje zanim się gdzieś ulokuję.Myślę o makijażu permanentnym ,ewentualnie małe tatuaże,bo to już robię i czuję się w tym pewnie ,z czasem dołożyłabym rzęski no i pazurki też bym chciała jakbym się już dobrze podszkoliła bo wciąż nie jestem zadowolona z tego co mi wychodzi.W piątek jadę na szkolenie do Wrocławia, (mam nadzieję,że nie będzie takie jak to ostatnie bo się załamię) a w połowie miesiąca jak już będę wiedziała jaka bogata jestem odezwę się do Ciebie w sprawie kursu.Zdaje mi się ,nie wiem czy dobrze,że ubezpieczenie O.C nie jest dość popularne wśród kosmetyczek?,czasem występuje tylko jako dodatek do ubezpieczenia salonu.Miała któraś z Was jakąś niefajną sytuację,że O.C okazało się potrzebne?

  11. #11
    Kosmetyczka Avatar Camilla
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Żary
    Postów
    83

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    Sprawdziłam w papierach za samo OC w skali roku płace 100 zł. w hestii , suma ubezpieczenia 5000 000. I OC to nie jest tylko odpoweidzialnosc za nasze wypadki przy zabiegach ale i nawet za upadek na schodach do gabinetu czy silskie płytki czy nawet w zimie sliski chodnik przed lokalem. Bo zdarzaja sie i takie przypadki ze ktos sie pzrewróci przed salonem na chodniku i ma prawo rzadac od nas odszkodowania bo my jestesmy za to odpowiedzialni aby chodnik przy naszej czesci budynku bul odsniezony ;-) Masakra.

  12. #12
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    ale nas jako 'wynajmujących lokal' czy nas jako wlascicieli? co jeśli w budynku są również mieszkania? (czyli tak jak na przykład u mnie, patrer lokale salon i sklepy a na 1 i 2 pietrze normalnie mieszkają ludzie), nie wyobrazam sobie jakbym miala odpowiadac za to ze jest nieodniezone, chyba wlasciciel powinien nad tym czuwac? nie wiem czy mi się dobrze wydaje, orientujecie się?

  13. #13
    Kosmetyczka Avatar Camilla
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Żary
    Postów
    83

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    Jeśli jest zarządca budynku lub wspólnota i wynajmuje do tego jakiegos dozorce to on powinien o to dbac i bez znaczenia czy wynajmujesz czy lokal jest Twój. A jeśli nie ma nic takiego to obowiazek wynajmujacego lub właściciela.. kolo domu równiez mamy obowiązek odsnieżać chodnik a mało kto o tym wie. Ale różne przypadki są ja miałam np. taki iz kobieta idąc chodnikiem weszła w reklame typu potykacz i uderzyła sie w noge i chciala póżniej odszkodowanie.. i co smiesze dostała...

  14. #14
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    nie ma tam zadnej wspolnoty ani nic takiego, dzięki za odpowiedz spróbuję się dowiedziec jak to wygląda, ale jakos nie mam ochoty sama latac tam z łopatą skoro w budynku mieszkają jeszcze co najmniej 3 rodziny. Ciekawe co właścicielka na to.

    Ze przed domem to wiem, odsniezamy, ale chcialam sie dowiedziec jak to wyglada w przypadku kamienicy, gdzie mieszka/ działa kilka firm i rodzin.

    edit, znalazłam parę tematów na forach prawnych i z tego wynika, że taki obowwiązek spoczywa na właścicielu lokalu, a tym bardziej jeżeli nie ma tego w umowie to nie muszę tego robić.
    Ostatnio edytowane przez Zen. ; 07-11-2012 o 02:19

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    Zen. u nas w kamienicy pod tym samym adresem jest bank, sklep my i fryzjerka i mimo to fryzjerka ma ubezpieczona swoja czesc od zalania.. co do przodu to zalezy cz ten kawalek dzierzawisz bo my jestesmy na deptaku i nawet zeby postawic potykacz musimy miec umowe z miastem takze nas wyjscie nie dotyczy

  16. #16

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    Najlepiej iść do multiagencji ubezpieczeniowej i tam znajdą ciekawą ofertę ja zapłaciłam coś koło 200 zł na rok. z różnymi rozszerzeniami o choroby

  17. #17
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    Zielonego pojęcia nie mam, jak to wygląda z takim salonem. Ja ubezpieczenie oc mam w Liberty https://www.lu.pl ale to w pakiecie z innym ubezpieczeniem, komunikacyjnym... Gdzie ubezpieczyłaś sam lokal?

  18. #18

    Domyślnie Odp: Ubezpieczenie O.C w salonie

    Ja się za bardzo na ubezpieczeniach nie znam, ale mogę polecić bardzo dobre wycieraczki i to krajowego producenta. oximo, polecam u mnie zdają egzamin.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. ogrzewanie w salonie
    By Agnieszka Praska in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:08
  2. Kosmetyki w salonie
    By Czarnulka1523 in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 30-06-2017, 14:13
  3. Jaki macie ruch w salonie??
    By cudzilo in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 183
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 12:18
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 16:17

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •