Pokaż wyniki 1 do 18 z 18

Temat: Wegetarianizm - za czy przeciw?

  1. #1
    Debiutantka Avatar looxa
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    2

    Domyślnie Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Jakie jest Wasze zdanie na temat diety wegetariańskiej? Są tu jakieś wegetarianki?

  2. #2
    Wczytuje się Avatar kasia885
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    jak dla mnie to ma sens tylko wtedy, jeśli naprawdę boli Cię los zwierzątek
    niestety mam kupę znajomych, którzy zostali weganami tylko dlatego, że to jest modne, bez sensu.
    Mnie razi to jak się przetrzymuje zwierzęta w "fabrykach" drobiu czy jajek, dlatrgo kupuje jajka tylko z numerem 1 lub 2 no i mięso w miarę mozliwości z dobrych hodowli, jestem w stanie nawet za nie zapłącić sporo więcej
    ale z mięsa nie zamierzam rezygnować, moim zdaniem lepiej je ograniczyć i kupować po porstu mądrzej.

  3. #3
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    niestety, ale nie potrafię się powstrzymać i nie jeść mięsa. mój organizm zaczyna się domagać i nie potrafię się oprzeć

  4. #4
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2017
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Na pewno nie robiłabym tego dziecku od malego. Przeciez w miesie są niezbedne skladniki do prawidlowego rozwoju.

  5. #5
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    jeśli nie masz dostępu do dobrego i prawdziwego mięsa, wtedy przejdź na wege. tylko i wyłącznie z takiego powodu warto zostać wegetarianinem.

  6. #6
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Mięso albo jest mięsem albo nie jest nie ma prawdziwego i nie prawdziwego jedyny wyjątek to ewentualnie parówki... ale to nie jest typowe mięso.
    i się dziwią później sami wege, że nikt ich nie traktuje poważnie.

    Zresztą wege jest dużo bardziej niezdrowe, bo wpieprza się tyle tabletek suplementacyjnych, że masakra. Sama chemia.

    A co zdrowe to tak samo zjem bo jak jesz mięso to warzywa i owoce Ci nie przeszkadzają przecież.

  7. #7
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2017
    Postów
    65

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    ja jestem juz drugi tydzien na tej diecie Niskotłuszczowa Dieta Wegetariańska Dr. Ornisha ? Zasady, Efekty I Przykładowe Jadłospisy | Odchudzanie Bez Kitów myslalam ze bedzie ciezko, bo nigdy nie wytrzymywałam bez miesa dluzej niz dzien, ale w sumie przyznaje ze nie odczuwam zadnych brakow ;p wrecz przeciwnie czuje jakis taki dodatkowy przypływ energii! czuje sie mega lekko no i mam nowa pasje - gotowanie - smakuje tofu, soczewicy i innych - czego wczesniej nie robilam - jest naprawde ciekawie

  8. #8
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Jak ktoś sobie ma ochotę czegoś tam nie jeść to nic mi do tego.

  9. #9
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Popieram, najgorszy jest ten wegetarianizm ,,na pokaz", bardzo mnie to irytuje.

  10. #10
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    153

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Mi to jest obojętne, każdy je co chce. Jest sporo fajnych zamienników mięsa, na kanapki zamiast szynki można fajne serki dać - https://zolte.hochland.pl/ są zdrowe i pyszne. Także mówię każdy je na co ma ochotę

  11. #11
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    18

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Jeżeli dysponujemy takim sprzętem jak parowar, to przygotowywanie potraw warzywnych odpowiednich dla wegetarian, które może z powodzeniem spróbować każdy jest bardzo szybkie i proste. Na początek rozważyłabym zakup czegoś takiego jak na przykład tutaj: www.tefal.pl/Urz%C4%85dzenia-do-gotowania/Parowary/c/steamers.

  12. #12
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Jestem wegetarianką od 2 lat
    Przy suplementacji witaminy B12 czuję się nawet lepiej niż na diecie mięsnej więc mogę polecić Chciałabym kiedyś przejść na weganizm ale nie wiem czy mi się uda

  13. #13

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Z czasem wszyscy będziemy skazani na dietę wegetariańską, mięso jest trudne w produkcji i nieekologiczne.
    Dieta ta jest trudna do zbilansowania, więc jeśli któraś z was chce się na nią skusić to udajcie się do lekarza dietetyka, a niedobory produktów dostarczanych w diecie wychodzą po latach.
    Ogólnie to mięso jest jednym z bardziej rakogennych według światowej organizacji zdrowia WHO na równi z papierosami.
    My jako społeczeństwo jemy za dużo mięsa- codziennie. Kiedyś była bieda i ludzie tyle mięsa nie jedli, a za to częściej skupiali się na daniach jarskich.
    Ja ostatnio przeszłam na dietę mniej mięsną- 2 dni w tygodniu obiad z mięsem, pozostałe dania wege, czuje się super i jestem pełniejsza energii!
    Polecam zainteresować się badaniami WHO na temat mięsa i jego produkcji.

  14. #14
    Nałogowiec Avatar jagnam
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    340

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Jesli chodzi o mnie to nie wiem czy byłabym w stanie wprowadzić u siebie dietę wegetariańską. Nie jestm tak dużo miesa, jednak raz na jakis czas mam ochotę na zjedzenie czegoś takiego. Poza tym dieta wegetariańska jest dość droga i pracochłonna do opracowania. Szczególnie jeśli chcemy aby dostarczyła nam wszystkich odpowiednich składników odżywczych.

    Sama staram sie jednak na co dzień jeść dużo owoców i warzyw i dostarczać odpowiednich składników swojemu organizmowi

    Polecam kupienie sobie wyciskarki i robienie soków. https://www.eujuicers.pl/blog/4-spos...wocow-i-warzyw
    Ostatnio edytowane przez jagnam ; 21-08-2018 o 15:19

  15. #15
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2016
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Ja od blisko 10 lat nie jem mięsa i żadnych jego pochodnych. Nie narzekam kompletnie, wyniki badań mam wzorowe. Oczywiście zachęcam, by każdy kto przechodzi na wegetarianizm, skonsultował się wcześniej np. z dietetykiem. I na prawdę dieta wegetarianina nie jest nudna i monotonna! Dominują w niej warzywa/ owoce/ kiełki/ orzechy ale lubię też makarony np. arrighi, jem nabiał, pieczywo i inne mączne produkty.

  16. #16
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Każdy decyduje o sobie
    ___
    maszyny do grania przez internet

  17. #17
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    To już indywidualna kwestia. Ja tam lubię mięso, ale też nie spożywam go jakoś dużo więc spokojnie mogłabym żyć na diecie wege, tym bardziej że jest bardzo zdrowa. Zerknijcie sobie tutaj https://torbasmaku.pl/ - w tym cateringu dostępna jest dieta wegetariańska, może zdecydujecie się ją zamówić Posiłki są bezpośrednio do domu dostarczane na cały dzień

  18. #18
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Wegetarianizm - za czy przeciw?

    Ja jestem zwolenniczką zrównoważonej diety. Zarówno mięso, jak i rośliny dają nam konkretne składniki odżywcze, każde inne, więc eliminowanie jednej grupy (mięsa), wcale nie wpłynie pozytywnie na zdrowie, chyba że naprawdę jest konieczne.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. szczepionka przeciw swinskiej grypie
    By mala in forum Zdrowie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 20:36

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •