Pokaż wyniki 1 do 13 z 13

Temat: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

  1. #1
    Wczytuje się Avatar venus
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Postów
    25

    Domyślnie Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    Witam! Mam problem. Może ktoś pomyśli, że wtrącam się w życie pełnoletniej córki, ale naprawdę ta sprawa wygląda poważnie. Poza tym to jedyne moje dziecko i jak każda matka martwię się. Otóż od pewnego czasu zauważyłam, że córka co chwilę chodzi na zakupy. Co nie zadzwoniłam do niej, to mówiła, że jest na zakupach. Sprawa wyglądała trochę dziwnie, ale początkowo uważałam, że chce wyposażyć garderobę, ponieważ pracowała w renomowanej firmie i musiała mieć eleganckie ciuchy. Pewnego dnia wpadła do mnie pytając czy pożyczę jej kasę, bo musi coś co mieszkania kupić, a że miała dużo wydatków to zabrakło jej. Jak się okazało wszystko przewaliła na zakupy. Poza tym nawet zaciągnęła mini kredyt. Przeraża mnie to. Teraz już wiem, że moje dziecko ma problem. Jak mogłabym jej pomóc?

  2. #2
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    Z tego co piszesz wynika, że córka może być zakupoholiczką. Moim zdaniem powinna udać się do specjalisty od uzależnień, który jej pomoże. Przykładowo takimi fachowcami, leczącymi z nałogów dysponuje Ośrodek Agnus. Jeśli chciałabyś się z nimi skontaktować, to wklejam link: http://agnusterapia.pl/o-nas
    Ostatnio edytowane przez Wizażystka ; 17-09-2015 o 17:42

  3. #3

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    ciężki temat

  4. #4

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    Powinnaś porozmawiać z córką i wytłumaczyć że za dużo pieniędzy wydaje na ubrania. Najlepiej w takim wypadku nie pożyczać pieniędzy na nowe ubrania.

  5. #5
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    Może warto zaproponować jej jakąś alternatywę, na przykład tania odzież damska aby córka nie popadała w długi.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    Warto uczyć ją odpowiedzialności

  7. #7
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Kraków
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    To poważny problem, tym bardziej, że grozi szybkim zadłużeniem itd. Jeśli uda Ci się jej uświadomić, że być może jest uzależniona, to połowa sukcesu. Reszta na terapii.

  8. #8
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    tez jestem matkana szczezscie tego problemu nie mam.ale sama mialam kiedys taki sam problem.ciezko samemu z tego wyjsc .jak ja z tego wyszlam znalazlaminne zajecie.uwielbiam stylistyke paznokci i wszytsko co z tym zwiazane.choc zawod mam zupelnie inny to pazurki pomogly mi wyjsc z nalogui mani kupowania ciuszkow.pochlonelomnie to calkowicie i dzieki tej nowej pasji wszystko sieuspokoilo.a teraz jak cos potrzebuje to kazdy praktycznie wydatek z mezem planuje.on jest bardzo rozsadny wiec dzieki niemu sie ogarnelam.ale potrafilam na ciuchy wywalic cala wyplate wiec bylo naprawde zle.

  9. #9
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    56

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    Tutaj chyba nie należy sugerować tańszą alternatywę, ale wysłać ją na szkolenia jak optymalizować swoje wydatki. Powiem Ci, że warto naprawdę skorzystać z takiego kursu. Ja może nie miałem nałogów, ale teraz potrafię oszczędzać regularnie, a wcale nie zarabiam więcej.

  10. #10
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    Dla tych, którzy mają problem z oszczędzaniem polecam stronę oszczednocionline.pl.

  11. #11
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    Wydaje mi się, że to córka sama musi sobie z tym poradzić. Albo idź ją zapisz do psychologa. Chociaż póki nie poczuje głodu i dalekiego 10 dnia miesiąca to nie będzie wiedziała o co chodzi

  12. #12
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    Albo jej pomożesz albo wpadnie w długi.. to nie żarty

  13. #13
    Wczytuje się Avatar bakusiek
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Córka wydaje na ciuchy więcej niż zarabia

    Możesz jej zaproponować psychologa etc. ale ja domyślam się jaka będzie jej relacja. Powie Ci, że przecież ona nie ma problemu...
    Jest dorosła, pracuje. Musisz pozwolić jej, żeby się sparzyła. Smutne, ale prawdziwe. Nie przed wszystkimi błędami możemy dzieci ustrzec.
    Musi nauczyć się odpowiedzialności za siebie i swoje czyny. Jak nie teraz to kiedy? Odpowiedzialność dotyczy przecież też pracy, podejścia do obowiązków. Jeśli w tej kwestii będzie nawalać to nie będziesz jej w stanie pomóc.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •