Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Pytania zielonego w temacie

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Debiutantka Avatar seriousbusiness
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Widnica (krk)
    Postów
    3

    Question Pytania zielonego w temacie

    Dzień dobry!

    W związku z przyszłym klejeniem pazurów do cosplaya, czytam sobie cichcem Wasze forum no i jestem pod wrażeniem rozbudowania dziedziny paznokciowej. Moja czapka z głowy już z szacunku zdjęta.

    No ale do rzeczy.. Filmiki na jutubku obejrzane, kompendia wiedzy dla zupełnych laików poczytane, i teraz w dalszym etapie śledzę to forum. Zabieram się do zakupu wszystkich szpargałów do robienia żeli i akryli (tak tak, full serwis ) i w związku z tym mam parę pytań, co by nie wysadzać macierzy paznokci w powietrze. Dodam, że narazie wszystko będzie na tipsie. Formy zostawiam sobie na później jak okaże się, że wkręciłem się za bardzo w temat haha

    1. Jaki sklep polecacie aby móc kupić wszystkie wazniejsze gadżety w jednej paczce, wyszło w miarę ekonomicznie z przesyłką i była dostępna jakościowo w miarę okej chemia do nauki (żele i akryle)? Allepaznokcie? Naildesign? Silcare? Modena?

    Wybrałem sklep Dobrarada. Jest tam jakiś program lojalnościowy, żele i-nails, które z tego co czytałem to posłużą nowicjuszowi i takie bazarkowe mydła i powidła do skompletowania swojego partyzanckiego salonu paznokci.

    2. Miałem zapytać o gotowe zestawy, ale widzę że opinie są raczej złe bo tylko niektóre narzędzia się nadają a chemia idzie przeważnie od razu do śmietnika. A może są zestawy z dobrymi płynami i żelami? Nie ukrywam że byłoby mi znacznie łatwiej na starcie, bo czytałem że niektóre kombinacje chemii z różnych firm mogą zepsuć płytkę paznokcia.

    Zestawy XXL z żelami no-name wychodzą dość słabo ekonomicznie, skoro udało mi się komplet podstawowych narzędzi z lepszymi akrylami i żelami UV złożyć za dwie stówki.

    3. Czy tipsy z krótką kieszonką są tylko dla paznokci obcinanych tuż przy opuszku palca? Czy opłaca się kupić te z długą kieszonką i obcinać lekko gilotynką z obu stron tipsa?

    4. Czytałem że do testów dla nowicjuszy warto brać żele 5ml. Na ile paznokci to tak +/- starczy przy pierwszych formowaniach na tipsie? Może jednak od razu wziąć 15ml na dłuższą zabawę? Nie ukrywam, że większe opakowania odstraszają trochę ceną a może okazać się, że żel niezbyt przyjazny jak dla laika albo coś.

    5. Jaki kolor żeli jest w porządku na ćwiczenia? Gotowe paznokcie i tak będą malowane i zdobione pod konkretny cosplay, więc nie zależy mi bardzo mocno na ładnym kolorze samej płytki (nie mylić z teksturą i wytrzymałością bo na tym mi zależy cały czas :>). Jednak fajnie byłoby wstępnie widzieć czy żel jest dobrze rozprowadzony zanim pójdzie pod lampę dlatego czy jest jakiś kolor, który ułatwi start czy to jest w sumie zupełnie obojętne?

    6. Czy warto mieć żel nabłyszczający na starcie pracy? Teraz sprawdzam swoją listę zakupów i widzę tę pozycję obok żelu jednofazowego, i do końca nie wiem czy jest potrzebny na dzień dobry. Do czego służy już sobie doczytałem.

    7. Czy takie pędzelki z Allegro są cokolwiek warte? Da się popracować na nich na wstępie? Domyślam się, że nie jest to produkt na lata. W razie czego dokupię sobie pędzel #4 osobno.

    8. W ile pilników, bloków polerskich należy się na początku zaopatrzyć? Wybieram rzeczy od i-nails, ale dalej nie wiem jak szybko się te narzędzia zjadą na paznokciach.

    9. Łatwiej jest pracować na tipsach z kieszonką czy bez niej? Bo na DR są fajne kształty tipsów (ach te sztylety) ale bez kieszonki. Czy wtedy trzeba dłużej tipsa ścierać aby załagodzić przeskok między nim a naturalną płytką paznokcia?


    Za pomoc wielkie dzięki! Za krytykę głupich pytań w sumie też hahaha
    Pozdrawiam, Grzesiek
    Ostatnio edytowane przez seriousbusiness ; 02-05-2015 o 05:35 Powód: Odświeżenie pytań, dodanie 9-tki

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 06-11-2017, 12:34
  2. Centerbeauty e-Sklep /Pytania do instruktora NailSecret
    By centerbeauty in forum Sprzedawcy i Produkty
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:46
  3. pytania na zakończenie szkolenia
    By Czarnulka1523 in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 18:14
  4. FAQ dla klientek oraz dla kursantek - jakie pytania?
    By nuki in forum Materiały pomocnicze do nauki
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 18:44

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •